Przepływy szyjne

Szmery serca u dzieci

.. ...odzwierciedleniem pewnych zaburzeń przepływu krwi. Podstawowym badaniem służącym do oceny szmerów serca jest osłuchiwanie przy pomocy stetoskopu lekarskiego. W zależności do charakteru szmeru, jego występowania względem uderzeń serca, barwy, natężenia i promieniowania do innych okolic..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...neurolog,kardiolog, badania przepływu tętnic szyjnych i oczywiście wszystkie badania ok.Więc skończyłam u psychiatry i na lekach niestety.ale w miare krótko,tylko tyle zeby wyść z najgorszego.No i przez pół roku terapia pdsychologiczna.dzisiaj jest ze mna naprwde lepiej,ale ciekawe na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 623

.. ...jeśli masz blokowany przepływ krwi przez naczynia biegnące wzdłuż odcinka szyjnego, to pojawiają się duszności, bóle imitujące bóle pochodzenia sercowego, zawroty głowy.Tłumaczyła mi to neurolog, która wysłała mnie na rezonans słuchając jakie mam objawy. Robiła mi dodatkowo próbę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 996

.. ...cały czas! Jutro idę na przepływy tentnic szyjnych. Jak więc widzicie jestem 35 - letnią 80 - latką! : ) I miałabym wszystko w nosie gdyby nie przeświadczenie, że umieram każdego wieczora szczególnie jak się kładę spać z dnia na dzień coraz później. Nie mogę się pozbyć myśli, że coś mi..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...- w tym ENG, badanie przepływu krwii w naczyniach dopływowych do głowy - Doppler, rezonans magnetyczny po wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej wspomnianych zawrotow glowy, bóli w klatce piersiowej,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 34

.. ...prywatnie.Ostatnio robiłam Dopplera - przepływ zył szyjnych i czaszkowych - ok. Co to? jakie badania Waszym zdaniem moge zrobic jeszcze ? pozdrawiam Witajcie jestem nowa na forum. Lekarz stwierdził że mam nerwice z depresja polaczona. Moje objawy to lęk kolatqanie serca wzrost ciśnienia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...zaproponował mi badanie przepływu krwi w tętnicach szyjnych,narazie się nie zdecydowałam.Mam przepisany lerivon,czy ktoś z was może brał takie tabletki?boję się ich brać,wogule nie lubię tego uczucia co się czuje po zażyciu psychotropków. Witam : ) ja tez czasami mam zawroty glowy, ale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...Prześwietlenia, badania krwi, usg przepływów tętnic szyjnych, rezonansy kręgosłupa, głowy. Dla lekarzy jestem zdrowa !!! A ja nie mam już sił...... Czy to wszystko to jest nerwica? Czy ktoś przez coś takiego przeszedł i żyje ? Potrzebuje cienia nadzieji że nie tylko ja i że dam radę z..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...- w tym ENG, badanie przepływu krwii w naczyniach dopływowych do głowy - Doppler, rezonans magnetyczny po wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej wspomnianych zawrotow glowy, bóli w klatce piersiowej,..

Dodatkowe skurcze - Str. 22

.. ...Oczywiście badałam też przepływy szyjne, o holterze, echu serca i próbie wysiłkowej nie wspomnę, bo to był u mnie standart.Od dluższego czasu, gdy już się oswoiłam ze swoją dolegliwością, przestałam latać po tych wszystkich badaniach. Została mi tylko systematyczna kontrola tarczycy ( tu..

Szmer serduszka u 3,5 letniej dziewczynki

.. ...odzwierciedleniem pewnych zaburzeń przepływu krwi. Podstawowym badaniem służącym do oceny szmerów serca jest osłuchiwanie przy pomocy stetoskopu lekarskiego. W zależności do charakteru szmeru, jego występowania względem uderzeń serca, barwy, natężenia i promieniowania do innych okolic..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...mózgu z odwróceniem przepływu... W niektórych zabiegach angioplastyki tętnic szyjnych stosuje się specjalną metodę ochrony przed powikłaniami zabiegu ( czyli przed udarem ) przez odwrócenie kierunku przeływu krwi w tętnicy szyjnej - płynie wtedy jakby wstecznie. Swietna metoda leczenia u..

Nadciśnienie

.. ...3/echo serca ok 4/ usg przepływu w tętnicach szyjnych - ok 5/usg - przeplywow w nerkach - ok 6/ tsh ok Witam. podobne objawy mąż miał po zażyciu prestarium, męczył sie miesiąc bo nikt nie zorientował się że to po lekach, sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i cierpliwości...

Mrowienie i drętwienie lewej ręki - Str. 2

.. ...co jakieś zaburzenia przepływu czy co ), rezonans barku i kręgosłupa szyjnego( nadal nic ). czy ktoś miał podobne objawy i wie mniej wiecej c omi może dolegac lub do kogo mam się zwrócic ? prosze o pomoc. od wrzesnia chdoze od lekarza do lekarza miałam nawet lasero i magnetoterapie i..

