Przeciwzakrzepowe

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...fibrynogenem. Działanie przeciwzakrzepowe leku występuje w 12 - 48 godzin od podania. Wskazania do stosowania tiklopidyny: zapobieganie udarom niedokrwiennym, profilaktyka zawału w niestabilnej chorobie wieńcowej, prewencja restenozy po angioplastyce naczyń wieńcowych ( balonikowanie,..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...lekach moczopędnych i przeciwzakrzepowych - jeśli są konieczne. Leczenie operacyjne może mieć charakter paliatywny, pozwalający dotrwać pacjentowi do czasu, gdy możliwa będzie transplantacja płuc i serca. Zabieg paliatywny polega na przebiciu przegrody międzyprzedsionkowej - pozwala to..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...stopniu trombiny ). Efekt przeciwzakrzepowy jest silny i długotrwały. Nadroparynę podaje się w postaci wstrzyknięć podskórnych ( najczęściej w skórę brzucha, w okolicy pępka ) u chorych unieruchomionych, zagrożonych zakrzepicą kończyn dolnych lub inną postacią choroby zakrzepowo -..

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...związane z niefizjologicznym przepływem krwi przez pompę oraz ryzyko krwawienia związane z samym zabiegiem oraz z konieczną terapią przeciwzakrzepową, ciężkim powikłaniem może być także niewydolność nerek...

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...podstawowych grup - przeciwzakrzepowego ( pochodna kwasu acetylosalicylowego ), leku obniżającego cholesterol z grupy statyn, leku z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokera receptora angiotensyny oraz leku z grupy beta - blokerów. Część pacjentów otrzymywała iwabradynę, a..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...niestosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej w tych przypadkach, w których jest konieczna. W opinii naukowca, lekarze rodzinni i innych specjalności, do których zgłaszają się pacjenci z różnymi dolegliwościami mają niewielką wiedzę na temat ŻChZZ i nie zdają sobie sprawy z powagi..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...mechanizm działania przeciwzakrzepowego powinien zabezpieczyć pacjenta przed zawałem czy udarem, nie narażając go na wykrwawienie - informuje Journal of Clinical Investigation. Proces krzepnięcia pozwala nam uszczelniać zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...którym podawano leki przeciwzakrzepowe ( ok. 30 proc. ). Ważne jest jednak, aby pacjent, u którego podejrzewa się zawał, został szybko przewieziony przez wyspecjalizowany zespół ratowniczy do ośrodka z kardiologią inwazyjną ( z pracownią hemodynamiczną ), w którym wykonuje się ten..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...do ciągłego leczenia przeciwzakrzepowego. A leczenie przeciwzakrzepowe jeśli byłoby konieczne w czasie trwania ciąży jest dość skomplikowane. Przez internet nie sposób tutaj mądrze pomóc... pytanie do pana doktora. na poczatku chcialbym powiedziec iz jestem mile zaskoczony ze na takim..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...konieczne jest leczenie przeciwzakrzepowe. Pozdrawiam Dziękuję za odp. Tak chodzi tylko o uszkodzenie drogi dodatkowej, po ktorym wydłużyła sie jej refrakcja, a częstotliwość częstoskurczu zmniejszyła. Zabieg jest niestety do powtórki :( Zastanawiam się czy ta zwiększona intensywność..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...antyarytmicznym leczenie lekami przeciwzakrzepowymi. Jeśli napady sa krótkie, serce poza arytmia zdrowe, i pare tam innych ( tu kontakt z lekarzem jest nieodzowny )to ew można nie brac leków przeciwzakrzepowych lub wystarcza jakas postać aspiryny. Jesli chodzi o leki antyarytmiczne,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...rodzaju zastoswanych leków przeciwzakrzepowych. To oczywiście niemiłe, ale raczej nie wielki dramat... Do Pani Oli: Pisałem już chyba o tym problemie. Po ablacji u ok. 30% chorych pojawia się uczucie nierównego bicia serca, uczucie jekby częstoskurcz chciał się zacząć i nie mógł itp...

