Przepływ płucny

Praca serca

.. ...krwi z tych naczyń. Przepływ krwi w sercu daje zjawiska osłuchowe nazywane tonami serca. Skurcz komór podczas którego strumień krwi uderza w zamknięte zastawki przedsionkowo - komorowe słyszalny jest jako pierwszy ( skurczowy ton serca ). Uderzenie krwi cofającej się w aorcie i pniu..

Tetralogia Fallota

.. ...dużymi i poprawia się przepływ płucny. Powikłania tetralogii Fallota. niewydolność prawej komory serca; infekcyjne zapalenie wsierdzia; napady anoksemiczne - krytyczne spadki stężenia tlenu we krwi. Rozpoznanie tetralogii Fallota. Rozpoznanie wady opiera się na badaniach: ECHO serca EKG..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...lekarskim. Upośledzony przepływ przez przetoki tętniczo - żylne powoduje, że mogą być one przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej..

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...płucnym powoduje wzrost przepływu płucnego. W PDA dochodzi do powiększenia lewego przedsionka i lewej komory. Badania wykonywane w diagnostyce przetrwałego przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ); zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci z PDA..

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre...

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...Automatycznie wzrasta także przepływ przez naczynia krążenia płucne. Patologiczne połączenie pomiędzy szeroką zatoką wieńcową a lewym przedsionkiem powoduje obniżenie utlenowania krwi tętniczej. Badania diagnostyczne wykonywane w diagnostyce ubytku typu zatoki wieńcowej: badanie ECHO..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...serca i zwiększenia przepływu w naczyniach krążenia płucnego. Duże przecieki mogą doprowadzić do rozwoju nadciśnienia płucnego. Obciążenie prawej komory prowadzi do niedomykalności zastawki trójdzielnej ( zastawka między prawym przedsionkiem i prawą komorą ). Badania wykonywane w..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...także do obliczania przepływów i oporów w krążeniu płucnym a także oceny ciśnienia rozkurczowego w lewym przedsionku i lewej komorze. Cewnik Swana - Ganza zakładany jest u pacjentów z zawałem serca z powikłaniami hemodynamicznymi ( wstrząs kardiogenny ), obrzęk płuc, podejrzenie..

Sztuczne zastawki serca

.. ...kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego. Wymiana zastawek na sztuczne może być zalecana w przypadku ich..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...serca ( zwykle stosunek przepływu płucnego do systemowego przekracza 1,5 ). Wskazania do przeznaczyniowego zamykania ubytków międzyprzedsionkowych typu 2. Do zamknięcia nadają się: ubytki położone centralnie, z co najmniej 5 mm marginesem otaczającej tkanki; ubytki przednio - górne,..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...lewego przedsionka i odciąża prawą komorę serca. Nie ma to żadnego wpływu na naczynia płucne, dlatego w ciężkich stadiach nadciśnienia płucnego jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep płuca - serce...

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...z krwi pępowinowej. Przepływ płucny, konieczny do natlenowania krwi po porodzie, u płodu jest więc zbędny. W chwili porodu, gdy dziecko wykonuje pierwszy oddech, płuca rozprężają się i podejmują swoją funkcję. Zmieniają się gradienty ciśnień w układzie sercowo naczyniowym, dochodzi do..

Wady przewodozależne serca

.. ...grupy: przewodozależne przepływ płucny przewodozależne przepływ obwodowy mieszane ( złożone wady serca ) Drożność przewodu Botalla jest zależna od stężenia substancji zwanych prostaglandynami. W życiu płodowym są one produkowane przez łożysko. Po porodzie ich stężenie drastycznie spada,..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest wrodzona atrezja ( zarośnięcie ) zastawki trójdzielnej. Zastawka ta w prawidłowo zbudowanym sercu łączy prawy przedsionek prawą komorą. Jej zarośnięcie uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi za prawego przedsionka do komory. Krew prawego do..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. Przewodozależne przepływ obwodowy to sytuacja, w której krew z naczyń płucnych musi przepływać do aorty, ponieważ lewa komora nie jest w stanie wypompować krwi na obwód. Przeszkodą dla lewej komory może być koarktacja aorty ( odmiana podprzewodowa ), wrodzona stenoza zastawki aortalnej lub wrodzony ubytek..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...krwionośnego, zaburzeń przepływu krwi lub dysfunkcji samej krwi ( stany nadkrzepliwości ) powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do zamknięcia żyły, może także wydłużać się i przechodzić do sąsiednich naczyń. Może wreszcie oderwać się od ściany i z prądem..

