Profilaktyka chorób serca

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Ezetrol ). W ramach profilaktyki uszkodzeń narządowych, w tym naczyń krwionośnych i serca, pacjenci chorzy na cukrzycę muszą regularnie przyjmować leki kontrolujące stężenie glukozy we krwi. Farmakoterapia tego schorzenia jest bardzo złożona i indywidualnie dopasowana do danego pacjenta...

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...zgonów w Polsce. Postępy profilaktyki i terapii choroby niedokrwiennej serca znacznie wpłynęły na zmniejszenie umieralności jednak choroba wieńcowa wciąż pozostaje jedną z najważniejszych przyczyn niewydolności serca ze względu na dłuższy czas przeżycia pacjentów. Hibernacja mięśnia..

Diety

Diety

.. Diety zdrowotne, profilaktyczne związane z chorobami serca i układu..

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

.. ...śródziemnomorskiej w profilaktyce pierwotnej i wtórnej choroby niedokrwiennej serca ma szerokie poparcie wśród lekarzy. Dieta śródziemnomorska znajduje także zastosowanie w terapii nadciśnienia tętniczego ( badanie DASH ). Źródło: 1. AHA Dietary Guidelines, Revision 2000: A statement for..

Migdały, orzechy włoskie, laskowe a choroba niedokrwienna serca

Migdały, orzechy włoskie, laskowe a choroba niedokrwienna serca

.. ...spożywania migdałów w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca potwierdzony został także przez American Heart Association, które od dawna promuje spożywanie produktów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe. W jednym z badań przeprowadzonych przez American Heart Association grupa..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...drobnoczasteczkową stosuje się w profilaktyce chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u..

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...sytuacjach, wskazane jest profilaktyczne zabezpieczenie pacjenta przy pomocy antybiotyków. Konieczność profilaktyki dotyczy dzieci ze złożonymi, siniczymi wadami serca, ludzi z protezami zastawkowymi, po przebytym w przeszłości infekcyjnym zapaleniu wsierdzia lub chorobą reumatyczną, z..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...Polcard ( Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego ). W Polsce technikę krioablacji stosuje się już do niszczenia małych guzów nowotworowych. Katarzyna Pawłowska..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...propagować treści związane z profilaktyką chorób serca. Publiczność będzie mogła wysłuchać występów artystycznych, kabaretowych oraz koncertów gwiazd polskiej estrady. W czasie imprezy eksperci i kardiolodzy będą przekazywać informacje na temat promocji zdrowia, aktywności fizycznej oraz..

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...alkoholu skuteczniej pomaga profilaktyce chorób serca i raka, niż walka z nadmierną wagą. Świadczą o tym ogłoszone w Tokio wyniki badań, przeprowadzonych pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Pracy Japonii. Naukowcy z Krajowego Ośrodka Raka przez 10 lat obserwowali przyzwyczajenia około..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego ( POLKARD ). Nasz kraj jest w czołówce Europy pod względem zastosowania najlepszej ( według wytycznych europejskich z 2008 r. ) metody leczenia ostrego zawału - tzw. pierwotnej angioplastyki. Polega ona na..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...ogólnopolskiej akcji profilaktyczno - edukacyjnej Servier dla Serca , która w tym roku przebiega pod hasłem Wygraj z zawałem . Jak przypomniał prof. Waldemar Banasiak z Ośrodka Chorób Serca Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, choroby układu sercowo - naczyniowego są główną..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...prowadzono z myślą o profilaktyce chorób serca i naczyń wśród dzieci i młodzieży. W roku 2009 koordynatorzy programu podjęli równolegle działania do obu tych grup oraz skoncentrowali się na problemie stresu jako jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Wzbudził..

Echo serca - Str. 18

.. ...zabiegu wskazana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa, a przez 12 miesięcy - profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Pacjenci, którzy nie kwalifikują się do leczenia metodą przezskórną powinni zostać poddani operacji kardiochirurgicznej polegającej na całkowitej korekcji wady...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...typu ekg chce zrobic profilaktycznie zeby wykluczyc jakiekolwiek choroby serca itp. Kazdego dnia wmawiam sobie ze to poczatki zawalu lub udaru mozgu. Czasami czlowiek zalamuje rece i po prostu placze. Mam dopiero 21 lat a juz czuje sie jak stary dziadek zmeczony zyciem, a przeciez cale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 615

.. ...raz na dzien to takie profilaktyczne wlasnie on reguluje prace serca i wplywa na cisnienie Ogólnie stwierdzam ze ja nie mam jakis lekow ze jestem obecnie chory na cos wczesniej mialem motyw ze serce ale to juz przeszlo,poprostu stany typu che mi sie wymiotowac ale wiadomo nie wymiotuje..