Echo serca - Str. 18

.. ...wskazana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa, a przez 12 miesięcy - profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Pacjenci, którzy nie kwalifikują się do leczenia metodą przezskórną powinni zostać poddani operacji kardiochirurgicznej polegającej na całkowitej korekcji wady. Chorzy z ASD..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...utrzymać efekt terapii przeciwzakrzepowej na stałym poziomie na skutek zmienności wchłaniania leku, wpływu różnych pokarmów i innych leków oraz zmian w czynności wątroby. Pokarmy spożywane przez pacjentów mogą w istotny sposób wpływać na wartość INR, jako że większość produktów zawiera..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...kobiet w sprawie leków przeciwzakrzepowych i ciąży... Mam 23 lata i migotanie przedsionków, Acenocumarol zażywam od jakiś 4 lat. W marcu tego roku zaszłam w ciążę, przez pierwszy miesiąc nie wiedziałam, że jestem w odmiennym stanie i nadal zażywałam Acenocumarol w dawce 1 - 3/4 - 3/4. W..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...nie muszę brać leków przeciwzakrzepowych jak przy sztucznej zastawce. Wiem miałam pecha bo zespół wypadania to * kosmetyczna * wada. Jeżeli ktoś się wacha czy dać się pokroić to nie warto, ja miałam 33 lata i powiem wam im wcześniej tym lepiej,wszystko lepiej się goi i serce jest w..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...utrzymać efekt terapii przeciwzakrzepowej na stałym poziomie na skutek zmienności wchłaniania leku, wpływu różnych pokarmów i innych leków oraz zmian w czynności wątroby. Pokarmy spożywane przez pacjentów mogą w istotny sposób wpływać na wartość INR, jako że większość produktów zawiera..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...długoterminowej terapii przeciwzakrzepowej ujawniła znaczne zmniejszenie masy kostnej i słabsze uwapnienie układu szkieletowego ( 45 ). Obecnie wiemy, że metabolizm tkanki kostnej jest ściśle związany z prawidłowym poziomem witaminy K, której rola nie ogranicza się jedynie do procesów..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...leczenie to heparyna i leki przeciwzakrzepowe a szpitalu nie wiem co dostawałem ale po szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha jestem senny doszły wypryski na twarzy jakbym..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...zegarek bierze leki przeciwzakrzepowe już prawie 13lat narazie jest młody czuje sie świetnie ale powiedz jak to jest jakie on ma ograniczenia w życiu czego nie może robić czy to prawda że z takim schorzeniem długo sie nie żyje powiedz mi wszystko co wiesz czy mam go traktować jakoś..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są ludzie z wymienionymi zastawkami,może coś Pani znajdzie dla siebie interesującego. Pozdrawiam życzę dużo zdrowia Agnieszka Witam, jestem przykładem dziecka, które..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...do konca zycia lekow przeciwzakrzepowych 9 w Polsce jest to acenokumarol ) A czy po wymianie można zacząć żyć tak intensywnie jak ze zdrową( biegać, męczyć się )? Oczywiście ,że tak! Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc ,..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...jest tak złego w lekach przeciwzakrzepowych, że tak mi wszyscy lekarze odradzają sztuczne zastawki. Czy uszkadzają jakieś inne organy? Z jakimi lekami nie można ich łączyć? A co z zastawkami biologicznymi? Z nowatoryjnym wynalazkiem kardiochirurgów krakowskich? Dlaczego tak rzadko się je..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...do końca życia leków przeciwzakrzepowych. pozdrawiam Anna Pierwszy raz słyszę żeby od materaca znikneła niedomykalność i zwapnienie. Ja bym to do cudów zakwalfikował. Napisz coś więcej o tej cudownej metodzie na czym to polega bo chyba nie na leżeniu na materacu. czesc Anna . Napisz cos..

