Przepływ tętnic

Anatomia serca

Anatomia serca

.. ...które regulują kierunek przepływu krwi, nie pozwalając na jej cofanie z wielkich tętnic do komór ani z komór do przedsionków. W sercu występuje na przemian skurcz ( systole ) i rozkurcz ( diastole ) komór i przedsionków. W momencie gdy przedsionki wypełniają się krwią, komory wyrzucają..

Zastawki serca

.. ...polega na ukierunkowaniu przepływu krwi pomiędzy poszczególnymi jamami serca. Skurcz komór powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ), co zabezpiecza przed wtłoczeniem krwi do przedsionków zamiast do pni tętniczych. Podczas rozkurczu komór..

Zawał przednio-boczny serca

.. ...spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień gałęzi okalającej ( Cx ) lewej tętnicy wieńcowej lub jego odnogi, albo przez odnogę boczną gałęzi zstępującej lewej tętnicy wieńcowej ( odnoga od LAD ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny..

Zawał rozległy przedni serca

.. ...spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień lewej tętnicy wieńcowej albo przez obie główne gałęzie tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...lekarskim. Upośledzony przepływ przez przetoki tętniczo - żylne powoduje, że mogą być one przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej..

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...płucnym powoduje wzrost przepływu płucnego. W PDA dochodzi do powiększenia lewego przedsionka i lewej komory. Badania wykonywane w diagnostyce przetrwałego przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ); zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci z PDA..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...Automatycznie wzrasta także przepływ przez naczynia krążenia płucne. Patologiczne połączenie pomiędzy szeroką zatoką wieńcową a lewym przedsionkiem powoduje obniżenie utlenowania krwi tętniczej. Badania diagnostyczne wykonywane w diagnostyce ubytku typu zatoki wieńcowej: badanie ECHO..

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...udrożnienie i utrzymanie przepływu w tętnicy unaczyniającej obszar martwicy mięśnia sercowego; obniżenie obciążenia serca w okresie wczesnym i odciążenie serca w okresie późniejszym ( terapia farmakologiczna )...

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...powoduje wzrostu oporów przepływu. W około 80% przypadkach lewa tętnica wieńcowa ma większą średnicę od prawej. Rozkurcz komór jest momentem kiedy krew może swobodnie przepływać przez tętnice wieńcowe. Lewa tętnica wieńcowa ( arteria coronaria sinistra ) odchodzi w lewej zatoce aorty w..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...występowanie dwóch kanałów przepływu krwi, które się wzajemnie komunikują. Wytwarzany kanał znajduje się w części zewnętrznej błony środkowej i ma cienką ścianę zewnętrzną podatną na pęknięcie. Objawy tętniaka rozwarstwiającego aorty. Pacjenci z tętniakiem rozwarstwiającym aorty..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...do uszkodzenia nerek, przepływa przez nie mniejsza ilość krwi. Nerki bronią się wydzielając większe ilości reniny, co paradoksalnie pogarsza tylko sytuacje. Dlatego w nadciśnienia tętniczego sięga się po kombinacje rożnych leków wpływających na układ renina - angiotensyna - aldosteron:..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...przeszczep biegnie zaraz obok i podobnie jak niedrożny odcinek tętnicy ) lub pozaanatomiczne ( np. przeprowadzenie przeszczepu z lewej do prawej tętnicy udowej pod skóra brzucha w okolicy spojenia łonowego )...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...uniemożliwić dalszy przepływ bezpośrednio pomiędzy przedsionkami. U większości osób otwór ten całkowicie zarasta. U części jednak, zasłaniająca go błona z czasem może się uwypuklić w stronę prawego przedsionka. Jest to tzw. tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Jeśli towarzyszy mu..

Mostki mięśniowe

.. ...jest zmniejszenie się przepływu przez daną gałąź tętnicy w czasie skurczu serca. Zmniejsza się rezerwa wieńcowa, co jest odczuwane w postaci bólu dławicowego pojawiającego się przy wysiłku. Mostki mięśniowe stwierdza się u około 1/4 osób zmarłych poddanych padaniu sekcyjnemu. Przyżyciowo..

