Prześwietlenie klatki piersiowej

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...robione badania: krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i ECHO. Przepisano mi leki ( nie pamiętam ich nazwy ) i przede wszystkim kazano mi unikać sytuacji stresowych. Niestety życie tak mi się ułożyło, że każdy dzień to dla mnie stres, ponieważ mam poważne problemy małżeńskie, z..

Echo serca - Str. 6

.. ...córka miała robione prześwietlenie klatki piersiowej po czy pani doktor powiedziala serce za duże do kardiologa. a na opisie pisze dokładnie tak * serce o powiekszonym prawym przedsionku i prawej komorze. cień aorty słabo widoczny * powiedzcie co to oznacza!!!!!!!!! Naprawdę trudno coś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 294

.. ...że jeszcze nie miałam prześwietlenia klatki piersiowej i że to na pewno rak oskrzela... Jak widać po tomografii przeszedł mi ból i zawroty głowy, a z oddychaniem dalej u mnie kiepsko. Rano i wieczorem mam jakieś dziwne świsty, chrapania. Gdy kładę się spać zaczynam nasłuchiwać... Hej !..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 404

.. ...mi dać skierowania na prześwietlenie klatki piersiowej. Męczę się strasznie z tą myślą, że mam raka, albo że lada chwila umrę. A wiem, że dopóki nie zrobią mi tego prześwietlenia ten horror będzie się tylko pogarszał...:( czarnasko jak w pracy? no ja oczywiście szukałam jak debil..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...Kiedyś zrobiłem EKG i prześwietlenie klatki piersiowej - wszystko OK. Rok temu, w kwietniu, miałem bardzo silny ból w klatce piersiowej, zabrało mnie ze szkoły pogotowie. Zrobiono mi wówczas ( w trakcie trwania bólu ) EKG, zmierzono ciśnienie i temperaturę. Jedynie temperatura była..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...robione badania: krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i ECHO. Przepisano mi leki ( nie pamiętam ich nazwy ) i przede wszystkim kazano mi unikać sytuacji stresowych. Niestety życie mi się tak ułożyło, że każdy dzień to dla mnie stres, ponieważ mam poważne problemy małżeńskie z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...zrobić sobie kolejnego prześwietlenia czy echo serca. U mnie wszystko zaczęło się 2 lata temu 1 maja. Pamiętam jak dziś, oglądaliśmy z żoną Piłe 1, film się skończył a ja 5 min później leżałem jak nieprzytomny. Tętno 150, strasznyś ścisk w klatce piersiowej zawroty głowy, potem dreszcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 159

.. ...mi badania dołączając prześwietlenie klatki piersiowej - znowu wyszło wszystko dobrze. Lekarz poinformował mnie że mogą to być wrzody i przepisał ranigast informując abym się zgłosił po tygodniu do lekarza rodzinnego. Po badaniach i braniu ranigastu nadal odczuwam mały ucisk który mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 176

.. ...ok. Zrobiłem jeszcze prześwietleniem klatki piersiowej - ok, i badanie tarczycy - ok. Ale ja czuję się słabiutko, czuję, że coś jest niewporządku. Może ktoś z Was odczuwał podobne objawy, wie, że męczyły kogoś bliskiego? Gdzie się z tym udać, jakiego lekarza odwiedzić? Jakie badania?..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest, lekarze stwierdzili ze to może mieć podłoze emocjonalne. Brałam już tyle psychotropów że nazw nie moge spamiętać m. in Pramolan, który przepisali mi w szpitalu i który niewiele pomógł i..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...problemów ) - prześwietlenie klatki piersiowej ( również bez problemów ) - Skierowanie do poradni Gastrologicznej ( długi termin czekania jeszcze nie byłem ) Mam nadzieje że mogłem być pomocny ... pozdrawiam..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...badanie wysiłkowe też ok i prześwietlenie klatki piersiowej też ok. W sumie kardiolog stwierdził że nic złego nie widzi. Poprzednio przez kilka lat brałem Lokren 20 , ale kardiolog stwierdził że to za mocny lek dla mnie i zmienił mi na Atenolol 25 ktory ponoć jest słabszym lekiem...