Leki po ablacji

.. ...dzialac przeciwzakrzepowo. Pozdrawiam kasia Hej. Ja tak jak Kasia przez 6 tygodni codziennie po 1 tabletce tylko POLOCARD 75 mg. To pewnie te same leki. To jest po prostu aspiryna w odpowiedniej dawce. : )..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...wsierdzia , o profilaktyce przeciwzakrzepowej po badaniuitd. Bo jakby nie było jest to badanie inwazyjne. Jak się tak więc naczytałam o możliwych komplikacjach odechciało mi się już wszelkich dalszych badań , a co dopiero operacji... A o tym czego mi z tą wadą robić nie wolno , to..

Aspiryna po zamknięciu przeskórnym ubytku między przedsionkami

.. ...- aspiryna jako lek przeciwzakrzepowy raczej zwiekszylaby liczbę i mozliwość siniakow , za typowe rozstępy nie powinna odpowiadać. Pokazalabym deratologowi. Okazało się że to nie od aspiryny , mój syn ( 16 lat ) ma po prostu rozstępy wzrostowe !!! Potwierdzone przez lekarza pierwszego..

Dodatkowe skurcze - Str. 205

.. ...kaldium. Dodatkowo leki przeciwzakrzepowe...Powiem Ci,ze tracę już sily na walkę z tym...Wypadają mi płatki zastawki( obydwa ) i zastawka niedomyka się - 2 stopień... Do Pat - rzeczywiście jeżeli tak jak piszesz to naprawdę komfort życia fatalny, jeszcze dochodzi do tego lęk. Jak Ci..

Dodatkowe skurcze - Str. 208

.. ...Cały czas zażywam leki przeciwzakrzepowe i isoptin na wyregulowanie rytmu. Więc ogólnie jest super...Pozdrawiam. Jak się czujesz? witam wszystkich - jak tam wasze serduszka moje sie rozbrykało.W sobote miała miejsce sytuacja stresowa więc dodatkowych więcej boje sie ich ale nieaż tak..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...Pytkowskiego.Biorę bisocard i leki przeciwzakrzepowe poniewaz ablacja dotyczyła lewej strony serca , więc to jest stanadart. Diagnoza,dodatkowa droga przewodzenia AVNRT do AF sama dokładnie nie wiem co to oznacza. Z tego co wiem to miałam kilka dróg, nie jedną i podobno już jest ok.jeśli..

Sintrom

.. ...kiedy sie bierze lek przeciwzakrzepowy SINTROM???? nic sie nie dzieje ja biore acemokumarol juz ponad rok biore sintrom od 2 lat i nic sie nie dzieje.nalezy jednak reguarnie sprawdzac wskaznik INR Witam, ja sintrom biore 20 lat i nie ma zadnych problemow, chociaz od ok 2ch miesiecy mam..

Zrośnięte dwa płatki w zastawce

.. ...się do serca dostać, najczęsciej wymienia się zastawkę na sztuczną ( choć w przypadkach zastawki aortalnej są alternatywy zastawki biologicznej ). Do konca życia trzeba zażywać leki przeciwzakrzepowe...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa

.. ...sztuczna zastawka i srodki przeciwzakrzepowe do konca życia i ryzyko,że i tak skrzepy powstaną.Z całego serca polecam profesora Jacka Molla.Operwoał mojego syna,który był na rawdę trudnym przypadkiem , gdyz miał jeszcze niedomykalność innych zastawek , początki zwłuknienia mięśnia.Inni..

Sintrom czy kleksan?

