Próby wysiłkowe

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia opłucnej. W związku z dwufazowym przebiegiem choroby, w wywiadzie często stwierdza się poprzedzającą infekcję górnych dróg..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej ocenia się na podstawie zmian w zapisie EKG świadczących o niedokrwieniu mięśnia sercowego. Próba może być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia,..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana stymulacja komór itd. ). Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...rytmu ale po wykonaniu próby wysiłkowej okazało się że trace przytomność z powodu spadku ciśnienia i nawet niezłą mam kondycję pomimo tej tachykardii. jakiś czas temu uzgodniłam z lekarzem, że skoro tak się boję i nawet niezle sobie radzę to ablację odłozymy w czasie do póki nie będzie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...coś takiego podczas próby wysiłkowej, konkretnie w opisie badania jest napisane, że zespół QRS wygląda jak w tym bloku. Kardiolog pytany o to, na czym polega zdiagnozowane schorzenie powiedziała * nic poważnego, proszę się nie przejmować * , czym tylko wywołała u mnie niewielkę nerwicę :..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...holtera, EKG, echo, próby wysiłkowe.. dali jej tabletki, zwolnili do domu i kazali czekac na rezultaty. Po trzech tygodniach zgłosiła sie do szpitala - to samo.. Prawdopodobnie będzie miała ablację - w Warszawie lub Krakowie. Najgorsze jest to, że ona jest pielęgniarką {pracuje na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 119

.. ...kardiologem.Podczas próby wysiłkowe i tak niskie ciśnienie zaćzęło spadać.Badanie przerwano.EKG raz wykazuje zmiany raz nie.Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Może jutro się wyjaśni.Kręgosłup też mam schrzaniony.Kiedy dolegliwości sie nasiliły były leczenia..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...zrobienie holtera i próby wysiłkowej. Jaki zabieg ma twoja lekarka na myśli ??operacja?? Dokładnie to nie wiem ale sądzę że to polega na chirurgicznym wyprostowaniu tej wady. Tak jak myślałem bo innego sposobu na to nie ma. hello:] Przeczytalam wszystkie posty w tym temacie...dziwie sie..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...echo serca, holter, próby wysiłkowe i nic, wyszły tylko drobne częstoskurcze, a ja nadal czuje się źle. Nie zawsze, bywają okresy, w których serce śpi spokojnie, ale nie pozwala o sobie zupełnie zapomnieć. Wiem że jestem osobą znerwicowaną,zestresowaną, ale to właśnie te skurcze,..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...badania, badania, badania. Próby wysiłkowe nie wychodziły - zaburzenia akcji serca. Nie wiem co myśleć, bo z tego co piszecie najważniejsze jest samozaparcie i wiara, że się uda. Nie wiem jak to będzie z tatą, bo już kiedyś była mowa o bypassach i nie chciał się zgodzić, bał się. Teraz..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...napisz o wyniku swojej próby wysiłkowej. Jak nie jest zbyt dobry, to tym bardziej napisza i nie zamartwiaj się, bo to naprawdę nic nie da. Trzeba szukać najlepszego rozwiązania, zawsze jakieś jest. Odezwij się. Nie znam nikogo, kto lubi remonty, ja w ogóle jestem leniwa i nie lubię *..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...miałem holtery zakładane, próby wysiłkowe, echa serca, każdy mówi że to nie groźne dla życia ale czuję się z tym okropnie męczy mnie to bo za każdym skurczem prawie żegnam się z życiem chyba jeszcze został mi psychiatra ale jak widzę i oni też mają skurcze to już nie wiem do kogo mam się..

Dodatkowe skurcze - Str. 161

.. ...itp. a gratulacje z próby wysiłkowej - zdolna jesteś : ) mam nadzieję że wam wszystkim się uda poprawić zdróweczko bo to barzdo ważne - bądźmy dobrej myśli buziaki i uściski abi cóż Abi...nadcisnienie od dziecka rokuje bardzo dobrze: )dlatego tyle sobie pożył: ) paradoksalnie -..

Dodatkowe skurcze - Str. 263

.. ...badania oprócz tylko próby wysiłkowej,,,holter wykazał pojedyńcze dodatkowe skurcze nadkomorowe,ale czy one są takie pojedyńcze to ja wątpię bo czuję ich o wiele więcej,ale wydaje mi sie że będąc w szpitalu byłam bardziej wyluzowana tz miałam ten komfort psychiczny że nic mi się nie..

Rehabilitacja po by-pasach

.. ...nie można było zrobić próby wysiłkowej.( tętno 160 ) przed wejściem na bieżnie.Myślę że wiek nie wchodzi w rachubę.Byłem z ludżmi w wieku 48 50 60 a nawet 86 lat i każdy z nas przechodził to indywidualnie . Byłem na sali z 65 latkiem po 3 zawałach 5 ciu baypasach którego nie można było..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...zrobić echo serca czy próby wysiłkowe, a może jeszcze jakieś inne badania? Będe wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. cześc to co opisałes i wszystkie objawy depresyjne to jest własnie nerwica serca. Ja doszłam do etapu niewstawania z łózkla wogóle do zastanawiania sie nad sensem życia i..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...parametr na bieżni podczas próby wysiłkowej, ale życie to nie wysiłki submaksymalne. Wystarczą zajęcia sportowe dające uczucie przyjemnego zmęczenia. Bardzo ważna dieta z ograniczeniem JONY SODOWEGO - nie chodzi tylko o NaCl czyli chlorek sodu czyli sól z solniczki,ale inne formy takie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 112

