Przewlekłe zapalenie

Frakcja wyrzutowa

.. ...Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną serca. Niewydolność może też być stanem nagłym, na przykład w ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...niewydolności serca. W przebiegu przewlekłej niewydolności lewej komory serca znacznie spada wydolność wysiłkowa organizmu. Innym kardiologicznym stanem manifestującym się ciągłym zmęczeniem może być zapalenie mięśnia sercowego, na przykład w przebiegu lekceważonej infekcji wirusowej (..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające..

Zapalenie tarczycy typu Hashimoto

.. ...Choroba Hashimoto to przewlekłe zapalnie tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Organizm chorego, z przyczyn dotychczas niewyjaśnionych, atakuje swój własny narząd przy pomocy układu odpornościowego. W chorobie Hashimoto we krwi krążą przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie i..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...Pozostałe objawy odpowiadają przewlekłem niedokrwieniu kończyn, pojawia się chromianie przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany martwicze. Choroba jest postępująca. Leczenie chirurgiczne polega na wszczepianiu protez naczyniowych lub na, niestety często koniecznych, dokonywaniu..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...rzadkim, powikłaniem przewlekłego zapalenia osierdzia. Powikłanie to występuje zwykle po zapaleniu osierdzia na tle bakteryjnym, szczególnie gruźliczym. Proces chorobowy prowadzi to zwłóknienia i zwapnienia blaszek osierdzia. Blaszki worka osierdziowego grubieją, tracą swoją..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...pediatry. Niewydolność serca na tle wrodzonych wad ma zwykle charakter przewlekły. Ostra niewydolność może rozwiana się w przebiegu chorób takich jak zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie wsierdzia...

Skrobiawica (amyloidoza)

.. ...postaci wtórnej, na tle przewlekłych chorób reumatycznych lub chorób tkanki łącznej ( kolagenoz ). Chorobami zwiększającymi ryzyko wystąpienia amyloidozy są np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy choroba..

Nadciśnienie wtórne

.. ...miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia tętniczego stosowanych dla dorosłych. Wartości ciśnienia ocenia się w oparciu o specjalne siatki centylowe. W przypadku stwierdzenia podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego u..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...stawów jest to ciężka, przewlekła i postępująca choroba, która często prowadzi do kalectwa i śmierci. Dokładna przyczyna choroby jest nieznana. RZS zalicza się do układowych chorób tkanki łącznej, jej podłoże jest autoimmunologiczne. Reumatoidalne zapalenie stawów zwykle rozwija się..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. Przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ) to przewlekłe i postępujące uszkodzenie struktur układu oddechowego. POChP to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób, według WHO stanowi 4 co do częstości przyczynę śmierci na świecie. Obraz POChP łączy w sobie cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy..

Stłuszczenie wątroby

.. ...wątroby to odpowiednik przewlekłego zapalenia wątroby występującego u alkoholików, z tym że dotyczy osób nienadużywających alkoholu. Dawna nazwa to niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Czynniki ryzyka stłuszczenia wątroby. Podstawowym czynnikiem ryzyka stłuszczenia wątroby jest otyłość..

Ból trzustki

.. ...najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym nadbrzuszu. Ostre zapalenie trzustki. Ostre zapalenie trzustki jest przyczyną niezwykle silnych dolegliwości bólowych. Choroba często przebiega z podrażnieniem otrzewnej i porażeniem perystaltyki jelit...

Echo serca - Str. 33

.. ...migotanie przedsionków przewlekłe zapalenie oskrzeli zaostrzone E 11.9 cukrzyca t.2 de novo nefropatia miażdżycowa zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego stwierdzono:zastój wąrobowy,płucny,szybką niemiarową akcje serca,cechy niedotlenienia m.lewej komory,UKG - uogólniona hypokineza EF15%(..

Echo serca - Str. 49

.. ...inna chorobą ( astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroba zakrzepowo - zatorowa - mozliwa po zabiegu ). http://www.interna.republika.pl/krwionosny/trojdzielna.html Niewielkie niedomykalności moga się zdarzyć zawsze, ale te poważniejsze są najczęściej wynikiem wad wrodzonych anomalia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 162