.. ...pępka )i mają działanie przeciwzakrzepowe.Nie można ich brać długo,chybaże są ku temu wskazania. witam. mam pytanie. jaką dietę stosuje się przy przyjmowaniu sintromu? Witam tez posiadam zastaweczkę. Lek podobny do Clexane o nazwie Fraxodi stosowałem przy zabiegu chirurgicznych gdzie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...sztuczną trzeba brać leki przeciwzakrzepowe do końca życia, a wtedy pojawia się problem ze skaleczeniami. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to jest z blizną na klatce piersiowej? I z * cykaniem * ? jestem zdecydowanie przeciwny temu żeby dać się skroić w szpitalu. pozdrawiam Dzień..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...tylko pamietac o lekach przeciwzakrzepowych,,,Podobno w Warszawie prowadzą takie ciąze kobiet po operacjach,,,wazne jest tylko aby szybko sie zorientowac ze jest sie w ciazy,max do 6 tyg.,aby przejsc na Heparynę,,,zamiennik Sintromu.Dzieki temu płód jest bezpieczny.Narazie nie planuje..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...konieczności brania leków przeciwzakrzepowych, i brak tykania, minusem - czas użytkowania. Lekarze mówią o 10 - - 15 latach. Zastawka mechaniczna - plus to czas użytkowania - mam 31 lat i lekarze powiedzieli mi, że do końca życia zastawka wystarczy. Minusem - branie leków do końca życia..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. Ile kosztuja leki przeciwzakrzepowe i jaka diete nalezy stosowac??? witam, czy ktoś tu na forum miał moze ablację po operacji wszczepienia zastawki mechaniczne - mitralnej?????? Proszę,dajcie znać! Tak przy okazji,,czy osoby z w/w zastawką miewają trzepotania/migotania przedsionków???Czy to moze byc..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...wskazana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa, a przez 12 miesięcy - profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Pacjenci, którzy nie kwalifikują się do leczenia metodą przezskórną powinni zostać poddani operacji kardiochirurgicznej polegającej na całkowitej korekcji wady. Chorzy z ASD..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych przez całe życie. Mam 29 lat. Na operację idę do Szpitala Jana Pawła II w Krakowie ( operować ma dr Kapelak ). Bardzo się boję. Czy ktoś już ma jakieś doświadczenie z tym związane. Jak żyje się po i jakie jest ryzyko?? ?Chciałabym mieć potem..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...jestes obciążony lekami przeciwzakrzepowymi. Zoperował mnie dr. Wojarski * number one * i plastyka udała się, aorta sztuczna ( operacja 8h ). Już zapomniałem o wszystkim, wracam do pracy na kopalnię Ewo! Głowa do góry! Mam 37 lat. 19 września tego roku miałem tą samą operację. W moim..

Ablacja a pigułki antykoncepcyjne

.. ...wiem, ze dostane leki przeciwzakrzepowe itp, ale skoro moglabym przestac brac te pigulki??? kurcze, jestem w kropce. boje sie tego zabiegu jak diabli a tu jeszcze o zakrzepach mam myslec. mozecie cos podpowiedziec? dzieki Nie jestem oczywiście lekarzem. Ale ja bym odstawiła jak..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...Jestem teraz na lekach przeciwzakrzepowycz i bede przez najblizsze pol roku. Nie lekcewazcie sobie moi kochani tzw.bolu w klatce piersiowej.Moze sie to skonczyc tragicznie. Dokładnie, nie powinno się lekceważyć takiego kłucia w klatce. Przyczyny mogą być różne i dlatego trzeba się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...mnie wpływa. Z leków przeciwzakrzepowych przyjmuję Sintrom. Jeśli chodzi o tętno to u mnie jest nieco inaczej gdyż ja mam je na poziomie 60 - 50/min i jest to dla mnie normalne, czuję się z tym ok. Do Czytelnika!! No i teraz nie wiem już co robić? Płukać sobie żyły z cholesterolu, czy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 15

.. ...nasila działanie leków przeciwzakrzepowych i po drugie należy zachować ostrożność przy jednoczesnym przyjmowaniu min. Amiodaranu. Co o tym sądzicie? O migotaniach jak na razie zapomniałam! Pozdrawiam...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...ale kiedy weszły leki przeciwzakrzepowe jemiołę odstawiono. Już od ponad trzech lat borykam się z ustawieniem leków i coś mi nie wychodzi. Ja od początku choroby ( prawie 6 lat ) prowadzę dziennik w którym zapisuję godzię i zażyte leki. ciśnienie i inne objawy . Robię to wg sugestii..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 57

