Przeciwwskazania do

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...itp. ). Zdecydowanie przeciwwskazane są ćwiczenia wykonywane w pochyleniu co powoduje ucisk na jamę brzuszną a co za tym idzie wzrost ciśnienia w klatce piersiowej. Wykonując ćwiczenia fizyczne pamiętajmy, że jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby..

Tetralogia Fallota

.. ...występują przeciwwskazania czynnościowe i anatomiczne wykonywany jest zabieg korekcji tetralogii Fallota. Wyniki leczenia operacyjnego są dobre. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana...

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...inhibitorów konwertazy angiotensyny i antagonistów receptora AT1 jest przeciwwskazane zwłaszcza w II i III trymestrze ciąży. Podobnie jest z antagonistami wapnia ( dilzem i pochodne dihydropirydyny )...

By-passy

.. ...pobliżu pnia głównego ). Przeciwwskazania do by - passów. zwężenie tętnicy wieńcowej na całym jej przebiegu ( w odcinku proksymalnym i dystalnym ) co uniemożliwia wszczepienie pomostu aortalno - wieńcowego; znacznie upośledzona wydolność mięśnia sercowego ( frakcja wyrzutowa lewej komory..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na pomiarach hemodynamicznych. wskaźnik pojemności wyrzutowej ( CI poniżej 1,8 l/min/m2 ); zaklinowane ciśnienie w tętnicy płucnej (..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...występują bezwzględne przeciwwskazania. Stosowanie aspiryny i leków beta - adrenolitycznych wydłuża przeżywalność u pacjentów po zawale serca, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnego zawału. Nitraty ( w tym przypadku nitrogliceryna stosowana podjęzykowo jest lekiem z wyboru w..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...wysiłków fizycznych. Przeciwwskazane są intensywne oraz statyczne wysiłki fizyczne ( np. ćwiczenia na siłowni ). Zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną ( np. spacery ). Powikłaniami kardiomiopatii przerostowej są utraty przytomności, niebezpieczne dla życia arytmie komorowe i nagłe..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...źle toleruje lub ma przeciwwskazania do stosowania amiodaronu ( np. nadczynność tarczycy ). Z racji zwalniania rytmu serca i spowalniania przewodnictwa w układzie bodźcoprzewodzącym serca, sotalol jest przeciwwskazany u chorych z blokami przewodzenia lub bradykardią - nasila tego typu..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...serca przy istniejących przeciwwskazaniach do stosowania ACE - I. Sartany są dobrze tolerowane, poza dolegliwościami żołądków - jelitowymi w ramach działań niepożądanych możliwe jest wystąpienie znacznego spadku ciśnienia tętniczego, szczególnie u osób stosujących jednocześnie leki..

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...Trzeba także rozważyć przeciwwskazania do tego typu operacji. Choroby nowotworowe, niewydolność narządów, szczególnie nerek lub wątroby, nadciśnienie płucne, zaawansowana cukrzyca. Te wszystkie choroby stwarzają na tyle niesprzyjające warunki w organizmie biorcy, że utrzymanie się..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do potrzeb, to preparaty magnezu, labetalol oraz urapidyl. W drugiej kolejności sięga się bo leki z..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...sercowego i naczyń. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania ramiprilu i leków z grupy ACE - I są: obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej nerki, ciąża ( uszkodzenia płodu ) oraz nadwrażliwość ( uczulenie lub kaszel jako działanie niepożądane ) na lek. Inne..

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...niekorzystne dla organizmu. Aktywność fizyczną planuje się tak, aby nie osiągać progu przemian beztlenowych. Przeciwwskazane są wysiłki statyczne, izometryczne. Wskazana jest natomiast częste spacerowanie...

Rezonans magnetyczny (MR)

Rezonans magnetyczny (MR)

.. ...nie jest szkodliwe. Przeciwwskazaniem do wykonanie RM jest natomiast obecność metalowych implantów, klipsów chirurgicznych, rozrusznika serca i innych ciał obcych, które mogłyby ulec przemieszczeniu pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego. Rezonans magnetyczny jest bardzo często..

