Przewodzenie impulsów

Trzepotanie przedsionków

.. ...komorowy częściowo hamuje przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór. Ilość impulsów przewiedzionych do mięśniówki komór decyduje jaka jest częstość skurczów serca. Dzięki hamującemu działaniu węzła przedsionkowo - komorowego mimo szybkiej akcji przedsionków akcja..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych ); choroba niedokrwienna serca - zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego; ocena sprawności stymulatora serca u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem ( stymulatorem..

Arytmia serca

.. ...obecność dodatkowych dróg przewodzenia impulsów ( np. w zespole WPW ) albo obecność ektopowych źródeł rytmu. Są to grupy komórek poza układem bodźcoprzewodzącym, które generują impulsy i zaburzają prawidłowe rozchodzenie się fizjologicznego bodźca. Na prawidłową pracę serca wpływa..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...Lek zwalnia szybkość przewodzenia impulsów elektrycznych w układzie bodźcoprzewodzącym. Stąd stosuje się go w tachyarytmiach, na przykład w migotaniu przedsionków, w celu kontroli rytmu komór. Amiodaron jest także ważnym lekiem w resuscytacji krążeniowo oddechowej, podaje się go dożylnie..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...dodatkowe i zwalnianie jest przewodzenie w obrębie całego układu. Podnosi się próg pobudliwości komórek, czyli wymagania w stosunku do najmniejszej siły impulsu koniecznej do wywołania reakcji komórki. Propafenonjest wykorzystywany w leczeniu nadkomorowych zaburzeń rytmu ( migotanie..

Oś serca

.. ...dotyczących powstawania i przewodzenia pobudzeń elektrycznych w układzie bodźcoprzewodzącym serca. Nie dotyczy bezpośrednio anatomicznego ułożenia serca w klatce piersiowej. Impulsy elektryczne powstające ( w warunkach prawidłowych ) w węźle zatokowym są w sposób uporządkowany..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...Acebutolol zmniejsza szybkość przewodzenia impulsów w układzie bodźco - przewodzącym serca, zwalnia tym samym jego rytm i zmniejsza pojemność minutową. Jest to sercowa składowa wpływająca na wysokość ciśnienia tętniczego, w ten sposób lek obniża ciśnienie krwi. Acebutolol jest..

Aberracja przewodzenia

.. ...zjawiskiem aberracji przewodzenia nazywamy nieprawidłowe przewiedzenie impulsu w układzie bodźcoprzewodzącym, najczęściej imitujące nie istniejący w rzeczywistości blok przewodzenia. Aberracja przewodzenia ma najczęściej miejsce w przypadku dodatkowych, przedwczesnych pobudzeń..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...nieprawidłowego wytwarzania i przewodzenia impulsów elektrycznych przez komórki mięśnia sercowego. Przejawia się nierównymi odstępami czasowymi pomiędzy kolejnymi uderzeniami serca lub okresami nagłego przyśpieszenia lub zwolnienia jego rytmu. Do arytmii doprowadzić mogą m.in. zapalenie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...tzw. drogę dodatkowego przewodzenia impulsów elektrycznych z przedsionków do komór. W tych przypadkach ablacja jest bardzo skuteczna i wykonuje ją wiekszość ośrodków elektrofizjologicznych w Polsce. Podobnie ma się rzecz z arytmią pod nazwą trzepotanie przedsionków ( AFL ), ale u osób..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...zaawansowanych form bloku przewodzenia impulsów pomiędzy przedsionkami a komorami ). Aby ocenić czy arytmia jest groźna a więc również podjąć decyzję co do dalszego postępowania leczniczego, potrzeba więcej informacji. Dotyczą one objawów - inaczej traktujemy pacjenta który mówi, że..

Po ablacji - Str. 11

.. ...jest dodatkowa droga przewodzenia impulsów elektrycznych,która się wyzwala tak naprawdę niezależnie od nas samych i niespodziewanie. Powinnaś zgodzić się na kolejny zabieg i życzę Tobie abyś się po nim czuła tak jak ja - zdrowo ,bez leków słowm cudownie. hej! jestem chora od 13 lat ...