.. ...tym ażebym brał leki przeciwzakrzepowe też o tym czytałem ze przy każdym migotaniu powinno się brać leki przeciwzakrzepowe mi natomiast nigdy mój lekarz nawet nie zaproponował!!!!Dziwne??Dlaczego!! Do Zielaka! Ja bym nie odstawiał betablokera. W czym on ci przeszkadza? Natomiast..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...przyjmować zastrzyki przeciwzakrzepowe - popularne * kleksiki * Zastawka bilogiczna to gwarancja 10 lat i reoperacja ale nic nie przyjmujesz. Na koniec dodam tylko,że co do odwlekania operacji to z wiekiem jest znacznie gorzej tolerowana narkoza i gojenie jest wolniejsze ale decyzja..

Bisocard

.. ...trzeba stosowac leki przeciwzakrzepowe aby chronic sie przed nastepnym zawalem. Z tego wzgledu ze bisocard silnie obniza puls oraz cisnienie, powinien byc stosowany w dawce dokladnie dobranej do potrzeb danego pacjenta. Zbyt duza dawka nie jest zwykle jakos specjalnie szkodliwa, ale daje..

Zastawka a praca kierowcy

.. ...wykonywało. Jak się łyka leki przeciwzakrzepowe nie można wykonywać pewnych prac, głównie z urządzeniami udarowymi, więc jeśli ktoś pracował właśnie w takim zawodzie no to albo się przekwalifikuje albo pójdzie na rentę ( tak mi się wydaje ). U mnie też lekarz się zastanawiał czy mogę..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...Niektórzy biorą leki przeciwzakrzepowe w tabletkach a niektórzy jeszcze inny lek ale nie wnikam co kto bierze. Do Dolores Pogodziłam się ze wszystkim, więc daję radę.Gdy miałam 11 lat trafiłam do szpitala ponieważ miałam szmery na sercu ale niestety wtedy nic nie wykryli. Niestety tę..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...bierze ktos jakies leki przeciwzakrzepowe Accenocumarol czy jakies inne???Czy bola Was czasem plecy?Ogolnie kosci na zmiane pogody?Bo mnie strasznie, smieje sie ze powinnam pracowac jako pogodynka hehe pozdrawiam Mam jeszcze jedno wazne pytanie!Czy mowili Wam lekarze ze jesli leki..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...między sercem a płucami. Przeciwzakrzepowe - raczej wszyscy tylko ja nie polecam osobiście Accenocumarol, skacze bardzo przy tym INR, jestem na Warfin. Nie mam takich innych dolegliwości jak ty. A do przeszczepu to jeszcze długa droga, jest naprawdę jeszcze sporo leków do wypróbowania,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 28

.. ...tego acenocumarolu( przeciwzakrzepowy ).Teraz w pażdzierniku jadę na kontrolę jak narazie to mam 100tego nadciśnienia ale czuję się bardzo dobrzę. Każdy z Nas inaczej znosi tą chorobę i na każdego inaczej leki działają więc to wszystko zależy od organizmu i od lekarza prowadzącego...

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...kardiologa, wszak biorę leki, przeciwzakrzepowe. Struktur serca również badanie dokładnie nie określa. Czy wobec powyższych faktów SATRO, może wykazać w miarę pewnie obraz niedokrwienia serca i czy jest celowe w moim przypadku ? Za wszelką cenę chcę uniknąć koronarografii, przy której..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...martwię nie operacją, a funkcjonowaniem po niej. Czy może ktoś podzielić się doświadczeniem jak to wygląda już po operacji, jest z tymi lekami przeciwzakrzepowymi, czy normalnie się funkcjonuje? Pozdrawiam...

Mam problem z sercem, co mi jest?