.. ...mnie ból związany z przewlekłym i silnym zapaleniem zatok ( wszystkich ). Do tego miałam * zarośnięte * przegrody zatok, i ropa nie miała ujścia. Robił się stan zapalny i bóle głowy trwały nawet 3 miesiace. Codziennie, bez przerwy, w dzień i w nocy. Ilości leków p/bólowych nikt nie jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...zatokami,bo często mam przewlekłe zapalenie zatok,wiec mysle że to może być przyczyną tych bóli.Ale często są gto bóle napięciowe związane z przewlwkłym stresem który towarzyszy naszej chorobie.Pozdrawiam Cię serdecznie. ewelinam26 jesli moge ci cos poradzic to napisz co cie gnebi co cie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 455

.. ...Krysiu waw ja choruje na przewlekłe zapalenie zatok od kilkunastu lat. Tyle nabrała się antybiotyków, ale nie bardzo pomagały. W listopadzie miałam operację udroznienia zatok ( bo się zarosły ) i korekte przegrody nowej. Na troche pomogło, ale teraz znowu atak. A żaden lekarz za nic nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień, schorzenia tarczycy i trzustki, choroba Addisona. * Choroby płuc: astma, sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia..

Chelatacja - Str. 6

.. ...jak:wrzody żołądka, przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka,ischias - u rwy kulszowej, straszliwych bólów głowy, bezsenności, nerwowości, nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To był ogromny..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...Okazało się, że mam przewlekłe zapalenie zatoki aby chronić nasze seruszka z zastawkami trzeba się leczyć antybiotykami. Osoby ze sztucznymi zastawkami muszą do końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...ischiasu,wrzodów żołądka z przewlekłym zapaleniem śluzówki włącznie, refluksu, przepukliny rozworu przełykowego, uderzeń gorąca, kołatań serca,skaczącego ciśnienia, bezsenności i nerwowości ). Suplementów nie mam zamiaru odstawiać - one są konieczne, aby organizm dobrze funkcjonował...

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...lekarze leczyli mnie na przewlekłe,ropne zapalenie migdałków i węzłów chłonnych. Jednakże lekarze w mieście w którym studiuję, skierowali mnie na USG szyi. Dziś, pani nie oglądała moich węzłów chłonnych, a tarczycę. Okazało się, że jest sporo powiększona. Nikt nigdy nie zastanawiał się..

Niedoczynność tarczycy - Str. 18

.. ...to chorobę tarczycy - przewlekłe zapalenie. Radzę zrobić badanie krwi na przeciwciała aTPO i usg tarczycy. Wysokie Tsh wskazuje, że powinnaś to wyjaśnić. Wysoka prolaktyna może być spowodowana przez wiele przyczyn, m.in.niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam. Barbarella dziękuję za..

Niedoczynność tarczycy - Str. 21

.. ...zdiagnozował u mnie przewlekłe zapalenie tarczycy. Zlecił badania: usg tarczycy, badanie hormonu tarczycy. Usg tarczycy nie wykazało jej powiększenia, ale przewlekły stan zapalny. TSH wyszło: 11,80. Dostałam skierowanie do poradni endokrynologicznej. Lekarz endorynolog zlecił powtórne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...chorowali na choroby przewlekłe tata zmarł na raka płuc a mama na zapalenie skórno - mięśniowe, opiekowałem się obydwojgiem. Doszły do tego stresy w pracy. Nauczyłem się jednego przyjmować z dystansem co mówią o mnie. Mam nadzieję że z tej choroby wyjdę. Pozdrawiam wszystkich i życzę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 191

.. ...głównie nieleczonym ostrym przewlekłym zapaleniem zatok i nerwu trójdzielnego:( .W związku z tym,że tak długo się męczę,a trwa to już chyba ponad 5 tyg.pojawił się u mnie lęk przed nowotworem i wywiązała się nerwica lękowa.Nakręcałam się jak diabli,wszystko mi pasowało do nowotworów,mało..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...osierdzia ostre lub przewlekłe przebiega zwykle z wysiękiem, niekiedy ( zapalenie osierdzia zaciskające ) z powstawaniem grubych zrostów i powstawaniem tzw. serca opancerzonego, upośledzającego znacznie jego czynność; przyczyną są m.in. zakażenia, rzuty choroby reumatycznej, gruźlica...