Pletyzmografia

.. ...zmian upośledzających przepływ w tętnicach kończyn dolnych. Badanie można wykonać kilkoma metodami różniącymi się rodzajem wykorzystywanych czujników. Najczęściej czujniki stanowią mankiety podobne do tych od ciśnieniomierza. Mankiety zakłada się na kolejne segmenty kończyn, unaczynione..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia sercowego w trakcie zabiegu angioplastyki. Najważniejszą wiadomością płynącą z naszego badania dla kardiologów interwencyjnych jest to, że stentowanie pnia głównego..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...prowadzić do zbyt małego przepływu krwi. Za optymalne uważa się około 60 uderzeń na minutę. Najlepszym sposobem na obniżenie tętna jest aktywność fizyczna. Trzeba także leczyć nadciśnienie, obniżać poziom cholesterolu; ważna jest właściwa waga i odpowiednia dieta ( typu..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...zwiększeniem krzepnięcia krwi przepływającej w tej okolicy. Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...ramiennej w odpowiedzi na przepływ krwi, co świadczy o mniejszej elastyczności tego naczynia. U nastolatków wdychającej najwięcej dymu była ona o 15 proc. mniejsza niż u tych, które wdychały go najmniej. Okazało się też, że dzieci bardziej narażone na bierne palenie miały we krwi wyższy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * w opisie echo serca Witam, moja mami ma 54 lata i kilka różnych wad w swoim serduchu. Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyniku Holtera: 2157 pobudzeń komorowych, 166 czynnych rytmów komorowych, 628 pojedynczych..

Echo serca - Str. 9

.. ...lewostronny, w Ao Adb przepływ tętniczy 1,1 m/s W Ao Des 1,7 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń wieńcowych bez uchwytnych patologii. W IAS zawirowania na poziomie FO ( w różnicowaniu napływ z zgg ). W PA i gałęziach przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu ujść a - v. AML w..

Echo serca - Str. 58

.. ...stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * Witam Mam 36lat,3 lata temu miałam całkowicie usuniętą tarczycę TSH w normie. Od jakiegoś czasu bardzo szybko się męczę, ucisk w mostku, problemy z oddychaniem, co jakiś czas serce wali jak szalone, puchnę, i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...neurolog,kardiolog, badania przepływu tętnic szyjnych i oczywiście wszystkie badania ok.Więc skończyłam u psychiatry i na lekach niestety.ale w miare krótko,tylko tyle zeby wyść z najgorszego.No i przez pół roku terapia pdsychologiczna.dzisiaj jest ze mna naprwde lepiej,ale ciekawe na..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...b.ograniczony także przepływ w kończynach dolnych i w tętnicach biodrowych. Temat bardzo mnie interesuje, ale nie mam z kim o tym porozmawiać. Czekam wraz z Anną na komentarze. Jeżeli ktoś jest jeszcze przed zabiegiem proszę o mail na miroslaw998@wp.pl chętnie prześle całą dokumentację..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...mi ucho, obejrzał i przepłukał, ale dał skierowanie na doplera tętnic szyjnych. Mam pod koniec maja, więc napiszę, co wyjdzie. Pewnie czeka mnie jeszcze tomografia, a już na pewno - rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Badania krwi mam ok, tarczycę też, serce ok. Podzielcie się co wam wyszło..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...jak na pierwszy raz ( przepłynęłam jakieś 25 - 30 długości basenu ). Zresztą,żaden lekarz mi nie mówił,że mam nie uprawiać sportu. A poza tym na razie regularnie biorę BisoHEXAL,więc myślę,że wszystko będzie OK. A jak nie,to przynajmniej uda mi się zarejestrować coś na rejestratorze...

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...rozkurczu3,1cm.Nieprawidłowy przepływ przez zastawkę mitralną i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...zaproponował mi badanie przepływu krwi w tętnicach szyjnych,narazie się nie zdecydowałam.Mam przepisany lerivon,czy ktoś z was może brał takie tabletki?boję się ich brać,wogule nie lubię tego uczucia co się czuje po zażyciu psychotropków. Witam : ) ja tez czasami mam zawroty glowy, ale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...św spokoju...zrobimy przepływy w tętnicach itp, wszystko co da się zrobić od strony neurologicznej. Dzisiaj wysłałam jeszcze krew na badanie dna w kier boreliozy - jak to będzie dodatnie to niestety czeka mnie długa kuracja antybiotykowa. Jak myślę o rezonansie oczywiście przenika mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...Prześwietlenia, badania krwi, usg przepływów tętnic szyjnych, rezonansy kręgosłupa, głowy. Dla lekarzy jestem zdrowa !!! A ja nie mam już sił...... Czy to wszystko to jest nerwica? Czy ktoś przez coś takiego przeszedł i żyje ? Potrzebuje cienia nadzieji że nie tylko ja i że dam radę z..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...szyjno - udowej prędkości przepływu fali tętna ( PWV ) wyjściowo oraz po 2 i 6 miesiącach leczenia. Osiemdziesiąt dziewięć procent chorych otrzymywało Prestarium w monoterapii. Po 2 i 6 miesiącach leczenia zaobserwowano istotny spadek skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego oraz..

