Przewodu pokarmowego

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...doskonale się wchłania z przewodu pokarmowego i przenika do tkanek. Działanie antyagregacyjne kw. acetylosalicylowego obserwuje się już przy dawce 75 - 150 mg/24h. Wskazania do stosowania kwasu acetylosalicylowego: choroba niedokrwienna serca, prewencja pierwotna i wtórna zawału serca,..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie liczby receptorów dla LDL w wątrobie. Modyfikacje dietetyczne Wpływ na lipidy Zmniejszenie podaży tłuszczów nasyconych. Zmniejszenie..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na daną substancje. W przypadku inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny najniebezpieczniejszym działaniem niepożądanym jest zespół serotoninergiczny. Stan ten jest wynikiem znacznie..

Kwasica

.. ...niewydolność nerek ) i przewodu pokarmowego, płuc, układu sercowo - naczyniowego ( prawokomorowa niewydolność serca ). Kwasica, zaburza prawidłowy metabolizm organizmu, może stanowić zagrożenie dla życia,w związku z tym musi być odpowiednio wyrównana przez lekarza. Wymaga to..

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

.. ...( niekiedy ominięcie przewodu pokarmowego jest bardzo pożądane lub wręcz konieczne ). Pozwala także na dożylne nawadnianie chorego ( na przykład w przypadku biegunek prowadzących do odwodnienia, wymiotów, czy u nieprzytomnych pacjentów ) lub podawanie żywienia pozajelitowego. Standardowy..

Nadciśnienie wrotne

.. ...krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Inną konsekwencją nadciśnienia wrotnego, wynikającą z ominięcia wspomnianego etapu detoksykacji składników krwi w wątrobie, jest wystąpienie encefalopatii. Objawy wynikają z toksycznego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszą..

Mebeweryna (Duspatalin)

.. ...zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego. Mebeweryna jest także stosowana u chorych z innymi przyczynami dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej. Mebeweryna działa objawowo, to znaczy, iż łagodzi ból, nie usuwa jednak jego przyczyny. Jaskra i łagodny przerost stercza nie..

Akromegalia

.. ...rakowiak oskrzela lub przewodu pokarmowego albo wyspiak trzustki. W 99% przypadków jest to jednak patologia przysadki uwidaczniana w badania TK ( tomografia komputerowa ) głowy. Akromegalia wywołuje objawy z wielu układów, zaburzona zostaje czynność przewodu pokarmowego, zaburzone są..

Przełyk Barretta

.. ...dla dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Zjawisko nosi nazwę metaplazji jelitowej. Nieprawidłowy nabłonek daje charakterystyczny obraz w badaniu endoskopowym ( ezofagoskopia ). Rozpoznanie choroby, prawidłowa kontrola jej progresji oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia - wszystkie te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...wewnętrznych ( np. wrzodach przewodu pokarmowego z tendencją do krwawień ) rozszerzanie naczyń krwionośnych w obrębie brzucha może być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia. Uzyskiwanie wrażenia chłodnego czoła Ostatnim ćwiczeniem standardowym jest nauczenie się wywoływania wrażenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 147

.. ...choroby serca, płuc, przewodu pokarmowego i przemiany materii, niejednokrotnie występowały dopiero wtedy, gdy ludzie ci wyszli już z obozu i wolni byli od nacisków obozowego życia. Obaj badacze obserwując to zastanawiali się, co też to może być takiego, co podtrzymuje człowieka fizycznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 573

.. ...chroniczne zapalenie przewodu pokarmowego na tle nerwowym, refluks żołądkowo - przełykowy ostatniego stadium. bywały dni że ktoś musiał mi pomóc wstać z łóżka, żebym mogła dojść do wc, waga 45 kg, po prostu horror. zaczęłam się leczyć na poważnie, zero pracy, zero stresu, po prostu tylko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...wszelkie schorzenia przewodu pokarmowego i wiadomo na 100% że to nerwica, to zapisz się, proszę, na psychoterapię. Zgłoś się wcześniej do psychiatry po jakiś lek wyciszający, przecież tak się nie da żyć. Naprawdę możesz tylko zyskać. Lecz się, skoro wiadomo co to jest. Nerwica to też..

