Przeczulice

Przeczulica (hiperalgezja)

.. Przeczulica ( hiperalgezja ) to nasilone odczuwanie bólu, nieproporcjonalne do bodźca. Skrajną postacią hiperalgezji jest allodynia, sytuacja, w której bodziec normalnie nie nie związany w powstawaniem wrażenia bólu, staje się bodźcem bólowym ( np. delikatny dotyk ). Oba zjawiska wynikają z uszkodzenia..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...Parestezje, alodynia, przeczulica ( hiperalgezja ) i ubytki czucia o różne modalności ( czucie dotyku, temperatury, wibracji itp ) pojawiają się w przebiegu wielu chorób. Wymienione objawy mogą świadczyć m.in. o polineuropatii cukrzycowej. Zaburzenia czucia towarzyszą również zespołom..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 979

.. ...świąd skóry to za mało.A przeczulica skórna może być spowodowana nadmiernym pobudzeniem nerwowym.U ciebie jednak sprawa nie musi być - że tak to nazwę - nerwicowa.Masz za małą tarczycę,co może sygnalizować zaburzenia w kwesti wydzielania hormonalnego.I to może być zasadniczy powód..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1061

.. ...pojawila sie dziwna przeczulica na glowie ( bol w jednym miejscu przy dotyku ). stan neuroogiczny bez odchylen, dostalam lek na neuralgie ( i padaczke ). jeszcze nie bralam, wciaz sie waham, ale ze meczy mnie ten dziwny bol prawie miesiac, to chyba nie mam juz wyjscia. nie wiem tylko czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1065

.. ...tego od 2 miesiecy mam przeczulicy na skorze glowy, nie wiem co to za cholerstwo, strasznie boli przy dotykaniu. mecza mnie te wszystkie bole, nie spalam cala noc, w pracy bylam niezywa. dzisiaj sie boje ze znow nie zasne i bete tak lezec cala noc wkurzajac sie ze nie spie i znowu wstane..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...bóle głowy, zawroty, przeczulica skory, nerwobóle niewiadomego pochodzenia, problemy gatryczne: ostre bole, zgaga itd itp. Mozna z tym zyć, mozna to zaleczyć i mozna wyleczyć. Najłatwiej jest to zaleczyć dzieki rozwiązaniu problemów emocjonalnych ukrytych gdzies w twojej świadomości czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...głowie. To pewnie tylko przeczulica skóry...A nerwica czy inne zaburzenia nerwowe mogą dawac rózne objawy - drżenie nóg, lęki, zaburzenia snu, nagłe budzenei sie w nocy, kołatanie serca, bóle kończyn... Ja dzięki uspokojeniu przez neurologa i zazywaniu leków czuje sie ( póki co, bo nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...klatce piersiowej, przez przeczulice skóry ( okropieństwo - czlowiek czuje się tak jakby się spalił na słońcu, choc nic nie jest ) aż do silnych bólów głowy, żołądka, i innych. Przebadałem się na wszystkie strony ( nie zrobiłem jeszcze rezonansu ) i wszystko w normie. Poszedłem do..

Ból głowy w okolicy potylicy, czy to guz?

.. ...przejmuj, moze to zwykla przeczulica tego miejsca : ) NIe jest to napewno przeculica bo bol jest bardzo wyrazny jak naciskam w tym miejscu tylko lekarze wychodza z zalozneia ze skoro nie mdleje i nei kreci mi sie w glowie tzn ze nic sie nei dzieje mozliwe narazie nic a zazwyczaj na..

Otępienie, odrealnienie i inne - bardzo proszę o opinie

.. ...ludźmi, chęć izolacji. Przeczulica na światło też u mnie występuje, siedzę często przy zasuniętych zasłonach. Jestem naprzemian rozdrażniona lub otępiała. * Nie przesadzę jeśli powiem, że te objawy całkowicie rujnują mi życie i odbierają chęci do czegokolwiek. Ograniczają rozwój osobisty..