Uogólniony stan zapalny śródbłonka

.. ...początku skrzepliny, ale przepływy są w porządku. Nie widać wyraźnie, że gdzieś w tętnicy czy żyle nie płynęła krew. Dostaje jednak cheparynę. Jest karmiony dożylnie, przez sondę zjada tylko ok. 30 ml, a i tak ma od czasu do czasu zalegania. Mały ma także niedoczynność tarczycy ( dostaje..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...szarpnięcie, przewalanie, przepływanie serca... Momentalnie wszystkiego mi się odechciewa, przerywam zabawę, staję się nieznośna i opryskliwa, włączam dziecku głupią bajkę i zamykam się w sobie. Sprawdzam tętno, mierzę ciśnienie... Koszmar. Lęk, strach, obawa i oczekiwanie na kolejne...

Dodatkowe skurcze - Str. 263

.. ...przedsionków to u straszych ludzi norma...... Ja dzisiaj mam tragiczny dzień - cały przepłakałam - nie wiem co się dzieje - na leżącą tętno 60 a co się podniosłam to 88 - 93......co z tym moim sercem nie tak?..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...z oceną dopplerowsą przepływu krwi w naczyniach nerkowych Zalecono stosowanie preparatów na obniżenie ciśnienia Było OK Ponad rok temu zaczęłam stosować dietę optymalną Kwaśniewskiego ( wysokotłuszczowa ) leki odstawiłam ciśnienie jest teraz książkowe czy to alveo mozna kupic w aptece..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...mózgu z odwróceniem przepływu... W niektórych zabiegach angioplastyki tętnic szyjnych stosuje się specjalną metodę ochrony przed powikłaniami zabiegu ( czyli przed udarem ) przez odwrócenie kierunku przeływu krwi w tętnicy szyjnej - płynie wtedy jakby wstecznie. Swietna metoda leczenia u..

Koronarografia

.. ...wieńcowej i zaburzenia przepływu wieńcowego. W jaki sposób się to leczy?? Bardzo będę wdzięczna za pomoc. A nie lepiej odrazu było zapytać lekarza?!hmm jakieś drugie słonko? : - ) zmiany poniżej 70% nie są istotne hemodynamicznie - nie są wskazaniem do leczenia zabiegowego ( wyjątek -..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...parametr obrazuje jakość przepływu wieńcowego? obciążenie następcze, obciążenie wstępne, tętno 7 ) Frakcja wyrzutowa 50 %. Co oznacza? Mała niewydolność serca? 8 ) koronarografia a test wysilkowy? ( wyniki zgodne w 99%, 85%, 60%, niezgodne w 30%? ) 9 ) Kompresoterpia w I etapie..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...przegrodzie międzykomorowej. przepływ przez zastawkę jest przyspieszony. jestem załamana, potrzebuję jakiejkolwiek pomocy, informacji czy to groźne, jak się rozwija i jakie są rokowania co do leczenia. jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje, proszę o kontakt mailowy. z góry..

Nadciśnienie

.. ...3/echo serca ok 4/ usg przepływu w tętnicach szyjnych - ok 5/usg - przeplywow w nerkach - ok 6/ tsh ok Witam. podobne objawy mąż miał po zażyciu prestarium, męczył sie miesiąc bo nikt nie zorientował się że to po lekach, sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i cierpliwości...

