Przesunięte

Angioplastyka (PTCA)

.. ...opatrunek uciskowy uległ przesunięciu. W trakcie badania jest podawany środek kontrastowy, który może wywoływać objawy uczuleniowe. Inne poważne powikłania zależą od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...poszerzenie sylwetki serca, przesunięcie w lewo uderzenia koniuszkowego, szmer skurczowy względnej niedomykalności mitralnej, obecność III tonu serca, ewentualnie rytm cwałowy. Natomiast przy braku powiększenia serca i prawidłowo umiejscowionym uderzeniu koniuszkowym z obecnością IV tonu..

Niedobory magnezu

.. ...Wynika to z możliwości przesunięcia puli magnezu z i do komórek oraz kości. Ponadto w niektórych chorobach ( np. ostre zapalenie trzustki ) magnez wytraca się z krwi do tkanek. Gospodarka magnezowa jest dość skomplikowana, zależna miedzy innymi od czynności przytarczyc, powiązana z..

Lewogram

.. ...( sinistrogram ) to przesunięcie osi elektrycznej serca w lewo w stosunku do prawidłowej osi serca. Oś serca określamy w oparciu o wynik badania EKG. Do orientacyjnego określenie osi elektrycznej serca wystarczą zapisy z I i II lub I i aVF elektrody ( elektrody kończynowe ). Jeśli..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...odróżnić od prawostronnego przesunięcia koniuszka serca ( łac. dekstropositio ), wynikającego z długo utrzymujących się patologicznych zmian w anatomii śródpiersia i klatki piersiowej jako całości, na przykład wysięk w jamie opłucnowej lewej. Odrębnym pojęciem jest także dekstrogram,..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. ...Przesunięcia we wzorze odsetkowym są niezmiernie pomocne w diagnostyce. Trombocyty ( PLT - platelets ) są odpowiedzialne za krzepniecie krwi. Ich ilość powinna zawierać się w przedziale 150 - 400 tys/ml...

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...Na późniejszy termin przesunięto natomiast planowaną operację wszczepienia by - passów. Celem zabiegów było przetestowanie w realnych warunkach sali operacyjnej opracowanych dotychczas prototypów i rozwiązań konstrukcyjnych robota. Robimy te eksperymenty po to, by wykazać wszystkie wady..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...zabieg powinien być przesunięty. Tak jak napisałem wcześniej w ciąży ablację robi się wyłącznie jesli jest to bezwzględnie konieczne. W naszym szpitalu robimy pacjentkom przed zabiegiem test ciążowy, żeby mieć pewność, że pacjentka nie jest w ciąży czyli żeby nie robić zabiegu zwłaszcza..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 563

.. ...poważnego, jakieś lekkie przesunięcie kręgu ) Parę dni musiałam leżeć w łóżku i szczerze mówiąc miałam nie najlepsze myśli, nie wierzyłam fizjoterapeucie, że mi kiedykolwiek przejdzie. Najgorsze było to, ze nie mogłam być w domu, bałam się zaufać zagranicznym lekarzom. Myślałam, że jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 631

.. ...trzęsienia ziemi związane z przesunięciem kontynentów itp. Zostały mi tylko 4 lata na naprawienie zła, bo według majów tylko ci, którzy wytwarzali zła energie maja się czego bać. Co ja piszę??? Nie chcę w to wierzyć, ale niestety odczuwam lęk. :( Niejedni Majowie wieścili koniec świata i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 842

.. ...możliwości jakiegokolwiek przesunięcia zajęć na inny dzień nawet jeśli bym wiedziłą na 2 miesiące wcześniej że któryś wtorek mi wypadnie.. a za każdy dzień mojej nieobecności bym musiała zapłacić... )Jednak przez to że cały czas sie kiepsko czuje, postanowiłam spróbować ponownie tylko u..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...kolorowy, uciekający po przesunięciu oka. Pierwsze kilka dni nie wiedziałem czy rodzina już była dzisiaj, ani jaki jest dzień. Najgorsze, że w nocy na trzeci dzień dostałem * małpiego rozumu * i usiłowałem wyrwać cewnik z przewodu moczowego, skutkiem tego było 3 krotne nieudane usunięcie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...wyższa ) i termin jest przesunięty ale jeszcze dokładnie nie określony. Przenosić się nie mam zamiaru do innego ośrodka, zostane w Łodzi. Chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś coś może powiedzieć o szpitalu Sterlinga i doktorze Ruta. Jak również zostałem już uświadomiany o powrocie do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...przyjęć w szpitalu - pobyt przesunięcie do następnego szpitala inny lekarz ...później ..termin 3 miesięczny do kardiologa przy szpitalnego ..i termin następny4 miesiące....i gdzie tu lekarz prowadzący...no jeszcze 2 wizyty w między czasie prywatnie ... no i teraz ta wizyta w przychodni..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...kregoslupa i jeden jest przesunięty lekko w lewo, odbiega od reszty kręgów może to od tego??? a tak po za tym to juz mam to ze dwa lata i juz sie przyzwyczailem do tego juz mi nie przeszkadza to jak na poczatku * nie moglem zasypiac wpadalem w panike jak lezalem i probowaem usnac to..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...odczuwalny ból.Każde przesunięcie żyłki czułam. Wiedziałam w którym miejscu jest ta * żyłka * . Jak te * żyłki * już wprowadzą możesz je oglądać na monitorach. Widać też ciśnienie i puls. Teraz przychodzi dr Koźluk i razem wywołują częstoskurcz. U mnie na złość nie mogli wywołać więc..

