Przerost lewej

Koarktacja aorty

.. ...nadciśnienia tętniczego i przerostu lewej komory serca. Zdecydowana większość pacjentów z koarktacją aorty ma nadciśnienie tętnicze już w dzieciństwie. Przeciążenie lewej komory spowodowane utrudnionym odpływem krwi może prowadzić do rozwoju niewydolności lewej komory. W badaniu..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...cukrzyca, hiperlipidemia i przerost lewej komory serca ); ograniczenie spożycia alkoholu do minimum; zaprzestanie palenia tytoniu w jakiejkolwiek postaci ( papierosy, fajka, cygara ); regularne ćwiczenia fizyczne o umiarkowanym natężeniu, najlepiej szybki spacer lub pływanie - minimum 3..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...tętnicze prowadzi do przerostu mięśnia sercowego ( przerost nadciśnieniowy lewej komory serca w nadciśnieniu tętniczym ). Zwiększone obciążenie serca spowodowane zwiększonym ciśnieniem układowym powoduje koncentryczny przerost mięśniówki serca ( zwiększenie grubości ściany ). Jest to..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...stwierdza się objawy przerostu lewej komory serca, który jest jednym z czynników ryzyka ostrych epizodów niedokrwiennych serca, niewydolności krążenia i udarów mózgu. Mało dotychczas wiadomo o stanowiących podstawą przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach mięśnia..

Indapamid (Ipres long)

.. ...tętniczego ) i ogranicza przerost lewej komory. Działania niepożądane indapamidu to przede wszystkim zaburzenia elektrolitowe wynikające z mechanizmu działania leku ( hipokaliemia, hiponatremia ). Lek może zwiększać stężenie kwasu moczowego we krwi, stąd możliwe są napady dny moczanowej..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...serca w wyniku długoletniego nadciśnienia tętniczego i tym podobnych ( tzw. choroby organiczne serca ). Preparaty zawierające propafenon dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Polfenon, Rytmonorm...

Lewogram

.. ...komorowego. Rozwijający się przerost lewej komory, na przykład w źle leczonym nadciśnieniu tętniczym, może doprowadzić do powstawania zwłóknień w obrębie lewej odnogi pęczka Hisa i do jego częściowego bloku. W takim wypadku oś serca również odchyla się w lewo. Lewogram może być..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...z czasem prowadzi do przerostu mięśniówki lewej komory. Objawy kliniczne są zależne od stopnia zwężenia. Przy bardzo wąskiej koarktacji konieczna jest drożność przewodu tętniczego. Krew z prawej komory kieruje się wtedy po części do naczyń płucnych a po części to aorty w jej odcinku..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...Zwykle dochodzi także do przerostu mięśnia sercowego ( kardiomegalia ). Zmiany chorobowe z sprężystym zwłóknieniu wsierdzia dotyczą przeważnie tylko lewego przedsionka i lewej komory. Dziecko szybko się męczy, jest osłabione, nie chce jeść ( dla niemowlęcia ssanie piersi matki jest dużym..

Echo serca - Str. 4

.. ...LP36,LK48/34,Ao34,PK37mm ) Przerost mięśnia lewej komory( IVS11,5/15,PW11/15mm ) Kurczliwość ściandobra,bezodcinkowych zaburzń.EF=65% Funkcja rozkurczowa lewej komory nie zaburzona( E>A ). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka..

Echo serca - Str. 11

.. ...w normie, zaznaczony przerost mieśnia lewej komory( najpewniej przez wieloletnie nadciśnienie )Zaburzenia kurczliwości najpewniej związane z przebytym zawalem sciany dolnej Witam, bylam dzis na badaniu echa serca. Lekarz stwierdzil ze mam * MV - wiotkie płatki ( ugiete do LA ) zastawki..

Echo serca - Str. 13

.. ...Powyżej rozpoznajemy przerost pani Izabelo masa mięśnia lewej komory 210g czy to duzo? do jakiej masy jest granica bo lekarz napisał: na górnej gracicy przerostu indexs masy 105g/m2 To jest tak jak lekarz napisał , na gornej granicy( wg. AHA norma do 125 ) 125g to norma dla lewej komory..