Mebeweryna (Duspatalin)

.. ...stercza nie stanowią przeciwwskazania do stosowania mebeweryny, substancja nie wykazuje działania cholinolitycznego. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, jeśli nie ma ku temu bezwzględnych wskazań. Preparat może spowalniać szybkość reakcji, stąd należy zachować szczególną rozwagę w..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości zagrażającej ciężkimi..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...kardiomiopatii połogowej stanowi przeciwwskazanie do ponownego zachodzenia w ciążę. Objawy kardiomiopatii popołogowej to przede wszystkim ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu i dolegliwości związane z niewydolnością serca. W leczeniu stosuje się leki moczopędne, beta - blokery i..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...jednoczesnymi wskazaniami i przeciwwskazaniami do stosowanie beta blokerów. Betaadrenolityki są wskazane u wszystkich osób po zawale mięśnia sercowego, liczne badania udowodniły, że ta grupa leków wydłuża czas życia w tej grupie chorych. Zdarza się jednak, że wpływ tych leków na węzeł..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...Leki z tej grupy są przeciwwskazane u osób chorych na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ), bo mogą zwężać oskrzela. Ponadto, w dużych dawkach beta - blokery osłabiają męską potencję i mogą nasilać niedokrwienie kończyn dolnych, wymieniał prof. Rynkiewicz. Dlatego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...ewentualnie drink będzie przeciwwskazaniem po ablacji? Może dziwne są moje kwestie w porównaniu z innymi pacjętami ale proszę o odpowiedź OK. niestety ( dla nas ) jest na urlopie. Ja miałem ablację 27.02 . Mimo że czuję się jeszcze „w kratkę” to staram się wracać do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 37

.. ...nurkowanie nie jest chyba przeciwwskazane? O tym,ze nurkowanie może być dla mnie groźne powiedział mi to prof. Walczak - a dla mnie jest on największym autorytetem, dlatego podałam to jako przykład ( pewny ), że w określonych sytuacjach arytmia komorowa może być groźna Jeszcze coś..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 49

.. ...do takiego zabiegu są przeciwwskazania dopiero dzisiaj od firmy dostałam szczegółowe info i nie wiem co mam robić?! A czy na solarium mogę chodzić? Witam, Poszukuję dobrego kardiologa z Białegostoku, który zamie się moim częstoskurczem nadkomorowym. Dużo tu dobrych osób na forum, może..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...czy są jakieś większe przeciwwskazania do zajścia w ciążę? Dodam że mam już 2 letnią córeczkę i lekarze byli zdziwieni że nie miałam żadnych dolegliwości większych poza przyspieszonym pulsem. Mam wrażenie że WPW się ujawniło zaraz po porodzie tj jakieś pół roku później...Proszę o..

Echo serca - Str. 18

.. ...korekcji wady, nie jest przeciwwskazana, o ile nie towarzyszy jej nadciśnienie płucne z dużym naczyniowym oporem płucnym. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu wtórnego ( ang. atrial septum defect – ASD II ) jest drugą pod względem częstości rozpoznawania wrodzoną wadą..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...przyjmowanie leku jest przeciwwskazaniem - jak mam to interpretować? To moje pierwsze opakowanie, ciśnienie mi się zmniejszyło ale doszły bóle w klatce piersiowej i głowy, zmęczenie i takie tam... Angie, a ile masz skurczy dodatkowych i tych bloków? Skurczy mam ciągle ponad 7% tj. ok..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...ćwiczący ma gorączkę. Przeciwwskazane są dla osób, które są nadmiernie pobudliwe emocjonalnie, mają skłonność do reakcji nerwicowych, mają zmniejszone poczucie realizmu, uciekają od realnej rzeczywistości, używają narkotyków lub innych środków odurzających emocje i pracę wyobraźni. U..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...zauważalny. Nestety są przeciwwskazania do stosowania go: wysokie ciśnienie, uczulenie, zaburzenia krzepliwości krwi. Nikogo nie namawiam do przerwania dotychczasowego leczenia ( może to być groźne dla zdrowia lub nawet życia ), ale po konsultacji z lekarzem prowadzącym może warto się w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 351

