Przewód pokarmowy

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...doskonale się wchłania z przewodu pokarmowego i przenika do tkanek. Działanie antyagregacyjne kw. acetylosalicylowego obserwuje się już przy dawce 75 - 150 mg/24h. Wskazania do stosowania kwasu acetylosalicylowego: choroba niedokrwienna serca, prewencja pierwotna i wtórna zawału serca,..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie liczby receptorów dla LDL w wątrobie. Modyfikacje dietetyczne Wpływ na lipidy Zmniejszenie podaży tłuszczów nasyconych. Zmniejszenie..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na daną substancje. W przypadku inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny najniebezpieczniejszym działaniem niepożądanym jest zespół serotoninergiczny. Stan ten jest wynikiem znacznie..

Kwasica

.. ...niewydolność nerek ) i przewodu pokarmowego, płuc, układu sercowo - naczyniowego ( prawokomorowa niewydolność serca ). Kwasica, zaburza prawidłowy metabolizm organizmu, może stanowić zagrożenie dla życia,w związku z tym musi być odpowiednio wyrównana przez lekarza. Wymaga to..

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

.. ...( niekiedy ominięcie przewodu pokarmowego jest bardzo pożądane lub wręcz konieczne ). Pozwala także na dożylne nawadnianie chorego ( na przykład w przypadku biegunek prowadzących do odwodnienia, wymiotów, czy u nieprzytomnych pacjentów ) lub podawanie żywienia pozajelitowego. Standardowy..

Nadciśnienie wrotne

.. ...krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Inną konsekwencją nadciśnienia wrotnego, wynikającą z ominięcia wspomnianego etapu detoksykacji składników krwi w wątrobie, jest wystąpienie encefalopatii. Objawy wynikają z toksycznego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszą..

Mebeweryna (Duspatalin)

.. ...zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego. Mebeweryna jest także stosowana u chorych z innymi przyczynami dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej. Mebeweryna działa objawowo, to znaczy, iż łagodzi ból, nie usuwa jednak jego przyczyny. Jaskra i łagodny przerost stercza nie..

Akromegalia

.. ...rakowiak oskrzela lub przewodu pokarmowego albo wyspiak trzustki. W 99% przypadków jest to jednak patologia przysadki uwidaczniana w badania TK ( tomografia komputerowa ) głowy. Akromegalia wywołuje objawy z wielu układów, zaburzona zostaje czynność przewodu pokarmowego, zaburzone są..

Przełyk Barretta

.. ...dla dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Zjawisko nosi nazwę metaplazji jelitowej. Nieprawidłowy nabłonek daje charakterystyczny obraz w badaniu endoskopowym ( ezofagoskopia ). Rozpoznanie choroby, prawidłowa kontrola jej progresji oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia - wszystkie te..

Akarboza (Glucobay)

.. ...Akarboza działa tylko w przewodzie pokarmowym, należy przyjmować go bezpośrednio przed posiłkiem. Mniejsza ilość wchłoniętych cukrów prostych wiąże się z mniejszym wyrzutem insuliny, co ma pozytywny wpływ na metabolizm lipidów. Chorego obowiązuje dieta cukrzycowa. Przy stosowaniu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...wewnętrznych ( np. wrzodach przewodu pokarmowego z tendencją do krwawień ) rozszerzanie naczyń krwionośnych w obrębie brzucha może być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia. Uzyskiwanie wrażenia chłodnego czoła Ostatnim ćwiczeniem standardowym jest nauczenie się wywoływania wrażenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 573

.. ...chroniczne zapalenie przewodu pokarmowego na tle nerwowym, refluks żołądkowo - przełykowy ostatniego stadium. bywały dni że ktoś musiał mi pomóc wstać z łóżka, żebym mogła dojść do wc, waga 45 kg, po prostu horror. zaczęłam się leczyć na poważnie, zero pracy, zero stresu, po prostu tylko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...wszelkie schorzenia przewodu pokarmowego i wiadomo na 100% że to nerwica, to zapisz się, proszę, na psychoterapię. Zgłoś się wcześniej do psychiatry po jakiś lek wyciszający, przecież tak się nie da żyć. Naprawdę możesz tylko zyskać. Lecz się, skoro wiadomo co to jest. Nerwica to też..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 616

