Przepona

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...w naczyniach poniżej przepony gromadzi się nawet 1, 5 litra krwi. W warunkach fizjologicznych zmiany ciśnienia tętniczego i objętości krwi w naczyniach analizowane są przez baroreceptory ( receptory odpowiedzialne za kontrolowanie ciśnienia krwi ). Baroreceptory przekazują impulsy do..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...osierdzia, ropień podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy, zespół mięśni pochyłych ( thoracic outlet syndrome ); Nadbrzusze: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, ból w chorobach przełyku, ból..

Aorta

Aorta

.. ...która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej odchodzą tętnice wieńcowe, zaopatrujące mięsień sercowy. Od łuku aorty odchodzą przed wszystkim lewa tętnica szyjna wspólna i..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Fala zwrotna

.. ...cześć krwi zostanie przepompowana do tętnic, ale cześć wróci do przedsionka. Uruchamia to pewne mechanizmy patofizjologiczne. Z jednej strony, przedsionki są obciążone dodatkową objętością krwi, co powoduje rozciąganie się ścian przedsionków. Z drugiej strony, mięśnie komór pracują..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...rozworu przełykowego przepony. W takiej sytuacji zwykle obecna jest również zgaga. Wszelkie tego typu dolegliwości mogą być wskazaniem do wykonania diagnostycznej gastroskopii. Badanie pozwala na dokładne obejrzenie stanu przełyku i żołądka od wewnątrz, umożliwia także wykonanie badania..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...ściany dolnej serca. Ta część mięśnia sercowego spoczywa na przeponie, mięśniu oddzielającym klatkę piersiową od jamy brzusznej. Właśnie podrażnieniem przepony tłumaczy się występowanie bólów w nadbrzuszu...

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...rozdzielone są mięśniem przepony. W przeponie znajduje się kilka otworów, przez które biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk. Przełyk ciągnie się przez cała klatkę piersiową, w jej części zwanej śródpiersiem tylnym, za tchawicą, potem za sercem i aortą. Przebija przeponę..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to cofnięcie się krwi z aorty do naczyń płucnych i w ten sposób ominięcie przeszkody. Innym przykładem wrodzonej wady serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest wrodzona atrezja ( zarośnięcie ) zastawki..

Wskaźnik sercowy

.. ...serce w ciągu minuty przepompowuje 5,4 litra krwi, średnia wartość CI wynosi 3,2 L/min/m2. Na wartość wskaźnika sercowego ma przede wszystkim wpływ pojemność minutowa serca, ta z kolei stanowi iloczyn częstości serca i pojemności wyrzutowej ( przyjęte anglojęzyczne skróty odpowiednio SV..

Skurcze macicy w czasie porodu

.. ...Baraxtona Hicksa. Skurcze przepowiadające, faktycznie informujące o mającej zacząć się akcji porodowej, pojawiają się dopiero około 38 tygodnia ciąży. Są one silne, mogą przekraczać próg bólu, stąd często nazywane są bólami przepowiadającymi. Występują z częstością jednego na dziesięć..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...częstoskurczu przez parcie na przeponę, tylko występuje samo. Czy to jest dobry znak i oznacza, że serce po prostu samo sie * kieruje na właściwy tor * ? Pewnie moje problemy reszcie forumowiczów, którzy maja poważniejsze kłopoty mogą sie wydać śmieszne. Ja sama, przyzwyczajona do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...,bo nie może tak jak jego rówieśnicy bawić się , życ normalnie.Zrobił się strasznie nerwowy.Czasem nie wiem jak mu pomóc. Wiem ,że nie on jeden ma takie problemy ale jak mu to przepowiedzieć?POZDRAWIAM..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...powodowane sa uciskiem na przepone przepukliny czy moze to sercowa sprawa. Do profesora Walczaka jestem zapisany na połowe kwietnia. Dodam ze przy pierwszym ataku potas był niski 3.3, teraz mam 4,4 i też kołacze i nie mogę tego uspokoić....wrrrrr Mam pytania do Ciebie jeśli można: 1...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...dlaczego tak póżno była przeporwadzona - miałam 16 lat - ale podono wcześniej nie robiło się jej na nastolatkach ( na oddziale rzeczywiście byłam z osobami raczej po 50 roku życia: - ) i nawiązałam wiele przyjażni ). Minęło 10 lat - jestem zdrowa! Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży...nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...pewność ( dr O. Kowalski przepowiedział mi * u pani to będą trzy ablacje * ( każda na co innego ) no i sprawdza się Pozdrawiam. Byłem u lekarza bo mój stan ciągle się pogarszał a tam powiedzieli mi że tak narazie ma być. Wykonali dwa badania,ekg i ukg,wyszły pozytywnie. Lekarz stwierdził..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 5