Cechy miażdżycy aorty piersiowej

.. Podczas rutynowego prześwietlenia klatki piersiowej stwierdzono: Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Cechy miażdżycy aorty piersiowej. Mam 56 lat i czuję się dobrze. Ciśnienie zwykle 110/70 Jestem szczupły BMI ok. 20.Czy to można wyleczyć? Do jakiego lekarza się udać?..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...Cię skieruje na EKG, prześwietlenie klatki piersiowej, echo serca, a przede wszystkim na badanie Dopplera kończyn dolnych, powinnaś sobie zrobićrównież badanie D - dimeru ( morfologia ). I pospiesz się, ponieważ to może być choroba zatorowo - zakrzepowa. Pamiętaj również, że często..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest, lekarze stwierdzili ze to może mieć podłoze emocjonalne. Brałam już tyle psychotropów że nazw nie moge spamiętać m. in Pramolan, który przepisali mi w szpitalu i który niewiele pomógł i..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...tylko moje skojarzenie. Prześwietlenie klatki piersiowej uwidoczni np sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest najlepiej widoczne na tylko - przednich zdjęciach klatki piersiowej. Obie główne tętnice rozszerzaja się przede wszytskim z powodu zwężen astawki..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...badania na tarczyce, prześwietlenie klatki piersiowej. W szpitalu lezałam od 1 grudnia przez tydzien. Po tych baniach, stwierdzili, ze echa nie trzeba powtarzać. Znowu stwierdzili, że to nerwica. Gdy wyszłam do domu dodatkowe skurcze nie dokuczały mi tak mocno. Wróciłam do pracy..

Silne kłucie i bóle pod prawą łopatką - Str. 2

.. ...głębokim wdechu.Zrobiłam prześwietlenie klatki piersiowej, kręgosłupa, wyniki badań w porządku,brałam leki przeciwbólowe i przeciwzapalne( tolperis i minesulin ),które dały lekką poprawę, bo ból się zmniejszył. Po świętach wróciły te same bóle, stałam się przez to rozdrażniona , nie mogę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...międzyczasie byłam na prześwietleniu klatki piersiowej ( wynki w porządku ), tydzień po RTG zaczęły mnie z kolei nękać duszności, bóle mostka, bóle żeber, czułam się jakbym miała zaraz się udusić,bałam się, ze umrę ;( i zaczęłam panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 8

.. ...nic Wczoraj byłem na prześwietleniu klatki piersiowej i z tego co już zdążyłem przeczytać pewnie wszystko będzie ok. Najbardziej mnie męczy ciągłe ziewanie, a raczej permanentna niemożność zieeeewnięcia tzw pełną gębą. Ciężkie płuca i kłucie raz z jednej strony raz z drugiej to też..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...po drodze na oddział prześwietlenie klatki piersiowej , na dyżurce pielęgniarek pobrano mi krew na analizy, a na drugi dzień echo serca. Potem były 3dni wolne, bo było jakiś święto i zostałam wypisana do domu. Praktycznie nie zostałam zdiagnozowana. Dolegliwości utrzymywały się w dalszym..

Kłucie, uczucie dyskomfortu pod lewa łopatką

.. ...poza tym możesz sobie prześwietlenie klatki piersiowej. Monika ja też miewam podbny dyskomfort do twojego!! i teżnie mam pojęcia skąd on się pojawia?? jeśli ktoś może wie coś więcej na temat tego rodzaju bólu proszę o odpowiedzi ja tez mam takie cos ale przyjmniej u mnie jest to tak ze..

Głowa, klatka piersiowa - bóle

.. ...robione EEG, tomografię, prześwietlenie płuc i nic nie wykazuje. proszę o pomoc, pozdrawiam Wykonaj usg serca bo mam to samo co ty i dzięki temu badaniu wiem co mi dolega. żyje tak już ponad rok od postawienia diagnozy. Twój ból pleców nie jest spowodowany niewygodnym łóżkiem. Jesteś..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...jest to powiedziane. Prześwietlenie klatki piersiowej było robione?? Witaj Michał! Skoro masz takie podejrzenia, że może to być tętniak aorty i codziennie dojeżdżasz do pracy z Radomia do Warszawy, to czemu nie skorzystasz z konsultacji kardiologów z Instytutu Kardiologii w..

By passy i woda w płucach

.. ...leczeniu miałam zrobione prześwietlenie klatki piersiowej i było w porządku. Pozdrawiam bardzo dziekuje za informacje. koszmarnie sie tym wszystkim stresuje. pozdrawiam. czy mogłaby mi Pani powiedziec jakie lekarstwa miala Pani na osuszenie? czy tylko moczopedne? pozdrawiam Witam. Nie..