.. ...obojętny chociażby dla przewodu pokarmowego. Gorzej jest jednak, gdy gardło boli nie przez wirus a przez bakterie, które mogą powoli zarazić organizm, jeśli się z nimi nie walczy. Mi lek pomaga. Nie wiem jak jest z innymi ale za siebie mogę mówić i ręczyć. Wiem jaka byłam przed chorobą,..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...utrata potasu a ) przez przewod pokarmowy - biegunki, przetoki b ) przez nerki - środmiązszowe zapalenie nerek , ostra niewydolnośc w fazie wielomoczu c ) polekowa np. po diuretykach bez suplementacji, sterydoterapia d ) przewlekly i wtorny hiperaldosteronizm e ) nadmiar..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...które podrażniły mi przewód pokarmowy, powodowały ostre biegunki i mimo brania leku osłaniającego naruszyły naturalną florę bakteryjną. Mimo znacznego osłabienia wróciłam do pracy i codziennych zajęć. - Czy przyczyną moich zasłabnięć oraz utraty przytomności może być właśnie niski poziom..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 30

.. ...omdlenia,wrażenie że zaraz się przewróce, zatrzymujące lub przyśpieszające bicie serca itp. A miałam te dolegliwości 1rok. Teraz już ich nie mam. Czasami tylko może raz na 2 miesiące głowa mnie zagoli ale to taki normalny ból. A teraz borykam sie z układem pokarmowym z którym wcześniej..

Dodatkowe skurcze - Str. 188

.. ...zdecydowany związek z przewodem pokarmowym. Ja cierpię na aerofagie - nadmierne połykanie powietrza ( spowodowane nerwicą, zbyt szybkim jedzeniem, itp ). Przy silnym wzdeciu szczególne podczas nachylania sie odczuwam pojedyncze czasem wiązane skurcze dodatkowe, aerofagia daje czasem..

Dodatkowe skurcze - Str. 285

.. ...pozostaną. Po * przeżyciach * przewód pokarmowy najbardziej cierpi jeżeli chodzi o długotrwałe dolegliwości. Wrzodów żołądka czy jelit na dobrą sprawę się nie leczy, chyba, że operacyjnie. Serce to zwykły mięsień i jeżeli nie jest uszkodzony, pracuję w rytm bodźców otrzymywanych z całego..

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...Węglowodany drażnią przewód pokarmowy, a ten serce poprzez nerwy oczywiście. Podwyższony poziom cukru we krwi też może mieć wpływ na akcję serca. Mam tak,że kiedy zakładano mi holtera serce bilo idealnie, ściągałam holtera i zaczynała się jazda. Ale kiedyś się wkurzyłam i wpadlam do..