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń wieńcowych prawidłowe. Zachowana ciągłość IAS i IVS - ruch prawidłowy. W PA i gałęziach przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu ujść a - v z widocznym ugięciem w czasie skurczu. MI - ślad. TI..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...ciśnienia lub dużego przepływu. Może dlatego rozpatrywano pod kątem PDA. Pozdrawiam i zyczę synkowi dobrych diagnoz. Nie wiem kto Was prowadzi, ale może warto skosultować się w dobrym ośrodku. Aby byc pewnym. Madzia podała dobre namiary. Na stronie w dziale wady serce znajdziesz opis..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...czynnościowo szczelina. Ustanie przepływu krwi nie jest równoznaczne z anatomicznym zamknięciem otworu owalnego. U 50 % dzieci do 5 - go roku życia otwór owalny całkowicie zarasta ( zakmniecie anatomiczne ) . U pozostałych jest wprawdzie funkcjolanie nieczynny, ale pozostaje..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...rezerwa * ratowania przepływów poprzez ich wymianę lub w postaci by - pass`ów ( obiegi zastępcze wykonywane z naczyń krwionośnych chorego np. przez przełączenie tętnicy piersiowej lub wstawienie * obejścia * zatoru z kawałków tętnic pobieranych z nogi lub ręki chorego ). Teoretycznie,..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...wprowadzane, żeby udrożnić przepływ krwi i sporo zależy, czy cholesterol spowrotem zapcha żyły ( tętnice? ) czy też nie nie wiem jak to wygląda procentowo ale lekarz ojemu tacie powiedział, że jeżeli się o siebie nie dba, to w ciągu 5 lat u 30% ludzi problem wraca dieta jest bardzo..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...miażdżycową, co poprawia przepływ krwi. Czasami w miejscu poszerzonego zwężenia umieszcza się stent. Stent to rodzaj metalowej siateczki, która utrzymuje naczynie otwarte. Stent pozostaje w tętnicy na stale. Angioplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a badanie trwa około 1 - 2..

Bypassy i udar mózgu

.. ...nie bada. Mozna ocenić przepływy w tętnicach szyjnych ( badanie Dopplerowskie ) i w przypadku krytycznych zwężeń odroczyć zabieg kardiochirurgiczny ( ale TYLKO jeżeli chory jest stabilny ). Czasami chory ma niestabilną chorobą wieńcową, potrzebuje pilnej operacji, w badaniu wychodzą..

IAS tętniak z ubytkem

.. ...sercu a dokładnie ubytek przepływie z LA do RA O WIELKOŚCI 8 - 9mm czy ktoś z was wie czy taki zabieg jest niebespieczny a może mieliście taki zabieg jak tak to opiszczie mi jak wyglondał..................... pozdrawiam aga985 mój syn miał zamykanego tętniaka IAS z ubytkiem i..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...międzyprzedsionkowej i umozliwia przepływ krwi z prawego przedsionka do lewego przedsionka w okrersie płodowym. Zamyka się najczęsciej samoistnie po urodzeniu, a zarasta kilka tygodni po narodzinach. N atemat tętniaka się nie wypowiem, ale z obserwacji wpisów na forum widze, ze często..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...mam wyniki Adasia: - Przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny ( chyba to też nie jest dobrze ) - Niewielki tętniak w przegrodzie m/przedsionkowej, nie uwidoczniono przecieku, - Kurczliwość mięśnia sercowego prawidłowa bez odcinkowych zaburzeń, - W jamie lewej komory struna rzekoma. -..

Tętniak IAS

.. ...wiąże się z istotnym przepływem krwi przez przegrodę międzyprzedsionkową. PFO jest szczeliną między dwoma zachodzącymi na siebie częściami przegrody, do której otwarcia dochodzi w szczególnych, indywidualnych sytuacjach. W fizjologicznych warunkach krew płynąca z układu żylnego zostałaby..

Przeciek tętnicy u dziecka

.. ...rejestruje się turbulentny przepływ - przeciek I - p przez wyraźny przewód tętniczy. Szerokość strumienia ok. 2 - 2.5 mm sięgający od 1/3 - 1/2 pnia. W trakcie badania okresowa niemiarowa akcja serca. V max w PA 1 m/sek. Morfologia zastawek prawidłowa. Zawirowania krwi przy FO. V max..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...szyjnych jest badaniem przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych , ocena stanu naczyń.A wykonuje lekarz radiolog,robiący badanie USG,jednak nie wszyscy wykonują,z braku odpowiedniej aparatury.Forum nie zastąpi wizyty u lekarza,o ile ktoś się zna może wyjaśnić pewne zagadnienia/Ja to..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...LICA, bez widocznego przepływu. Neurolog stwierdził, że to trudny przypadek, tętnice nie nadają się do zabiegu oczyszczającego, z uwagi na ich całkowitą niedrożność. Przepisano mi leki: Memotrpoil, Zyllt, PoloCard, Atoris i Lipanthyl. Kieruję pytanie do tych osób, które miały podobne..

Doppler - na czym polega badanie?

