Przedawkowanie leków

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...dojść również w wyniku przedawkowania leków hormonalnych np. L - tyroksyny ( Letrox, Eltroxin, Euthyrox N ). Inne leki, których przedawkowanie i objawy niepożądane wpływają na układ krążenia to np. lindan ( Jacutin ) lek przeciwpasożytniczy mogący wywołać hipotonię. Choroby..

Grapefruit a leki kardiologiczne

Grapefruit a leki kardiologiczne

.. ...prowadzić do objawów przedawkowania. Dotyczy to szczególnie leków nasercowych i przeciwnadciśnieniowych. Garvan Kane i James Lipsky z Mayo Clinic uważają, że efekt ten jest szczególnie groźny dla chorych w podeszłym wieku. Starsi ludzie zażywający wiele leków niejednokrotnie chętnie je..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...występujących głównie po przedawkowaniu lub przy jednoczesnym przyjmowaniu innych leków wpływających na układ bodźcoprzewodzący serca, należą bradykardia i bloki przewodzenia. Inne efekty uboczne to zawroty głowy, ortostatyczne spadki ciśnienia, przemijająca impotencja, w rzadkich..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...może dojść po znacznym przedawkowaniu inhibitorów wychwytu serotoniny, lub po przypadkowym podaniu ich pacjentowi, który przyjmuje leki będące inhibitorami enzymów z grupy MAO. W przypadku leków antydepresyjnych bardzo istotne jest więc przyjmowanie i dawkowanie ich zgodnie ze..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...występujące zwykle po przedawkowaniu lub przy jednoczesnym stosowaniu leków z tej grupy i spożywaniu alkoholu ). Nie zaobserwowano dotychczas zjawiska tolerancji na buspiron, to znaczy sytuacji, w której organizm przyzwyczaja się do danego leku i, aby uzyskać efekt terapeutyczny,..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...dawka lecznicza jest zbliżona do dawki szkodliwej. Przedawkowanie digoksyny może stanowić zagrożenia życia. Digoxin to handlowa nazwa preparatu zawierającego digoksynę ( w oparciu o Index leków MP 2007 )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 150

.. ...ekstremalne - łącznie z przedawkowaniem leków, pobytem w szpialu psychiatrycznym,próbą samobójczą. I wiesz co Dorotka, bardzo, bardzo ją kocham i uważam ,że jest wspaiałą Mamą, bo pomimo choroby i zaburzeń zachowania, zawsze dbała o to, abym i ja i moje rodzeństwo( a jest nas czwórka! )..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...niedoczynność tar.ale bardziej z przedawkowania leków ( metizol ), ponieważ tak w ogóle mam nadczynność.muszę powiedzieć ,że człowiek jest wtedy nie dożycia, ale przez miesiąc brałam euthyroks i wszystko wróciło do normy , łącznie z opuchlizną, która była najgorsza w tym wszystkim.ale..

Przedawkowanie leków przeciwbólowych, skutki (?)

.. ...wywołuje na organizm przedawkowanie leków przeciwbólowych... np. hipochondrycy, co oni sobię wyrządzają gdy jedzą np. kilka tabletek codziennie przez miesiąc? co wtedy dzieję się w ich organizmach? ile musiałby jeśc normalny człowniek by zepsuć serce? ...skutki przedawkowań, jakie..