Bypassy i udar mózgu

.. ...nie bada. Mozna ocenić przepływy w tętnicach szyjnych ( badanie Dopplerowskie ) i w przypadku krytycznych zwężeń odroczyć zabieg kardiochirurgiczny ( ale TYLKO jeżeli chory jest stabilny ). Czasami chory ma niestabilną chorobą wieńcową, potrzebuje pilnej operacji, w badaniu wychodzą..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...LICA, bez widocznego przepływu. Neurolog stwierdził, że to trudny przypadek, tętnice nie nadają się do zabiegu oczyszczającego, z uwagi na ich całkowitą niedrożność. Przepisano mi leki: Memotrpoil, Zyllt, PoloCard, Atoris i Lipanthyl. Kieruję pytanie do tych osób, które miały podobne..

Doppler - na czym polega badanie?

.. ...chodzi o sprawdzenie przepływów przez tętnice szyjne czyli usg tętnic szyjnych skoro masz zawroty głowy. Pozdrawiam no tak to nie chodzi na pewno o sprawdzenie nerek: ) chodzi o moje dolegliwosci zwiazane z zawrotami glowy i zlym samopoczuciem, czyli jak mowicie najprawdopodobniej..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 77

.. ...miałam badanie dopplera przepływu krwi w tętnicach szyjnych i wyszło w normie,bez zastrzeżeń.Bardzo bym chciała mieć zrobiony rezonans głowy,ale mnie na niego nie stać,a lekarze nie chcą zlecić badania bo twierdzą,że nie ma podstaw,a ja się boję,że ten ból jest od tego momentu co mi sie..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...szyjnej. USG DOPPLER: Przepływ przez tt. podobojczykowe, kręgowe, tt. nadbloczkowe, szyjne wspólne, wewnętrzne i zewnętrzne zachowany, o prawidłowym kierunku. Przepływ przez tt. wewnątrzczaszkowe: zachowany. Badanie w kier. boreliozy,VDRL, i przeciwciała p/jądrowe - ujemne VEP ( wzrokowe..

Kto pokonał nerwice

.. ...nie pomogło, miałem przepływy tętnic szyjnych, tomografie głowy, i nic, od jakiegoś pół roku chodze do psychologa na psychoterapie, dużo pomaga, ale obiawy somatychne nie znikają, i dlatego postanowiłem napisać na tym forun, z zapytaniem, czy ktoś się z tego wyleczył, za odpowiedzi..

Mrowienia i drętwienia twarzy w okolicy szczęki, skroni, czoła

.. ...trzeba by zrobić badanie przepływów tętnic szyjnych? Wolałabym już położyć się na tydzień do szpitala i dać się przebadać. Tylko skierowanie do szpitala to też nie taka prosta sprawa chyba ... Mam za tydzień jechac na urlop. Czekałam na niego całe latao a ponieważ poczułam się ostatnio..

Przepychanie (czyszczenie) żyły szyjnej

.. ...żyły,jak krew w nich przepływa stwierdził,że na szyi żyły mają za małeświatło czyli sa przytkane i trzeba je udrożnic .Jest to konieczne,bo chyba zdajesz sobie sprawę,że zbyt mało krwi,a tym samym tlenu dociera do mózgu.A im dalej tym konsekwencje moga być nieciekawe.Dlatego radzę nie..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. ...głowy nie wyszło nic, przepływy szyjne b. dobre. 3. Występowało też ( od 2008, ostatni raz kwiecień 2009 ) uczucie duszności w stanie spoczynku. Od kwietnia do grudnia 2009 nie zanotowano. Obecnie: Podczas marszu na wysokości 4500 m puls skacze nawet do 190, pojawiają się zaburzenia..

Niedotlenienie mózgu

.. ...rozmaite nieprawidłowości pracy mózgu i dopiero na tej podstawie lekarz zleca dodatkowe badania. Skierowanie daje neurolog. badanie przepływu krwi w naczyniach szyjnych,które doprowadzają krew do głowy...

Drżenie mięśni

.. ...pomoc. zrób sobie badanie przepływów [krwi] tętnic szyjnych,być może masz jakąś wadę tętnicy szyjnej i stąd te chwilowe zaniki widzenia wskutek niedokrwienia.Idż do neurologa i popros o to badanie. EEG też musisz zrobić,jak nic nie wykaże to rezonans głowy.Może to epilepsja?Trudno..

Czy to jest nerwica?

.. ...być od utrudnionego przepływu krwi przez naczynia.Zrobić badanie przepływu przez naczynia szyjne.Byc może są przytkane od miażdzycy i nie dostarczają do mózgu tyle krwi,[a tym samym tlenu] co trzeba.Badanie cholesterolu i serca.Nawet nie napisałaś ile ma lat.A może to choroba..