Chelatacja - Str. 16

.. ...zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, ogólne osłabienie, uczucie zmęczenia, skurcze mięśni. Przy szybkim podawaniu pozajelitowym może wystąpić hypokalcemia. Wapń wydalany przez nerki w postaci związku chelatowego może spowodować uszkodzenie cewek nerkowych. * cyt. ,,~mariusz, 2009 -..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...ale dolegliwości przewodu pokarmowego nie maja nic wspólnego z bólami wieńcowymi, bo są całkowicie inne.Może masz jakieś dolegliwości astmatyczne i w tym kierunku może powinnaś zrobić badania. Pozdrawiam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...będąc pewna, że mam raka przewodu pokarmowego. W planach była kolonoskopia, i może ją zrobię dla świętego spokoju. Teraz mam kłopoty z sercem i skokami ciśnienia. Myślę, że trzeba wybrac sie na terapię. Spojrzenie z boku mądrego fachowca może pomóc. Moi bliscy nie są w stanie mi pomóc...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...zaburzenia czynnosci przewodu pokarmowego. Gornicka w swoich ksiazkach radzi by po miesiacu zazywania kozlka robic sobie dwutygodniowa przerwę. Dawkowanie waleriany musi miescic sie w granicach zdrowego rozsadku bo zamiast pomoc zaszkodzi. Jak juz wspomnialam pije zestaw ziol o.Klimuszki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super - ciśnienie rzadko przekraczało 120/70. A co do zawału: moja babcia miała trzy razy, które wszystkie przeżyła ( zmarła na inną chorobę, której m.in. nie wytrzymało serce ). Moja mama miała sześć zawałów ( wszystkie przeżyła..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...stan zapalny żałądka i przewodu pokarmowego ze sławną bakterią: ). Jak ci pisałam wcześniej brałam na to ortanol. Powiem ci również, że biorę validol i inne na mięcie i to w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na żołądek. Mięta wręcz pomaga w układzie pokarmowym i trawiennym. No ale ty..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...głowie! Mamy tu ze strony przewodu pokarmowego: niestrawność, gazy, mdłości, wzdęcia, bóle brzucha, biegunki lub odwrotnie – zaparcia, obłożony na biało język, świąd odbytu, złe wchłanianie składników pokarmowych. Wszystkie możliwe alergie z nietolerancją substancji chemicznych..

Ucisk, gula w gardle - Str. 4

.. ...miesnie gladkie takze przewodu pokarmowego... a witaminy sa wlasnie zebys blona sluzowa sie nie wysuszala i do prawodlowego funkcjonowania gruczolow tarczycy... sprobuje i zobaczymy czy podziala... polecam tez sprobowac... moze akurat pomoze... nie tylko mi ale tez komus... pozdrawiam: )..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...po przebytej operacji przewodu pokarmowego pod całkowitą narkozą. Czy narkoza mogła mieć wpływ na wyniki badań lub powiększenie wady mitralnej? Po obejrzeniu powyższych wyników lekarz chorób wewnętrznych zalecił następujące lekarstwa: FUROSEMID BIOSOTAL PRESTARIUM CLEXANE Z góry bardzo..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niezależnie od stanu przewodu pokarmowego. • Zapewnia doskonałe samopoczucie i zdrowie na długie lata. • Jest w 100% naturalny, a więc bezpieczny w użyciu. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Pytania prosze kierowac na adres: vorbis@gog.pl pozdrawiam Coś mi to pachnie..

Ramipril

.. ...wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 6 - 12 h od podania. Biodostępność wynosi 64 - 80%. Wiąże się z białkami osocza w ponad 97%. T0,5 wynosi 35 - 50 h. Lek jest prawie całkowicie metabolizowany w..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...ZABURZENIA CZYNNOŚCI PRZEWODU POKARMOWEGO!! tylko ma troche tych skutków ubocznych jakieś zawroty głowy omdlenia itp tid ... i jak powiedziałem babce ze ja juz sie boje brac ten lek to powiedziała ze mi przepisze najmniejsza dawke czyli pół tabletki rano i pół wieczorem.. ale ze mam go..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...radiologiczne górnego odcinka przewodu pokarmowego, gastrofiberoskopia oraz zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Z jednej strony dobrze, że ktoś chodził juz z tym do lekarza, bo mi sie nie chce : * ) i pocieszaja mnie ludzie w podobnym wieku ( mam 28 lat ) ponieważ dziwilem sie ze w..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...powoduje zaburzenia przewodu pokarmowego, bo prowokuje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych, a szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę - zaburza regulację ciśnienia krwi - powoduje ubytek magnezu i..