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...przesunięcie kręgów ( niewyczuwalne ale ma swoje objawy ), póki co bierz magnez. skąd ta wiedza na pogotowiu nie powiedzieli ze magnez leczy nerwoból! ketonal nie magnez albo w zelu albo w tabletkach...

Dodatkowe skurcze - Str. 257

.. ...rozchorował i wizyta przesunięta na 9 lipca wrrr. Do Duńczyk - napisz jakie bierzesz leki i w jaki sposób uwolniłeś się od skurczy dodatkowych, wiem że pomógł lekarz, napisz krótko może coś ominąłem w czytaniu postów, z góry dzięki. Do greg, mieszkam w mieście powiatowym nie ma tu jako..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...okazuje się że termin jest przesunięty na stycznia bo wtedy ma dopiero przyjechać profesor a ja się denerwuje i z tego powodu sie coraz gorzej czuje. luna chcesz ten tel , czy nie . jeśli tak podaj jakieś swoje namiary priv , na forum nie moge podawać czyjegoś nr tel. Podaje swoje gg to..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...Niekiedy serce jest tylko przesunięte do prawej połowy klatki piersiowej. Samo położenie serca po prawej stronie nie powoduje żadnych zaburzeń. Wiadomo jednak, że u dzieci z prawostronnym połozeniem serca bardzo często występują wady wrodzone serca. Njaczęsciej współistniejące wady to..

Serce z prawej strony

.. ...Niekiedy serce jest tylko przesunięte do prawej połowy klatki piersiowej. Samo położenie serca po prawej stronie nie powoduje żadnych zaburzeń. Wiadomo jednak, że u dzieci z prawostronnym połozeniem serca bardzo często występują wady wrodzone serca. Njaczęsciej współistniejące wady to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 283

.. ...poinformować, ze go przesunięto. Wszyscy dookoła się nakręcali jak to przed egzminami. Na razie mam wrażenie, ze jest okay. Owszem,czasami mam fale zimna, takie chwile niepokoju, ale jak sie czymś zajme to idzie to przetrwać. Boje się, że w nocy znowu bedę miała te nieprzyjemne drgawki i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...wiem po sobie że jedno przesunięcie terminu skutkuje następnymi już niekoniecznie chcianymi. Pozdrawiam. Do Czytelnika! Trafiłeś w sedno, otóż problemem nr 1 jest dla mnie w tej chwili odstawienie amiodaronu i przejście na polfenon takie jest zalecenie lekarza przed ablacją i tego się..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...każdy upadek powoduje przesunięcia niektórych dysków i to jest straszny ból że czasem ruszyć się nie można. też dostałąm propozycję dytronu - ale mam teżnadciśnienie i boję się że będę miała większe huśtawki ciśnień. pozdrawiam abisynka dagmara : ) miałąm robione dopplera tt szyjnych ale..

Drętwienie palców u rąk - Str. 2

.. ...samochodowym :( tak to jest jak inni nie potrafią jeździć...inni cierpią... ja tesz miałam taki kaszel duszacy ze łzy mi ciekły poszłam do specialisty pumologa przepisał mi pulmoterol i przeszło jusz na 2 dzien..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 440

.. ...chciał mnie postraszyć przesunięciami,żebym moze jeszcze bardziej była wydajna,że niby tylko u mnie jest problem.Spokojnie mu potłumaczyłam i troszkę się obroniłam bo czułam,że nie mogę się tak dawać.Jestem dobrym i wydajnym pracownikiem i nie pracuję w obozie pracy,żeby mnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 541

.. ...więc zostaję w domku i zabieram się za papierkową robotę.Musze przygotować rozliczenie za ostatnia pracę i uzupełnić dokumentacje firmy. W każdym razie będę obecna i do Waszej dyspozycji! Pa! Buziaczki!..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 917

.. ...możliwości jakiegokolwiek przesunięcia zajęć na inny dzień nawet jeśli bym wiedziała na 2 miesiące wcześniej że któryś wtorek mi wypadnie.. a za każdy dzień mojej nieobecności bym musiała zapłacić! jakoś nie mogę sobie na to pozwolić bo 70 zł to dla mnie duże pieniądze... ) mówisz że..