.. ...chodzi o sprawdzenie przepływów przez tętnice szyjne czyli usg tętnic szyjnych skoro masz zawroty głowy. Pozdrawiam no tak to nie chodzi na pewno o sprawdzenie nerek: ) chodzi o moje dolegliwosci zwiazane z zawrotami glowy i zlym samopoczuciem, czyli jak mowicie najprawdopodobniej..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...jakbym słyszała we śnie przepływ krwi przez naczynia mózgowe, budzę się wtedy z bólem głowy. Niestety mam jakieś dziwne dolegliwości w ciągu dnia, tętniący szum w lewym uchu, raz głosniejszy raz cichszy, czasem go wogóle nie słyszę, zawroty głowy, uczucie ucisku w gardle, drżenia..

Echo serca 2,5 latka

.. ...sercowo - naczyniowe. Przepływy w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia..

Straszne objawy: szybkie tętno, rosnące ciśnienie

.. ...Badanie tętnic pod kątem przepływu krwi to koronografia i zazwyczaj chyba ta metoda sprawdzają tętnice . no to wes walnij sobie pare glebszych i od razu krazenie ci się poprawi. wstawaj wolniej i nie obrzeraj się jak dzikus tylko jedz pomalu to i tetno nie będzie wariowac. a wogole to co..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...basenie, bez problemu przepływam ponad 2 km w ciagu godz z 3 przystankami i czuję się super. Dopiero jak wyjde z wody zaczyna się jazda:P Serce jeszcze bardziej przyspiesza, bije nierówno gdzies przez 15 min:/ potem wszystko sie uspokaja. Ostatnio załozono mi Holtera. Oczywiscie podczas..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 77

.. ...miałam badanie dopplera przepływu krwi w tętnicach szyjnych i wyszło w normie,bez zastrzeżeń.Bardzo bym chciała mieć zrobiony rezonans głowy,ale mnie na niego nie stać,a lekarze nie chcą zlecić badania bo twierdzą,że nie ma podstaw,a ja się boję,że ten ból jest od tego momentu co mi sie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Może ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i PFO do zamknięcia.Ja tez miałam tętniaka w przegrodzie , jestem po zamknieciu ubytku w..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...partii brzucha wraz z przepływami tętnic: żadnych zmian nie stwierdzono wszystko jest prawidłowe - dno oka: nie zauważono żadnych zmian Z badań byłem zadowolony ponieważ myślałem, że to brak witamin jak mi kardiolog zalecił. Niestety... zażywam tabletki już miesiąc: biocardine,..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...łuk aorty lewostronny.przepływ lewo - prawy przez IAS w czesci centralnej 4 mm.Przepływ przez PDA z łuku aorty.kontrola za miesiąc. IAS to pregroda międzyprzedsionkowa. PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla. Gdzie maluszek jest pod obserwacją ? Zapraszam na nasze forum poprzez..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...widoczny patologiczny przepływ lewo prawy pomiędzy komorami o prędkości 5,5 m/s Funkcja rozkurczowa lewej komory - norma DOPPLER Zastawja mitralna: D: fala E 0,7 fala A 0,7 bez fali zwrotnej Zastawka aortalna: S: systole 1,4 m/s bez fali zwrotnej Zastawka trójdzielna - diastole 0,5..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...badaniem głowy... sprawdź przepływ w tętnicach szykjnych Bardzo sie boje ze moze to byc guz mozgu cy cos iinnego chcoiaz neiweim czy to ma cos wspolnego z skaczacym cisnieniem i tym wzrokiem ogolnie nie mam zadnych zawrotow glowy czy wmiotow...postaram sie o ta tomografie komputerowa nie..

Kto pokonał nerwice

.. ...nie pomogło, miałem przepływy tętnic szyjnych, tomografie głowy, i nic, od jakiegoś pół roku chodze do psychologa na psychoterapie, dużo pomaga, ale obiawy somatychne nie znikają, i dlatego postanowiłem napisać na tym forun, z zapytaniem, czy ktoś się z tego wyleczył, za odpowiedzi..

Mrowienia i drętwienia twarzy w okolicy szczęki, skroni, czoła

.. ...trzeba by zrobić badanie przepływów tętnic szyjnych? Wolałabym już położyć się na tydzień do szpitala i dać się przebadać. Tylko skierowanie do szpitala to też nie taka prosta sprawa chyba ... Mam za tydzień jechac na urlop. Czekałam na niego całe latao a ponieważ poczułam się ostatnio..

