Przerosty lewej komory serca

Koarktacja aorty

.. ...nadciśnienia tętniczego i przerostu lewej komory serca. Zdecydowana większość pacjentów z koarktacją aorty ma nadciśnienie tętnicze już w dzieciństwie. Przeciążenie lewej komory spowodowane utrudnionym odpływem krwi może prowadzić do rozwoju niewydolności lewej komory. W badaniu..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...cukrzyca, hiperlipidemia i przerost lewej komory serca ); ograniczenie spożycia alkoholu do minimum; zaprzestanie palenia tytoniu w jakiejkolwiek postaci ( papierosy, fajka, cygara ); regularne ćwiczenia fizyczne o umiarkowanym natężeniu, najlepiej szybki spacer lub pływanie - minimum 3..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...tętnicze prowadzi do przerostu mięśnia sercowego ( przerost nadciśnieniowy lewej komory serca w nadciśnieniu tętniczym ). Zwiększone obciążenie serca spowodowane zwiększonym ciśnieniem układowym powoduje koncentryczny przerost mięśniówki serca ( zwiększenie grubości ściany ). Jest to..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...stwierdza się objawy przerostu lewej komory serca, który jest jednym z czynników ryzyka ostrych epizodów niedokrwiennych serca, niewydolności krążenia i udarów mózgu. Mało dotychczas wiadomo o stanowiących podstawą przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach mięśnia..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...serca w wyniku długoletniego nadciśnienia tętniczego i tym podobnych ( tzw. choroby organiczne serca ). Preparaty zawierające propafenon dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Polfenon, Rytmonorm...

Lewogram

.. ...komorowego. Rozwijający się przerost lewej komory, na przykład w źle leczonym nadciśnieniu tętniczym, może doprowadzić do powstawania zwłóknień w obrębie lewej odnogi pęczka Hisa i do jego częściowego bloku. W takim wypadku oś serca również odchyla się w lewo. Lewogram może być..

Echo serca - Str. 4

.. ...LP36,LK48/34,Ao34,PK37mm ) Przerost mięśnia lewej komory( IVS11,5/15,PW11/15mm ) Kurczliwość ściandobra,bezodcinkowych zaburzń.EF=65% Funkcja rozkurczowa lewej komory nie zaburzona( E>A ). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka..

Echo serca - Str. 11

.. ...w normie, zaznaczony przerost mieśnia lewej komory( najpewniej przez wieloletnie nadciśnienie )Zaburzenia kurczliwości najpewniej związane z przebytym zawalem sciany dolnej Witam, bylam dzis na badaniu echa serca. Lekarz stwierdzil ze mam * MV - wiotkie płatki ( ugiete do LA ) zastawki..

Echo serca - Str. 13

.. ...Powyżej rozpoznajemy przerost pani Izabelo masa mięśnia lewej komory 210g czy to duzo? do jakiej masy jest granica bo lekarz napisał: na górnej gracicy przerostu indexs masy 105g/m2 To jest tak jak lekarz napisał , na gornej granicy( wg. AHA norma do 125 ) 125g to norma dla lewej komory..

Echo serca - Str. 38

.. ...ze mam koncetryczny przerost lewej komory.Wystepuja rowniez dusznosci ( chociaz proba wysilkowa w kwietniu ubieglego roku byla w granicach normy ) Ale czy z takim wynikiem AVA( wubiegłym roku w lutym bylo 0,85 ) jest szansa ze moja zastawka moze wytrzymac minimum 2 lata bez wymiany..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...zespołu prekscytacji i przerost lewej komory ( miałem wtedy 23 lata ). Zrobiłem wtedy USG i okazało się że jest niewielkie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, przerostu serca nie było. Lekarz powiedział, że nie ma czym się przejmować i zapomniałem o temacie na 3 lata. Potem z włąsnej..