Gen wielkiego serca

.. ...komora odpowiada za przepływ krwi przez płuca ). Nieprawidłowe działanie genu sprzyja powiększeniu lewej komory, co prowadzi do licznych zaburzeń - na przykład rośnie zagrożenie zawałem. Także powiększenie serca związane z forsownym treningiem bywa niebezpieczne - stwierdzono je na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * w opisie echo serca Witam, moja mami ma 54 lata i kilka różnych wad w swoim serduchu. Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyniku Holtera: 2157 pobudzeń komorowych, 166 czynnych rytmów komorowych, 628 pojedynczych..

Echo serca

.. ...naczynia szerokość Ao 28mm Przepływ płucny 108 cm/s 2 wynik: lewa komora 41mm lewy przedsionek - 29mm prawa komora - 28mm Grubość ścian lewa komora 8mm przegroda międzykomorowa 8 mm duże naczynia szerokość Ao - 26mm Badanie w granicach normy. Pozdrawiam Nie wiem skad masz takie..

Echo serca - Str. 25

.. ...nadciśnienia płucnego. Stosunek przepływu płucnego do systemowego 2,6:1. Podejrzenie wady przeciekowej. Wskazane powtórne badanie na aparacie z opcją harmoniczną. EKG wykazało: nieregularny rytm nadkomory RR , niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy jeżeli podejrzenia tej wady..

Echo serca - Str. 26

.. ...czy stosunek objętości przepływu płucnego do systemowego ma jakieś znaczenie do podjęcia decyzji o rodzaju zabiegu? Echo serca wykazalo stosunek 2,6:1 ( o ile pamietam ), a kolejne badanie 1,7:1. Wyczytalem gdzieś ze normowy stosunek to 1,5:1. Czy to znaczy ze ubytek moze być maly na..

Echo serca - Str. 29

.. ...,nieco pogróbiałe płatki przepływ przez zastawkę prawidłowy 1.2 m/s. Płatki zastawki mitralnej drzące, nieco pogrubiałe dystalnie/AML ok. 0.5 cm/ niewielkie uginanie płataka przedniego do lewego przedsionka,niestała sladowa fala zwrotna mitralna. W pniu płucnym przepływ skurczowy 0.8m/s,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...lewego przedsionka . Przepływ mitralny o typie upośledzenia podatności mięśnia I. komory ( E/A= 2.8 przy dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) zostałem skierowany do szpitala na badania - wynik kardiomiopatia rozstrzeniowa No i diagnoza -..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...rejestrowanego wstecznie przepływu krwi. W niedomuykalności 1 stopnia falę zwrotną stwierdza się tuż nad zastawką, w 2 stopnia - w obrębie 1/3 przedsionka, w 3 stopnia fala zwrotna sięga połowy, a w 4 stopnia do dystalnej połowy prawego przedsionka. Niedomykalnośc zastawki trójdzielnej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 33

.. ...czułam jakby moja ślina przepływała przez to coś ale tedo nie pociągnęła w dół. Czasami udaje mi się jak to podchodzi do gardła popchnąc powietrzem które wypuczcze z płuc tak jak przy kaszlu i czasem udaje mi się trochę tego wypluć jest to zółto - zielonkawe gęste - gęściejsze od śliny...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 247

.. ...pół wczorajszego dnia przepłakałam bo nie potrafiłam odgonić z wyobraźni czarnych scenariuszy. Jeszcze wyszedł z tego badania i dowiedział się,że opis będzie w poniedziałek. Tak w ogóle tomografia płuc prywatnie to koszt bagatelka 380 zł albo czekanie pół roku...Także jestem w trakcie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...kazał zrobić badanie przepływów, trzeci kazał iść do psychologa, czwarty że mi ścięgno przeskakuje między żebrami i że żadne badanie tego nie wykryje. Już sama nie wiem czy to rzeczywiście coś z przepływami krwi a może z płucami? może to podrażniona opłucna? może jakiś zator? kiedyś..