Nerwica i zespół nadwrażliwego jelita

.. ...stwierdzil lekarz calego przewodu pokarmowego. A do tego nerwice serca. Mialam robione wszelkie badania, usg brzucha, kolonoskopie i gastroskopie i wszystko ok, badania z krwi wyszły równiez ok. Biore duspatalin retard ale jak piszesz raz jest dobrze przez tydzien a potem beznadzieja...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 13

.. ...dwunastnicy i żółć się cofa do przewodu pokarmowego.Wczoraj do tego dostałam takiej paniki w sklepie i nie wiedziałam czy mam uciekać czy co ,poprostu muszę ten dzień wymazać z mojej pmieci ,Dostałam wczoraj TRANXENE na NL jednak bez lekarstw nie mogę żyć .Wczoraj miałam cholernego doła..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 421

.. ...prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i podtrzymywać mięśnie w dobrej kondycji ruchowej.Oglądałam kiedyś program telewizyjny na temat Alweo i nie był on zbyt pochlebny.W necie również jet sporo artykułów na ten temat ale najbardziej wiarygodne jest forum dyskusyjne na ten temat...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 605

.. ...zapobiegają chorobom przewodu pokarmowego,gardła i oskrzeli,korzystny wpływ na przemiane materii.Systematyczne spożywanie siemienia lnianego zapobiega chorobom skóry oraz korzystnie wpływa na porost i połysk włosów. Siemię lniane jest w postaci jakby ziarenek ale ja piję siemię lniane..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...o skierowanie na RTG przewodu pokarmowego, strzał w dziesiątkę . Pozdrawiam Witam mam 18 lat i jestem tu nowy : ) Od jakiegoś miesiąca męczę się z napadami duszności czuję się tak jakby ktoś się na mnie położył, nie mogę złapać oddechu. Często też miewam bóle w okolicach serca, które..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...refluksie i przepuklinie przewodu pokarmowego. Tak pisałaś na Forum. To ja byłabym zainteresowana. Zołądek daje mi się we znaki codziennie biorę Manti i jest lepiej ale nie na długo. Rodzinna dała mi PANPRoTaZoL i mówi,że to dobry lek. Czytałam ulotkę i jest mowa o dusznościach.Brałam..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...http://www.znanylekarz.pl/ http://www.dobrylekarz.info W razie braku chyba można dodać.A przy okazji polecam odpowiednią dietę i w razie potrzeby czyszczenie przewodu pokarmowego.To zwykle dużo pomaga...

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 5

.. ...alergia - pasożyty różne przewodu pokarmowego - pokrzywka autologiczna ( * uczulenie na samego siebie * ) Witajcie, Zauważyłam, że piszecie o problemach alergicznych dotykających Waszą skórę, na Wasze wątpliwości Ekspert marki Lovela, pozwolił udzielić odpowiedzi: * Przyczyn alergii może..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...oddziaływaniu na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i regulacji zaburzeń czynności motorycznej bez wpływu na o.u.n. W odróżnieniu od pozostałych opioidów nie wykazuje selektywności w stosunku do żadnego z 3 typów receptorów opioidowych, dzięki czemu charakteryzuje się zarówno..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...całego przewodu pokarmowego, objawiający się uciążliwymi ,,stolcami * * , będącymi w rzeczywistości ,,wodą * * z bezbarwnym śluzem, co bardzo mi utrudnia codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, w pracy...

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...na obecność pasożytów przewodu pokarmowego;; owsiki, lamblie, glisty ,bo to też może powodować bóle brzucha. Pozdrawiam Tak, miała generalnie wszystkie * popularne * badania gastrologiczne. Nie wykazały obecności pasożytów. Dziękuję i pozdrawiam. Witaj Skoro miała zrobione badania na..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...ewentualnie badanie endoskopowe przewodu pokarmowego. alergolog pobada odpowienio w kierunku pochp i astmy. poza tym cieszyłabym się zdrowiem : ) witam, zdjecie klatki miałem robione dokładnie rok temu..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...zakażeniami, reguluje pracę przewodu pokarmowego, działa korzystnie na proces krzepnięcia krwi, na powstanie estrogenów, przeciwdziała schorzeniom pęcherza moczowego, zapaleniom prostaty i jej przerostowi, normalizuje funkcjonowanie trzustki i woreczka żółciowego, przeciwdziała..