Echo serca - Str. 38

.. ...ze mam koncetryczny przerost lewej komory.Wystepuja rowniez dusznosci ( chociaz proba wysilkowa w kwietniu ubieglego roku byla w granicach normy ) Ale czy z takim wynikiem AVA( wubiegłym roku w lutym bylo 0,85 ) jest szansa ze moja zastawka moze wytrzymac minimum 2 lata bez wymiany..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 573

.. ...Czesc. Ja tez mialam przerozne obiawy, kolatanie serca, dusznosci, mrowienie w lewej recei ten okropny paniczny strach ,ktory mnie bezgranicznie paralizowal.Mysl o tym ,ze mam jechac pociagiem nie dawala mi spokoju juz kilka dni przed planowana podroza, balam sie ze cos mi sie stanie,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 779

.. ...pogrubiała sluzówke czy przerosnietą w kazdym razie zmienioną wiec od czego a miało byc tak pieknie, po tej operacji. Witam Was Dzisiaj miły dzień tylko wolałabym się czuć lepiej.. nie wiem czy mnie przewiało ( od tego spaceru po Łodzi w czwartek czy od siedzenia przy wiejącym oknie )..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...funkcjonować.w echo - przerost lewej komory,EF - 58%.prosze o odpowiedz i pomoc,a może potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. Witam Michał ! Napisz na moje GG 7082787 moze masz zwezona tetnice w nerce? wtedy zabieg poszerzenia i po nadcisnieniu. w tym przypadku leki nie pomagaja pozdr..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...funkcjonować.w echo - przerost lewej komory,EF - 58%.prosze o odpowiedz i pomoc,a może potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. 312 cholesterolu to chyba przyczyba!! ja mam 206 i mam nadcisnienie i nie wiem dlaczego bo do 210 jest górna granica Radzę zastosować odpowiednią dietę.Może być..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...zespołu prekscytacji i przerost lewej komory ( miałem wtedy 23 lata ). Zrobiłem wtedy USG i okazało się że jest niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej..

Przerost serca

.. ...jesteś sportowcem ? Przerost lewej. Właśnie, że nie jestem sportowcem. Uprawiam sport ale jak każdy bez przesady czy byłeś u kardiologa czy zwykłego lekarza? czy użył słowa kardiomiopatia przerostowa? za mało iunformacji od ciebie a lewa komora może być większa Byłem nawet u 2..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...idzie lęki ja to już przerobiłam to się uspokoi napewno tylko się nie nakręcaj .POZDRAWIAM. Witam. Czy ktos moze mi opisac uczucie towarzyszace skurczom dodatkowym? Czasem czuje z lewej strony klatki piersiowej ( dolnej czesci ) jakby cos sie przewracalo. Trwa to zwykle sekunde, gora 3...

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...migotanie przedsionkow przerost lewej komory serca i blok prawej odnogi peczka hisa a czy ten przersot masz od urodzenia? no i te migotanie? nie od nadcisnienia i migotanie tez a nadcisnienie wiedza z czego masz? czy nie bo rozne sa powody nadcisnienia przeciez mialam robiony tomograf..

Złe wyniki EKG

.. ...odpr. I, a VL, cechy przerostu lewej komory ( wskaźnik Sokołowa – 41mm ). Hmmm brzmi to bardzo groźnie ale dwukrotnie robili mi echo i serce jest w normie. Jedynie holter zarejestrował 250 pojedynczych pobudzeń komorowych i 12 nadkomorowych. Nic mnie nie boli jedynie od czasu..

Pomoc kardiochirurga

.. ...dużym koncentrycznym przerostem lewej komory i znacznie powiększonym lewym przedsionkiem. I to tyle co napisał doktor,mam ekg z całego życia i kupę innych badań łącznie ze zdjęciami rtg.Czekam na Twoją odpowiedź - POZDRAWIAM! Opis echo wskazuje na koniecznośc operacji i to w trybie dośc..

Powiększenie serca po zawale

.. ...leki aby zmiejszyc ten przerost lekarz powiedzial mi zeby zaniechac wysilku ale nic nie przepisal za rok zrobi mi nastepne echo i wtedy porowna powiekszenie sie lewej komory swiadczy o niewydolnosci serca, pozdrowienia Jeśli chodzi o to powiększenie serca( lewej komory ) to w moim..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy udowej. Musi sie pan na pewno teraz oszczędzać. Proste zasady: zero..

WPW co to jest?

.. ...holter ) wykryto u mnie przerost lewej komory oraz WTW CHCIałbym się dowiedzieć co to wtw i czy to jest grożne!!! sorry przez pomyłkę w pisaniu zamiast wpw wpisałem wtw jednak dalej proszę o wyjaśnienie tego skrótu!!! http://kardiologia.prv.pl/w.htm - wystarczy poszukac....

