Przełyk i żołądek

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...przepuklina rozworu przełykowego przepony. W takiej sytuacji zwykle obecna jest również zgaga. Wszelkie tego typu dolegliwości mogą być wskazaniem do wykonania diagnostycznej gastroskopii. Badanie pozwala na dokładne obejrzenie stanu przełyku i żołądka od wewnątrz, umożliwia także..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. Przepuklina przełykowa ( przepuklina rozworu przełykowego ) to stan, w którym część żołądka przeciska się z jamy brzusznej do klatki piersiowej. Te dwie jamy ciała rozdzielone są mięśniem przepony. W przeponie znajduje się kilka otworów, przez które biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk...

Refluks

.. ...refluks żołądkowo - przełykowy czy pęcherzowo - moczowodowy. Refluks żołądkowo - przełykowy. to sytuacja, w której treść żołądkowa jest zarzucana do przełyku. U noworodków i niemowląt refluks występuje w związku z niedojrzałością dolnego zwieracza przełyku. Jest to jedna z przyczyn..

Nadciśnienie wrotne

.. ...między innymi przez żyły przełykowe i żołądkowe. Może do doprowadzić do powstania żylaków przełyku i groźnych dla życia krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Inną konsekwencją nadciśnienia wrotnego, wynikającą z ominięcia wspomnianego etapu detoksykacji składników krwi w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 590

.. ...głowy,kołysanie - kluchy w przełyku albo wręcz na całym odcinku od żołądka do gardła - codzienne poranne myslenie o śmierci - codzienne wieczorne myślenie o śmierci - paniczny strach przed wyjściem z domu najpierw z kimkolwiek potem samodzielnie - otępienie i apatia - nieprzyjemne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 785

.. ...ja rano nie mogę nic przełknąć.. mogę ją wziąć bez jedzenia?? Czy lepiej coś zjeść. Bo np jest teraz 14:40 a ja za chwilę będę jadła swój pierwszy posiłek i dopiero po nim wezmę paromerck bo boję się go brać na pusty żołądek..:( ale jestem ogólnie zachwycona tymi na noc bo już się nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 830

.. ...wprowadzenie przewodu przez przełyk, więc z lekarzem nie bardzo pogadasz: ) ponieważ nerwica strasznie mi zniszczyła żołądek, mam w tej chwili stan chroniczny i biorę leki żeby w ogóle móc normalnie jeść, miałam robiona gastroskopię już 11 razy, i właściwie zależy kto robi i jak robi...

Ból w mostku najczęściej po najedzieniu (obżarciu)

.. ...zalegała tabletka w przełyku - dokładnie na wysokości mostka... czasem czuję także go wyżej przy sercu. Mam często raz na tydzień zgagę i odbija mi się kwasami żołądkowymi.Ogólnie jestem zdrowy.Mam 25 lat. Waga 90 kg. Chodziłem na siłownię ale na czas wakacji zaprzestałem treningów i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...się, czsami nie mogę przełknąć nic a nawet śliny. Bóle żołądka ( przelewanie , burczenie, nudności,itd. ) lęk, niepokuj, strach przed wychodzeniem z domu, strach przed jedzeniem , boję się że się uduszę. Wszystko wydaje mi się co zjem że staje mi w gardle. Dużo flegmy gęstej w przełyku...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...odczuwam jakbym miała coś w przełyku i cały czas tam stało , i cały czas jakbym miała pełny żołądek i nie mogło mi się odbić muszę odbekiwać, to jest dziwnę ale naprawdę, drętwieją mi ręce, wyskoczyła mi wysypka na udach, mam dziwne uczucie jakbym miała stracić czucie w nogach, jakby..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...pomysł, że to przepuklina przełykowa. dał odpowiednie leki. POMOGŁo. nauczyłam się z tym życ. wskazówki znalazłam w internecie. A do tego silna nerwica żołądka. Na początek podczas dolegliwości proponuję zażyc 80 mg nospy 2 razy dziennie przez tydzień Do Piotra. Myślę,że warto wykluczyć..

Do którego roku życia rośnie serce?

.. ...powoduje ten ból w czasie przełykania, ale tak jak wcześniej pisałem ból jest w połowie drogi pomiędzy mostkiem , a grdyką, a ten przewód wydaje mi się że był uciskany w okolicy serca. Zostały mi przepisane leki na nieżyt jelit i żołądka bo p.doktor stwierdziła że ból może być..