.. ...ewentualnie zapytaj o leki przeciwzakrzepowe np aspirynka ( ale sam nic nie kombinuj ). Z potasem nie przesadzaj bo w nadmiarze jest niebezpieczny, możesz łykać np magne b6 rozluźnia mięśnie i uspokaja psychikę. Głowa do góry i na holter. dzieki za odpowiedz tylko jest maly problem co do..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...na R były ok. Co do przeciwzakrzepowych, to oprócz normalnej porcji heparyny przy zabiegu, był jeszcze Clexane następnego dnia. Czyli też rutyna. Przy obchodzie wieczornym, następnego dnia po zabiegu, poskażyłem się na lekką duszność. Na szczęście dyżur miała lekarka, która tego nie..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. .....czegoś??? poza tym leki przeciwzakrzepowe i t do końca życia. ta temp to nic takiego ja z kolei mam poniżej 36.o ale dziś 21 - go mija dokładnie m - c od operacji byłem u kardiologa zrobił USGi nie ma wody jest ok. pozdrawiam Witam mam pytanie mój ojciec jest prawie 3 tydz po..

Nerwica w ciąży - Str. 198

.. ...jest na profilaktyce przeciwzakrzepowej bo najprawdopodobniej mam coś nie tak z krzepliwością krwi kiedyś to dla świętego spokoju sprawdzę to tyle moich starań o dzidzie. witaj SARENKO,Ty to juz przeszlas...czytajac Twoja wypowiedz mialam dreszcze na calym ciele,wspolczuje i podziwiam,i..

Wybór zastawki serca

.. ...musze byc na lekach przeciwzakrzepowych.niesie to za soba wiele komplikacji podczas ciazy.Zostalam poinformowana ze w tym przypadku ciaza bedzie musiala byc szczegolowo zaplanowana,a na okres jej trwania leki musza byc zastapione zastrzykami 2 )zastawka naturalna( ze swinki )zostala mi..

Rodzaj zastawek mechanicznych

.. ...mniejszych dawek leków przeciwzakrzepowych. Nie jest to zła zastawka, chociaz ponoc lepiej sprawdza się przy wąskim ujściu aortalnym. Obie są jednymi z lepszych na rynku. Czy wymiana - wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej jest operacją na naczyniach wieńcowych? Ubezpieczyciel uważa,..

Praca kierowcy po wszczepieniu rozrusznika

.. ...miał wielkiego stracha przed zabiegiem a okazało się nie potrzebne,szybko doszedł do siebie i jest zadowolony z zabiegu.Teraz normalnie funkcjonuje tyle że się nie przemęcza. Życzę zdrówka i powodzenia...

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...obejmuje względny niedobór przeciwzakrzepowych białek C i S. Wrodzony niedobór tych białek może predysponować do powstania tego powikłania. Z tego powodu leczenie warfaryną u takich pacjentów należy rozpoczynać równolegle z heparyną, z zastosowaniem niskich dawek początkowych warfaryny...

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. Witam Jestem 6m - cy po operacji tętniaka aorty i wymianie zastawki aortalnej. Po udanych 2 zabiegach podczas konsultacji z lekarzami uzyskałam informacje nieco rozbieżne, ale sprowadzające się do lakonicznych informacji, że w przypadku ciąży bądź jej planowania muszę poprostu przejść na heparynę, ponieważ..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...ok. 4 miesiące. Leki przeciwzakrzepowe kosztują w zależności co przepisze lekarz. Ja biorę WARFIN 3 mg i kosztuje mniej niż 10 zł za 100 tabletek - starcza mi to na ok 2 miesiące. `manyac - sporty ekstremalne nie wchodzą w grę - ze względu na leki no i mostek,który nigdy się tak na..

INR jak postąpić?

.. ...przy zażywaniu leków przeciwzakrzepowych? dziękuję i pozdrawiam. czesc. no i problem nie tylko twoj ja mam juz sztuczna zastawke aortalna 8 lat i zawsze sa problemy z inr jak sie zazywa jakies leki zawsze inr wariuje . ja posiadam aparat caguchek xs i zawsze sa skoki raz jest 2 raz 4 i..

Polocard i krew z nosa

.. ...leki mają działanie przeciwzakrzepowe i mogą powodować takie objawy uboczne. Uważam ,że rutionoscorbin tu nie zaszkodzi, bo ma działanie obkurczające. W przypadku twojego taty, to najlepszym rozwiązanie byłoby skontaktowanie się z kardiologiem prowadzącym, bo może tu jest niezbędna..