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...ich posiadam w tzw. przewlekłości ( alergiczne zapalenie oskrzeli,limfocytarne zapalenie tarczycy i pewnie ( oczekuję na wynik badania )przwlekłą infekcję bakteryjną. A co do nerwicy; moje zdanie jest następujące: nerwica serca, to określenie ukute wyłącznie dla wygody lekarzy.Dla mnie..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...po anginach ropnych przewleklych( paciorkowce )lub zapaleniach jajników.U mnie to się stalo po migdałach które mam już wycięte. Co do dzieci to mam w domu 4 miesięcznego synka ale ciąża byla dla mnie horrorem ze względu na kołatania serca, dwa razy było u mnie pogotowie, dwa razy..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...nerek, zespół nerczycowy, przewlekła niewydolność nerek; choroby trzustki, jej przewlekłe zapalenia; cukrzyca; niedoczynność tarczycy; szpiczak plazmocytowy; otyłość; ciąża; stosowanie leków ( beta - blokery, diuretyki tiazydowe, doustne preparaty antykoncepcyjne, kortykosterydy,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...okazalo sie ,ze to tylko przewlekle ropne zapalenie migdalkow.Tak tez jest z moim sercem a nakrecajac sie pogarszamy tylko sprawe,nie ukrywam ze bardzo ulzylo mi,gdy zobaczylam jak wiele ludzi na to choruje.Trzeba w koncu znalesc na to jakies lekarstwo i nie poddawac sie.Najgorszy jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...okazało się że powoduje je przewlekłe zapalenie zatok czołowych, nosowych i szczękowych. Pod koniec września albo na początku października będę miała zabieg udrożnienia zatok. Laryngolog powiedział że w 99% to jest przyczyną bólów głowy. A co do bólów w klatce - często drętwieją mi ręce,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...do tego wszystkiego przewlekłe zapalenie zatok ( potwierdzone tomografią ) i czekam na zabieg, ale dopiero po 20 tyg. ciąży. Tak więc lekarze stwierdzili, że muszę jeszcze trochę pocierpieć. A tak wogóle to mam opanować stres, dużo odpoczywać i nie denerwować się byle czym: ) Dzięki za..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 142

.. ...Ja palę i do tego mam przewlekłe zapalenie zatok. Wię wydzielina i * klucha * w gardle jest codziennie, ale najbardziej rano. Bardzo dużo myślę o rzuceniu palenia, ale to takie trudne, a ja nie mam silnej woli. Czy ty Matiaga i Agunia to ta sama osoba ? Matiiaga,a ja Cię szukałam na innym..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...rzeczy: mam podobno przewlekłe zapalenie krtani spowodowene przez kurz, grzyby, wszystko co w powietrzu, podobno to nieuleczalne bo ma podłoże alergiczne i można tylko elimnować objawy. Laryngo zalecił leki takie bardziej homeopatyczne tzn.: 3x dziennie vit.A+E, 3x dziennie rozpuszczona..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...zapalenie mięśnia sercowego przewlekle zaostrzonego. Mikrokardiopatia w stadium niewydolności serca NYHA II. Niedomykalność zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o..

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...ogolne badania poza przewleklym stanem zapalnym gdzies( lecz niewiadomo gdzie )nie bylo Witam ja od poł roku tak mniej więcej co 2 miesiące mam problemy z oddychaniem nie migę złapać pełnego oddechu tak żebym poczuła ulgę byłam juz 2 razy u lekarza ale raz miałal zapalenie oskrzeli a..

Rzadkie choroby serca

.. ...komory serca( ARVD ) - przewlekłe zapalenie mięsnia sercowego z EF - 30% - niedobory odporności tzw .hipogammaglobulinemia P.S A jest tu ktoś może po transplantacji? Pozdrawiam serdecznie Tak, choruję na hipogammaglobulinemię Cześć Mój 4 letni syn choruję na hipogammaglobulinemię,jeżdzę..

Brak sił, jakby powietrze ze mnie wypompowano

.. ...nosową i podczas leczenia przewlekłego zapalenia zatok lekarz powiedział że może to ona być przyczyną * tragicznej * wręcz kondycji i samopoczucia, w powiązaniu z chrapaniem nocnym( bezdech senny ). Organizm nie jest odpowiednio napowietrzony gdyż bezdech to przerwa w oddychaniu i zbyt..

Za gęsta krew, jak ją rozrzedzić?

.. ...kolejną chorobą jest przewlekłe zapalenie trzustki nie wiem czy te dolegliwości mają coś wspólnego z tą zagęszczoną krwią LEKARZ powinien przepisac Ifapidin. Lek rozrzedza krew poprzez dzialanie na lepkosc plytek. U mnie efekty wspaniale - od 3 lat jestem na tym leku. Sprawdz czy w..