.. ...ja jak przeczytalam przeciwwskazania do znieczulenia to bym na zywca musiala rwac chybanie wolno uspokajaczy itd.pozdrawiam Olu ...luzik..dopadły Cię gorsze dni,dalej nie palisz? to może być z tym związane,bo ja mam nastrój też zmienny.Dziś nad ranem sie budziłam bo czułam się jakoś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 623

.. ...Lekarze o to nie pytają, bo im się wydaje, że pacjent sam jest tak wyedukowany, że wie o przeciwwskazaniach ( trzeba robić w odpowiednim dniu cyklu jeśli zamierzasz a nie wolno jeśli jesteś w ciąży )...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...antykoncepcyjnych? Wiem, że przeciwwskazania do pigułek są przy nadciśnieniu, lecz ja mam bardzo niskie ciśnienie, czasem nawet 80/70. Magnez z b6 zażywam cały czas. Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj po raz pierwszy i stwierdzam, że bardzo dobrze poczytać o swoim problemie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...mam 24 lata( jakie są przeciwwskazania ), czy faktycznie należy zachować szczególną ostrożność przy każdej infekcji? Implant będzie wymieniany po paru latach - ok 10lat. Czy przy takim incydencie przysługuje renta? Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie Rok temu stwierdzono u mnie tą..

Chelatacja - Str. 16

.. ...depozytów ołowiu w ustroju. Przeciwwskazania: zaburzenia w morfologii krwi, głównie leukopenia, ostra niewydolność nerek białkomocz, czynna gruźlica, częstoskurcz komorowy, hypomagnezemia. Objawy niepożądane: Uszkodzenie nerek o obrazie klinicznym do zespołu nerczycowego, krwiomocz,..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...nie bylo specjalnych przeciwwskazan,z zaleceniem jednak unikania jeszcze przez jakis czas bardzo ciezkich prac,nie z uwagi na By - pasy ale rane pooperacyjna.Teraz czuje sie duzo lepiej psychicznie a to bardzo pomaga w powrocie do pelnej aktywnosci zawodowej.Jesli u Twego Taty nie..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...i On Ci powie czy są przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego. Madziu chyba od tego jest forum, prawda? Człowiek pyta i chciałby dostać odpowiedź! Ale ok. nie zajżę tu więcej...bo po co???Jak nawet nie można zapytać : - P Ty masz inne problemy, a ja mam taki! MONIKA Czy znalazłaś..

Propranolol - Str. 3

.. ...mi propranolol ale w przeciwwskazaniach jest astma, którą mam. Kiedyś wspominałam o tym lekarce i zapisała to w karcie więc nie wiem czy mogę brać ten lek pomimo astmy czy ona o tym zapomniała... abisynka to nie jest dziwne bo w przypadku drzenia samoistnego czy tez nerwicy magnez nie..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...odpada całkowicie. Główne przeciwwskazanie do sauny, to choroby układu krążenia. Po co ryzykować? obecnie mam 54 lata w lutym zeszłego roku miałem zawał, podczas koronarografii odstąpiono od założenia mi stendów, wybierając bardziej radykalne rozwiązanie By - passy, badanie wykazało..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...działania uboczne i przeciwwskazania , również o ciąży pisze dokładnie. Myślę że warto przeczytać ulotkę ( NALEŻY ZAPOZNAĆ SIE Z TREŚCIĄULOTKI - pisze na samym początku ) Przeczytać a nie panikować i straszyć. O opuchnięciach też pisze wyrażnie. Pozdrawiam Rysiek sory za które : - )..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...pomijając cele lecznicze, - przeciwwskazany wysiłek fizyczny( zwolnienie z zajęć w - fu konieczne;może wystąpić nagły zgon ), - oszczędzający tryb życia, - unikanie zbędnych emocji( stres ), - unikanie alkoholu. Do tego potrzebne jest zdrowe odżywianie i regularne kontrole u specjalistów..