Tętniak w nodze

.. ...góry za jakąkolwiek pomoc..jestem zrozpaczony. P.S. Ojciec ma nadciśnienie, problemy z krążeniem i jest po dwóch zawałach, które przeszedł już dość dawno temu. Brał leki przeciwzakrzepowae, ma 74 lata...

Brak acenocumarolu przez 6 miesięcy

.. ...odpowiedniej dawce, środków przeciwzakrzepowych to najważniejszy obowiązek ludzi ze sztucznymi zastawkami. Witam na początku dziękuje za odpowiedzi, szczerze powiem wam ze mnie porządnie wystraszyliście a najlepsze jest to po pierwsze ze ja byłem przekonany ze mama bierze ten lek ale..

Niesforna lewa strona...

.. ...zakrzepicy, lekarz dał leki przeciwzakrzepowe,poszedłem do innego - ten zalecił masarz i maśc na nogę, gdy bylem u innego lekarza ten stwierdzi bym brał magnez.Każdy mowi co innego,Dodam że teraz minęło od tego 44dni i praktycznie jest tak samo moje objawy to : - czasami nie moge zgiąć..

Miażdżyca żył kończyn dolnych - Str. 2

.. ...lekow na rozrzedzenie i przeciwzakrzepowych tez byl leczony na wrzody zaladka i jakos jedno drugiego nie wykluczalo. mozesz przeciez przejsc sie do lekarza ktory operowal twojego tate i zapytac jak to jest z przyjmowaniem lekow na rozrzedzenie,on zapewne mowil ze te leki musza byc..

Chore serce a stopien niepelnosprawnosci

.. ...zastawkę, bierze środki przeciwzakrzepowe, nie może ciężko pracować i odmawiają jej renty: mówią - przecież Pani jest już naprawiona ; ) ) ) I Kobieta musi pracować jak w pełni zdrowi !!!. Nie ma żadnych ulg !. Do roboty: Arbacht Macht Frei !!!. Pozdrawiam Ryszard rysiak 69 jesteś..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...edukacyjny o zażywaniu leków przeciwzakrzepowych - wskazaniach, powikłaniach. witam czytając opisy i porównania INRatio2 oraz CoaguCheka muszę przyznać jednak wyższość INRatio2, jestem laborantem, kontrolerem jakości badań, w prywatnej firmie i wydajemy certyfikaty jakości, i do tych..

Leki przeciwzakrzepowe a miesiączka?

.. ...czasu biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe. Widzę, że wiele osób ma problemy z siniakami. Może komuś pomoże to, do czego ja doszłam. Najmniejsze siniaki robią się na wysokości pępka, z boku - tak do 4 cm od pępka. Zastrzyk robię bardzo powoli i po wstrzyknięciu całego leku jeszcze na chwilę..

Picie wody a serce

.. ...pacjent zazywa leki przeciwzakrzepowe i spozywa male ilosci plynow( to wcale nie musi byc woda mineralna ) moze dojsc do niewydolnosci krazeniowej. a to czy to jest woda gazowana czy tez nie to nie ma znaczenia,rzecz gustu i czy dany pacjent nie ma wzdec na wskutek picia napojow..

Co wykonać PRZED operacją serca

.. ...przejść z doustnych leków przeciwzakrzepowych ( np. Acenocumarol ) na zastrzyki w brzuch ( np. Clexane ), kluczowa jest profilaktyka antybiotykowa. Do teraz nie potrafię pojąć, czemu nie powiedziano mi tego PRZED operacją... Mam nadzieję, że inni pacjenci podzielą się tutaj swoją wiedzą..

Kłujące bóle pod lewym obojczykiem

.. ...przyjmowania zastrzyków przeciwzakrzepowych. potem nerwica lękowa. regularnie łykam acard. nie powiem - ostatnio miałam dość stresujący etap w moim życiu, ale wszystko już jest ok. proszę o pomoc... cholesterol badałas? nie pal i może Venoforton na krążęnie popijaj.2 opakowania i 10 dni..