Serce bije jak oszalałe a ciało pulsuje w jego rytmie

.. ...bo drożdże i grzyby w przewodzie pokarmowym robią swoje na czy polega odrobaczenie organizmu????? na czym polega odrobaczenie organizmu ????? bzdety ci pisza dlaczego tak sądzisz że bzdety? bo co ma wspolnego serce do odrobaczenia co serce jest chore na owsiki nie wiem ile masz lat ale..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...ale dolegliwości przewodu pokarmowego nie maja nic wspólnego z bólami wieńcowymi, bo są całkowicie inne.Może masz jakieś dolegliwości astmatyczne i w tym kierunku może powinnaś zrobić badania. Pozdrawiam..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...Adrenalina Alkohol spożywany przewlekle Atropina Barbiturany Benzylopenicylina Cholestyramina Glikozydy naparstnicy Gryzeofulwina Haloperidol Leki antykoncepcyjne Karbamazepina Glikokortykosteroidy Metformina Metylotiouracyl Propylotiouracyl Rifampicyna Tiamazol Z pokarmow generalnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...będąc pewna, że mam raka przewodu pokarmowego. W planach była kolonoskopia, i może ją zrobię dla świętego spokoju. Teraz mam kłopoty z sercem i skokami ciśnienia. Myślę, że trzeba wybrac sie na terapię. Spojrzenie z boku mądrego fachowca może pomóc. Moi bliscy nie są w stanie mi pomóc...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...zaburzenia czynnosci przewodu pokarmowego. Gornicka w swoich ksiazkach radzi by po miesiacu zazywania kozlka robic sobie dwutygodniowa przerwę. Dawkowanie waleriany musi miescic sie w granicach zdrowego rozsadku bo zamiast pomoc zaszkodzi. Jak juz wspomnialam pije zestaw ziol o.Klimuszki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...narzady pecgerz moczowy przewod pokarmowy a przede wszystkim psychike. Kazdy lekarz powie to samo psychiatra. A kazdy psychiatra powie leki bo u nas nie ma sposobu na nerwice zreszta z nerwica zyje suie do konca zycia i mozna tylko lagodzic jej objawy. wiec co wam da branie lekow..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...kłopoty z żołądkiem i przewodem pokarmowym ( od leków m.in. dużych ilości przeciwbólowych ). Kazała więc skonsultować się z psychologiem i psychiatrą. Oczywiście poszłam. Psycholog stwierdziła, że główną przyczyną moich dolegliwości jest ciągłe myślenie o chorobach mojej mamy, że wbiłam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...głowie! Mamy tu ze strony przewodu pokarmowego: niestrawność, gazy, mdłości, wzdęcia, bóle brzucha, biegunki lub odwrotnie – zaparcia, obłożony na biało język, świąd odbytu, złe wchłanianie składników pokarmowych. Wszystkie możliwe alergie z nietolerancją substancji chemicznych..

Ucisk, gula w gardle - Str. 4

.. ...miesnie gladkie takze przewodu pokarmowego... a witaminy sa wlasnie zebys blona sluzowa sie nie wysuszala i do prawodlowego funkcjonowania gruczolow tarczycy... sprobuje i zobaczymy czy podziala... polecam tez sprobowac... moze akurat pomoze... nie tylko mi ale tez komus... pozdrawiam: )..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...po przebytej operacji przewodu pokarmowego pod całkowitą narkozą. Czy narkoza mogła mieć wpływ na wyniki badań lub powiększenie wady mitralnej? Po obejrzeniu powyższych wyników lekarz chorób wewnętrznych zalecił następujące lekarstwa: FUROSEMID BIOSOTAL PRESTARIUM CLEXANE Z góry bardzo..

Ramipril

.. ...czynności węzła zatokowego, przewodnictwa przedsionkowo - komorowego, czasu refrakcji, nie działa inotropowo ujemnie. Stosowana w zalecanych dawkach nie wpływa na wielkość filtracji kłębuszkowej, zmniejszając opór przepływu przez naczynia nerkowe. Po podaniu doustnym amlodypina wchłania..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...ZABURZENIA CZYNNOŚCI PRZEWODU POKARMOWEGO!! tylko ma troche tych skutków ubocznych jakieś zawroty głowy omdlenia itp tid ... i jak powiedziałem babce ze ja juz sie boje brac ten lek to powiedziała ze mi przepisze najmniejsza dawke czyli pół tabletki rano i pół wieczorem.. ale ze mam go..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...radiologiczne górnego odcinka przewodu pokarmowego, gastrofiberoskopia oraz zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Z jednej strony dobrze, że ktoś chodził juz z tym do lekarza, bo mi sie nie chce : * ) i pocieszaja mnie ludzie w podobnym wieku ( mam 28 lat ) ponieważ dziwilem sie ze w..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...powoduje zaburzenia przewodu pokarmowego, bo prowokuje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych, a szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę - zaburza regulację ciśnienia krwi - powoduje ubytek magnezu i..