.. ...uczucie, jakby serce przepompowalo naraz duzo wiecej niz zwykle... odkad zaczalem brac potas i magnez nie mialem czestoskurczy ale za to kluje mnie w okolicach serca i czasem czuje sie jakby serce nie wyrabialo ( cisnienie i ilosc uderzen w normie ) ,wdechy wydaja sie strasznie plytkie..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...zastawek wtedy ilosc przepompowanej krwi jest zdecydowanie mniej ;/ ostatnio lekarz ogolny ale powiedzial mi ze moge w nocy dostac czegos w stylu zapasci no i niby sie nie obudzic steierdzil ze rozrusznik by tu pomogl ale jak rozrusznik by mi liczyl ile krwi mam dostawac serce by mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 77

.. ...gębokie oddechy, takie na przeponę, mnie to czasem pomaga. Spróbuj też pobuczić nerw błędnikowy: nabierz powietrza, zatkaj nos i usta, a następnie napnij mięśnie jakbyś chciał wyrzucić z siebie powietrze, ale tego nie rób! Potem spokojnie wypuść i wolno oddychaj, serducho powinno się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 199

.. ...stara się Pani oddychać przeponą - pomaga,uspokaja i nie czuje się po tym tego balona. Cześć Jamcion. Twoje symptomy badzo przypominają mi moje pierwsze objawy. Nie łączyłem tego z nerwicą, ale teraz coraz bardziej wiąze mi się to w całość. U mnie lęk powoduje silne pocenie się a co za..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 202

.. ...głębokie oddychanie przeponą,wychodzę też chociaż na chwilkę na świeże powietrze,i jeszcze jedno - telefon do kogoś bliskiego. Jak zadzwonię do mamy lub do chłopaka to szybko zapominam o lęku - a wiadomo,ze najważniejsze jest myślenie o czymś innym,sama na pewno wiesz ,że im dłuzej myśli..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 230

.. ...Iwona! Pamiętaj oddychaj przeponowo tak jak niemowlak to uspakaja : - ) POWODZENIA! iwona dasz radę, ja tez na 1 wywiadówce, a szczególnie jak pani zapytała( bo pytała wszystkich rodziców ) czym sie zajmuję, to myślałam, że serce mi wyskoczy i dostałam trzęsiawki, juz sobie wyobrażam jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...niedoczynnosc oraz przepuchlinę przeponową ,gdzie po posiłku większym zdarzają się uciski na koniuszek serca i walenie wtedy występuje.Jednak najbardziej mi dokuczają kołatania serca oraz zawroty głowy ,ze popadłam w tak silna nerwicę .Boję się tez i wychodzic z domu i rano jak wstaje..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...spokojne oddychanie przeponowe, chociaz to jest czasem ciezkie, bo czestoskurcz bywa, ze wywoluje uczucie paniki, a wtedy trudno zmusic sie do regularnego oddechu. Dodatkowo wiem, ze napary z glogu, hibiskusa, dzikiej rozy, wplywaja korzystnie na miesien sercowy, zmniejszaja jego..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...mi rzut serca, czyli przepompowywalność krwi na minute jeśli ktoś nie wie co to jest rzut serca. Migotanie przerwano kardiowersją 200kj na moje żądanie, ale po 6 ciu godzinach po wystąpieniu napadu, wiadomo łóżka na niektórych OIOM są niewygodne, zwłaszcza te reanimacyjne. Musze przyznać..