Utrata przytomności bez diagnozy

.. ...moze tez być wrodzona wada tętnicy szyjnej,gdy jest w jednym miejscu zbyt wąska może to powodowac nagłe omdlenia,a nawet utratę przytomności.To może wykryć rezonans ,Tk lug ,badanie przepływów tętnic...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...ubytek wielkości 2,4mm z przepływem lewo - prawym. Przegroda międzyprzedsionkowa ciągła. Nie stwierdzono drożnego przewodu tętniczego. Łuk aorty lewostronny. Wg tego opisu diagnoza, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...robiłam badanie USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden mówił że to..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...,a więc spowolnionego przepływu krwi przez tętnice następuje zakrzep tętniczy.i krwotok mózgowy .Dzieje się tak często u osób starszych ze zm. miażdżycowymi w tętnicach.Ale guz mózgu to tez może być,chociaż nie musi.Może byc nawet nerwica.Szybko do neurologa,najlepiej na oddział na ostry..

Tętniak IAS

.. ...przedsionek - tętniak IAS, bez przepływu w doplerze. Nadmienię że moj ojciec miał 3 zawały i trzeciego już nie przezył, a mama leczy się od kiedy pamiętam na nadciśnienie. Ja od jakiegoś czasu też mam przy bólach głowy problemy z ciśnieniem. Co oznacza ten wynik, jakie jeszcze mogę..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...1,06cm, RV - 1,19cm. Przepływy przez obie zastawki przedsionkowo - komorowe są prawidłowe. Ist IT. Przepływ w pniu płucnym do 85 cm/sek, uwidoczniony śladowy zamykający się przewód tętniczy bez znaczenia. Łuk aorty szeroki, przepływy w normie. Dgn IstIT. PFo, Ślad PDA bez znaczenia..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...dopllerem to i również przepływy krwi w tętnicach i zastawkach serca .Jagódko czy arytmie masz na tle nerwicowym? No i ...EU /// nas dzisiaj * olała * ?: ): ) albo tańczy , cały czas : ): ) Gosiu - o to zrób coś żeby poprawić wyniki - cholesterol przede wszystkim , ważne jest też ile..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...powstające w wyniku szybkiego przepływu krwi przez aortę i tętnice płucną stwierdza się w pierwszej połowie skurczu serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj drugiego stopnia. w sześcio stopniowej skali głośności. u osób w podeszłym wieku przyczyną szmerów jest..

Bóle tętnic podobojczykowych?

.. ..., poproś lekarza pierwszego kontaktu żeby Ci dała skierowanie na badanie , najlepiej zobaczyć to na tomografie , ale to nie takie proste bo to jest drogie badanie , ale może Ci się uda pozdrawiam Kajka..

Czy to może być objaw nerwicy?

.. ...na nerwy ) i badanie przepływów w tętnicach mózgowych. W tym ostatnim wyszło, że jestem nerwus pierwsza klasa, bo wszedzie przepływy turbulentne i przyspieszone. Dostałam leki na przepływy i na nerwicę. Dopiero zaczęłam brać, więc efektów jeszcze nie ma. Im bardziej boli, tym bardziej..

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...i lewej tętnicy płucnej w stosunku do przepływu przy zastawce płucnej. Podejrzenie drożności przewodu Botalla. Poszę o sugestie Pozdrawiam z tego co kojarze jestes juz na www.forum.sercedziecka.org.pl..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...operacyjnie.Nieprawidłowy przepływ krwi po latach powoduje własnie arytmie i np. udary mózgu. Prof. Franciszek Walczak z Anina jest twórcą ablacji, czyli metody wypalania arytmii prądem o częstotliwości radiowej., Ten zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, przez wprowadzenie..

Drżenie mięśni

.. ...pomoc. zrób sobie badanie przepływów [krwi] tętnic szyjnych,być może masz jakąś wadę tętnicy szyjnej i stąd te chwilowe zaniki widzenia wskutek niedokrwienia.Idż do neurologa i popros o to badanie. EEG też musisz zrobić,jak nic nie wykaże to rezonans głowy.Może to epilepsja?Trudno..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...matkę krew omija płuca przepływając z lewego do prawego przedsionka właśnie przez PFO. Po urodzeniu PFO powinno zarosnąć, ale u około 30% ludzi nie zarasta w pełni * Ten tętniak chyba zamyka ten otwór, z tego, co wiem. Czy kardiolog powiedział Pani, czy potrzebna będzie operacja? Gdzie..