Nerwica i zespół nadwrażliwego jelita

.. ...stwierdzil lekarz calego przewodu pokarmowego. A do tego nerwice serca. Mialam robione wszelkie badania, usg brzucha, kolonoskopie i gastroskopie i wszystko ok, badania z krwi wyszły równiez ok. Biore duspatalin retard ale jak piszesz raz jest dobrze przez tydzien a potem beznadzieja...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 13

.. ...samochodzie lepsze są przewody.( hihihi ) okazało się że mam nadżerkę na dwunastnicy i żółć się cofa do przewodu pokarmowego.Wczoraj do tego dostałam takiej paniki w sklepie i nie wiedziałam czy mam uciekać czy co ,poprostu muszę ten dzień wymazać z mojej pmieci ,Dostałam wczoraj..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 421

.. ...prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i podtrzymywać mięśnie w dobrej kondycji ruchowej.Oglądałam kiedyś program telewizyjny na temat Alweo i nie był on zbyt pochlebny.W necie również jet sporo artykułów na ten temat ale najbardziej wiarygodne jest forum dyskusyjne na ten temat...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 605

.. ...zapobiegają chorobom przewodu pokarmowego,gardła i oskrzeli,korzystny wpływ na przemiane materii.Systematyczne spożywanie siemienia lnianego zapobiega chorobom skóry oraz korzystnie wpływa na porost i połysk włosów. Siemię lniane jest w postaci jakby ziarenek ale ja piję siemię lniane..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 959

.. ...konradem już trzy lata więc przewód pokarmowy cały zawalony . Musze zrobić badania . Viki znów mocno kaszle , była w piątek na zajęciach - nie może już chyba chodzić nigdzie , i jak tu powiedzieć 4latce że nie będzie mogła spotykać się z innymi dziećmi ? Całą noc czytałam na forach..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...o skierowanie na RTG przewodu pokarmowego, strzał w dziesiątkę . Pozdrawiam Witam mam 18 lat i jestem tu nowy : ) Od jakiegoś miesiąca męczę się z napadami duszności czuję się tak jakby ktoś się na mnie położył, nie mogę złapać oddechu. Często też miewam bóle w okolicach serca, które..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...itp i bytują w naszym przewodzie pokarmowym. Czy po Twojej anyybiotykoterapii objawy nie powróciły ? Jak Twój organizmzniósł taką ilość antybiotyków. Przecież antybiotyki wyjaławiają organizm i stąd bierze się grzybica. Ja po antybiotykach muszę stosować globułki bo chyba nie mogółabym..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...http://www.znanylekarz.pl/ http://www.dobrylekarz.info W razie braku chyba można dodać.A przy okazji polecam odpowiednią dietę i w razie potrzeby czyszczenie przewodu pokarmowego.To zwykle dużo pomaga...

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...doszło do perforacji w przewodzie pokarmowym i zrobiło się zapalenie otrzewnej. Tata wyszedł z tego zapalenia mimo iż rzekomo był bardzo słaby miał 41 stopni gorączki ale po tygodniu stan poprawił się,. Jednak nie na długo bo nie wiadomo skąd ( nie wiemy bo nikt z lekarzy nam o tym nawet..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 2

.. ...flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym...po tym antybiotyku. Czuję że znowu walka przede mną...a było już w miarę dobrze...przed wzięciem tego chol. antybiotyku. Czy te badania na bakterie, grzyby robi się z krwi??? i czy mozę już ktoś ma jakieś doświadczenie z tym Paraprotexem???..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 5

.. ...alergia - pasożyty różne przewodu pokarmowego - pokrzywka autologiczna ( * uczulenie na samego siebie * ) Witajcie, Zauważyłam, że piszecie o problemach alergicznych dotykających Waszą skórę, na Wasze wątpliwości Ekspert marki Lovela, pozwolił udzielić odpowiedzi: * Przyczyn alergii może..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...perystaltyki obejmuje cały przewód pokarmowy: napięcie dolnego zwieracza przełyku, proces opróżniania żołądka, perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy. Preparat pobudza mięśnie jelita o obniżonej czynności oraz działa spazmolitycznie na mięśnie o wzmożonej pobudliwości ruchowej...