Analiza biopsji serca

.. ...t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...umiarkowanie zwiększonym przepływem płucnym. Podaję z kilku źródeł : Samoistne zamknięcie - dochodzi do niego w 20 - 30 % VSD. Zdarza sie często w ubytkach mięśniowych oraz ubytkach błoniastej części przegrody, natomiast nie zachodzi w ubytkach sąsiadujących z zastawkami, w ubytkach..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...aortalna:morfologia, funkce, przepływy prawidłowe. Vmax 128 cm/s PG max.6,8 mm Hg PG mean. mm Hg PHT AI trójdzielna, norma. Vmax cm/s TI - Płucna:morfologia, ruchomość płatków bez wyraźnych zmian. Vmax 95 cm/s, Tacc 193 ms PGmax mm Hg PHT ms PI kurczliwość:prawidłowa EF: 70%..

PDA u 2-latka

.. ...i systemowych prawidłowe.Ujście naczyń wieńcowych w miejscu typowym widoczne.Osierdzie bez zmian.Łuk Ao lewostronny.Przepływ w Ao zstępującej pulsacyjny prawidłowy.Dgn.:PDA. Rozpoznanie: PDA - Q25.0?!..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...żeby węcej krwi mogło przepłynąc między sercem a płucami. Przeciwzakrzepowe - raczej wszyscy tylko ja nie polecam osobiście Accenocumarol, skacze bardzo przy tym INR, jestem na Warfin. Nie mam takich innych dolegliwości jak ty. A do przeszczepu to jeszcze długa droga, jest naprawdę..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...umiarkowanie zwiększonym przepływem płucnym. Jestewm laikiem, nie mam też dziecka z tego typu wadą, ale z tego co czytam prezy VSD należy dbac o profilaktyke IZW. Ubytek przegrody międzykomorowej wystepuje u około 25 % chorych dzieci z wrodzonymi wdami serca. Pod względem cięzkości VSA..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...ciśnienia lub dużego przepływu. Może dlatego rozpatrywano pod kątem PDA. Pozdrawiam i zyczę synkowi dobrych diagnoz. Nie wiem kto Was prowadzi, ale może warto skosultować się w dobrym ośrodku. Aby byc pewnym. Madzia podała dobre namiary. Na stronie w dziale wady serce znajdziesz opis..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...ścięgnistych , płatki wiotkie przepływ: fala zwrotna - ślad zasawka aortalna,trójdzielna i pnia płucnego: struktura i przepływ prawidłowe wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych zab.kurczliwości, z prawidłowową globalną f. skurczową i rozkurczową. Ślad dysfunkcji pozapalnej..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...peczka Hisa. Asymetria przepływu płucnego na niekorzyść strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę lewego oskrzela. 1,5 roku walczymy o drożność oskrzela poprzez wstawiony stent do tego oskrzela...

Analiza wyników badania serca

.. ...dommingiem.Przyśpieszony przepływ do 2,8m/s.Gradienty maksymalny / średni odpowiednio 31.28/18,79mmHg, umiarkowana[+++] fala zwrotna Zastawka aortalna AV drobne zwłóknienia płatków - bez zaburzeń przepływu.Zastawka trójdzielna TV bez zmian morfologicznych umiarkowana [+++]fala..

ECHO serca interpretacje

.. ...3mm typu ASDII/PFO z przepływem L - P i predkosci 1.26m/s pien płucny szer 21,5 mm z przepływem przyspieszonym 1.57m/s zastawka trojdzielna z fala zwrotna ( +/++ ) podwyzszone cisnienie w prawej komorze 47 mmHg zastawka aorty 3 płatowa z przepływem 1,25 m/s łuk aorty szer 20.7mm z..

Interpretacja echa serca

.. ...przegroda międzyprzedsionkowa wykonuje ruch Morfologia zastawek i przepływy: SPAp 20 mmHg zastawka aortalna: wąska fala zwrotna ( +/++ ) AT wyrzutu płucnego: 14 ms przepraszam - AT wyrzutu płucnego 140 ms..

Przepływ krwi i wentylacja płuc

.. Szukam odpowiedzi na: dlaczego poziom co2 ( dwutlenku wegla ) powoduje zwiekszeniei przeplywu krwi i wentylacji pluc. Dziekuje za jakiekolwiek wsparcie,..

Zastawka trójdzielna

.. ...komory serca,zwiększony przepływ przez zastawkę aortalną przy pierścieniu o średnicy około 20mm i prawidłowej trójpłatowej zastawce,zwiekszony przepływ przez zastawke pnia płucnego. Też mam niedomykalność trójdzielną I stopnia i coś z żyła płucną prawą i ciśnienie płucne na granicy. Też..