Po ablacji - Str. 12

.. ...robi , albo napinam przeponę.To przewaznie pomaga. Owszem były sugestie , aby wykonać jeszcze jedna ablację , ale mój stary lekarz pierwszego kontaktu do którego mam zaufanie powiedział wprost * Zaryzykował Pan raz i starczy * .To coś daje do myslenia na temat tej metody. Obecnie biorę..

Niskie tętno

.. ...serca, ale mogą byc przepowiednią udaru. Dużo o tym czytałam. Mam 31 lat i pół roku temu przeszłam udar. Wymioty nudności i niemożność koncetracji plus drętwnienie moze ( ale oczywiście nie musi ) być tzw TIA czyli przejściowy udar. Psychoterapia pomaga ale tylko tym którzy sami potrafią..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...jelitach podbijają mi przeponę a ta serce. zawsze mam te skurcze po jedzeniu - gdzies z pół godzinki. lekarze jednak tę moją diagnozę ,,olewająNo cóż? Obecnie leczę się od czerwca Biosotalem 40.Troche pomaga, ale nie do końca.Musiałam też zacząć leczyć nerwicę bo leki mnie dobijały,..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...przede wszystkim mięśnie przepony i klatki piersiowej ( bo czuję, że mam je prawie zawsze zbyt mocno napięte ) i głęboko i równomiernie oddychać. To w moim przypadku jest pomocne.Dobrze jest nauczyć się * olewać * większość mało ważnych spraw w życiu, którymi zazwyczaj bardzo się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...tam dojechałem atak przepotężny w aucie.Skórcz w szyi,uderzenie gorąca, nogi i ręce jak wata.Ruszałem nimi ale gryząc palce nie czułem tego.Lekarz mnie wyśmiał!!!Przysięgam,on się ze mnie śmiał.Neurolog ze Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie.Dał mi relanium i ketonal do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 166

.. ...do psychiatry on też przeposał mi leki ale ich nie wziełam bo dalej uważam że to nie to i wszyscy się mylą dzisiaj poszłam zrobi morfologie i ob za opłatą bo lekarze juz mi skierowan nie dają zaraz ide po wyniki mam nadzieje że beda dobre chociaż jak znam siebie uspokoi mnie to tylko na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 207

.. ...oddychanie. Glebokie, z przepony, nalezy sie na tym oddychaniu skupic, nie wymuszac rytmu jesli oddech jest przyspieszony tylko powoli starac sie go odrobine zwolnic jesli to mozliwe. Skupic mysli na tej czynnosci - najlepiej jesli to mozliwe znalezc ciche spokojne miejsce gdzie bedzie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 212

.. ...minut gleboko oddychac z przepony, przed snem powtorze 20 razy afirmacje typu * bede spala zdrowym, regulujacym snem, obudze sie wypoczeta i jutro bedzie dobry dzien * . Ale pamietaj prosze, ze to wszystko to osobisty wybor i mozna do pod kadzym wzgledem do siebie dostosowac - moze to..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...skłon do przodu i ucisk przepony. Wysiadałem wtedy z autobusu do szkoły. Jak się położyłem po kilku minutach minął. Ataki powtarzały się co jakiś czas. Czasami co kilka dni. Przeważnie kiedy byłem u lekarza albo przyjeżdżało pogotowie to już było po wszystkim i nikt nie wiedział o co..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...wywoływac arytmię. Ponoc przepona pod wpływem gazów - nacisków może podbijać serce i powodować zmiany rytmu. Wczoraj w nocy własnie tez mnie obudziły te chol...skurcze. tak jakbym miała czkawkę serca 5 normalnych uderzeń, przerwa i 2 po sobie,Obudziło mnie to i dopiero jak usiadłam,..

