Przeszłam

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...zastawkowymi, po przebytym w przeszłości infekcyjnym zapaleniu wsierdzia lub chorobą reumatyczną, z nabytymi wadami zastawkowymi oraz po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych lub kardiologii interwencyjnej. Sytuacje, w których należy rozważyć zastosowanie profilaktycznej..

Reoperacja

Reoperacja

.. ...która w niedalekiej przeszłości była poddawana takiemu zabiegowi. Reoperacja może być konieczna z uwagi na powikłania po poprzednim zabiegu, na przykład krwawienie wymagające zaopatrzenia chirurgicznego, czy rozejście się zespolenie, szwów. Inną przyczyną powtórnego zabiegu..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...tys. Polaków z 94 miast przeszło bezpłatne badania pod kątem czynników ryzyka chorób układu krążenia. W kardiobusie, który każdego roku odwiedza ponad 20 miast można zbadać poziom cholesterolu i glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, częstość akcji serca, obliczyć wskaźnik masy..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...przyznało się do palenia w przeszłości. Spośród 648 osób, którym zbadano ciśnienie, nadciśnienie miało 50 proc. Kierowane przez prof. Mariana Zembalę Śląskie Centrum Chorób Serca to jeden z najważniejszych ośrodków tego typu w kraju. W ubiegłym roku przeprowadzono tu 1.868 operacji..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...zawodowej, odchowałam córkę, przeszłyśmy razem przez liceum, studia. Córka niedawno wyszła za mąż i właśnie spodziewam się pierwszego wnuczęcia - nie przeżyłabym tego wszystkiego bez nowego serca - powiedziała rowerzystka. W programie tegorocznych Ogólnopolskich Dni Integracji +Zwyciężać..

Poczucie beznadziejności przyczyną chorób serca u kobiet

.. ...układu krążenia. Panie przeszły badania ultrasonograficzne, a następnie wypełniły kwestionariusz dotyczący ich oczekiwań i celów, które chciałyby zrealizować w przyszłości. Stopień nasilenia objawów depresyjnych oszacowano na podstawie Skali CES - D ( Center for Epidemiologic Studiem..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...białka. Kolejna grupa przeszła na typową dietę zachodnią, w której węglowodany stanowią 43 proc., tłuszcze 42 proc., a białka 15 proc. W tym samym czasie myszy z trzeciej grupy były na diecie ubogiej w węglowodany ( 12 proc. ) i bogatej w białka ( 45 proc. ). Zwierzęta przebadano po 6, a..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...81 i 83 lata. Zabiegi przeszły pomyślnie i są w dobrym stanie. Zastosowane u nich przeznaczyniowe wszczepienie zastawki aortalnej jest bardziej komfortowe dla pacjenta od tradycyjnej metody, bo odbywa się z bez otwierania mostka i krążenia pozaustrojowego, czyli bez dodatkowych obciążeń...

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...i kłótnię w domu, a przeszło połowa powiadomienie rodziców o złych ocenach i trudnościach w nauce. Silne emocje wywołuje także brak akceptacji ze strony rówieśników. Aż 37,7 proc. dziewcząt i 16,4 proc. chłopców denerwuje się z powodu przybrania na wadze o kilka kilogramów. Jednocześnie,..

Wszczepiono sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce

.. ...Dziecko już rok temu przeszło pierwszą operację z powodu ubytku w przegrodzie międzykomorowej serca. Równolegle rozwinęła się u niej ciężka niewydolność serca. Koszty zakupu sztucznego serca w większości sfinansowała Fundacja Radia ZET. Koszty operacji i leczenia dziewczynki będą pokryte..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...kobiet po 50. roku życia przeszło zawał lub udar. W porównaniu z kobietami, które rodziły dwa razy, panie bezdzietne lub mające jedno lub trójkę dzieci były o 10 proc. bardziej narażone na choroby układu krążenia. Ryzyko to było o 30 proc. wyższe u kobiet, które urodziły czworo dzieci i..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...cierpiących - aktualnie bądź w przeszłości - na choroby serca albo układu oddechowego. Najnowsze badania nie dowodzą wcale, że kawa chroni przed arytmią, podkreślają autorzy pracy. Jednak, ich zdaniem, umiarkowane dawki zwartej w kawie kofeiny mogłyby zapobiegać zaburzeniom rytmu serca..