Dobry kardiolog w Wa-wie

.. ...Właśnie dowiedziałem się o przeroście lewej komory serca, jednak lekarz wykonujący EKG stwierdził, żeby się nie przejmować i żyć normalnie. Tymczasem dowiaduję się właśnie, że to poważne schorzenie. Potrzebny jest szereg badań no i jak najszybciej - wizyta u kardiologa. No..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...lat i co osiągnęłam przerost lewej komory serca i coś tam jweszcze nie znam się na tym. Dlatego nie warto czekać trzeba zapisać się w kolejce i zrobić porządek ze swoim życiem mimo bólu i strachu warto. Pamiętajcie koniecznie trzeba zaszczepić się przeciw żółtaczce.Z szczerymi..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...przedsionka, zaznaczony przerost lewej komory( najpewniej z powodu nadciśnienia ) , z tego tez powodu najpewneij zaburzenia relaksacji. Dziekuje Pani a jeszcze jedno pytanie czy z tego powodu moglam miec napadowe migotania przedsionkow jestem po ablacji ale zauwazylam ze wlasnie kiedy..

Interpretacja badania serca

.. ...przedsionek , graniczny przerost mieśnia lewej komory 3 ) powiększona prawa komora genaralnie moge tylko pomoc wytlumaczyc , co napisal badający nie da sie interpretowac tylko echo bez badania i wywiadu , a wiec be z * zywego pacjenta * Pozdrawiam Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie mozna cos powiedziec wiecej. Nie jestem ekspertem ale przerost lewej komory towarzyszy niedomykalnosci zastawki aortalnej. Leczenia farmakologicznego jako tako nie ma. Czeka sie a w odpowiednim czasi wymienia zastawke najczesciej..

Bradykardia i przerośniecie lewej komory serca

.. ...Chciała bym wiedzieć czy przerośniecie lewej komory serca ma coś wspólnego z bradykardią ( tętno wynosi 44/min )? oprócz bradykardii pojawiły się inne objawy: nie miarowe tętno ( serce bije raz mocniej raz wolniej, staje na chwilkę ). kobieta u której występują te objawy ma ponad 60 lat...

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...które wykazało niewielki przerost lewej komory: LK 59, frakcja wyrzutowa EF: 55. Test wysiłkowy: próba ujemna przerwana przy wartości ciśnienia 210/110 i tachykardii 190. Kurcze może mi ktoś doradzi co się ze mną dzieję??? Mam skierowanie do szpitala do kliniki hipertensjologii z..

Przerost lewej komory

.. ...powiedziała mi że mam przerost lewej komory i że absolutnie nie wolno mi ćwiczyć...niestety do tej pory byłam bardzo aktywna i ciężko mi się z tym pogodzić. Poza tym dość często trace przytomność i napisała mi na karteczce że badanie w kierunku kardiomiopatii i dała jakieś tabletki. CZy..

Nadciśnienia w młodym wieku

.. ...unaczynienia prawej nerki oraz przerostu lewej komory nic u mnie nie wykryto. Nikt nie wie jaka jest dokładna przyczyna nadciśnienia mimo tak młodego wieku. Zwracam się z uprzejmą prośbą do kogoś, kto mógłby mi wskazac jakiś ośrodek gdzie mogłbym się udać na konsultację oraz powiedzieć..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 657

.. ...cholesterolu i minimalnym przeroscie lewej komory serca ( lekarze powiedzieli ze to od nadcisnienia )ale nie jest żle i bardzo dużo ludzi w tym wieku to ma ,bynajmniej tak mówil kardiolog po serii badań ,staram sie nie mysleć o tym żeby sie czasem nie nakręcic........ Dorotko cos czuję..

Echo serca - co oznaczają wyniki?

.. ...płucny - 70 Zaznaczony przerost lewej komory Co to wszystko znaczy. Po badaniu lekarz mi niewiele wyjaśnił. Masz przerośniętą lewą komorę serca. To skandal żeby interpretacji wyników dokonywali internauci najprawdopodobnie masz nadciśnienie tętnicze lub( i ) niewydolność lewokomorową...

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie upośledzona relaksacja? LP 3,7 Ao3,4 Acc130ms męczę sie, boli mnie w klatce co jakiś czas, dostałem bisocard o co w tym wszystkim chodzi upośledzona relaksacja - to nic innego..