Laseroterapia naczyń wieńcowych

.. ...jakie są zalecenia/ przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegów ( nie ukrywam, że bardzo mi zależy na tym ). Zabiegi laseroterapii wykonuje się również w Katowicach, w Aninie, i pewnie jeszcze w innych miejscach...., trzeba by podzwonić, popytać, tylko nie zawsze chcą szczerze..

Dodatkowe skurcze - Str. 23

.. ...mam astme,a te leki sa przeciwwskazane dla osob z astma,mialam dusznosci i bardzo sie meczylam,musialam go wiec po 2 miesiacach odstawic i wrocic do lekow przeciw astmie,ktore biore do dzis i tak bedzie juz zawsze.Leki na astme - beta - mimetyki powoduja przyspieszenie akcji serca i..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...zdolność do pracy z przeciwwskazaniami do wysiłków fizycznych co by się nie obciążać. Kardiologa mam dopiero na 4 Lipca a endokrynologa ( TSH 11 ) na 22 sierpnia. Z tym TSH to z tego co wiem dokucza sercu jak jest za niskie. W ogóle nie mam objawów niedoczynności tarczycy, ale to już..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...zwiększając dawkę ). Przeciwwskazania do jej stosowania to: marskość wątroby, cukrzyca, wrzody trawienne, niewydolność nerek, dlatego przed kuracja należy skonsultować się z lekarzem. Cynarex ( suchy wyciąg z karczochów w tabletkach ): 3 razy dziennie po 2 tabletki po jedzeniu. Tabletki..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...powiedzial mi ze wiekszych przeciwwskazan nie ma co do tabletek ale jak bardzo nie potzrebuje to mam nie brac bo rozreguluja mi organizm co moze nie byc dobre dla serca. co o tym myslicie? jest ktos z wada aortalna kto bierze tabletki? dajcie znac ja ma nieco inny problem - dziedziczone..

Wypadanie płatka a pigułki antykoncepcyjne

.. ...określić czy są jakieś przeciwwskazania.Czy któraś z Was miała podobny problem?Czy któraś z Was rozmawiała na ten temat ze swoim lekarzem?Pozdrawiam!!! Mam podobny problem. Ginekolog dał mi Novynette i nie wiem.. jutro dzwonię czy mogę go brać bo jest jednak * małe * przeciwskazanie na..

Kolczyki a wada serca

.. ...zastawki mitralnej jest przeciwwskazaniem do przekłucia uszu w warunkach sterylnych?Bardzo bym chciała nosić kolczyki,ale powiedziano mi że to niebezpieczne przy takiej choćby wadzie. Pozdrawiam, Ela Pewnie niektórzy będą się śmiali z twojego pytania, ale tu nie ma nic śmiesznego. Chodzi..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...właśnie bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest: choroba zakrzepowo - zatorowa, niedokrwienie mózgu, stany zapalne naczyń, choroba niedokrwienna serca ... Bardzo uważnie należy rozważyć stosowanie tej metody antykoncepcyjnej u kobiet chorych na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 71

.. ...planujecie ciaze?Jezeli beda przeciwwskazania chyba sie zalamie.Juz czuje sie jak wrak czlowieka czasami,a jak to juz koniec mojego maciezynstwa to bedzie to dla mnie wielki cios!!!!a jeszcze jedno czy pijecie kawe,czy raczej staracie sie jej unikac - ja ja poprostu uwielbiam pozdrawiam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...fizycznie i nie mam zadnych przeciwwskazan zeby nie pracowac.Rozmawialam z lekarzem i powiedzial mi ,ze oczywiscie moge pracowac,operacje mialam po to ,zebym mogla normalnie zyc.Przez te 14 lat od operacji nie mialam najmniejszego problemu.Operacje mialam w Paryzu i tutaj tez mieszkam ...

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...zdrowie i ewentualne przeciwwskazania w jego stosowaniu. Orientując się co nieco w zagadnieniu to zapewniam, że jeszcze nie wynaleziono takiego leku, który byłby dobry na wszystko - od hemoroidów po choroby układu krążenia. Gdyby był taki wynaleziony to w czasopismach naukowych ukazałoby..