Coś niepokojącego, dziwne bóle w klace piersiowej

.. ...odczuwam dziwny ból w klatce piersiowej, tak jakby kłócie, jest on dość nieprzyjemny... Do tego czasem drętwieją mi ręce... EKG było w porządku... Nie wiem jaka może być tego przyczyna... Pomoże ktoś?..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...cienkoigłowej ( BAC ), a także prześwietlenie klatki piersiowej. Badania te pozwalają określić rodzaj i rozmiary guzków. Biopsja daje odpowiedź na pytanie, czy guzki są złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca rozrasta się w stronę tchawicy. Wtedy tworzy tzw. wole..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...przy żołądku robiłem prześwietlenie płuc nic nie zaobserwowano wszystko w normie, usg jamy brzusznej też nic..może jeszcze wrażenie jakby coś leżało na lewej stronie klatki piersiowej ale nie duszące uczucie po prostu jakby coś leżało. nie wiem czy to wszystko ma ze sobą jakiś..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...wiem... Zrobiłem już prześwietlenie ale będzie po niedzieli. Chyba musze zsówaćć teraz ze wszystkimi badaniami. wędrujące kłucia wskazują raczej na nerwicę. Ale pewność będziesz miał dopiero po wykonaniu wszystkich zaleconych przez lekarza rodzinnego badań, bo to tylko są moje..

RTG klatki piersiowej PA

.. Witam bylem na prześwietleniu klatki piersiowej i dostałem taki wynik Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych Sylwetka serca w RTG prawidłowa Może ktoś mi wyjaśnić o co w tym chodzi. co tu odpowiadac sam opis mowi za siebie ze wszystko jest w porzadku,pozdrawiam Chodź, zmieńmy się. Lepszego RTG już nie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...badanie tarczycy, i prześwietlenie klatki piersiowej. Okazało się że moje ciało jest w świetnej formie i nic mi nie dolega, więc olałem ten dziwny atak i żyłem normalnie. Ale od 2 tygodni szczególnie po spożyciu alkocholu a nawet i bez czuje duszności tak jakby mi coś siedziało w krtani..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. ...się snuć..Robiłem już prześwietlenie klatki piersiowej,kręgosłupa,łokcia,ale nic nie wykazało,więc przypisuje to operacji,a konkretnie otwarciu klatki piersiowej,która to * spina * cały kręgosłup.Czy jest ktoś kto mógłby udzielić mi wskazówek,do jakiego lekarza mam się..

Nerwica? z czym to się je? jak sie zachować? jak to ugryźć?

.. ...brzucha, wątroby, serca, prześwietlenie klatki piersiowej, dokłądne badania krwi i moczu. cięnienie w szpitalu 120/80, 130/90. po wyjściu ze szpitala dostałem wyniki. wszystko było super ok. jedynie podwyższony cholesterol ale dostałem tabletki które miały pomóc. lekarz ordynator..

Bóle w klatce piersiowej i nierówne bicie serca

.. ...prześwietlenie głowy , prześwietlenie klatki piersiowej badania moczu , krwi i nic nie wykazało powiedzieli mi ze jestem zdrów a ja nie moglem nieraz wstać z łóżka . teraz znów się zaczeło duszności nierówne bicie serca, robi mi się gorąco, czasami pobolewa mnie brzuch , w głowie mi się..

Bóle w klatce piersiowej i plecach od 2 miesięcy

.. ...kardiolog, neurolog, badania, prześwietlenia, usg piersi. Wyniki są dobre. Biorę leki przeciwzapalne smaruję maściami. Jest niewielka poprawa.Po masarzu boli jeszcze bardziej. Ale tak naprawdę nie wiadomo co to za choroba. Kręgosłup mam zdrowy, nie dzwigałam. Co mogło doprowadzić do..

Ból w klatce po lewej stronie na leżąco

.. ...krwi: OB,morfologia,,płytki,CRP,ASO,elektrolity i z tym natychmiast do lekarza. tak, najpierw badania a potem metoda wykluczania. Moga byc pluca, serce, nerwica( nerwobole ).No i dobry lekarz sie przyda...

Ból pod mostkiem

.. ...cos podpowie.Dziekuje. prześwietlenie kręgosłupa piersiowego.Odpowiednia gimnastyka wzmacniajaca mięśnie zarówno grzbietu jak i klatki piersiowej. a czy nie dżwigasz w pracy ,albo czy nie przebywasz długo w wymuszonej pozycji,np.musisz długo być schylona? Nie pracuje od 7 lat,ale mam 2..

Duszności, częstsze oddawanie moczu, różne bóle

.. ...dostane skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej ale chyba musze mu o tym przypomnieć - , - . Mam 18 lat więc młody jeszcze jestem ale ostatnio miałem dużo sytuacji bardzo stresowych... :( A jestem dosyć wrażliwym człowiekiem i przejmującym się dosłownie wszystkim... Zapomniałem..