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...całego przewodu pokarmowego, objawiający się uciążliwymi ,,stolcami * * , będącymi w rzeczywistości ,,wodą * * z bezbarwnym śluzem, co bardzo mi utrudnia codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, w pracy...

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...antybiotyk uszkodził przewód pokarmowy .. ale to oczywiście moje odczucie niepotwierdzone klinicznie. Czy wiecie może jak się nazywa taka diagnostyka, o której pisze Hela ? Dziękuję Witaj . Wydaje mi się, że antybiotyk nie mógł być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia. Antybiotyki stosuje..

Będę żył wiecznie? mam obniżoną temperaturę ciała

.. ...dobrze przeczyszczony przewód pokarmowy,czy dieta jest odpowiednia( wykluczyć należy prawie wszystkie sztuczne słodziki oraz znaczną część konserwantów i barwników ). a moje temperatura waha się od 35.3( rano ) do 36.0 ( wieczorem ) albo odwrotnie Wczoraj mialem wieczorem 35.9 Ja..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...zakażeniami, reguluje pracę przewodu pokarmowego, działa korzystnie na proces krzepnięcia krwi, na powstanie estrogenów, przeciwdziała schorzeniom pęcherza moczowego, zapaleniom prostaty i jej przerostowi, normalizuje funkcjonowanie trzustki i woreczka żółciowego, przeciwdziała..

Cartopril i nudności

.. ...zaburzenia czynności przewodu pokarmowego ( nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka a także zaparcia, utrata apetytu ). Syn mój po Captoprilu miał nudności, wymioty i światłowstręt. Kardiolodzy dziwili się, że wszystkie objawy niepożądane naraz i mówili,że to wręcz niemożliwe. Ja..

Ból głowy po jedzeniu

.. ...możliwością zakażenie i drożdżycą czy są jakieś zatrucia.Poza tym płukanie przewodu pokarmowego czasami działa.A właściwie to mam coś troche podobnego czasami.Ucho zaczyna mnie czasami boleć jak się poruszę...

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...spowodowane problemami z przewodem pokarmowym.Na te 2 zatrucie najlepsze są środki przeczyszczające i lewatywa.Jeżeli chodzi o te 1 to trzeba używać albo wody destylowanej albo solidnej mineralnej( bez dużej ilości zanieczyszczeń np. darmową oligoceńską z kranów w Warszawie ) albo kupić..

Okropny zapach z ust

.. ...drobnoustrojów,gnicia w przewodzie pokarmowym itp..Radzę zastosować zdrową dietę np. tą: http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 i zrobić sobie solidną lewatywę.Ewentualnie zamiast tej diety głodówka.Oczywiście radzę sie upewnić czy nie ma przeciwskazań.A czy zażywasz..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ......to moze byc grzybica przewodu pokarmowego,stany po urazach glowy /przypomnij sobie co sie ostatnio dzialo/a koks czy brales?deka ,metka ,winstrol ?no i najwazniejsza sprawa wiek ...przed 30 wylaza jak pryszce po wodzie takie wszelkie chorobska endogenne .jesli ktos w rodzinie mila..

Delikatny Ból w przełyku, powyżej mostka

.. ...nie wszystko podążając przewodem pokarmowym w dół odczuwam rozchodzący się ból powyżej mostka, delikatny ucisk. Ktoś może kiedyś zetknął się z podobnymi dolegliwościami i co może być ich powodem, bardzo was proszę o pomoc, na dłuższą metę staje się to bardzo uciążliwe i wyprowadzające z..

Dziwnie niepokojące ...

.. ...masz pasożyty jakieś w przewodzie pokarmowym i od tego ci niedobrze.Na to trzeba zrobić trzykrotne badanie kału na obecność pasożytów w odstępach od 8 do 10 dni.Ja jak miałam pasożyty w wieku 11 lat to mogłam zjeść jedną małą kromkę i miałam wrażenie,że jak jeszcze raz ugryzę,to..