Choroba serca czy nerwica u 20-latka

.. ...że masz tę wadę, ale profilaktycznie idź na echo. Masz nerwice nie przejmuj się i walcz z nią... Ja lecze już od 5 lat czsem jest gorzej a czasem lepiej ale najważniejsze jest to by się nie poddawać; * Witaj Krzysztof. Zrób sobie WSZYSTKIE badania, które potwierdza lub wyklucza..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...badanie poziomu INR oraz profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ale akurat ten temat pewnie mąz juz przerabiał podczas choroby. natomiast ich trwałość jest olbrzymia czego nie mozna pwoiedzieć ani o biologicznej ani o homografcie. W Karkowie stosują natomiast u osób dorosłych..

Śluzak?

.. ...przez to? narazie łykam profilaktycznie tabletki żebym nie miała zbyt dużej krzepliwości krwi... a co dalej Magda paraliż prawej czy lewej strony ciała jest wynikiem niedokrwienia mózgu. Wiem coś o tym, bo sama mam to za sobą. Owszem często jest to powikłanie przy chorobach serca. tak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 232

.. ...wtorek do kardiologa, tak profilaktycznie, choc sama wiem dobrze ze to nerwica. Badz dobrej mysli, i nie mysl o tym ze jestes chora!!! Pozdrawiam Droga rybo niee nie dostałam zadnych lekow..i w tym jest wlasnie caly problem...ewentualmie jakies witaminki ktore i tak nic nie dzialaja...:(..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. Jak mogę dbać o własne serce? Spacer, rower, jedzenie - jakie? Czy wystarczy? Kiedy pierwsze badanie serca trzeba zrobić? Na choroby serca pracuje się prawdopodobnie od najmłodszych lat.Z mojego punktu widzenia a mam 67 lat,przeżyłem już 3 zawały,to największą przyczyną jest stres.W dziecinnych latach,po..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...prezy VSD należy dbac o profilaktyke IZW. Ubytek przegrody międzykomorowej wystepuje u około 25 % chorych dzieci z wrodzonymi wdami serca. Pod względem cięzkości VSA można podzielić na 3 grypy : - ubytki małe, nie wymagające leczenia chirurgicznego, - ubytki duże ( i średnie ), które..

Możesz przekazać 1 % podatku dzieciom chorym na serce

.. ...leczenia wad serca, profilaktyce układu krążenia od najmłodszych lat, a także konieczności badan profilaktycznych u kobiet w ciąży. Zebrane fundusze pozwoliły nam na przygotowanie książki * Dziecko z wadą serca - poradnik dla rodziców * , która właśnie ukazała sie na rynku wydawniczym...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 422

.. ...całą pewnością w ramach profilaktyki zażywać jedną tabletkę kalivitu dziennie.W takich ilościach przedawkowanie na pewno Ci nie grozi.Do potasu dołącz jeszcze 1 tabl. magnezu wówczas będzie lepszy efekt zapobiegający stresowi i kołataniu serca. Od czasu do czasu rób sobie kontrolne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 501

.. ...morfologia ) to wykonuje je profilaktycznie raz w roku , do kardiologa i na ukg serca chodzę również raz w roku . Ponieważ tak jak Ty boję się zawału to właśnie wydaje mi się że taka częstotliwość daje mi pewien komfort psychiczny . Mam do Ciebie pytanie - chodzisz na jakąś psychoterapie..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 2

.. ...profilaktycznie pojde do doentysty na naprawe zabka Pozdrawiam Piotrek moja 11 letnia corka choruje na tachykardie zatokowa, bierze Lokren. Pytanie czy ona kiedys nie bedzie brala lekow i czy minie jej to ...

Kompleksowa ambulatoryjna rehabilitacja kardiologiczna

.. ...Stowarzyszeń lub Towarzystw Ogólnopolskich lub regionalnych itp., mających zapisane w swoich statutach: - profilaktykę związaną z chorobami serca; - ambulatoryjną rehabilitację kardiologiczną. Pozdrawiam!..

Ocena wybranych witryn internetowych poświęconych profilaktyce i leczeniu

.. ...internetowych poświęconych profilaktyce i leczeniu chorób serca i naczyń adresowanych do osób dorosłych w Polsce. W celu stworzenia rankingu stron, potrzebna mi jest Państwa opinia na ich temat. Na stronie http://www.serce.boongle.com/ można znaleźć krótkie opisy ocenianych stron, linki..

Orzechy włoskie mają najwięcej antyoksydantów sprzyjających sercu

Orzechy włoskie mają najwięcej antyoksydantów sprzyjających sercu

.. Wszyscy wiedzą, że orzechy są bardzo zdrowe. Jednak naukowcy postanowili zbadać, który ich gatunek jest najzdrowszy właśnie dla serca. Okazało się, że to orzechy włoskie zawierają najwięcej sprzyjających sercu antyoksydantów. Korzyści dla zdrowia z jedzenia orzechów. Ogólnie rzecz ujmując orzechy są bardzo..

Jak zapobiegać chorobom serca?

Jak zapobiegać chorobom serca?

.. Choroby serca są główną przyczyną śmierci w Polsce. Szacuje się, że odpowiadają one niemalże za połowę wszystkich zgonów. 20% zgonów w wyniku chorób sercowo - naczyniowych dotyczy ludzi poniżej 65. roku życia. Badania naukowe, przeprowadzane w różnych krajach świata, wskazały na skuteczne sposoby prewencji..