Nerwica w ciąży - Str. 176

.. ...to bicie jest takie * przesunięte * . jakby pupuk , pupuk. trudno to określić, ale lekarze latwo rozpoznają. ja dopiero sie nauczylam co znaczy puls nierowny, jak mój mąż zaczął chorować na serce [migotanie przedsionków]. jezeli lekarz mowi,że jest o.k. to się nie martw, ja zawsze przy *..

Przesunięcie rozrusznika

.. ...i jest wtedy potrzebna operacja. Czy ktoś coś wie o tym? Czy takie przesunięcie jest groźne i wymaga skomplikowanej operacji na przykład albo długiego leżenia w szpitalu czy coś? proszę o informacje: )..

Dziwny ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...wysunięcia dysku lub przesunięcia kręgu, który powodując ucisk nerwów jest odpowiedzialny również za bóle w klatce piersiowej, zawroty i bóle głowy, drętwienie i bóle kończyn. Aby wykluczy kręgosłup jako sprawcę dolegliwości powinieneś uda się do kręgarza, on ci powie czy to od..

Niemiarowość zatokowa i przerost prawej komory

.. ...przejściowej w prawo, prawdopodobnie prawidłowe, ale nie można wykluczyć przerostu prawej komory - W odprowadzeniu V1 : ilorazy amplitud R/S i R/Q większe niż 1 i ja nie wiem o co chodzi. pomożecie? Pozdrawiam: )..

Dieta po bypasach i z cukrzycą typu II ksiażki, przepisy jakie polecacie?

.. ...architektury podwórka, np. przesunięciem budy w pobliże wychodka. AMEN. P. S. Ręce mi również lekko opadają, a można przecież, NORMALNIE. Ja na szczęście w takim świecie żyję. Tobie też tego życzę, przeprowadź się do takiego świata, gdzie ludzie zwyczajnie zadają pytania, otrzymują..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 69

.. ...przykręgosłupowymi i przesunięciami dysku córka skolioza mam 3 razy w roku serie masaży w ośrodku rehabilitacyjnym SORNO i pordni VIGOR w Warszawie na ul. Białobrzeskiej 57 u dr NIesłuchowskiego super człowiek wiele razy występował w tv i wydał książkę na temat chorób kręgosłupa..

Pieczenie serca i bóle pleców

.. ...serca i ból kręgosłupa wskazują na przesunięcie dysku w kręgosłupie piersiowym, Jeśli będzie trwało dłużej - nie obędzie się bez rtg kręgosłupa i na wszelki wypadek ekg serca. Tak zapewne poleci lekarz...

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...dolegliwości wynikają z przesunięcia przepony i ucisku rozwijającej się ciąży na narządy wewnętrzne, w tym serce. W okresie ciąży dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Przede wszystkim o 40 - 50 proc. zwiększa się ilość krwi krążącej w organizmie. By ją..

QT bardzo proszę o odpowiedź..

.. ...konsultacje, ale zostały przesunięte. A ja się tak strasznie denerwuję!... Czy ktoś może mi chociaż po trosze wytłumaczyć o co chodzi? I czy istnieją jakieś skuteczne terapie? Czy można z tym norlmalnie żyć? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Ach, i nie wiem czy to ważne, ale..

Czy to może byc nerwica czy coś innego???

.. ...mam 3 górne i 2 dolne przesunięte czy coś takiego,nastawił mnie ,po 2 tygodniah poprawił nastawienie.i wszelkie lęki ciśnienie odeszło.leki odstawiłem nic nie biore,czuje się znacznie lepiej,ciśnienie 117/75 i puls 63 do 76 ,ale mam czasami jeszcze takie gniecenie,tak jakby ktoś lekko..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...zwiększenia ciężaru ciała oraz przesunięcia środka ciężkości - dziecko w brzuchu powoduje przesunięcie środka ciężkości i statyki ciała.Myślę,że najlepiej pomogłoby ci pływanie lub gimnastyka w basenie,a także laser na kręgosłup piersiowy lub inny zabieg fizjoterapeytyczny.Udaj sie do..

Hemoglobina, hematokryt, monocyty

.. ...być podwyższony jednorazowo. Najlepiej jednak, dla świętego spokoju, pokazać wyniki lekarzowi, gdyż tylko on może zestawić wyniki z wywiadem, może dziecko zbadać, zajrzeć do starych wyników, porównać...