Przerost serca

.. ...serca stwierdził, że mam przerost sera. Niestety nic mi nie powiedział co związjku z tym tzn. chodzi mi tu o to czy można to wyleczyć, jak podjąć jakieś leczenie itd. Prosze o przybliżenie mi tego tematu. Z góry dziękuje oczywiście przerost serca prawej komory , czy lewej jesteś..

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...migotanie przedsionkow przerost lewej komory serca i blok prawej odnogi peczka hisa a czy ten przersot masz od urodzenia? no i te migotanie? nie od nadcisnienia i migotanie tez a nadcisnienie wiedza z czego masz? czy nie bo rozne sa powody nadcisnienia przeciez mialam robiony tomograf..

Złe wyniki EKG

.. ...odpr. I, a VL, cechy przerostu lewej komory ( wskaźnik Sokołowa – 41mm ). Hmmm brzmi to bardzo groźnie ale dwukrotnie robili mi echo i serce jest w normie. Jedynie holter zarejestrował 250 pojedynczych pobudzeń komorowych i 12 nadkomorowych. Nic mnie nie boli jedynie od czasu..

Powiększenie serca po zawale

.. ...leki aby zmiejszyc ten przerost lekarz powiedzial mi zeby zaniechac wysilku ale nic nie przepisal za rok zrobi mi nastepne echo i wtedy porowna powiekszenie sie lewej komory swiadczy o niewydolnosci serca, pozdrowienia Jeśli chodzi o to powiększenie serca( lewej komory ) to w moim..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy udowej. Musi sie pan na pewno teraz oszczędzać. Proste zasady: zero..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...lat i co osiągnęłam przerost lewej komory serca i coś tam jweszcze nie znam się na tym. Dlatego nie warto czekać trzeba zapisać się w kolejce i zrobić porządek ze swoim życiem mimo bólu i strachu warto. Pamiętajcie koniecznie trzeba zaszczepić się przeciw żółtaczce.Z szczerymi..

Interpretacja badania serca

.. ...przedsionek , graniczny przerost mieśnia lewej komory 3 ) powiększona prawa komora genaralnie moge tylko pomoc wytlumaczyc , co napisal badający nie da sie interpretowac tylko echo bez badania i wywiadu , a wiec be z * zywego pacjenta * Pozdrawiam Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie mozna cos powiedziec wiecej. Nie jestem ekspertem ale przerost lewej komory towarzyszy niedomykalnosci zastawki aortalnej. Leczenia farmakologicznego jako tako nie ma. Czeka sie a w odpowiednim czasi wymienia zastawke najczesciej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 657

.. ...cholesterolu i minimalnym przeroscie lewej komory serca ( lekarze powiedzieli ze to od nadcisnienia )ale nie jest żle i bardzo dużo ludzi w tym wieku to ma ,bynajmniej tak mówil kardiolog po serii badań ,staram sie nie mysleć o tym żeby sie czasem nie nakręcic........ Dorotko cos czuję..

Echo serca - co oznaczają wyniki?

.. ...płucny - 70 Zaznaczony przerost lewej komory Co to wszystko znaczy. Po badaniu lekarz mi niewiele wyjaśnił. Masz przerośniętą lewą komorę serca. To skandal żeby interpretacji wyników dokonywali internauci najprawdopodobnie masz nadciśnienie tętnicze lub( i ) niewydolność lewokomorową...

Nadciśnienie i silne bicie serca

.. ...przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu zauważyłem ( być może wcześniej nie zwracałem na to..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu zauważyłem ( być może wcześniej nie zwracałem na to..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...mógłby prowadzić do przerostu lewej komory i powiększenia sie niedomykalności. Dziękuję bardzo za informacje : ) Nie dostałam żadnych tabletek tylko magnez i jeszcze kardiolog powiedziała mi, że jak będę miałą wyrywać zęba czy jakiś zabieg to musze przyjść do niej i coś mam wcześniej..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...okazało się, że malutka ma przerosniętą lewą komorę. Jestem przerażona. Nie wiem co robić. Pomożcie! Co to wszystko oznacza? Jak poważne konsekwencje za sobą niesie? Samo powiększenie lewej komory ( nawet nie wiadomo czy znaczące czy nie ) nic nie mówi. Dziecko mogło niedawno przejść np...