Basen a sercowcy

.. ...zastanawiam sie czy są jakieś przeciwwskazania w moim wypadku? Jestem osodoba młodą ; ) at nawet bardzo ; ) mam problem z tachykardia zatokowa a co za tym idzie ciśnienie mi skacze itd... Co prawda leczę sie, większych dolegliwości nie mam( czasem czuje jak mi serce wariuje, czy jakieś..

Alkohol a bradykardia

.. ...obojętny czy też może przeciwwskazany? Chodzi mi o to że ta choroba dotknęła mnie a z imprezowania będzie mi raczej ciężko z rezygnować w razie czego: ) Nie mówie tu o codziennym piciu ale np. co weekend pare piw czy coś w tym stylu na dyskotece lub z kumplami na osiedlu. Dodam że mam 18..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...http://www.helimed.pl/scdo.php?dla_lekarza/l_r_przeciwwskazania Obecność w ciele pacjenta elementów metalowych, jak np. metalowe klipsy po operacjach na klatce piersiowej, drutowania, wszczepiony rozrusznik, protezy metalowe. Względnym przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 2

.. ...czy są do tego jakieś przeciwwskazania i czy jest jakiś limit w podnoszeniu ciężaru? Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam hej ja mam termin wszczepienia rozrusznika na 5.01. czy to prawda że lewa ręka może potem nosić tylko do 9 kg,napiszcie proszę co wolno a czego nie.Sama wychowuję..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...psychomotorycznego. Przeciwwskazania Nadwrażliwość na lek, stany śpiączkowe wywołane barbituranami, alkoholem, środkami odurzającymi i innymi środkami wpływającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, stany depresyjne, uszkodzenie szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1287

.. ...lekach?nie mówił,że są przeciwwskazania? witam kochane jestem po wizycie u ginekologa niby nic złego sie nie dzieje ten guzek znajdujący sie blisko wargi jak równiez pachwinki to czyrak dowiedziałam sie dzis duzo o tym np.jak bym chciała to leczyc bo ponoc to powraca to bym musiała isc..

Interpretacja odczytu z Holtera

.. ...dobry ponieważ jego przeciwwskazania to niskie ciśnienie krwi, oraz częstość rytmu serca około 50, a ja właśnie mam bardzo niskie ciśnienie krwi, oraz niski rytm serca. Boję sie ponieważ pisze że lek ten jest wskazany przy nadciśnieniu tętniczym ( mam niskie ciśnienie ) oraz spowalnia..

Operacja by-passów a gronkowiec złocisty

.. ...tej pory wszystko jakoś dobrze szło a tu dzisiaj BUM ! w wymazie z gardła gronkowiec złocisty !!! Jak to rokuje - czy to bezwzględne przeciwwskazanie do operacji ? Czy da się z tym coś szybko zrobić???..

Odma płucnowa samoistna

.. ...czy wobec tego są np przeciwwskazania do uprawiania sportu??np aerobiku??bo zamierzam się niedługo wybrać. pozdrawiam Mam pytanie. Moja Mama leży teraz w szpitalu. Podczas drenażu odczuwa straszny ból i musi brac leki przeciw bolowe. Czy ostry bol podczas tego drenazu jest normalny?bo..

Stent a choroba Parkinsona

.. ...jakieś przeciwwskazania co do wykonania stentów u osoby chorej na Parkinsona??? Jakie jest w takim przypadku ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu? Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie...

Nerwica w ciąży - Str. 223

.. ...powiedział, że ciąża jest przeciwwskazaniem do dalszej terapii i powinnam zrezygnować. Tak też niestety zrobiłam. Dziś jestem w 17 tyg. ciąży i dopada mni3 nawrót choroby!! od dwóch dni w ogóle nie spałam!!. Właśnie przeszłam atak z napadem duszności, mdłościami, zawrotami głowy,..

Powiększone serce

.. ...diagnostycznym jest przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu pilota ) witam, ja cwicze juz ponad 6 lat na sucho i tez mam znacznie powiekszone serce :/ i sam nie wie mczy to jest dobrze czy zle bo niby wieksza wydolnosc ale z drugiej strony ... Witam.Ja choruje na serce i po wielu..