Arytmia serca a jelita

.. ...powoduja podbijanie przepony i serca - co wprawia je w arytmie. czy ktoś z Was ma podobne wrażenie? Jak to leczycie? Czy badaliscie sobie pod tym kątem jelita - czy powinnam to zrobić? Dodam, że od maja na to cierpie - mam zbadane Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...się skończyło. I mimo przepowiedni lekarzy, że dożyję najwyżej 10 urodzin tydzień twemu skończyłam 26 lat. Obecnie czuję się dobrze. Żyję jak zdrowy człowiek: jeżdżę rowerem, chodzę na aerobik i pilastes, prowadzę własną firmę dekoratorską wiec bywa, że pracuję po 15h dziennie. W jakiś..

Zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...kiedy gazy cisna na przepone a tym samym na serce,organizm dostaje strasznych palpipatcji, straszne uczucie, ale coraz bardziej przekonuje sie iz jest to wynik stresow i niestety papierochow, lecz nadal nie moge trafic psychiatre ktory by dobrze dobral leki dwutorowo i na psyche i na..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...urazu, łączy mostek i przeponę za pomocą włóknistych połączeń, poprzez połączenia ze ścianami tętnic, które przechodzą przez osierdzie włókniste pozwala * zakotwiczyć * serce w otaczających tkankach, osierdzie włókniste nie dopuszcza do rozszerzenia serca ponad bezpieczne dla niego..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...jelita naciskajac na przepone powoduja dodatkowe ewoluje sercowe,biore nadal leki ktore przepisal mi kardiolog,18 mam wizyte w klinice chinskiej medycyny i chyba przejde na ziolowe leki,czytalam dzisiaj artykul o szkodliwosci mleka http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html i jestem w..

Dodatkowe skurcze - Str. 87

.. ...piwa naciskał mi na przeponę. Pozdrawiam Jacek84 dokladnie mam prawie tak samo jak ty.A pogotowie tez sie wystraszylem pare razy pojechalem ze 2 razy i nic mi nie daja nawet cos na uspokojenie i do domu i mówią ze nic mi nie jest.Na pogotowiu i tak nic nie zrobią lepiej wez cos na..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...trawieniu,ponoc ucisk na przepone,ja takie salwy dostaje tez po wysilku aerobowym,zrezygnowalam juz z takich cwiczen,czuje sie jak jakas staruszka,kawy nie,piwka nie,gazowanych nie,zjesc nic wiecej tez nie...masakra:( ciagle sie boje ze mi sie kiedys serce zatrzyma na amen:( duzo arytmii..

Dodatkowe skurcze - Str. 89

.. ...jelitowych,rozdete jelita podbijaja przepone a ta sece,od dzisiaj jestem na diecie,bede jadla tylko ryz i gotowane warzywa,wybiore sie do gastrologa,jestem wyczerpana i oslabiona,pozdrowionka Do gabi : Ja już byłem w takiej samej sytuacji jak Ty i wyobraź sobie że w szpitalu byłem 5dni..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...stymulowała u mnie nerw przeponowy i prawdopodobnie międzyżebrowe, co objawiało się tym, że podskakiwałem sobie na stole co jakiś czas... ; ) Taki miły przerywnik... Później mapowanie pierścienia mitralnego, drogi dodatkowej - chwila stymulacji, droga znaleziona. Podchodzi lekarz i..

Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka

.. ...Pola płuc bez zmian. Przepona i kąty wolne. Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka, bez innych cech wady serca Ostanie zdanie dotyczace serca jest dla mnie troche niepokojace. Moze mi ktos wyjasnic co moze oznaczac i jak to sprawdzic/leczyc ? hmmmm..., nikt nic nie napisze ?..

