Przeszczep

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...przy kwalifikacji do przeszczepu serca bierze się pod uwagę kilka parametrów. Oznacza się minutowe zużycie tlenu. Rozpatruje się, jak często chory musi być hospitalizowany z powodu zaostrzenia niewydolności krążenia. Ocenia się skuteczność stosowanego leczenia. Frakcja wyrzutowa lewej..

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...oczekiwanie chorego na przeszczep serca. Wszczepienie VAD wiąże się z ryzykiem zakażenia, zaburzeń krzepliwości krwi - incydenty zakrzepowe związane z niefizjologicznym przepływem krwi przez pompę oraz ryzyko krwawienia związane z samym zabiegiem oraz z konieczną terapią..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...Zjednoczonych oczekuje na przeszczep serca,. Wielu z nich umiera zanim znajdzie się dawca lub w wyniku komplikacji po transplantacji. Według statystyk na całym świecie żyje około 22 milionów osób z chorobami serca. Z przeszczepem serca wiążą się jednak liczne problemy związane z..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...Kilkudziesięciu pacjentów z przeszczepionymi sercami z klinik w Zabrzu i Krakowie przyjechało w niedzielę na rowerach razem z lekarzami spod szpitala im. Jana Pawła II na Rynek Główny w Krakowie. Chcieli pokazać, że po przeszczepie otrzymali szansę na normalne życie i propagować ideę..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...Chorób Serca w Zabrzu przeszczepili serce dziewięciomiesięcznej dziewczynce. To najmłodsza pacjentka w Polsce, u której przeprowadzono taką operację. Cierpiała na kardiomiopatię - wrodzoną wadę serca. Szczegóły przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej takiej u..

Sztuczne serce działa jak prawdziwe?

.. ...odpowiedni narząd do przeszczepu. Pacjent nie ma z nimi pełnej swobody ruchów, pojawiają się też komplikacje w rodzaju zakrzepów czy infekcji. Opracowane przez zespół profesora Alaina Carpentiera oraz firmę Carmat po 15 latach badań sztuczne serce dzięki elektronicznym czujnikom..

Przeszczep serca od tej samej płci jest lepszy

.. ...długotrwałe przeżycie po przeszczepie serca rośnie, jeśli osoba która otrzyma nowe serce jest tej samej płci co dawca. Naukowcy z Johns Hopkins University w Baltimore przeanalizowali wyniki ponad 18 000 operacji przeszczepu serca z lat 1998 - 2007. Okazało się, że odsetek zgonów rósł o..

Przeszczep wspomagającego serca

.. ...w znakomitym stanie. Przeszczep usunięto już w roku 2006. Sir Magdi Yacoub, który dokonał zabiegu wszczepienia serca powedział podczas konferencji prasowej, że jest zachwycony. W roku 1995 wszczepił Hannah drugie serce z powodu niszczącej miesień sercowy kardiomiopatii. Gdyby nie..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...SCCS od początku roku przeszczepiono dopiero jedno serce, w całym poprzednim - 47. To nieprawda, że nie ma dawców. Dawcy są, ale są niepotrzebnie chowani do ziemi, zamiast ratować innych - podkreślił dyrektor SCCS. Jak dodał, można odnieść wrażenie, że część osób w Polsce przyzwyczaiła..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...Pierwszego w Poznaniu zabiegu przeszczepu serca dokonał zespół kardiochirurgów ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poznań stał się piątym ośrodkiem w kraju przeszczepiającym serce po Zabrzu, Aninie koło Warszawy, Krakowie i Gdańsku. Serce..

Pierwsza sztuczna komora serca dla dzieci za 4 lata w Polsce

Pierwsza sztuczna komora serca dla dzieci za 4 lata w Polsce

.. ...pacjentów oczekujących na przeszczep lub osób z przejściową niewydolnością serca ( na skutek powikłań po zapaleniu mięśnia sercowego lub pooperacyjnych ). Komora umożliwia przedłużenie życia lub okresu oczekiwania ( np. na przeszczep ) o nawet rok lub więcej. Sztuczna komora dla dzieci...

Tętnica promieniowa nie jest wcale lepsza niż żyła odpiszczelowa w CABG

Tętnica promieniowa nie jest wcale lepsza niż żyła odpiszczelowa w CABG

.. ...krwionośnym za pomocą przeszczepu naczynia pobranego z innego miejsca w organizmie. Naukowcy ciągle poszukują najlepszego obszaru dawczego, jednak okazało się, że użycie tętnicy promieniowej ( która znajduje się w przedramieniu, nadgarstku i dłoni ) wcale nie przynosi lepszych rezultatów..