Przetoka

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...podzielić na trzy grupy: przetoki tętniczo - żylne; odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej; odejście prawej lub lewej tętnicy wieńcowej od przeciwległej zatoki wieńcowej - w prawidłowym sercu lewa tętnica wieńcowa odchodzi od lewej zatoki wieńcowej a prawa tętnica wieńcowa..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany skurczowe, zaburzenia hemodynamiczne w przebiegu wad serca, niedociśnienia, zaburzeń rytmu, nadciśnienia, kardiomiopatii przerostowej ( HCM ). Objawowy okres miażdżycy tętnic wieńcowych..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...przypadku istnienia przetok tętniczo - żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...powodzenia, konieczne jest przetoczenie choremu odpowiednich płynów. Reanimacja będzie również nieskuteczna, jeśli drogi oddechowe osoby nieprzytomnej będą niedrożne - zawsze należy sprawdzić, czy nie są one zatkane ciałem obcym. Do zatrzymania krążenia, zwykle w mechanizmie migotania..

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...ogólnego chorego w leczeniu DIC stosuje się przetoczenia preparatów krwiopochodnych, heparyny, substancje hamujące fibrynolizę lub czynniki krzepnięcia. Zespół DIC jest poważnym zagrożeniem życia chorego...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 68

.. ...krwiak, tętniak rzekomy, przetoka tetniczo - zylna. W moim przypadku był to tętniak rzekomy. Jest on pięknie opisany wraz z 3 metodami leczenia w internecie ( w googlach wpisz : tętniak rzekomy ). Lekarze sobie z nim poradzili dokonując wykrzepiania trombiną - czyli po prostu dostałam..

Echo serca - Str. 51

.. ...części przegrody lub przetoce aortalno - przedsionkowej - do obserwacji i weryfikacji. Prosze o odp i jeszcze jedna prosba moze ktos poleci mi kardiologa dzieciecego w Poznaniu przyjmujacego prywatnie .z góry dziekuje Elizo, chodzi zapewne o ubytek ale z samego opisu wynika, że badający..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 838

.. ...częsci naszego ciała. Przetoczę Ci słowa z treningu dla mlodzieży pt. * gdzie mieszka gniew? * Jest to po prostu przykład, jeden przykład * Kupiłem bilet na koncert, ale rodzice dali szlaban ( według trenerki to tzw. wyzwalacz złości ). Skoczyła mi gula w gardle ( to symbol czyli objaw..

Chelatacja - Str. 4

.. ...znowu nic. Po następnym przetoczeniu znów to samo. Temu efektowi naprawdę trudno zaprzeczyć, chyba, że ktoś chce sobie pożartować i trochę się poprzekomarzać. Lekarzowi, który na poważnie zaprzeczałby temu efektowi należało by w trybie pilnym zabronić wykonywania zawodu z tego powodu, iż..

Chelatacja - Str. 5

.. ...kroplówce - dwadzieścia przetoczeń. Jest to dalszy, aktywnie działający metabolit NNKT. Mimo, iż jest tak efektywny, nie powoduje tak długofalowych efektów zdrowotnych jak odtrucie organizmu z pomocą EDTA. Zmiany chorobowe, które Pan z niepokojem opisuje są wyrazem zatykania tych właśnie..

Chelatacja - Str. 8

.. ...małej Polsce, takich przetoczeń wykonano już setki tysięcy, nie mówiąc o Europie Zachodniej i USA, gdzie takie sprawy wypłynęły by natychmiast. Według Pana dotychczasowych wynurzeń niemal każdy chelatowany EDTA winien mieć wszczepionego wirusa WZW typ C. Mam jeszcze inne pytanie,..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...pokarmowy - biegunki, przetoki b ) przez nerki - środmiązszowe zapalenie nerek , ostra niewydolnośc w fazie wielomoczu c ) polekowa np. po diuretykach bez suplementacji, sterydoterapia d ) przewlekly i wtorny hiperaldosteronizm e ) nadmiar glikokorykosteridow w organizmie - hipokalemia..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...korzyści finansowe, przeto każda firma starała się zrobić jakiś pril i też zarabiać pieniądze. Wszystkie prile są podobne chemicznie, a więc też dość podobne klinicznie. Oczywiście nie są jednakowe. Przeto doświadczenie lekarzy oraz promocja producentów kształtują wielkość spożycia...