Sposób spożywania alkoholu wpływa na stan zdrowia serca

Sposób spożywania alkoholu wpływa na stan zdrowia serca

.. ...praktyczne zastosowanie w profilaktyce miażdżycy. Jaka ilość alkoholu szkodzi?. Naukowcy podkreślają, że nie tylko ilość, ale i sposób spożywania alkoholu ma wpływ na serce. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Wydaje się im, że spożywanie dużych ilości alkoholu w ciągu..

Białko SUMO1 przełomem w leczeniu niewydolności serca

Białko SUMO1 przełomem w leczeniu niewydolności serca

.. Naukowcy opracowali nowy sposób dystrybucji leku do organizmu, który może pomóc w leczeniu i zapobieganiu niewydolności serca. Zespół badaczy przeanalizował serca ludzi i świń dotknięte niewydolnością, co pozwoliło ustalić, że poziom białka SUMO1, które reguluje aktywność kluczowych genów transportujących,..

Estrogen w profilaktyce niewydolności serca

Estrogen w profilaktyce niewydolności serca

.. Naukowcy ustalili, że estrogen może odwracać skutki zaawansowanego nadciśnienia płucnego. Nadciśnienie płucne to stosunkowo rzadka i poważna dolegliwość, która dotyka głównie kobiety i może prowadzić do niewydolności serca. Na skutek nadciśnienia płucnego rośnie ciśnienie krwi w głównej tętnicy płucnej,..

Kardiologia Prewencyjna 2011

.. ...cukrzyca czy otyłość. Profilaktyka chorób układu krążenia to temat przewodni Konferencji Kardiologia Prewencyjna 2011 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy , która odbędzie się już 18 i 19 listopada w Krakowie. Wymienione wyżej choroby ( tj. nadciśnienie, hipercholesterolemia, cukrzyca,..

Kwasy Omega w profilaktyce miażdżycy

Kwasy Omega w profilaktyce miażdżycy

.. ...prawidłowy przepływ krwi. W profilaktyce miażdżycy dużą rolę odgrywa zmiana trybu życia oraz przyjmowanie kwasów Omega. Następstwa miażdżycy. Twardnienie tętnic i utrata ich elastyczności w przebiegu miażdżycy prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, które są główną przyczyną zgonów..

Ćwiczenia zdrowe dla serca!

Ćwiczenia zdrowe dla serca!

.. ...uzupełnienie leczenia i profilaktyki chorób serca. Ponadto sprzyjają utracie wagi i redukcji ryzyka rozwoju choroby wieńcowej. Wysiłek fizyczny o umiarkowanym stopniu nasilenia jest zalecany niemal wszystkim. Ćwiczenia są zabronione wyłącznie osobom, które doświadczają zapalenia..

Kampania społeczno-edukacyjna „Ciśnienie na życie”

Kampania społeczno-edukacyjna „Ciśnienie na życie”

.. ...życie” promuje profilaktykę chorób układu krążenia wśród osób po 50 roku życia, które są szczególnie narażone na problemy z sercem. W ramach akcji odbywają się pomiary ciśnienia tętniczego krwi i spotkania edukacyjne. 29 września 2013 roku celebrowany będzie Światowy Dzień Serca, a..

Światowy Dzień Serca 2013

Światowy Dzień Serca 2013

.. ...Dnia Serca działania profilaktyczne znacząco zwiększają nasze szanse na długie i zdrowe życie, dlatego warto podjąć się próby zmiany nawyków. Znajomość teorii nie wystarczy bowiem, by uniknąć zawału i miażdżycy. Potrzebna jest praktyka – wskazówki lekarzy na temat zdrowego trybu..

Resweratrol dla zdrowia serca!

Resweratrol dla zdrowia serca!

.. ...funkcjonowania organizmu jest profilaktyka chorób serca, nikogo zapewne nie trzeba przekonywać. Wiedza o tym, jak skutecznie zapobiegać schorzeniom układu krążenia nie jest jednak dostatecznie spopularyzowana. Poza dbałością o kondycję fizyczną i unikaniem czynników szkodliwych,..

Zacznij biegać i zyskaj zdrowie!

Zacznij biegać i zyskaj zdrowie!

.. Od dawna wiadomo, że bieganie wzmacnia układ sercowo - naczyniowy, poprawia gęstość kości i korzystnie wpływa na samopoczucie. Eksperci zalecają jednak, by przygodę z joggingiem zaczynać metodą małych kroków. W ten sposób możemy uniknąć urazów i nie zniechęcić się do biegania po nadmiernie intensywnym..

Jakie produkty są najzdrowsze dla serca?

Jakie produkty są najzdrowsze dla serca?

.. ...chorobami. Zdrowa dieta stanowi ważny, ale nie jedyny element działań profilaktycznych. Nie mniej istotna jest regularna aktywność fizyczna, mocny sen i umiejętne radzenie sobie ze stresem. Joanna Brodziak..