Czy helikobater ma wpływ na nerwice lekową?

.. ...tybetański.Jest to rewelacja na przewód pokarmowy.Zalewa się go na 24 godz surowym mlekiem zimnym i na stępnego dnia odcedza i pije przed snem .Na plastikowym sitku sie grzybek płucze i na nowo zalewa świeżym mlekiem.Pije sie 20 dni i 10 dni przerwy.Grzybek nie przepłukany i nie zalany..

Bardzo proszę o pomoc

.. ...- to dobrze robi na przewód pokarmowy ,uspokoi ci żołądek. Aby odwrócić uwage od nerwów,trzeba znależć coś ,co cię uspokoi.Pomyśl,co lubisz robić ,co ci sprawia przyjemnośc i...zajmij się tym.W żadnym wypadku nie prowadż intensywnego monitoringu kazdego ukłucia drętwienia czy bólu.Nie..

Różne pobolewania i złe samopoczucie, nerwica?

.. ...dokuczliwe w okolicach serca,przewodu pokarmowego,nerek,wątroby...do tego dochodzi nie najlepsze samopoczucie,osłabienie,brak apetytu,słaby sen ! Pomagam sobie jak mogę ziołami i suplementami, ale skutek jest różny,dolegliwosci i złe samopoczucie utrzymują się ! Dodaę,ze po lekach..

Helicobakter - jakie macie objawy i jak je leczycie ?

.. ...działanie nie tylko na przewód pokarmowy.Ja piję codziennie - 20dni pije - 10 dni przerwy i znów.Odkąd to robię nie mam żadnych problemów z żołądkiem,a latami mi powracały dawniej te problemy.Pozdro.W kazdym razie melisa z dziurawcem,a przed snem len mielony w pół szkl.wody i na czczo to..

Dziwne mdłości

.. ...możliwe,że masz pasożyta w przewodzie pokarmowym,może to być np.tasiemiec.Przypomnij sobie czy jadłes tatara.Może z innym pożywieniem połknąłeś jaja pasożytów - może to być np.glista ludzka.Są jeszcze lamblie - jak byłeś na wakacjach na południu ,top tez mogłes coś zjeść.POmyśl w tym..

Biegunka i wymioty u kobiety w wieku 55 lat

.. ...byc nawet pasożyt w przewodzie pokarmowym,trzeba po prostu to wszystko sprawdzić badaniami krwi kału itd... moja mama miała przez długi czas biegunki,proktolog zlecił jej takie badania krwi:OB,MORFOLOGIA ,płytki,ALT,AST,bilirubinacałkowita,białko całkowite,kreatynina w..

Obniżona temperatura u dziecka

.. ...wiesz.Może ma pasożyta w przewodzie pokarmowym.Czy miała badania krwi w kier. Tarczycy? TSH,T4,T3 ?Różne mogą byc przyczyny... Dziękuje za odpowiedź. Jestem pewna że się nie odchudza. Je ilości nieprzyzwoite( a wazy około 45 kg przy wzroście ok.165 ) . Badania miała robione w szpitalu,..

Dziwne ruchy w brzuchu

.. ...( podobne do ruchow dziecka ) napewno nie jestem w ciazy...co to moze byc?? może to być pasożyt w przewodzie pokarmowym.Zróbze trzy razy w odstępie 8 - 10 dni badanie kału na pasozyty.Warto sprawdzić...

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...powaznego - od pasożyta w przewodzie pokarmowym do tętniaka aorty brzusznej.Wszystko trzeba sprawdzić ,by wykluczyc niektóre schorzenia .Zacząć od USG jamy brzusznej z uwzględnieniem wymiarów aorty brzusznej itd,,jak wykluczy się to trzykrotne badanie kału na pasozyty w odstępach 8 - 10..

Krwawienie z przewodu pokarmowego a nadciśnienie...

.. ...krwawnieniem z górnego odcina przewodu pokarmowego, tj. podczas pobudki w nocy uczucie smaku krwi w ustach, po spluciu ślina jest różowa. Biorę leki na nadciśnienie, miałem badanie gastroskopi i widoczne były małe ranki na przełyku. Gdzieś wyczytałem że mogą sie one tworzyć przy nagłych..