.. ...EKG,również podczas próby wysiłkowe,którą notabne musieli przerwać,bo ciśnienie gwałtownie spadało.Robiono mi echo serca,a teraz mam mieć założonego holtera.Przypuszczam,że to całe zamieszanie wynika,z tego,że w przeszłości chorowałam na zapalenie mięśnia sercowego.Jestem jednak pewna,że..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. Na szczęście lubelszczyzna dziś nie strajkuje, bo miałbym badanie za klka miesięcy pewnie, a tak już po wszystkim. Opis jest taki: Procedure: BRUCE Exercise time: 09:56 Maximum heart rate attained: 166 bpm, 86% Max predicted 192 bpm Maximum BP: 140/70 Maximum Workload Attained: 10 METS No ST segment..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...jest przeprowadzenie próby wysiłkowej i rozpoczęcie rehabilitacji w postaci ćwiczeń ( rowerek stacjonarny, gimnastyka itd )...Dziękuję za odpowiedź... Witam. Raczej wyznacza to po prostu lekarz prowadzący,ale istnieją oczywiście pewne schematy. CO do rehabilitacji to zaczyna się ją..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...i na 16.12.2009 mam próby wysiłkowe czy może ktoś napisać jak wyglądają te próby wysiłkowe. O dalszym przebiegu choroby będę pisał na bieżąco. Pozdrawiam wszystkich i życzę powrotu do zdrowia !!!! Hm mam 16 lat. Od stycznia jestem już 9 raz w szpitalu:/ u mnie zaczęło się niewinnie..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...żeby nie upaść.Podczas próby wysiłkowej cisnienie zaczęło spadac.Badanie przerwano.Stwierdzono że przyjmowane leki nie mają wpływu na spadek cisnienia.Serce poza nieistotnymi znamianami jest w porządku.Czyżby to była hipotonia ortostatyczna?Może to wyjaśni następna wizyta u kardiologa....

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...nerwicy lękowej.Też byłam u kardiologa i nadal mam umówioną wizytę.Podczas próby wysiłkowej ciśnienie zaczęło spadać więc ją przerwano.Porób sobie badania by rozwiać swoje wątpliwości.Zyczę powodzenia...

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...echo, holtera ekg i próby wysiłkowej są w normie, to prawdopodobieństwo * choroby serca * jest raczej znikome - zwłaszcza jeżeli nie występują tradycyjne czynniki ryzyka choroby wieńcowej ( nadciśnienie, papierosy, otyłość, wysoki LDL czy trójglicerydy etc. ). Nie nie są to badania..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...lat, przechodzi dobrze próby wysiłkowe, badania OK ale co najwazniejsze - jak go karetka zabrała do szpitala, to rzucił palenie odrazu, a był ciężkim przypadkiem palacza... jednak takiego strachu jaki miał w oczach przez kilka dni nigdy nie zapomnę ~ksiądz rozległy zawał i już jestes po..

By-passy w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy

.. ...dobre wyniki badań ekg, próby wysiłkowej i echa serca. Problem stanowią niedrożne w 80 - 90% żyły. Operację ma mieć wykonaną w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich przebywał w tym szpitalu na kardiochirurgii to bardzo proszę o cenne dla nas uwagi,..

By-passy w szpitalu Opole woj. opolskie

.. ...80 - 90% żyły. Operację ma mieć wykonaną w szpitalu w Opolu . Jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich przebywał w tym szpitalu na kardiochirurgii to bardzo proszę o cenne dla nas uwagi, spostrzeżenia itp...

Problem z sercem podczas ćwiczeń

.. ...lekarza o zrobienie tzw próby wysiłkowej - wysiłkowego EKG, bys dowiedział się jak serducho reaguje na wysiłek. muszę iść do swojego lekarza i poprosić o skierowanie do kardiologa i potem zagadać żeby mi dał skierowanie na próbę wysiłkową a ile kosztuje takie badanie lobię ćwiczyć ale..

Bóle po angioplastyce

.. ...wyznaczy on już termin próby wysiłkowej. Ciekawy jestem jakie będą jej wyniki.Dlaczego Miałaś złe doświadczenia po angioplastyce? To bardzo dobrze,że zdrowie powraca i samopoczucie . To prawda ,że trzeba czasu i wytrzymałości i każdy się przejmuje gdy coś niepokoi. Ja też sądziłam,że..

Zaburzenia rytmu serca czy nerwica?

.. ...Holterów, wyniki krwi, próby wysiłkowej, echa, ekg, itd stwierdziła, że serce jest zdrowe, a to z pewnością na tle nerwowym. Może rzeczywiście zbytnio przejmuję się wszystkim, ale jej słowa jakoś mnie nie przekonują. Dodatkowo ostatnio zauważyłam że podczas patrzenia na monitor..

Przeczytaj warto o tym co zrobiłem po ciężkim zawale w 2002r

.. ...serce nie występuje, próby wysiłkowe i wyniki krwi bardzo dobre !! Unikam lekarzy i konsultacji lekarskich od 02.2007r od czasu kiedy poznałem medycynę komórkową i dr RATHA to dzięki niej pozbyłem się wszelkich problemów zdrowotnych i pomogłem jako konsultant wielu,wielu ludziom z..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...Powinieneś był zacząć od próby wysiłkowej. U mężczyzn prawdopodobieństwo wykrycia jakichkolwiek zmian wieńcowych jest w tym badaniu dość wysokie. Badanie wykonywane jest na bieżni bądź rowerze stacjonarnym. Prędkość bieżni i kąt jej nachylenia zwiększane są co trzy minuty. Pierwsze trzy..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...dałbym rady wykonać próby wysiłkowej ( nie mógłbym się przytrzymać na tej bieżni ). Podkurowano mnie i zalecono leki na nadciśnienie. Od tego czasu brałem te leki, ale fakt faktem ciśnienia systematycznie nie mierzyłem. Kilka dni temu poczułem się gorzej, ból z lewej górnej strony klatki..