WPW i inne objawy

.. ...przepuchlinę roztworu przełykowego oraz bardzo dużo żółci w żołądku i zapalenie kawałka dwunastnicy. Brałam controloc 2 x 40 mg i metoclopramid 3 x 1 tabl. i siemię lniane 3 x dziennie. No i przeszło. Ale co innego wróciło. W tym roku w kwietniu znowu dostałam atak i zabrała mnie..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...dawna zaczął boleć mnie przełyk.. Gdy połykam czuje jakbym miała tam jakąś kluche. Ponadto boli mnie pod mostkiem... nie wiem czy to żołądek czy jakiś inny narząd... zauważyłam też że miewam nerwo bóle ( w okolicy serca, płuc )... Do tego dochodzi jeszcze moja hipochondria... boje się że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 87

.. ...aby lęki starać się przełamywać. Ja spróbowałam, ale to mnie jeszcze bardziej wystraszyło. Witajcie, matiiaga: ja też nie mogę jeździć samochodem, autobusem w szczególności, mnie zwykle dławi w gardle i ściska mi tak żołądek że mam uczucie, że zwija się on w kuleczkę, albo mam jakieś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 117

.. ...gardle, trudności z przełykaniem, oraz ścisk w żołądku i zgaga... Matiaga - również ostatnio miałam robione wyniki cholesterolu, przed wizytą u kardiologa, okazało się ku mojemu zdziwieniu ( mam 33 lata ), że jest powyżej normy 5,6 - w czerwcu miałam robiony również i był w normie 4,4...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 277

.. ...przewrażliwiona. Rok temu nastąpił przełom. Miałam potworne bóle żołądka, nudności, wymioty, biegunki i zaparcia na przemian, do tego tak częste i silne bóle głowy że leżałam w szpitalu z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych. W nocy bardzopłytki sen w czasie którego nie wypoczywałam,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 12

.. ...momentami bolał mnie cały przełyk az do żołądka najgozej rano, wiec mysle ze to gardło to mały pikuś bo chyba od gardla przelyk i zoladek nie boli???wszystko bolało mnie jakby w środku przelyku i kuło, a pozniej gardlo dopiero sie zaczrwieniło, poki co jest dobrze, jeszcze 2 dni i koniec..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony - Str. 2

.. ...refluksu żołądkowo - przełykowego... zarzucanie treści żołądkowej do przełyku może powodować takie podrażnienia aż do bólu pleców. Wiem bo mam tą przypadłość. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. Nie chcę Cię martwić ale niestety może to być tętniak aorty piersiowo - brzusznej ( jeśli boli..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...dołku i promieniuje do przełyku, szyi i podbródka. Jest bardzo intensywny. Twa od kilkudziesięciu sekund do mniej więcej minuty. Pojawia się najczęściej w spoczynku, późnym wieczorem, zwykle gdy siedzę przed komputerem i „zapominam” oddychać. Wykluczono chorobę..

Duszenie się - Str. 4

.. ...postanowienie: szukamy pracy, przełamujemy lęk, wykańczamy nerwice na zawsze, by nasze życie było pięknę i żebyśmy dostrzegały to czego nie widzieliśmy przed chorobą, no i wszystkie problemy żołądkowe wyleczymy!!!! Raz na zawsze!!!!!! Z tym startem to nie tak do konca,bo co prawda..

Duszenie się - Str. 7

.. ...się, czsami nie mogę przełknąć nic a nawet śliny. Bóle żołądka, lęk, niepokuj, strach przed wychodzeniem z domu, strach przed jedzeniem , boję się że się uduszę. Wszystko wydaje mi się co zjem że staje mi w gardle. Dużo flegmy gęstej w przełyku. Itp. Ogólnie - Tragicznie. Gartoskopie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 20

.. ...pobolewania żołądka, całego przełyku. Jestem na diecie ale nie wiele mi to pomaga. Natomiast jestem juz na 100% pewna ze duszności spotęgowały mi się po Controlocu. W tej chwili jest o niebo lepiej, wprawdzie ciężko mi się oddycha ale się nie duszę. Pozdrawiam I. Irenko, też odczuwam..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...napięcie dolnego zwieracza przełyku, proces opróżniania żołądka, perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy. Preparat pobudza mięśnie jelita o obniżonej czynności oraz działa spazmolitycznie na mięśnie o wzmożonej pobudliwości ruchowej. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1 - 2 h...

