Prof zembala Zabrze

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...wieku. Jak powiedział prof. Marian Zembala - dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i koordynator programu, w ramach którego stosowane są takie zastawki - w przyszłym roku w kilku ośrodkach w Polsce planuje się ok. 70 - 80 implantacji tych urządzeń, dwóch typów. Zabiegi te będą..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...Serca w Zabrzu ( ŚCCS ) prof. Marian Zembala. W ubiegłym roku we wszystkich ośrodkach w kraju takich operacji było tylko 71. To nieprawda, że nie ma dawców, są oni po prostu niepotrzebnie chowani - podkreśla prof. Zembala. Konferencję w zabrzańskim ośrodku zorganizowano z okazji..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...szef zespołu chirurgów prof. Marek Jemielity. Operacja, którą przeprowadzono w sobotę, trwała pięć godzin. Poznańskim kardiochirurgom asystował zespół transplantacyjny prof. Mariana Zembala z Zabrza. O sukcesie operacji będzie można mówić po miesiącu, kiedy będziemy pewni, że nie było..

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

.. ...ja czekam na wizytę u Prof. Zembali z Zabrza, jestem b.poważnie chory i od 5 miesięcy badany jestem w kierunku przeszczepu, wierzę , że Zabrze i Prof. Zembala mi pomogą chociaż mam strasznie mało czasu wg, profesorów z kliniki Wrocławskiej, ale czekam i myślę że się uda. Jeśli nie chcesz..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...aorta ) - Warszawa: prof. Biedermann - bezwzględna operacja z wymianą na zastawki biologiczne ze względu na to że chce być matką ( w perspektywie reoperacja obarczona ryzykiem ok. 5 - 6 %, w porównaniu ryzyko teraźniejszej operacji jest można powiedzieć minimalne, może 3%, - Zabrze:..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...bajpasy to najlepszy jest profesor Bochenek Dziękuję za odpowiedz, jeśli możesz podać jakiś namiar na gabinet prywatny prof.Bochenka, to bardzo proszę. Chodzi o trudny przypadek wykonania bajpasów, potrzebuję konsultacji z kardiochirurgiem który wykonuje takie zabiegi. Wiele ludzi pisze..