Tydzień po ablacji

.. ...podczas burzy. Mogłam przepowiadać każdy błysk i piorun minutę wcześniej.Nie były totakie ataki jak wcześniej miałam odjazdy.Sprawdzę czy ta wiadomość przejdzie ,bo od kilku dni nie mogę połączyć się z serwerem ,reszta będzie w drugiej @jola napisała Mogłam przepowiadać każdy błysk i..

Poziome położenie serca

.. ...widac uniesienie w góre przepony * - powiedziała doktor; * zrobiło sie ciasno i serce zmieniło połozenie * - dodała powchwaliła też że odchudzam się - trzeba robic to powoli, najlepiej przestac jeśc chleb i tłuste mieso. Dobre sa soki i jarzyny i chude mięso raz w tygodniu. No i tak nie..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...wcisniete pudełkowato nad przepone. Arytmia..bradykardia na zmiane z tachykardią. Niedocisnienie i to spore 90/60 albo i mniej. Ostatni Holter to liczne skurcze dodatkowe w salwach..pochodzenia komorowego i nadkomorowego. Nie dostaje zadnych leków..bo te na arytmie obnizaja cisnienie. No..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...2 l krwi, które musi przepompować wasze serce. Mimo wszystko trzymam za wszystkich kciuki!!! Witam, Czy jest czymś groźnym * lekka niedomykalność mitralna i powiększony lewy przedsionek )ponad dopuszczalną granicę - max. jest 40mm, a ja mam 48mm. Jestem po udanej kardiowersji. Wcześniej..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...uzywany przez trenerów - przepowszechnie - parafrazując - życie nie kończy sie na teście wysiłkowym.: - ) w młodym wieku - typowym dla niskich amplitud przyjemne zmęczenie daje dopiero intensywny wysiłek - trening kardio przecież oblicza się wg. tętna submaksymalnego. mimo ostatnich..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...klatce, ewentualnie przepona??? Nie wiem, w każym razie jestem pewna że przez to właśnie nieprawidłowe oddychanie pojawiła sie u mnie ta cholerna nerwica. EKG miałam wprzeciągu tych 5 czy 6 lat ze dwadzieścia razy robione, ale prawie nigdy nic nie wyszło, raz miałam holtera i kardiolog..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...może to brzmi troche dziwnie, co pisze, ale tak mnie naszło. Chce jeszcze wam polecić książke * Niebiańska przepowiednia * może inaczej na to wszystko spojrzycie, ja sie staram ( ale małymi kroczkami )..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 148

.. ...dodatkowo mam jeszcze oznaki przepowiadające ból głowy tak zwaną aure,na oczy prawie wtedy nie widzę i tylko takie zygzaki widzę i jakby się obraz rozmywał.To straszne doświadczenia bo przy tej nerwicy nie wiem co za chwilę się wydarzy i tylko się dodatkowo nakręcam.Wydaje mi się wtedy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 215

.. ...powietrza i parcie na przeponę - stolec ) naprawdę pomaga.W dzieciństwie byłam na propranolu i pramolanie i w razie ataków miałam clonazepan.Nie uzalezniłam się od leków starałam sie radzic bez nich jednak jak atakowały mnie lęki panika poty dławienie omdlenia dodatkowe skurcze kołatania..