Kaszel od miesiąca i zapalenie górnych dróg oddechowych

.. ...dostał skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej ( zw wzgledu na utrzymujacy się wciąż kaszel( , ale zdjecie nic nie wykazało. Dostał antybiotyki na stan zapalny gardła no i rade, której z góry nie chcesz * zeby ograniczył chociazby palenie * .Masz do wyboru czuc sie tak jak dotad,..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...roku miałam robione prześwietlenie płuc ( wszystko ok ), oraz badania serca ( holter, echo ) które nie wykryły żadnych poważnych nieprawidłowości, jedynie lekką wiotkość zastawki mitralnej, na którą przepisano mi magnez. Z góry dziękuję za odpowiedzi. musi cię natychmiast zbadać lekarz...

Problemy z oddychaniem.

.. ...aż do żeber.Robiłam prześwietlenie lewej łopatki i lewego płuca i mam zapalenie stawu barkowego,jak narazie biorę od 2 dni leki. zobaczymy czy pomoże.Ale najbardziej się boję o to co mi dolega z tym moim brakiem powietrza i tn ścisk w gardle i w klatce piersiowej,Bardzo proszę o..

Ból w klatce piersiowej i brak oddechu.

.. ...pytanie,jeżei zrobiłabym prześwietlenie klatki piersiowej to czy by mi wyszło na prześwietleniu jakie są moje objawy jakie mam z brakiem powietrza,kołatanie serca i ten ból.Bardzo proszę o odpowiedż.Dziękuje i pozdrawiam. Witaj, wszystko zależy od tego, co Ci dolega. Jeśli to neuralgia..

Pieczenie w klatce piersiowej i kaszel.

.. ...prześwietlenie klatki piersiowej.Co wy na to drodzy koledzy i koleżanki.Dziękuje. Moim zdaniem dobre jest przeswietlenie pluc ( np.scyntygrafia ) spróbuj pić zióła uspokajające ,nerwosol,sprawdż czy pomoże...

Gdzie znajduje się bark?

.. ...staw barkowy.Byłam na prześwietleniu lewej łopatki i lewego płuca i wyszło mi że mam zapalenie stawu barkowego.Biorę tabletki,ale nic mi nie pomaga.I jeszcze mam taki problem od dwóch tygodni mam kołatanie,silne bicie serca,ból w klatce piersiowej.Nie weim co się ze mna dzieje.Prosze o..

Wątek dla ludzi cierpiących na nerwicę lękową

.. ...jest ok teraz mam robić prześwietlenie klatki piersiowej jakie ty robiłaś jeszcze badania Witaj! Ja robiłam jeszcze morfologię, Ekg, USG, poziom hormonów ginekologiczny i endykrynologiczny ( tzn. tarczycowy ) . Pozdrawiam! witajcie ja cierpie tez na nerwice lekowa ale nie leczona co..

Dziwny ból po prawej stronie klatki piersiowej

.. ...ciepła.Miałam robione prześwietlenie płuc i wyszło bez zmian.W styczniu miałam takze robione badanie ukg serca,ale wtedy jeszcze nie miałam takich dolegliwości jak teraz.Towarzyszy mi od dłuższego czasu lęk,że coś mi sie stanie i nie umie tego przezwyciężyć.Jak myślicie co powinnam..

Echo serca interpretacja

.. ...wyznaczoną na wrzesień prześwietlenie klatki piersiowej - poszerzona aorta w części wstępującej, echo - Ao - 2,7 LA - 3,2 IVS - 1,0 RV - 2,3 PW - 1,0 LV - 4,4 EF% - 55 zastawka mitralna - E - 0,46, A - o,62m/s zastawka aortalna AV: 1,32m/s przepływ Ao zst - 2,7 - 1,98, 1,87cm zastawka..

Echo interpretacja

.. ...wyznaczoną na wrzesień prześwietlenie klatki piersiowej - poszerzona aorta w części wstępującej, echo - Ao - 2,7 LA - 3,2 IVS - 1,0 RV - 2,3 PW - 1,0 LV - 4,4 EF% - 55 zastawka mitralna - E - 0,46, A - o,62m/s zastawka aortalna AV: 1,32m/s przepływ Ao zst - 2,7 - 1,98, 1,87cm zastawka..

Ciężko mi oddychać

.. ...tarczyce jest ok zrobiłam prześwietlenie klatki piersiowej też ok usg brzucha i ekg przy okazji krew mocz i ginekolog też super .atarax biore cały czas i cały czas jest mi cężko oddychać tak nie da się żyć rano wstaję DUSZNO na zakupach DUSZNO ide spać DUSZNO to jest nie normalne..