Niedomykalność zastawek I stopnia

.. ...postępuje? czy wszczepienie przetoki tętniczo - żylnej ( lewa ręka ) mogło np nasilić wade? przepływ w przetoce to 1 litr ( na minute? ) czy jest jakaś profilaktyka leczenia tej wady? i czym to grozi? I Stopień ozncza iż nieszczelność zastawki powoduje powrót krwi zajmując 1/4 objętości..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...przetoke na prawa reke przetoka nie ruszyła i krazenie na niej jeszcze nie wróciło do normy. nie idzie na niej jeszcze zmierzyć. na lewej rece mam nowa przetoke i na szczescie działa i na niej nie moge zmierzyc. można podobno na nodze ale jak próbowalam to wartości były sporo zawyżone...

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z powodu pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych badaniach lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...IV stopien, do tego przetoka 9 na 3,5 mm. czekam na operacje..tez nie wiem co dalej...czy jakas renta...czy zasilek ...generalnie od czerwca siedze w domu..pracowac nie moge...i Panstwo nasze uwaza chyba ze należałoby wsadzis zeby w tynk i nie marudzić...nie wiem gdzie powinnam sie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 39

.. ...miała pobieranej krwi, przetoczyli jej w czasie operacji krew kogos innego, czy jest to czynność wystepujaca w przypadku komplikacji a nie rutynowe działanie podczas operacji jak mozna zwiekszyc cisnienie? moze wiecie co najlepiej jesc? anna ,powiem tak przed operacją, przeprowadzono..

Po operacji bajpasów - Str. 2

.. ...powolutku dojdzie do siebie. Przetoczyli jej krew, bo spadła jej hemoglobina, na dodatek okres ( planowo ) dostała. Trzymam kciuki za naszych rodziców! saba...ja miałam tyle mysli na minutę, że nie miałam kiedy napisać...teraz już jestem spokojniejsza... pozdrawiam Cie, mamę i resztę,..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. ...okazalo sie, ze mam przetoke tetniczo - zylna, ktora zdiagnozowano dopiero 4 lata po operacji Rossa. Po wielu probach udalo sie ja zamknac w szpitalu w Lublinie. Pani prof. Trojanowska ( CUDOWNA OSOBA, JAK I CALY ZESPOL!! ) powiedziala, ze mam zapomniec o operacji i ze nie ma..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...zastawki aortalnej i przetoke wiencową,,wynik tego badania w opisie niestwierdzono zadnych zmian.mam 5 opini róznych kardiologow oczywiscie ze wszystkim sie zyje,ale udałam sie na prywatne badanie ukg a tam lekarz nieznalazł nic tylko nici w sercu i ze taki jego urok ( tz. syna..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA. wymiary i kurczliwość serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego rozumiem a brzmi dość groźnie. w dniu badania Szymonek miał 2 miesiące. lekarze mowili ze trzeba czekac. teraz Szymon ma 2 latka, i..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 2

.. ...Dariuszu.. lekarz podejrzewa przetoke wieńcowa,wystepuje ona u mlodych lub bylych sporowcow, moga tez to byc objawy nerwowe. Mam 15 lat i podobne problemy. Z wszystkich wypowiedzi można wywnioskować to co napisała ~Klocia. Też prowadzę bardzo aktywny tryb życia, mianowicie trenuję sztuki..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...roznie od 50 - 70 proc. Przetoczono 4,5 litra krwi - cos duzo. Po koronografi/prywatnej/ od razu na stol w I klinice kardiochrurgi w Aninie. Po operacji /od razu po wybudzeniu/ cholernie wazna gimnastyka rehabilitacyna - ale naprawde wazna!!!! Komplikacje - oczywiscie czesc * martwej *..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 646

.. ...przyjechali to wtedy być może przetoczą maluchowi krew, albo tylko żelazo wystarczy. Na razie nic się z nim nie dzieje. Jest wesoły, no taki normalny. Ale lekarz mówiła że u dzieci tak może być. W razie jakby był ospały czy jakiś markotny to od razu do szpitala maamy jechać...