Suchość w jamie ustnej i bóle pleców

.. ...suchy kaszel, wykryto przewlekle zapalenie oskrzeli dostalem antybiotyk na 8 dni po 8dniach dostalem jakis lek decocu... cos tam nie moge rozczytac pisma lekarza, ale dzisiaj po lekkim wysilku zrobilo mi sie sucho w jamie ustnej na jezyku i pod jezykiem, trwa to juz jakies 10 - 12 godzin..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...zapalenie przeszło w stan przewlekły.Co zrobic...Nie poddaje sie Witaj .Tak właśnie jest, że każda infekcja osłabia serce, dlatego należy wszystko robić, aby ich unikać.Ja z natury jestem optymistką i nigdy się nie poddałam nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Zawsze miałam ogromną siłę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 468

.. ...walczę z zatokami ( przewlekłe zapalenie zatok ) od kilkunastu lat. W zeszłym roku trafiłam na super lekarza laryngologa z synem i to on stwierdził, że moje bóle głowy są przede wszystkim z zatok. Po serii badań i tomografii w listopadzie 2007r. ( juz byłam w ciąży ) miałam zabieg...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 633

.. ...dupy. A ja też chora: ) Przewlekłe zapalenie zatok znowu dało znać o sobie. Może jutro uda mi się iść do lekarza po antybiotyk, bo już miesiąc się męczę a od kilku dni tylko ropa z nosa. I ta łepetyna boli jak cholera. Ale już Was nie zanudzam. Idę posprzątać. Może później jak mąż wróci..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 955

.. ...kolejny antybiotyk na przewlekle zapalenie oskrzeli.A ból dalej nie mijał doszła kula w gardle,a w okolicy serca uczucie jak by ktos miał mi zaraz je ścisnąć.poszłam juz wtwdy do innego lekarza i kazała mi zrobc badanie krwi,rtg klatki, ekg i choltera cisnieniowego.wyniki ok ,zrobilam na..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną serca. Niewydolność może też być stanem nagłym, na przykład w ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...od lat mam problem z przewlekłym nieżytem żołądka. Właśnie zaczęłam brać brać PANZOL zawieraPANTOPRAZOL. Moja koleżanka brała CONTROLOC było to z 8 lat temu. Wiem, że nigdy nie uskarżała się na duszności a miała stwierdzone w gastroskopii refluksowe zapalenie przełyku i była zadowolona..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...i wyszło mi, że mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka tzw nieżyt. Pojawiasię kiedy chce i znika kiedy chce . Miałam z tym 8 lat spokoju a trzymało mnie ponad rok. Raz było lepiej, na drugi dzień źle. Ja nie mogłam jeśc nic wędzonego bo bóle natychmiast. Myślę, że to było tez na..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 22

.. ...Mam 25 l, stwierdzone przewlekłe zapalenie oskrzeli ale lekarze mówią że to nie jest tego przyczyna i leczą mnie psychiatrycznie na depresje, nerwice i hipohondrię, byłem tez na psychoterapii i nic nie pomaga. To jest ciągle, nie nasila się podczas stresu czy coś. Kiedyś czynnie..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...pyroli. I prywatnie że mam przewlekłe zapalenie nerek i kamice. Co razem dawało takie a nie inne objawy. Po wyleczeniu Helicobacter ( w 2 tyogodnie ) odżyłam. Z kamicą będzie trudniej bo to tak od razu się nie uda. Ale jestem dowodem na to że choroba była a lekarze mnie olali. A ja się..

Nerwica w ciąży - Str. 59

.. ...p/bólowe. Od 17lat mam przewlekłe zapalenie zatok o silną migrenę więc tabletki trzymały mnie przy normalnym w miarę funkcjonowaniu. Kiedy okazało się że jestem w drugiej ciąży wiedziałam że nie będę mogła brać takich ilości leków jak wcześniej. Z 6 leków brałam tylko jeden na..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...lek należy przyjmowac przewlekle, determinując jego odstawienie stanem wydolności układu oddechowego, Witam, od lekarzy usłyszeliśmy, że encorton jest jedynym lekiem, który w tej chorobie jest podawany. Jednak jedni mówili, że spokojnie można go brać a drudzy, żeby raczej brać go jak..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...sie bardzo niewinnie, przewlekłe zapalenia pęcherza i dróg moczowych, kuracje antybiotykami nie dały efektów ( pomagały, ale na krótko ), kuracje furaginem ( 3 miesiące ), miałam wrażenie ,że jestem chodzącą apteką , w końcu badania: USG wykazało, że mam mniejszą prawą nerkę, a na..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...jednostki chorobowej jak przewlekłe zapalenie wyrostka.Szukałam więc dalej, bo bóle się nasilały doszły bóle pleców, promieniowanie jakby z wątroby pod łopatkę, ból biodra, promieniowanie na prawe udo czasem aż boli prawa ręka.Wielokrotne wizyty u lekarzy,często prywatnie u specjalistów..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 4