Fruktozemia nabyta

.. ...się żyć trzeba tylko przestrzegać diety : ) mam tylko jedno pytanie : chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy są jakieś przeciwwskazania przy tej chorobie? z góry dziękuje za odp...

Zator płucny - Lovenox a Fraxiparine

.. ...to samo, ten sam sklad? Czy macie mozliwosc sprawdzenia tego ? Z gory bardzo dziekuje. obie to heparyny drobnocząsteczkowe. działanie, wskazania, przeciwwskazania takie same, a substancja czynna różna...

Przebyty zawał a szczepionki

.. ...pytanie czy są jakieś przeciwwskazania do tego żeby zaszczepić osobę po trzecim ostrym zawale przeciw grypie i przeciw zapaleniu płuc. Nadmieniam że mój tata miał 3 miesiące temu 3 zawał potem angioplastyka z wszczepieniem stentu i teraz bierze mnóstwo leków, jeszcze wcześniej był w..

Leki w nadciśnieniu

.. ...do Goptenu sa scisłe przeciwwskazania ). Pragnę podkreslic że wymienione leki sa bardzo bezpieczne... Żaden lekarz nie uzyje słowa skutki uboczne a pisanie o zawrotach głowy ( ludzie jaj jestem zdrowy a zawroty gowy miewam ) Zachwanie tego człowieka to skandal!!! Wymienione leki są z tak..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...jeżeli jest bezwzględne przeciwwskazanie do stosowania tych leków...??? dodam jeszcze,że po moim * epizodzie * ( i wyleczeniu się z niego,co trwało ok. 2 tygodnie - a było dla mnie koszmarem!!! ) próbowałem stosować monoterapię sertraliną przez kilka dni - niestety już po kilku dniach..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 167

.. ...Nie ma żadnego zawodu przeciwwskazanego dla osób z tą przypadłością, a to o czymś świadczy. Trzeba tylko chcieć jak mawia Ewusia : ) Nikt na nerwicę nie dostanie renty, ani jakichkolwiek forów w życiu, a czytając wypowiedź ewusi odnoszę wrażenie, że tego oczekuje od innych. niech..

Kierowca z rozrusznikiem serca

.. ...orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do uzywania pasow, kobiety o widocznej ciazy. Art. 45 ust.2 pkt 3 ww ustawy zabrania przewozenia. Takie orzeczenie wystawia lekarz uprawniony do badania kierowacow koszt ok.100PLN Sam mam rozrusznik i muszę powiedzieć, że jazda z zapiętym pasem..

Zdrowie i serce

.. ...jedzenia odżywek jakieś przeciwwskazania dla mnie? odpowiedzcie mi proszę, może ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia? najlepiej poradzić się kardiologa, ktory ma doświadczenie w leczeniu osób z wadami serca. Jako osoba z taka wadą wiem, że ćwiczenia na siłowni nie sa dla nas..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...propranolol od 10 lat. 3 razy dziennie. Jest po 30. Normalnie zyje. Uprawia sport. Mysle, ze nie ma zadnych przeciwwskazan, ale oczywiscie Twoj przypadek moze byc inny, wiec warto zapytac lekarza. Pozdrawiam...

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne

.. ...na masażu?wiadomo,że przeciwwskazaniem do masażu jest problem z ciśnieniem. Witaj Dede,chętnie odpowiem na Twoje pytanie.U kosmetyczki miałam robione paznokcie plus oczyszczanie twarzy i nakladanie maseczki.Wiec nie wierze ze po takich zabiegach,siedząc i nic nie robiąc tak mi skoczylo..

Vivacor a alkohol

.. ...przeczytałam i jego przeciwwskazaniach oraz skutkach ubocznych ,to dopiero mi cisnienie skoczyło.he he...he... Niestety nie zarabiam nic na tym i nadal mam nadciśnienie. Wiec 185 wzrostu 90 kg wagi. Dieta zróżnicowana co prawda mógłbym się ruszać więcej ale nie jest tragicznie. W środę u..

EKG po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...przeciwwskazania napewno nie bede pić. Chcialbym sie tylko dowiedziec wstępnie o tym alkoholu : ) pozdrawiam Musisz o alkohol zapytać kardiologa - tylko on jest wtajemniczony w Twoje wnętrzności. ; ) pozdrawiam..