Przetaczanie krwi

.. ...że potrzebne będzie przetoczenie przefiltrowanej krwi a to prawdopodobnie dużo kosztuje ( słyszałam że ok 6 tys. )nie wiem czy to jest prawda ale jest coraz słabszy, pół roku temu ważył ok 80 kg a teraz waży tylko 53 kg i cały czas chudnie. Dlatego własnie pisze do Państwa o jakąkolwiek..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...powiedział ze mam mała przetoke . Wiec teraz zrobiłam rtg zatok Wynik . Zatoki oboczne nosa powietrzne Skrzywienie przegrody nosa Myslicie ze to moze miec znaczenie ,prosze napiszcie , ,??? ,,dla mnie ta moja czaszka brzydko wyglada hihihi /tz ja sie nie znam na rtg/ czy takie..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...meandrujaca rzeka i sa liczne przetoki. To bardzo rzadko wsytepujaca wada. Mimo tego Maluszek jest w stanie ogolnym dobrym. Jest ruchliwy, ma apetyt, nie meczy sie. Z zewnatrz wszystko wyglada prawidlowo. Podajemy mu Captopril 0,5mg 3 razy na dobe. Karmiony piersia i NAN1. Jestesmy w..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 4

.. ...Ale ta operacja, sama przetoka NIE JEST WYNIKIEM ABLACJI. Kinga, trzymaj się dziewczyno, trzymaj się i nie myśl, że podjęłaś złą decyzję. Trzeba starać się pomóc sobie. Pożeranie leków i życie w oczekiwaniu na kolejny atak nie jest dobre... Żeby nie martwić się takim paskudztwem, jak te..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA

.. ...zrobił mi się krwiak i przetoka tętniczo - żylna. W Aninie powiedzieli, ze to nic takiego kazali przyjechać dopiero za 3 miesiące, i że to wszystko się wchłonie i nie ma sie czego bać, strasznie sie boje o tą nogę, pojechałam więc do Międzylesia na Doplera tam lekarz powiedział, ze nie..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...wszystko jest ok. Czy przetoka wystąpiła już w szpitalu, a jeśli nie to po jakim czasie? Pozdro. do Gosi: ) jestem z józefowa, koło otwocka.Gosiu byłam u profesora, w poniedziałek jade do szpitala bielanskiego - tam mi zrobia badania i powiedza co dalej...no i dobrze, wreszcie cos sie..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 3

.. ...że przeze mnie mi się przetoka sama zrobiła...no nie mogę wtedy...póki co zostawiam to bez komentarza, ale wszystkim , według których SAMEMU MOżNA ZROBIć SOBIE PRZETOKę ODSYłAM W CELU UZUPEłNIENIA SWOICH MąDROśCI, ZEBY ZAPOZNALI SIę Z TEMATEM ZANIM COś NAPISZA!!!!! mi też powiedzieli,..

Ablacja

.. ...miejscu wkłucia i dwie przetoki,czekam teraz az serce sie jescze troche wygoi i skonczy mi sie okres i czeka mnie operacja na noge......na razie po tej ablacji jezdze od kardiologa do chirurga naczyniowego albo na dopllera nogi...i konca nie widac... z sercem tez nie jest..

Dotyczy ablacji

.. ...miejscu wkłucia mam przetoke:( ( ( ( więc nie wiem co Ci napisać..:( Jeżeli lekarz stwierdzi, że ryzyko powikłań zabiegu jest mniejsze od pozostawienia stanu dzisiejszego to zabieg zostanie wykonany o ile wyrazisz zgodę. Każdy zabieg inwazyjny, a takim jest ablacja obarczony jest..

Duszności po by passach

.. ...tyz po nim mama miała przetoczona krew, ponieważ pospadała jej hemoglobina, początkowo lekarz ja również nastraszył, że płuca nie zaczęły jeszcze pracy jak należy, ale się wszystko unormowało. Następnie mama spędziła 4 tygodnie w sanatorium na rehabilitacji, tam również się dobrze czuła,..

ECHO serca.

.. ...przypadku istnienia przetok tętniczo - żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją..

Przetoka dializacyjna

.. Przetoka dializacyjna, czyli sztuczne połączenie tętnicy z żyłą, umożliwiające pobór i zwrot krwi, stanowi podstawową formę dostępu naczyniowego podczas hemodializy. Celem tworzenia przetoki jest uzyskanie dużego przepływu krwi w określonym odcinku naczynia ( około 250 - 300ml/min ). W tym celu najczęściej..