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...sercowe, a 10 proc. przeszło zawał serca lub zmarło. 27 proc. uczestników badań stanowiły osoby o osobowości typu D, charakteryzującej się większą podatnością na emocje negatywne, takie jak gniew, lęk, irytacja czy wrogość. Jednocześnie ten typ osobowości powstrzymuje się od wyrażania..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...drugiej strony miałem w przeszłości kłopoty z krwawieniami masywnymi z nosa, co kończyło się tamponadą na oddziale laryngologicznym ( nie polecam ). Od paru dni zażywam jednak raz dziennie Zyllt 75 mg, podobno jest bezpieczniejszy, choć cholernie drogi. Trzęsiawki w czasie migotania..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...pobudzenia. Mam ich przeszło 6 tys. na dobę. Czy to też można skutecznie usunąć, poddając się ablacji? Za odp. z góry dziękuję. Pozdrawiam! Do Pani ALicji: przed ciążą warto te wyniki i zapisy ekg pokazać elektrofizjologowi - sam opis to za mało. Na szczęście w szczecienie są dwa świetne..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...tylko żeby już mi to przeszło. Podczas ablacji byłam nakłuta w trzech miejscach ( szyja i pachwiny )lekarz po ablacji nie zapisał mi leków zakrzepowych ani nic innego. Miałam tylko regularnie badać się w poradni kardiologicznej. Oczywiście nie poszłam bo myślałam że jak się dobrze czuje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...przez wielu lekarzy przeszłam więc wiem co mówię: ) Bardzo dziekuje za odpowiedzi bo bardzo mnie pozytywnie nastwily. W przyszlym tygodniu spotkam sie z lekarzem ale jestem dobrej mysli. Jeszcze raz dziekuje Szanowny Panie Doktorze !! Mam kilka pytań dotyczących możliwości leczenia..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...Wiem, bo sama ten zabieg przeszłam kilka lat temu. W dobrych rękach ryzyko poważnych powikłań jest śladowe. Skuteczność zależy od charakteru zaburzeń. Czasami wiadomo, że może być potrzebne więcej niż jedna sesja ablacji - wiadomo to od razu z analizy zapisu Holtera, w czasie ablacji lub..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...choć ma dopiero 11lat. Przeszła kilka ablacji w CZD w Warszawie i IK w Aninie.Jestem wdzięczna lekarzom, bo bardzo się starali. Po pierwszej ablacji córka wróciła na salę z silnym częstoskurczem, po drugiej - było kilka godzin przerwy i znów wrócił. Trzeci raz się odstąpiono, gdyż nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...pacjetów. W 2000 roku przeszłam skomplikowaną aplacje, Po tym zabiegu nastapiło inne życie, poczułam się jak nowo narodzona. teraz jest krochę gorzej ale bez porównania to tego co było, przedewszystkicm trzeba sie oczszędzac, nie niedzwigać,to ma duzy wpływ na nasze schorzenie...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś innego lekarza. mi też na początku wmawiali nerwicę itp. to trwało pięć lat i było coraz gorzej. musisz iść z tym do poradni zaburzeń rytmu serca. poszukaj w pobliżu siebie a jak nie ma to dalej. trzymaj się..

Echo serca - Str. 5

.. ...procesu zapalnego w przeszłości. Przyczynowo wad serca nie da sie leczyc farmakologicznie - mozna leczyc tylko objawowo,ale w tym przypadku sa to zmiany niewielkie , ktore nie powinny dawac większych objawow. Bardziej do zwrócenia uwagi jest powiekszona aorta wstepujaca , a raczej na..