Mocne bicie serca, przewracanie się serca, szarpniecia w klatce piersiowej

.. ...do niego zbliżyło bo przepona jest wiotka w tym miejscu. Po prostu to żołądek pobudza na chwilę serce ( choć holtery i inne EKG tego nie wykazały ), albo ja to tak odczuwam. Dostałem leki na osłabienie kwasów żołądkowych oraz zalecenia dietetyczne i praktycznie nie mam już takich..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...piersiowej zamiast z przepony ), lub odwrotnie: przesadnie głębokiego. Polega na wypłukaniu dwutlenku węgla z krwi i daje całą serię objawów ( poczytaj w necie ) z brakiem tchu na czele i omdleniem w skrajnych przypadkach. Zrób WSZYSTKIE badania zanim zdecydujesz się szukać pomocy..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...kilka sekund aby krew przepompować z jamy ciała do głowy - można to robić w pozycji mnicha czyli na kolanach w skłonie albo tz brzuszki, czyli na plecach, ręce za głowę i podnoszenie w rytm oddechu ale uwaga wydech robimy na leżąco a wdech z przytrzymaniem powietrza. w pozycji..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 60

.. ...skurczy dodatkowych od przepony czyli jak jestem bardzo głodna bądź przejedzona. Jeszcze raz chcę wszystkim podziękować za namiary i wsparcie, bo właśnie na tym forum wskazano mi inne, gdzie udzielał się dr Koźluk, który po zapoznaniu się z moją dokumentacją ( chorobową ) po niecałych..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...pojawily sie skurcze przepony wynikajace ( podejrzewam ) z funkcjonowania stymulatora.Nikt nie potrafi mi pomóc, mimo zmniejszenia mocy stymulacji :( kurcze przeraż mnie twoja sytuacja. a w którym miejscu masz wszczepiny stymulator i z jakiego powodu? moźe gdzieś przy okazji elektroda..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...serce jest w stanie przepompowa bardzo dużo stresu nienaturalnego do około 1 godziny czasu. także pamietaj troska i samopoczucie o twoje zdrowie musi by trwala i długoletnia. dużo optymizmu sportu oczywiście umiarkowanego.i na podbój MOże masz syndrom białego fartucha. jak widzisz..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...żołądkiem i śledzioną oraz przeponą, gdyż w tych okolicach przechodzi nerw błędny i blokada na którymś z tych meridianów, obrzęknięty żołądek uciskają na nerw i są zachwiania równowagi. Poza tym stany lękowe biorą się z osłabionych energetycznie nerek i zaburzeń tarczycy. Lekarstwa..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian organicznych.Ślad IT. Funkcja..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 3

.. ...miesni, miedzy innymi przepony - miesnie które sluza do nabierznia powietrza w pluca. Sa one w klatce piersiowej i przeponie. Ponadto jak jestem bardzo oslabiony, moje miesnie sa tak bezwladne ze ledwo chodze. Próbuje znalezc przyczyne i szukam caly czas. Znalazlem chorobe która sie ALS..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 4

.. ...sie szeptem ale nie przeposrednikow ktorzy sa p...... oczywiscie nie wszyscy ale ktory to ten dobry do ktorego pujde sie wyspowiadac i mi arytmia przejdzie????PROSZE WAS Mateusz też to mam od 4 lat leczę się na tą nerwice serducho mi lata jak opętane ciągle prochy i szpital teraz biorę..

Bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, dziwne kłucie

.. ...mi tak uciska mocno przepone, ale mi sie wydaje że to troche za mocno i że to napewno nerwica!! Może jest jakaś dziewczyna która ma takie objawy i da mi jakąś radę na czekający mnie poród!! Proszę o wsparcie!! Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie HEJ MONIA powiem ci ze miałam takie same..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...klatki piersiowej. Aorta, przepona w normie. Co to może oznaczać? Badac temat dalej czy nie jest to nic nadzwyczajnego? pozdrawiam Nie wiem w jakim kierunku ale ostatnio kiedy leżałam na nefrologii było tam sporo pacjentów leczonych w kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze..