.. ...podobno coś takiego jak przewlekłe zapalenie wyrostka nie istnieje... ) i zniekształcona kątnica, jakby pociągana z zewnątrz. Biorę już piąty antybiotyk w ciągu pół roku, zero poprawy. W poniedziałek dzwonię do mojego ginekologa i chyba mi zrobią laparoskopię. Mam nadzieję, że to się..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...wyszło...od dawna cierpie na przewlekłe zapalenia zatok szczekowych ... czy tu moze byc przyczyna problemow z sercem * * * jestem strasznie skolowana...mam wrazenie ze jestem zdrowa a lekarze wmawiaja mi jakies choroby... co dziwne ..jak chodze z holterem i jestem spokojna to wychodzi..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...ja mam tez refluks - przewlekła choroba żołądka, której objawy mogą byc podobne do objawów sercowych - np. ból w klatce piersiowej itp. oprócz tego biorę na to od 3 lat leki, które moga powodować skutki uboczne, które ja to tej pory łaczyłam z sercem. Kardiolog poradził mi skonsultować..

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia?

.. ...do pracy i jest w miarę możliwie,ale polecam echo ono wykryje jeśli coś z sercem jest nie tak,a takie badanie robiłam prywatnie bo kardiolog stwierdził że nie ma po co,ale było po co polecam to badanie...

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...roku. zaczeło się od przewlekłego zapalenia migdałków, które trochę olałem i poszłem do lekarza dopiero jak miałem stany podgorączkowe i często mnie gardło bolało.dał mi antybiotyk, i trochę pomogło, ale dwa tygodznie później dostałem drżenia mięśni, np. warg i zawrotów głowy, to..

Krwotok z ust

.. ...kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień, schorzenia tarczycy i trzustki, choroba Addisona. * Choroby płuc: astma, sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia..

Zapalenie pęcherza moczowego

.. ...w termosie 3 szklankami wrzącej wody na godzinę.Pić 2 - 3 szklanki między posiłkami,W stanie przewlekłym zmniejszyć ilość ziół 1,5 do 2 łyżek na 3 szklanki wody. furagn jest skutezny na pecherz furagin..

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...palenia.Palacze mają przewlekły nieżyt dróg oddechowych .Ale idż dolekarza,niech cię osłucha ,bo może to zapalenie oskrzeli.Jeśli tak,to tydzień musisz leżeć.I pij krople - propolis - 13zł w aptece.Działaja na infekcje i zwiększają odporność.Zrób sobie syrop na kaszel w litrowymsłoiku: 3..

Ból głowy przy nachylaniu

.. ...boli.pomóżcie1!!!! moze masz przewlekłe zapalenie zatok.Antybiotyk i inhalacje z rumianku z dodatkiem łyżki soli i łyżki sody.Ale co ci jest musi stwierdzić lekarz.39 stopni to poważna infekcja. a co jeśli dochodzi do tego zimne stopy, ze aż ich nie czuć.a i powiem jak boli kuje z tyłu..

Pomocy !

.. ...u lekarza. może masz przewlekłe zapalenie zatok?I stąd ten ból głowy...albo od kręgosłupa.Niech najpierw laryngolog cię zbada.Przyczyn bólu głowy może być ze sto... Zapisz się na gimnastykę korekcyjną .Idż do ortopedy.Jak u ciebie jest poradnia matki ,dziecka i młodzieży ,to do 18 roku..

Wynik z prześwietlenia płuc

.. ...podścieliska nieco wzmożony. Co to znaczy, czy jest źle? takie rzeczy są po zapaleniu oskrzeli,płuc. dziękuję, ale czy to jest norma i nie ma czego się martwić, czy też trzeba teraz częściej płuca monitorować...

Trudnosci w przelykaniu

.. ...stwierdzil przewlekle zapalenie krtani tylne z przerostem spoidla tylnego.Pije siemie lniane codziennie lecz nie pomaga codziennie na okraglo te same objawy.Czy tobie pomogl olej kokosowy ,jakie mialas objawy?..

Ciągłe zbieranie się płynów w woreczku osierdziowym

.. ...temat leczenia takiego przewlekłego stanu w woreczku osierdziowym. Nie wiemy już kogo prosić o pomoc :( A może ojciec ma zapalenie wsierdzia? Ma inne objawy ( wysoka gorączka, bole mięśniowe, bakterie w krwi )? Lekarze nie powinii go wypuścić ze szpitala, skoro ten płyn ciągle sie..