Lewogram patologiczny

.. ...wystarczające do stwierdzenia przerostu lewej komory, lewogram nie jest problemem przy znieczuleniu dlatego należałoby ztwierdzić na podstawie zapisu EKG czy istnieje np. jakis blok? Czy opis EKG robił kardiolog? Szczerze mówiąc to nie wiem. Zwykła niewielka przychodnia...a Pani która..

Nadciśnienie i silne bicie serca

.. ...przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu zauważyłem ( być może wcześniej nie zwracałem na to..

WPW EKG a praca w policji

.. ...komory ) i nie wiem czy przejde komisje Badania są dokładne ja próbowałem rok temu wprawdzie zdałem ale nie dostałem sie. teraz to już nie ma szans z rozrusznikiem. A testy multiselect nie potrzebujesz??..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu zauważyłem ( być może wcześniej nie zwracałem na to..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...mógłby prowadzić do przerostu lewej komory i powiększenia sie niedomykalności. Dziękuję bardzo za informacje : ) Nie dostałam żadnych tabletek tylko magnez i jeszcze kardiolog powiedziała mi, że jak będę miałą wyrywać zęba czy jakiś zabieg to musze przyjść do niej i coś mam wcześniej..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...podwyższone powoduje przerost lewej komory. Jeszce jeden artykuł - http://www.maluchy.pl/artykul/50 Dobrze, że lekarze dokładnie badają twoją córeczkę, wiele osób narzeka tu, że są ignorowani i zbywani przez lekarzy. Pozdrawiam, życzę więcej spokoju, a malutkiej zdrówka. Jeżeli nie..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...pokazuje rzeczywisty obraz przerostu lewej komory czy warto zrobic echo serca lub inne badania ,i czy ten bol w klatce spowodowany jest sercem czy moze to zupelnie cos innego,dodam jeszcze ze za 2tyg ide na zabieg na zatoki i troche mnie to wszystko niepokoi ,prosze o odp gory dziekuje i..

Powiększone serce i łagodna niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...trzeba kontrolować. Przerost serca może być spowodowany genetycznie tzn. rodzinnie. Jaka jest frakcja wyrzutowa lewej komory?? Trochę mało danych. Kardiomiopatia właśnie prowadzi do zmniejszenia kurczliwości serca co z czasem może doprowadzić do niewydolności lewej komory. Czy mąż jest..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...było to spowodowane przerostem lewej komory która nie radzi sobie z pompowaniem krwi. Mięsień lewej komory jest zbyt duży( przesrośnięty ) i dochodzi do zaburzeń kurczliwości spada frakcja wyrzutowa. Może być to spowodowane właśnie nadciśnieniem( typowe ) lub wadami zastawkowymi o czym..

Interpretacja wykresu EKG

.. ...stwierdził u mnie lekki przerost lewej komory serca, na podstawie tej patologi w V4, powiedział żebym tylko dał sobie na wstrzymanie ze sportem i ciężka pracą i tyle niechciał zlecić dodatkowych badań, ja im nie ufam z tąd moja prośba. Zdjęcia ekg poniżej ( dostępne powiększenie po..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...robione EKG i wykazalo * przerost lewej komory z przeciązeniem * co nazywa sie sercem sportowca kazdy kogo organizm jest zmuszany do bardzo duzego wysilku to posiada.Najlepiej zrob EKG i Echo Serca wtedy bedziesz wiedzial dokladnie co jest a lekarz zapisze ci jakies tabletki. Moze to..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...miarowy 223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem 401 powiększenie prawego przedsionka 420 normogram A jak mam takie wyniki co oznaczają ivsd 11mm ( 6 - 11mm ) Lvpwd ( 6 - 11mm ). Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyników echa serca mojego synka ponieważ od lekarza nie mogę..

Czy to nerwica czy coś poważnego?

.. ...WPW, o zastawkach, o przerostach komor itd... i przypisuje sobie to. Po kazdej wizycie u lekarza boje sie ze lekarz sie pomylil i kiedys mnie szlag gdzies trafi i bedzie koniec. W walentynki bylem w kinie z dziewczyna, potem po lewej stronie lewej piersi punkotwy ucisk czulem, potem..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...miarowy 223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem 401 powiększenie prawego przedsionka 420 normogram badając sobie ciśnienie wyszło mi 170/130 pozdrawiam... to co napisales - as to wydruk z maszyny i nikt Ci nie odpowie,trzeba widziec zapis,pozdrawiam Dzien dobry ja bym..