Ból w okolicach przepony przy głębokim wdechu

.. ...czuje bol w okolicach przepony przy glebokim wdechu, nie wiem skad sie ten bol bierze, a zaczelo sie jak zwykle przeziebienie - bol gardla, goraczka 38°C, i kaszel. - goraczka ustala, przestalem kaszlec, lecz bol pod klatka piersiowa nie ustaje? co robic? A u lekarza byłeś? Może być to..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...spię ale spinaja mi sie przepotwornie ramiona, szyja karak, miedzy lopatkami i okolice kregoslupa lędzwiowego. czasem mam od tego spiecia az wrazenie utraty roznowagi bo poprostu kregoslup mam usztywniony. Wsiadam rano do samochodu i juz czuje ze sztywnieje - kontakt ze siwatem innym..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...oddychanie brzuszne, * przeponowe * - opis treningu właściwego oddychania znajdziesz choćby w wydanym niedawno po polsku klasycznym poradniku * Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks? * ( wydawnictwo * Sensus * ) lub w internecie ( wpisz do wyszukiwarki np. * oddychanie brzuszne * )...

Duszenie się - Str. 15

.. ...jest,naucz oddychac sie przepona,i nie hipowentyluj bo to gorzej,jak juz cie dopada to wez papierowa torebke i zacznij przez nia oddychac,tak jakbys chciala ja nadmuchac,do tego polecam fajna muze na uszy jak idziesz i skierowanie mysli na cos milego.Ja mialam to 7 lat i wiem jak sie..

Duszenie się - Str. 30

.. ...momencie więc zamyka mi przepone, próbuje zrobić głębszy wdech to mi się udaje, na moment jest lepiej po czym znowu zaczyna i wtedy zaczynam panikować bo nie mogę nabrać tchu. Nikt kto wcześniej tego niemiał niemoże sobie nawet wyobrazić jakie to jest uczucie. Dolegliwości nasilały się..

Duszenie się - Str. 31

.. ...( to sprawka naszej przepony ) Wczoraj mialam gości i zapomniałam o tym i tak sie zdrowo usmialam, i w nocy nie mogłam tchu zlapac i sobie o tym przypomniałam, wstalam zrobilam gimnastyke, kilka glebokich oddechow i przeszlo. A czlowiek nieswiadomy tego, juz by caly dom na nogi postawił...

Duszenie się - Str. 33

.. ...doszły taki jakby zacisk przepony i blokada połykania. Nawet mały kęs jest dla mnie bardzo trudną przeprawą, wydaje mi się że zaraz się udusze. Już nawet z napojami i woda mam problem. Niewiem ale zaczyna mnie to już na maxa denerwować. Nie mogę nic na to poradzić, do tego dostałem jakiś..

Już nie wytrzymuję, chyba popełnię samobójstwo

.. ...samospełniającej się złej przepowiedni * . Słusznie kiedyś wypowiedział się pewien pediatra, że dzieci najczęściej chorują na infekcję, z którymi ich organizm jest w stanie sobie sam poradzić ( w ten sposób buduje się ich układ immunologiczny ), ale leki które ordynuje tym maluchom, tak..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...dobie życia. Relaksacja przepony po stronie lewej. Pooperacyjne zaburzenia rytmu serca częstoskurcz peczka Hisa. Asymetria przepływu płucnego na niekorzyść strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...oddychanie brzuszno - przeponowe ( obniża tętno/ciśnienie, zapobiega hyperwentylacji, uspokaja ), a nie * piersiowe * , zamiast siedzenia przed komputerem - energiczny spacer ( 30 - 60 minut dziennie ), przyswojenie/systematyczne stosowanie technik relaksacyjnych, lektura dobrego..

Bóle i dziwne zachowanie serca

.. ...jeszcze innego? Mogą też to być nerwobóle poprostu ; ) . Życie na ciągłych obrotach, stresowanie sie itp. Chociaż w danej chwili jesteś totalnie wyluzowany, to i tak te wszystkie nerwy w organizmie pracują...

