Przepuklina rozworu przełykowego przepony

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...żołądka powoduje także przepuklina rozworu przełykowego przepony. W takiej sytuacji zwykle obecna jest również zgaga. Wszelkie tego typu dolegliwości mogą być wskazaniem do wykonania diagnostycznej gastroskopii. Badanie pozwala na dokładne obejrzenie stanu przełyku i żołądka od wewnątrz,..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. Przepuklina przełykowa ( przepuklina rozworu przełykowego ) to stan, w którym część żołądka przeciska się z jamy brzusznej do klatki piersiowej. Te dwie jamy ciała rozdzielone są mięśniem przepony. W przeponie znajduje się kilka otworów, przez które biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...ponieważ od wypadku mam przepukline rozworu przełykowe wykrytą dopiero rok temu!! I nie wiadomo czy te skurcze powodowane sa uciskiem na przepone przepukliny czy moze to sercowa sprawa. Do profesora Walczaka jestem zapisany na połowe kwietnia. Dodam ze przy pierwszym ataku potas był..

Problem z jelitami

.. ...pokarmowego tj.: refluks i przepuklinę rozworu przełykowego przepony. Często miewam dotkliwe bóle brzucha ale jeden jest szcególnie dotkliwy : mianowicie jest spowodowany brakiem porannego wypróżnienia ( z tego powodu staram się być w toalecie regularnie ). Problem pojawia sie kiedy..