Wyniki EKG, delikatny ból serca

.. ...powie , jak tylko o przeroscie lewej komory etc.pozdr Dzis zrobilem ekg, bo potrzebowalem na karte sportowa. mam 14lat. i wykazalo mi cos takiego: EKg z nieprawidlowosciami - fala delta w II - zaburzenie przewodzenia w prawej komorze typu patologicznego rR * ( w V1 i V2 ) Witam,..

Dretwienie po lewej stronie klatki piersiowej i arytmia serca

.. ...Mam kardiomioopatię przerostową i prowadzę bardzo energiczny styl życia. Zaczynam się troche bać o zdrowie arytmia występuje coraz częściej np po kilku wystawionych piłkach jak gramy w siatkówkę. Badałem drożnośćukładu krwionośnego i serca CT64 i wykazało że jest OK. Proszę o poradę może..

Przerost mięśnia lewej komory i zaburzenia relaksacji

.. ...200/120,lekarz napisał przerost mięśnia lewej komory i zaburzenia relaksacji 1k EF 55%,wizyta kontrolna za 2 miesiące.Czy to coś poważnego,i co oznaczają te wyniki. Przepraszam czy może mi ktoś odpowiedziec na moje pytanie? Jak to co oznaczaja? Masz chore serce! Nadcisnienie. A do tego..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no i co za tym idzie w badaniu osłuchowym duze szmery ( mniejsze niż były ) Moje konkretne pytanie brzmi jak dziecko może sie czuć? dorosły wiadomo powie że mu ciężko czy coś a dziecko nie :( czy te wady maja wpływ na to że np dziecko..

Przestałem brać leki Bisocard 5 , Inhibace 5 i inne czy wrócić do leków

.. ...komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie upośledzona relaksacja LP 3,7 Ao3,4 Acc130m Od pobytu w szpitalu I po około roku czasu zaczynam żle się czuć czyli zła tolerancja wysiłku ,ostatnio wnosiłem córkę na 3 piętro i..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...sportowiec xxxxx ma przerośnięty mięsień sercowy itd ). Jestem też ciekaw czy moje serce wyróżnia się czymś. :D Wyniki echa serca Lewa komora 30mm/50mm Lewy przedsionek 32mm Aorta 25mm Prawa komora 28mm Mięsień IVS 11mm/9mm Ściana tylna 10mm/8mm Masa mięśnia lewej komory 169g Zastawka..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...jam serca w normie. Przerost mieśia lewej komory ( 13.2 / 18mm ). Upośledzona podatność rozkurczowa mieśnia lewej komory. Akineza segmentów podstawowych przegrody międzykomorwoej i ściany przedniej. Hipokineza segmentu koniuszowego i środkowego ściany bocznej EF=48%. Zwłoknienia i..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...pewnym czasie dochodzi do przerostu przeciążonego mięśnia lewej komory serca, a w końcu do niewydolności lewokomorowej. Częstym objawem zwężenia zastawki aortalnej są nagłe zasłabnięcia, zawroty głowy i omdlenia, szczególnie podczas wysiłku. Jest to związane z tym, że serce nie może..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...komory prawidłowa Uwagi: Przerost ścian lewej komory witaj, tak na szybko wynik zblizony do diagnozy mojego syna. wada aortalna konkretna, ale o konkretach mozesz rozmawiac wylacznie z fachowcem. pamietaj o profilaktyce IZW. Czy masz przepisane jakies leki ? niedomykalnoscia plucna i..

Prosze o szybką odpowiedz.

.. ...normie, umiarkowany przerost przegrody. Pogrubiala hierechogeniczna wolna sciana prawej komory ( 0.9 - 1.o cm przy normie max 0.6 ). Uogolniona hipokineza scian lewej komory nasilona w obrebie sciany dolno - tylnej. Uposledzona kurczliwosc globalna. Male fale zwrotne przez zastawki ujsc..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. ...to, że będziesz miał przerost lewej komory, co z będzie skutkować podwyższaniem się ciśnienia. A wzrost ciśnienia może się zakończyć udarem mózgu. Dlatego myślę lepiej zastawkę naprawić i póżniej sobie trochę poćwiczyć rekreacyjnie. No ale decyzja do Ciebie należy. a gdy ta..

Cwiczenia

.. ...komory,ściana komory staje sie ,,twardsza,a w związku z tym ma mniejszą kurczliwość i żle pracuje.Poczytaj na temat ;Przyczyny zawału serca oraz ,,przerost lewej komory serca * * .Tam wszystko jest wyjaśnione...