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...pokazuje rzeczywisty obraz przerostu lewej komory czy warto zrobic echo serca lub inne badania ,i czy ten bol w klatce spowodowany jest sercem czy moze to zupelnie cos innego,dodam jeszcze ze za 2tyg ide na zabieg na zatoki i troche mnie to wszystko niepokoi ,prosze o odp gory dziekuje i..

Powiększone serce i łagodna niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...trzeba kontrolować. Przerost serca może być spowodowany genetycznie tzn. rodzinnie. Jaka jest frakcja wyrzutowa lewej komory?? Trochę mało danych. Kardiomiopatia właśnie prowadzi do zmniejszenia kurczliwości serca co z czasem może doprowadzić do niewydolności lewej komory. Czy mąż jest..

Interpretacja wykresu EKG

.. ...stwierdził u mnie lekki przerost lewej komory serca, na podstawie tej patologi w V4, powiedział żebym tylko dał sobie na wstrzymanie ze sportem i ciężka pracą i tyle niechciał zlecić dodatkowych badań, ja im nie ufam z tąd moja prośba. Zdjęcia ekg poniżej ( dostępne powiększenie po..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...robione EKG i wykazalo * przerost lewej komory z przeciązeniem * co nazywa sie sercem sportowca kazdy kogo organizm jest zmuszany do bardzo duzego wysilku to posiada.Najlepiej zrob EKG i Echo Serca wtedy bedziesz wiedzial dokladnie co jest a lekarz zapisze ci jakies tabletki. Moze to..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...miarowy 223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem 401 powiększenie prawego przedsionka 420 normogram A jak mam takie wyniki co oznaczają ivsd 11mm ( 6 - 11mm ) Lvpwd ( 6 - 11mm ). Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyników echa serca mojego synka ponieważ od lekarza nie mogę..

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...miarowy 223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem 401 powiększenie prawego przedsionka 420 normogram badając sobie ciśnienie wyszło mi 170/130 pozdrawiam... to co napisales - as to wydruk z maszyny i nikt Ci nie odpowie,trzeba widziec zapis,pozdrawiam Dzien dobry ja bym..

Wyniki EKG, delikatny ból serca

.. ...powie , jak tylko o przeroscie lewej komory etc.pozdr Dzis zrobilem ekg, bo potrzebowalem na karte sportowa. mam 14lat. i wykazalo mi cos takiego: EKg z nieprawidlowosciami - fala delta w II - zaburzenie przewodzenia w prawej komorze typu patologicznego rR * ( w V1 i V2 ) Witam,..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no i co za tym idzie w badaniu osłuchowym duze szmery ( mniejsze niż były ) Moje konkretne pytanie brzmi jak dziecko może sie czuć? dorosły wiadomo powie że mu ciężko czy coś a dziecko nie :( czy te wady maja wpływ na to że np dziecko..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...pewnym czasie dochodzi do przerostu przeciążonego mięśnia lewej komory serca, a w końcu do niewydolności lewokomorowej. Częstym objawem zwężenia zastawki aortalnej są nagłe zasłabnięcia, zawroty głowy i omdlenia, szczególnie podczas wysiłku. Jest to związane z tym, że serce nie może..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. ...aortalnej może dojść do przerostu serca po wzmozonym wysiłku ( biegi długodystansowe ) czy przerost serca jest grożny dwa razy tak Właśnie tak , lepiej odpuść sobie wysiłkowe przygody i nie tylko wysiłkowe.Bo przy niedomykalności spowoduje to, że będziesz miał przerost lewej komory, co z..

Cwiczenia

.. ...komory,ściana komory staje sie ,,twardsza,a w związku z tym ma mniejszą kurczliwość i żle pracuje.Poczytaj na temat ;Przyczyny zawału serca oraz ,,przerost lewej komory serca * * .Tam wszystko jest wyjaśnione...