Tętniak IAS

.. ...wiąże się z istotnym przepływem krwi przez przegrodę międzyprzedsionkową. PFO jest szczeliną między dwoma zachodzącymi na siebie częściami przegrody, do której otwarcia dochodzi w szczególnych, indywidualnych sytuacjach. W fizjologicznych warunkach krew płynąca z układu żylnego zostałaby..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony lewy przedsionek. Mam 24 lata. Wzrost..

ASD2 u noworodka

.. ...przeciek krwi i zwiększony przepływ płucny. Nieleczona wada może stac się przyczyna wystepujących w wieku doroslym zatorów, powiększenia i przerostu prawego przedsionka oraz prawej komory a także przedsionkowych zaburzen rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle..

Echo serca 2,5 latka

.. ...sercowo - naczyniowe. Przepływy w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ), ciśnienie w prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty trójpłatkowa z przepływem z aorcie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Może ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i PFO do zamknięcia.Ja tez miałam tętniaka w przegrodzie , jestem po zamknieciu ubytku w..

Ból między żebrami

.. ...poziomie przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź...

Wyniki badań TSH T3 i T4

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. aloj42..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...widoczny patologiczny przepływ lewo prawy pomiędzy komorami o prędkości 5,5 m/s Funkcja rozkurczowa lewej komory - norma DOPPLER Zastawja mitralna: D: fala E 0,7 fala A 0,7 bez fali zwrotnej Zastawka aortalna: S: systole 1,4 m/s bez fali zwrotnej Zastawka trójdzielna - diastole 0,5..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...lewego przedsionka . Przepływ mitralny o typie upośledzenia podatności mięśnia I. komory ( E/A= 2.8 przy dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) Proszę o pomoc w odczytaniu tego badania kardiolog miał nie za bardzo tęgą minę po tych wynikach..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki okrslona jako fizjologiczna musi byc sladowa i prawdopodobnie gdyby nie szmer nikt na to nie zwrocilby uwagi. wiec glowa..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...1,06cm, RV - 1,19cm. Przepływy przez obie zastawki przedsionkowo - komorowe są prawidłowe. Ist IT. Przepływ w pniu płucnym do 85 cm/sek, uwidoczniony śladowy zamykający się przewód tętniczy bez znaczenia. Łuk aorty szeroki, przepływy w normie. Dgn IstIT. PFo, Ślad PDA bez znaczenia..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...powstające w wyniku szybkiego przepływu krwi przez aortę i tętnice płucną stwierdza się w pierwszej połowie skurczu serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj drugiego stopnia. w sześcio stopniowej skali głośności. u osób w podeszłym wieku przyczyną szmerów jest..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo - 150 cm/s. Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. USG Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...mi cital na poprawę przepływu neuronów.Trzy lata ganiam do niego, ale sytuacja się pogarsza. Idę do kardiologa. Holter. OK. Wysiłkowe Ok. Wracam do psychiatry. Nic nie lepiej. Przypadek. Pażdziernik 2009 mam napad robię EKG i mam go. Można odczytać. Trzepotanie. Jednak napady miałem..

Echo serca wynikii

.. ...tak nabazgrane ) skurczowe ugiecie płatka przedniego , fala zwrotna ( + ) aortalna b/z trojdzielna b/z płucna b/z Ef 66% wyniki sa ok. lekka niedomykalnosc mitralna, zapewne nieistotna hemodynamicznie...

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...i lewej tętnicy płucnej w stosunku do przepływu przy zastawce płucnej. Podejrzenie drożności przewodu Botalla. Poszę o sugestie Pozdrawiam z tego co kojarze jestes juz na www.forum.sercedziecka.org.pl..

ECHO serca

.. ...Vmax Ao desc. 1,6 [m/s] Przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny. Wielkośc jam seca prawidłowa. Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie, SF 38%, EF 69%. Pień płucny szer. 23mm z przepływem MPA 1,07m/s. Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ). Niewielka wiotkość przedniego..

ECHO serca.

.. ...Vmax Ao desc. 1,6 [m/s] Przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny. Wielkość jam serca prawidłowa. Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie, SF 38%, EF 69%. Pień płucny szrokości 23mm z przepływem w MPA 1,07m/s. Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ). Niewielka wiotkość..

ECHO, HOLTER, ZABURZENIA

.. ...Vmax Ao desc. 1,6 [m/s] Przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny. Wielkość jam serca prawidłowa. Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie, SF 38%, EF 69%. Pień płucny szrokości 23mm z przepływem w MPA 1,07m/s. Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ). Niewielka wiotkość..