Cartopril i nudności

.. ...zaburzenia czynności przewodu pokarmowego ( nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka a także zaparcia, utrata apetytu ). Syn mój po Captoprilu miał nudności, wymioty i światłowstręt. Kardiolodzy dziwili się, że wszystkie objawy niepożądane naraz i mówili,że to wręcz niemożliwe. Ja..

Ból głowy po jedzeniu

.. ...możliwością zakażenie i drożdżycą czy są jakieś zatrucia.Poza tym płukanie przewodu pokarmowego czasami działa.A właściwie to mam coś troche podobnego czasami.Ucho zaczyna mnie czasami boleć jak się poruszę...

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ......to moze byc grzybica przewodu pokarmowego,stany po urazach glowy /przypomnij sobie co sie ostatnio dzialo/a koks czy brales?deka ,metka ,winstrol ?no i najwazniejsza sprawa wiek ...przed 30 wylaza jak pryszce po wodzie takie wszelkie chorobska endogenne .jesli ktos w rodzinie mila..

Różne pobolewania i złe samopoczucie, nerwica?

.. ...dokuczliwe w okolicach serca,przewodu pokarmowego,nerek,wątroby...do tego dochodzi nie najlepsze samopoczucie,osłabienie,brak apetytu,słaby sen ! Pomagam sobie jak mogę ziołami i suplementami, ale skutek jest różny,dolegliwosci i złe samopoczucie utrzymują się ! Dodaę,ze po lekach..

Krwawienie z przewodu pokarmowego a nadciśnienie...

.. ...krwawnieniem z górnego odcina przewodu pokarmowego, tj. podczas pobudki w nocy uczucie smaku krwi w ustach, po spluciu ślina jest różowa. Biorę leki na nadciśnienie, miałem badanie gastroskopi i widoczne były małe ranki na przełyku. Gdzieś wyczytałem że mogą sie one tworzyć przy nagłych..

Kobiece dolegliwości sercowe i nie tylko

.. ...podejrzewali krwawienie z przewodu pokarmowego jakieś utajone i tylko jedna lekarka powiedziała ,ze ma oddać kał do analizy ,analiza była i wtedy lekarz powiedziała ,, taka uroda,,, Zrób proszę sobie Gajka tą analizę i wtedy będziesz miała dużą pewność ,że wszystko w porządku. TSH mam..

Jak powinno bić zdrowe serce dziecka, gdy się leży?

.. ...zwężanie oskrzeli, * rozszerzanie naczyń krwionośnych powodujące spadek ciśnienia tętniczego krwi, * nasilanie skurczów przewodu pokarmowego, * kurczenie pęcherza moczowego, * wzrost wydzielania insuliny,..

Wieczny ból głowy, drgające szczęki

.. ...nerwicy serca, nerwicy przewodu pokarmowego, bólach miesiączkowych, zaburzeniach różnych organów na tle nerwowym. Za wszelką pomoc dzięki wielkie Pozdrawiam! ile masz lat? Robiłeś jakieś badania? Morfologia, magnez, potas, hormony? Na czym polega to * złe samopoczucie * , napisz coś..

Helicobacter pyroli -- moze mi ktos pomoze

.. ...zawsze było krwawienie z przewodu pokarmowego a lekarze nie umieli zdiagnozować od czego jest to krwawienie czy od zapalenia czy od wrzodów. Teraz jest spokój. Summy , dobrze że USG nic nie wykazało , morfologię też masz dobrą to już jest coś pozytywnego. Jak się teraz czujesz ,czy nie..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji szczegółowej leku jest wspomniane, że lek ten powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobami układu krążenia ( ostrożnie znaczy krótko, w dawce wskazanej przez lekarza, i nie na własną rękę ) Wpływ na układ..

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...senność, objawy ze strony przewodu pokarmowego. Jak widzisz jest to więc * normalny * objaw. No ulotke to ja czytałam tylko chciałam wiedzieć czy to w miarę powszechny objaw uboczny .Jak brałam 5 to było ok ,teraz mam 10 i dzisiaj zauważyłam że po posiłku zażyta piguła nie dała takich..