Nerwica natręctw związana ze snem

.. ...przeciwwskazan i sprobuj go lykac przez jakis czas. ja po jednym czy dwoch opakowaniach - najmniejsza dawka - spie teraz bez niczego jak susel...ale koszmary niestety nadal mam :( za duzo stresow chyba...

W-f a nadciśnienie

.. ...i mięśni.I nie jest przeciwwskazaniem przy nadciśnieniu.Natomiast ćwiczenia siłłowe podwyższają ciśnienie. makam: ja bym na Twoim miejscu poszedł do innego lekarza ( najlepiej kardiologa ) w prywatnej przychodni. Opinia innego lekarza i kompleksowe badania były pomocne przy diagnozowaniu..

Bezdech w nocy

.. ...bierzesz, maja jakies przeciwwskazania. Asamax raczej nie reaguje z innymi lekami, jest to lek do stosowania na co dzień i to od zdiagnozowania choroby aż do końca życia, więc myślę, że producent nie mógłby sobie pozwolić na to, żeby tego typu lek reagował na inne środki. Chociaż..

Badania niezbędne przed ablacją

.. ...wiek 68 lat może być przeciwwskazaniem oraz płytki rzędu 60 tysięcy? Gdzie wykonuje się badania elektrofizjologiczne do lekarza w Warszawie na Banacha? Proszę o fachową odpowiedź. Droga Józefko, ja znam Pania co ma 82 lata i bedzie mieć ablacje! Ja jak już Ci pisałam miałam 4,01 - ale mi..

Operacja zastawki a lot samolotem

.. ...przeciwwskazaniem do lotu. Ja jestem po 3 operacjach serca, mam wszczepioną ludzką zastawkę płucną i leciałam w listopadzie do Oslo. Czułam się dobrze, miałam tylko lekkie zawroty głowy przy starcie lądowaniu...

Zatorowość płucna. Trombendarterektomia płucna.

.. ...wygląda taka operacja? Ile trwa? Jakie są przeciwwskazania? Jak wygląda przygotowanie pacjenta do niej? Jakie badania przed nią są wykonane? Jak wygląda leczenie po? Z góry dziękuję za każdą informację...

Trzepotanie przedsionków a poród

.. ...dowiedzieć się, czy są przeciwwskazania do porodu naturalnego? Proszę o pomoc. Dołączam trzy zapisy ekg pierwszy zapis drugi zapis trzeci zapis SF 117 1/min 121 1/min 117 1/min RR 512 ms 496 ms 512 ms QRS 82 ms 82 ms 86 ms QT 298 ms 300ms 308 ms QTc 416 ms 425 ms 430 ms osa QRS 71 70 64..

Padaczka i problemy z pamięcią

.. ...jest.Tymczasem może spróbuj buerlecitin,może poprawi koncentrację.Tylko spytaj lekarza czy możesz to brać. sorry,buerlecitin nie możesz brać - przeciwwskazanie - padaczka,niestety.Musisz znależc coś innego...

Czy bajpasy mają sens?

.. ...leku Ketoprofen jest przeciwwskazany w następujących przypadkach: * rozpoznana nadwrażliwość na ketoprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego; * nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne ( NLPZ ), w tym kwas acetylosalicylowy ( z powodu ryzyka..

Pytanie o miligamma

.. ...robi i zna ewentualne przeciwwskazania .....Jeśli masz wątpliwości wygoogluj sobie ulotkę .Jest to bardzo dobry lek . czytałam Aniu ulotkę , no trochę tam straszą :( A jaki doktor zlecił te zastrzyki? Jeśli bardzo się boisz to idz do swojego kardiologa i zapytaj go czy możesz brać..

Bradykardia a trzeci migdałek

.. ...bradykardii?, czy powinnam skonsultować to z kardiologiem dziecięcym?, czy powinnam mieć zaświadczenie o braku przeciwskazań do operacji od kardiologa lub wskazówki od kardiologa dla anestezjologa? dziękuję!..