Nerwica i tabletki antykoncepcyjne

.. ...papierosy,co przy tabletkach jest zakazane stanowczo.Już kilka lat musi brać tabletki przeciwzakrzepowe.Inaczej grozi jej nagła śmierć jak Kamili Skolimowskiej.lepiej nie używac tabletek .Są inne sposoby...

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej?

.. ...powiedział, to 3000zł. Leki przeciwzakrzepowe są tanie, ale jeśli będziesz chciał samodzielnie badać sobie wskaźnik krzepliwości INR, to koszt zakupu miernika i wygodnego nakłuwacza palca - od 3500zł. Cukrzycy mają taniej - już od 600zł. Pozdrawiam Ryszard Ja wszystko robiłam na kasę..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...leki antyagregacyjne i przeciwzakrzepowe ( preparaty kwasu acetylosalicylowego, np. Aspiryna, Polopiryna, Encopiryna, Bestpirin, Acesan, Acard: inne leki p/płytkowe jak Aclotin, Ticlid, Clopidogrel, leki p/krzepliwe jak Sintrom, Syncumar, Acenokumarol na tydzień przed przyjęciem u..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...zaprastanie brania leków przeciwzakrzepowych było przyczynatego stanu rzeczy. Andrzeju wiem co przeżywasz, bo mój tata ( 70lat ) miał udar niedokrwienny 27.08., a dosłownie parę dni później wylew. Twoja żona jest w znacznie lepszej kondycji niż mój tata, bo on nie chce jeść, do tej pory..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...otrzymuje aspirynę w dawce przeciwzakrzepowej i jest pod ścisłą okresową kontrolą kardiologa dziecięcego - w miarę potrzeby i stanu klinicznego, np. jeśli zmiany w tętnicach wieńcowych były niewielkie - to orientacyjnie przez okres 6 - 12 miesięcy, decyduje jednak o tym zawsze kardiolog..

życie z osobą chorą

.. ...70 - 74. Bierze leki przeciwzakrzepowe. Wg lekarzy sytuacja jest pod kontrolą i nie zagraża życiu. Od niedawna zacząl sie skarzyc na dodatkowe * walenie * serca , ktore nie zwiększa pulsu, ale podobno mu przeszkadza. Pozytywnie reaguje na leki uspokajające - np. hydrosyzynę. Podejrzewam..

Zakrzepica

.. ...czas jest na lekach przeciwzakrzepowych. Zakrzepica to poważna choroba ale nie napisałeś mati nic co wskazywało by na jej ryzyko własnie u ciebie. Niektóre z czynników ryzyka zakrzepicy to: Obecność antykoagulanta toczniowego Przeciwciała antykardiolipinowe Czerwienica Nadpłytkowość (..

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!! - Str. 2

.. ...mechanicznej nie bierzesz leków przeciwzakrzepowych???!!!!!!!!!! pzdr karolinka8312 Trzymaj się i nie poddawaj . Wszystko będzie dobrze. Dodawaj otuchy Mamie bo już za sześć dni będzie operacja. Modlę się za Twoją Mamę i lekarzy, byś Mogła widywać Ją po operacji każdego poranka przez..

Usuwanie zęba po zabiegach kardiochirurgicznych

.. ...zęba i braniu leków przeciwzakrzepowych może dojsc do krwotoku. Najlepiej zasięgnąc opinii doświadczonego kardiologa. Warto też poczytać wytyczne dotycząca profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia. polega ona na zażyciu antybiotyku na godiznę przed takim zabiegiem, jak wyrwanie..

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...dietetycznych. Nie ma kuracji przeciwzakrzepowej w przypadku zastawki biologicznej bezstentowej. Jeżeli pacjent miał wszczepiona zastawkę biologiczną stentową powinien zazywać lek przez 3 miesiące. Ankafa, jak zwykle profesjonalnie : ) Zastanawia mnie tylko, dlaczego młody mężczyzna nie..