Jak powinno bić zdrowe serce dziecka, gdy się leży?

.. ...zwężanie oskrzeli, * rozszerzanie naczyń krwionośnych powodujące spadek ciśnienia tętniczego krwi, * nasilanie skurczów przewodu pokarmowego, * kurczenie pęcherza moczowego, * wzrost wydzielania insuliny,..

Czy to możę być nerwica?

.. ...nerwicowych zlokalizowanych w przewodzie pokarmowym.Stosuj też dietę lekkostrawną - znajdż ją w internecie.Przed snem wypij łyzeczkę lnu mielonego rozmieszanego w pół szklanki ciepłej wody przegotowanej.To samo zrób na czczo. I w środku dnia.Jedz częściej,ale mniejsze posiłki,nie najadaj..

Przedawkowanie antybiotyków ?

.. ...flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym?Albo czy brałes jakies inne podobne środki?Jak nie masz uczulenia na produkty pszczele ,to może propolis spróbuj.Zrób sobie wymaz,może grzyby ci sie zalęgły po tylu antbiotykach.?Podaję ci przzepis na mieszanke ziołową ,która ma za zadanie..

Może ktoś pomoże

.. ...lekarza,może masz pasożyta w przewodzie pokarmowym - tasiemca albo coś innego.Przyczyn może być wiele.Miałamdawno temu podobne dolegliwości,bulgot w brzuchu,jakby mi w brzuchu biło serce,często robiło mi się słabo i niedobrze.Nie mogłam jeść.Nieraz jak jadłam kanapkę ,to ugryzłam 2 razy..

WITAM.Przedstawie moje objawy i prosze o stwierdzenie co to moze byc..

.. ...mdłosci ,może pasożyt w przewodzie pokarmowym - bad. kał na pasożyty 3x co 8 dni. nie , nie mam mdłosci najbardziej mnie irytuje jak leże ten brzuch takie * pukanie * między pępkiem a klatką, nie jest to bolesne ale bardzo irytujace na dłuższa mete zaznaczam ze nie zawsze i taki dziwny..

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...zmienił po operacji , przeważnie cały czas śpi około 16 - 18 godzin na dobe :( ( ( ( ( To co przeżywam nie da sie tego opisać. Witaj agusia 2126 Czy Twój tata miał sprawdzany układ pokarmowy ????? Czy nie cierpi na chorobę wrzodową ,albo refluks???? Może wypada zrobić gastroskopię i..

Wieczny ból głowy, drgające szczęki

.. ...nerwicy serca, nerwicy przewodu pokarmowego, bólach miesiączkowych, zaburzeniach różnych organów na tle nerwowym. Za wszelką pomoc dzięki wielkie Pozdrawiam! ile masz lat? Robiłeś jakieś badania? Morfologia, magnez, potas, hormony? Na czym polega to * złe samopoczucie * , napisz coś..

Helicobacter pyroli -- moze mi ktos pomoze

.. ...zawsze było krwawienie z przewodu pokarmowego a lekarze nie umieli zdiagnozować od czego jest to krwawienie czy od zapalenia czy od wrzodów. Teraz jest spokój. Summy , dobrze że USG nic nie wykazało , morfologię też masz dobrą to już jest coś pozytywnego. Jak się teraz czujesz ,czy nie..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji szczegółowej leku jest wspomniane, że lek ten powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobami układu krążenia ( ostrożnie znaczy krótko, w dawce wskazanej przez lekarza, i nie na własną rękę ) Wpływ na układ..

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...senność, objawy ze strony przewodu pokarmowego. Jak widzisz jest to więc * normalny * objaw. No ulotke to ja czytałam tylko chciałam wiedzieć czy to w miarę powszechny objaw uboczny .Jak brałam 5 to było ok ,teraz mam 10 i dzisiaj zauważyłam że po posiłku zażyta piguła nie dała takich..