By-passy i uszkodzenie nerwu przepony

.. ...że uszkodzono mi nerw przepony - nie funkcjonuje mi jej prawa strona. czy znajduje się ktoŚ w podobnej sytuacji? może przybliży mi problemy jakie niesie za sobĄ * błĄd w sztuce * w dalszym egzystowaniu?..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...powoduje to ucisk na przeponę pod sercem i to może być przyczyną problemów. Nie bez echa pozostaje fakt, że od kilku lat żyję w dużym stresie i bardzo się denerwuję różnymi sprawami ale problem pojawił się jeszcze przed tym. To chyba wszystko co pamiętam , jeśli coś sobie przypomnę to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 134

.. ...jestem czy to jakaś przepowiednia? Podobno sny na odwrót się spełniają, a jeśli tak to czekają mnie męki: ) i to nie tak szybko: ) No dobra ale musiała się z kimś tym podzielić. Mały dzisiaj lepiej, ale do piątej to wykorzystałam wszystkie piżamy tak się pocił, ale nie ma gorączki...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 561

.. ...27 lat jeden lekarz przepowiedział mi,żę gdzieś około 30 - stki nie będę poruszała się.A ja chodzę do dnia dzisiejszego na własnych nogach,jak nerwy pozwalaja mi chodzę na zakupy,sprzatam,wykonuje obowiązki domowe.Słowem robię to co każda kobieta.Może czasami z przerwami na odpoczynek..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 718

.. ...bezbłędny,trzeba powalczyć żeby przepowiednia spełniła się. Witam was w ostatni dzien starego roku,choc dla nie ktorych to wspanialy ,ale dla mnie nie !!!!!!!!! Koncza sie stare klpoty a zaczna sie nowe ,jestem bardzo smutna ,powinnam sie cieszyc, mam bliskie mi osoby,ale nie potrafie..

Lek concor cor - co się dzieje z sercem?

.. ...serce bije wolnie a musi przepompowac tyle sama ilosc krwi takze sila rzeczy musi dojsc do powikszenia lewej komory zeby ilosciowo bylo tyle samioo pomimo zwolnienia akcj serca czylu bo przeciez moj krganizm potrzebuje telmnu tyle samo co przed tem i tyle samo krwi takze co sie dzieje z..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...zastawki lub wykształcenia przepony z centralnie umieszczonym otworem. Zrośniete płatki tworzą zazwyczaj kopułę , która może przyrastać do ściany pnia tętnicy płucnej, powodując nadzastawkowe zwężenie. Płatki zastawki bywaja niekiedy dysplastyczne ( zniekształcone, grube, nieruchome ), a..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...podstawa bo chodzi mi o PRZEPONE ktora swiadczy o dobrym oddechu zastepujac chwilami pluca.pozatym bez * dobrego * brzuszka napinanie innych miesni nie łatwo przychodzi - mam na mysli sporty tutaj,niz jak wczesniej sugerowalem czwiczenie z silowni zywcem wyjete.pozdro. Ja też mam ten..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...prawidlowym oddychaniu ( przepona, a nie klatka piersiowa ). Niemoznosc zlapania glebokiego oddechu i ziewanie, to wlasnie oznaka hiperwentylacji. to prawda ewusia to hiperwentylacja.pomaga oddychanie przepona ale tylko pomaga.Kitty,mam nadzieje ze sie odedzwiesz witaj Too Sensitive:..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...wspominał tu o oddychaniu przeponą. Czy to pomaga? I jeśli tak - jak nauczyć się takiego oddychania? witajcie. kiedys trafiłam na jedną wizytę [na więcej nie było mnie stać] do psychoterapeuty, byl chyba dosyc dobry, bo moj oddech byl już taki,że nie mogłam mowić i cała się trzęsłam...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...wyprostować, żeby nie uciskać przepony i masować brzuch w okolicy splotu słonecznego. Kilka beknięć u niektórych załatwia zwykle sprawę i można ziewnąć do pełna. Ziewanie to objaw niedotlenienia. Niekoniecznie z powodów sercowych, ale np. nadmiernego połykania powietrza podczas..

RTG - cień we wnęce prawej

.. ...prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to rak...