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...ok poza tym ze droga przewodzenia w moim sercu nie biegnie tak jak powinna tylko omija wzel spowalniajacy te impulsy elektyrczne czy jakos tak pokazal mi schemat serducha i wytlumaczyl...przewodzenie dlatego obywa sie za szybko i stad sie biora skurcze dodtakowe i te rozne..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...serca - to jest złe przewodzenie przez serce impulsów elektr. Wadą jest np. uszkodzona zastawka itp. Usg serca informuje o tym czy ma się jakąś wadę. Co do utrat przytomności chyba na tym forum wyczytałam, że występują one powyżej 5000 na dobę, ja mam ok. 4000, a co na to Twój lekarz? Ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 102

.. ...nieprawidlowej drogi przewodzenia impulsow elektrycznych w sercu prowadzacych do roznych dysfunkcji tegoz,czyli arytmi: ) jasne?heh tak,prywatnie to od 12 - 15 tys do 50 i lepiej w osrodkach zagranicznych... Tom,czesc badan kazal mi robic lekarz pierwszego kontaktu,czesc kardiolodzy,ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...specjalne * drogi/kanały * przewodzenia impulsów elektrycznych poprzez które * sterowane * są różne funkcje czy przesyłane * informacje * . W sercu te „drogi” są potrzebne do wytworzenia i zsynchronizowania skurczy które pompują nam krew przez przedsionki, komory..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...( chodzi o obniżenie przewodzenia impulsów i uśmieżenie bólu ). Wiem, że działa także na serce, więc poinformowałam o tym internistę, jak zapisywał mi milocardin. Powiedział, że ok. Przyznaję się, że jak czytam Wasze posty, to upewniam się, że mam jednak te nerwicę serca. Ale też muszę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 296

.. ...powoduje zaburzenie w przewodzeniu impulsów nerwowych. Pytanie czy nerwy potrafią sie regenerować? Jak to leczyć - lekami uspokajającymi? Może jest lekarstwo - przyspieszające regenerację nerwów. Witam Czytając wasze posty doszedłem do wniosku ze i ja mam nerwice ; - ( wyniki ok ale..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...zespół WPW ) - zaburzenie przewodzenia impulsu elektrycznego w sercu, należące do tzw. zespołów preekscytacji, spowodowane obecnością dodatkowej drogi przewodzenia, tzw. pęczka Kenta, stanowiącej bezpośrednie połączenie przedsionków z komorami - w skrócie - za Wikipedią : ) ja miałam..

Stymulator resynchronizujący CRT

.. ...osób z zaburzeniami przewodzenia impulsów elektryczych w sercu. Układ stymuljący poza samym * rozrusznikiem * może składać się z 3 elektrod umiejscowionych w prawym przedsionku, prawej komorze i elektrody wprowadzonej do światła zatoki wieńcowej która będzie funckjonować dla komory..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...a także ich sprawne przewodzenie. Kiedy wszczepiamy rozrusznik? W przypadku poważnych zakłóceń rytmu serca ( zaawansowanej bradykardii ), okresowego braku impulsów czy zaburzeń ich przewodzenia z przedsionków do komór rozważa się możliwość wszczepienia rozrusznika. Dzieje się tak wtedy,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 3

.. ...zidentyfikować wadliwe miejsce przewodzenia impulsów? Czy też może udaje się zidentyfikować tylko w 50% to miejsce? Pozdrawiam Ciebie i innych migających. do Eluzyny. Ja się spotkałam z określeniem skuteczności zabiegu licząc pacjenta. Bo np. jedna osoba ma jedno ognisko a inna 5 i u tej..

Nerwica, badania w porządku

.. ...tylko nieprawidlowe przewodzenie impulsow w sercu ( czynnosc elektyryczna ) a nie np wady mechganiczne, jak niedomykalnosc zastawki, zwezenie ujsc, etc., Tak 1rok i 9 miechow temu bylem na echo dokladnie. Ja tak szybko teraz , ale ile masz lat * nawiązuje do od[owiedzi u lekarza 16. Hej!..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...arytmię.Jest to wina przewodzenia impulsów a nie wada genetyczna czy miażdżyca tylko dodatkowe skurcze .Serce słabe pracuje na 25 % jak to określił lekarz. mialam arytmie serca ale nie mowiono mi nic na temat kardiowertera. szczerze nawet nie wiem co to jest. Szoda ,że nie możesz mnie..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...odpowiedzialnego za przewodzenie impulsów słuchowych ) dochodzi szersze naczynie krwionośne, poza tym znaleziono kilka obszarów hiperaktywnych, bla bla. na początku stycznia wybieram się na kontrolę z wynikami, może czegoś się dowiem? na pewno napiszę : ) a na razie życzę Wam powodzenia..