Echo serca - Str. 26

.. ...dobrze zbudowany... w przeszłości dużo grałem w kosza, jakieś 2 - 3 godziny dziennie. to było 8 - 9 lat temu. ostatnio ( 3 ostatnie miesiące ) dość dużo przytyłem, jakieś 10kg( mam jakieś 100kg, może ciut więcej ). nadal uprawiam czynnie sport: raz w tygodniu sala 2 godziny - koszykówka..

Echo serca - Str. 35

.. ...głęboko oddychać, żeby przeszło. Mierzę sobie ciśnienie i tętno, mam normalne. Ale w czasie jak serce mi tak szybko bije to tętno gwałtownie wzrasta. Raz miałam nawet 170! Co to może być? Witam!!! Mam 39 lat. Wczoraj robiłam badanie echa serca. Oto jego wyniki: Ao - 32mm LA - 31mm RV -..

Echo serca - Str. 47

.. ...jestem ciekawa, czy Ty przeszłas jakąs pogłebioną diagnostykę, poza badaniem UKG * Chwilowo mam większe problemy ortopedyczne. Złamenie ręki z zespoleniem, a teraz rosnący guz ( ? ) na łopatce, biegam jeszcze na rehab i do pracy. Pilnie muszę udać się do gina ( tylko kiedy jak zajęta..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...leków nie udałoby mi się egzystować. Mój holter to 12 tys. dodatkowych nadkomorowych i 2800 komorowych, oczywiście bez leków. Kilkakrotnie zmieniano mi leki, teraz biorę Biosotal i Rythmonorm. Pozdrawiam...

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...dodatkowymi, nerwica przeszła w 90% i zaczęły się dodatkowe i arytmia. Ja też byłem u kardiologów i też mnie zbywali że to błahostka. Aż któregoś razu pojawiły się salwy i po 8h jak nie przechodziły poszedłem do szpitala, tam mnie zatrzymali na 5 dni, na monitoringu wyszło trochę par,..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...lat. W wieku 17 lat przeszłam ablację w znieczuleniu ogólnym. Dopiero podczas zabiegu okazało się, że miałam ukryty WPW. O zabiegu zapomniałam po dwóch dnaich. Od tego czsu nie mialam żadnych objawów chorobowych. Mogę normalnie funkcjonowac. Ablację przeszłam w Zabrzu. Polecam. wiesz co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...sie sportem i wszystko przeszło... szkola nowe srodowisko udało mi się to zwalczyć, po szkole średniej wpadłem w dośc ciekawe towarzystko, alkohol, imprezy byłem tak tym przesiaknięty, że musiałem powiedzieć stop, ułożyłem sobie życie ..rodzina teraz mam córeczkę ale od roku znowu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...dzieje,a ze ma urazy z przeszłości i szczerze mowiąc boji sie ze znow go dopadnie to uczucie co powoduje napad silnego leku. Juz taki podswiadomy nie zewnętrzny,a co za tym idzie rowniez nieswiadomy skurcz mięśni. I tak zakładając teraz ze jest gorąco,to mięśnie są tak spięte ze pod..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...przenocować. Koszmar. Przeszłam kilka terapii , najlepsza okazała się behawioralno - poznawcza, którą miałam w Centrum Terapii na Sobieskiego 112 w Warszawie. Poznałam tam mechanizmy powstawania tego lęku, sposoby radzenia sobie, różne relaksacje itp. Ale za dobrze by było aby całkowicie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...mnie do szpitala. Tam przeszłam badania i okazało się że wszystko jest w pożądku. Lekarz przyszedł i powiedział mi że fizycznie jestem zdrowa * tylko niech pani zrobi pożądek ze swoim życiem * . Te słowa uzmysłowiły mi że to nerwica. Tu wspomnę że od wielu lat żyłam w toksycznym..