Nieznana przyczyna duszności

.. ...przepuklinę rozworu przełykowego Zuzanna * miałem kiedyś problemy z żołądkiem, może nastąpił jakiś nawrót. Dziękuję za informację, spróbuję przebadać się pod tym kątem. Jak do tej pory badanie TSH również w normie, a dolegliwości wciąż są. witam, ja jestem alergikiem ale na szczescie..

Coś w przełyku

.. ...wymiotować i czuje ucisk w przełyku który prowadzi od żołądka w górę, Jakiekolwiek wyjście do znajomych choćby na 10min, kończy się tym że zaraz chce mi się wymiotować i szybko z tamtą uciekam do domu i wtedy robi mi się lepiej i wszystko przechodzi, Pozostaje tylko gdy się położę i..

Czy to nerwica? jakby coś było w żołądku

.. ...jarzmowym, uczucie zwężenia przełyku, kłopoty z przelykaniem śliny i ogólne podduszanie ( jakby ktoś delikatnie dusił mnie przedramieniem ). Gdy to się zaczęło to początkowo było codziennie i trwało z krótkimi przerwami przez cały dzień. Później stopniowo ustąpiło i myślałem, że jestem..

Holter do oceny

.. ...dnia 2009 - 09 - 03 Przełyk,wpust,opuszka,czesć pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. W żołądku zmiany zapalne. W gastroskopii odwróconej drobne, liczne wyborczyny w okolicy podwpustowej. Test ureazowy dodatni napięcia układu nerwowego tez raczej występuje : ) w echu srca wyszło jeszcze..

Skórcze nad komorowe i lek nadal

.. ...wyczerpanego limitu przełożono na przyszły rok brałem te tabletki o których pisałem [NEDAL] przez dwa miesiące żadnej poprawy te przerwy w biciu tętna co jakiś czas mam a uwidacznia się to w taki sposób że czuję jak od żołądka do góry szła taka klucha i wtym momęcie czuję tą przerwę w..

Nagła chwilowa mdłość i zawrót głowy, dziwne nieprzyjemne uczucie!

.. ...potrafił,bo ciężko jest to przełożyć na tekst..otóż od 2 tygodnie mam dziwny objaw taki jak dosłownie * chwilowe * i * nagłe * dziwne uczucie jednocześnie występującej * mdłości * przeszywającej od żołądka po sam czubek głowy i gównie taki lekki tez chwilowy i nagły zawrót głowy..ogólnie..

Czy to nerwica?

.. ...ze az mnie zatykało w przełyku nie wiem dlaczego ale bałem sie jakiejsc bójki z kims poczulem jakis lęk stałem sie jakis dziwny przed wyjsciem zdomu miałem jakies dziwne uczucie w żołądku czułem jakbym myślami był gdzieindziej a byłem w innym miejscu.2 tyg temu miałem kołotanie serca...

Zawroty głowy, mdłości, suchość w ustach

.. ...dłonie i mam problemy z przełykaniem, do tego dochodzą mdłości i dziwne uczucie bicia serca w żołądku. Odczuwam skoki ciśnienia i wiem, że jest wysokie, bardzo szybko bije mi serce i niekiedy drętwieją mi palce u rąk. Podejrzewam, że może mieć to podłoże nerwicowe gdyż jestem na..

Nrwica czy zawal

.. ...nerwica?? może to w przełyku cię piecze... może masz nadkwaśność żołądka.Pij tuż przed snem łyżeczkę lnu mielonego rozpuszczonego w trzy czwarte szkl. ciepłej przegotowanej wody.To samo na czczo .I nie jedz słodkiego i smażonego.Dieta lekkostrawna,nie słodż herbaty.Na śniadanie np. biły..

Zawał czy silna nerwica?

.. ...powodować przepuklina przełyku/wpustu żołądka /takie kołatania jakby serca a to układ pokarmowy - mój kardiolog mówi, że są połączone i może dawać takie objawy/. Krótkotrwały czas * ataków * wskazuje jednak na nerwy. Pozdrawiam Też tak sądze .Pier......nerwy .Idz do lekarza bo od serca..

Proszę o odpowiedź

.. ...waliło serce i cały przełyk/ - refluksu - pobudzenia nerwu błędnego w żołądku z nadmiaru gazów jelitowych. Jeśli tak Ci się robi do 1,5 godziny po jedzeniu, to możesz wcale nie mieć nerwicy tylko problem z układem pokarmowym i trzeba do gastrologa. o może i to jest możliwe ... bo problem..