Przyczyny częstoskurczu

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...przewodzenia może być przyczyną występowania częstoskurczów. Fala depolaryzacji może przechodzić z przedsionków do komór drogą dodatkową i powracać wstecznie pęczkiem Hisa do przedsionków. Taka wędrująca fala depolaryzacj nazywana jest reentry i jest ona przyczyną powstania..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...Hipokalcemia jest częstą przyczyna wydłużenia odstępu QT. Wiele leków antyarytmicznych powodujących zwolnienie repolaryzacji i leków antydepresyjnych ( trójpierścieniowych ) może być przyczyną wydłużonego odstępu QT. Występowanie wydłużonego QT zwiększa częstość występowania torsade de..

Lewogram

.. ...bodźcoprzewodzącym. Przyczyną odchylanie osi elektrycznej serca w lewo może być zawał mięśnia sercowego. Lewogram może także pojawić się w czasie napadu częstoskurczu komorowego. Rozwijający się przerost lewej komory, na przykład w źle leczonym nadciśnieniu tętniczym, może doprowadzić do..

Zespół Brugadów

.. ...bodźcoprzewodzący serca, jest przyczyną skłonności do występowania komorowych zaburzeń rytmu. Arytmie mają często postać częstoskurczu komorowego lub migotania komór. W niektórych sytuacjach rytm serca samoistnie wraca do normy. Chory cierpi wtedy z powodu omdleń lub krótkotrwałych utrat..

Tachykardia zatokowa

.. ...przyspieszenie rytmu serca bez przyczyny lub nieadekwatne do przyczyny ( np. wysiłku ). Zjawisko to wynika z zaburzenia wzajemnej regulacji układ przywspółczulny - współczulny. Jest dość częste u kobiet w okresie menopauzy. Inną przyczyną tachykardii zatokowej jest zjawisko reentry w..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...nawrotny to arytmia, której przyczyną jest zapętlenie impulsu i wywoływanie kilkukrotnego pobudzenia. Jest to tak zwane zjawisko reentry. Jeśli ma ono miejsce w węźle zatokowym, mówimy o częstoskurczu zatokowy nawrotnym. Podobne zjawisko może mieć miejsce w węźle zatokowo -..

Częstoskurcz

.. ...wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery. Dobre efekty dają zabiegi ablacji. Ostatecznością jest wszczepienie stymulatora...

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...1200 osób. Głównymi przyczynami nagłego zgonu sercowego są groźne zaburzenia rytmu serca - migotanie komór i częstoskurcz komorowy. Szczególnie zagrożone są osoby z uszkodzeniem serca po zawale lub te, które już wcześniej przebyły napady takich arytmii serca. Szanse na uratowanie osoby,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...mającym dolegliwości. Przyczyn kołatania serca jest bez liku. Z reguły do lekarza trafiają osoby, które mają trwające dłużej ( a mogą trwać od sekund do godzin, czasem dni ! ) szybkie bicia serca - czyli częstoskurcze. Mogą mieć częstość od 140 - 150 do ponad 200 na minutę. W zdrowym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...zbadać czy nie ma innej przyczyny częstoskurczu. Lekarz powiedział żebym brał potas raz dziennie, w razie wysiłku zażyć dodatkową dawkę, oraz magnez i powinno być dobrze. Mam pytanie: Czy w takim wypadku mogę uprawiać jakiś sport ? I czy jest szansa na zanik ewentualnych częstoskurczów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 60

.. ...sporo i chcialabym znac przyczyne czy do takiej grupy arytmi zalicza sie nerwica? Witam serdecznie! Mój mąż jutro podda się ablacji. Pierwszy większy atak miał w styczniu tego roku, ma dopiero 30 lat! Diagnoza - częstoskurcz węzłowy. Z tego co czytałam na początku przeprowadzenie ablacji..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 63

.. ...czestoskurczu sa.moze to inna przyczyna ,jakie sa wasze doswiadczenia.nie sadzilam ze tyle osob ma taki problem .a moze konieczna jest ablacja ale jak sie pogorszy po tym .jestem z krakowa moze ktos zna jakiegos konkretnego specjaliste .pozdrawiam aga Witam Moj problem to prawie co nocne..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...,,trzepoce * - musi być tego przyczyna. Samochód nie pojedzie, jezeli nie ma paliwa lub jest ono złej jakości. Tak samo jest z naszym organizmem, m.in. z sercem. Brakuje mu składników odżywczych, o czym przeważnie nikt nam nie mówi. Ono potrzebuje energii, wykonuje pracę na okrągło. To,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...lekarz stwierdził, że przyczyna najprawdopodobniej jest niski poziom potasu, kardiolog to potwierdził, ponieważ EKG wysiłkowe było ok - zaczełam więc łykać Kalipoz, Kaldyium, Aspargin... Lekarz rodzinny przepisał jeszcze Corectin 5. Do końca grudnia miałam jeszcze 3 ataki, mimo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...jednak to nie one były przyczyną. A jeśli chodzi o abalcję to uważam że to najlepsze rozwiązanie tylko to może osunąć przyczynę częstokurczy bo tabletki tak można brać i brać i tak brałam przez rok, a mój stan sie tylko pogorszył Martusia, zycze odwagi i trzymam kciuki. Ja tez po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 37

.. ...– ta są zwykle moje przyczyny tego ) i od razu po badaniach stwierdzili ze kwalifikuje się ablacji. Ktos akurat chyba wypadl wiec moglem od razu się zdecydowac, ale nie wiedzac o tym nic i majac slub w perspektywie 3 miesiecy, powiedziałem ze się musze przygotowac i przemyslec...

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek .. Byłem u kardiologa, zalecił..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...wystepuja bez wyraznej przyczyny, np. rano, kiedy leże w łóżku. ( czasami to właśnie czestoskurcz mnie budzi nad ranem ). Stres nie jest u mnie z pewnoscia glowna przyczyna. Ale za to, kiedy jest mi bardzo zimno, tak, ze az mnie trzesie, mam prawie 100% pewnosc, ze zaraz dostane..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 687

.. ...uznałam że taka była przyczyna. Potem jedna wróciły. Duszności nasilały się. Dodatkowo pojawiła się arytmia, częstoskurcz serca. Z dnia na dzień miałam coraz mniej siły. Pojawiły się zawroty głowy. Czułam się jak bym była pijana. Ciągle płakałam, pojawiły się problemy z żołądkiem. Bolało..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...dzięki niemu można usunąć przyczynę występowania częstoskurczy bo tabletki to można brać i brać i brac. Ja niestety muszę się zgodzić z Medeah. Miałem bardzo podobne przeżycia z prof.Walczakiem i sądzę,że nie tylko ja. Oczywiście na żywo ten człowiek ciągle sie uśmiecha,przytakuje i..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...pozegnac wyzbywajac sie przyczyn ich zajscia. Tu jest czysta ewidencja miedzy sucha skora dloni, ktora potrzebuje natychmiastowego naoliwienia witamina E od zoladka to sie zatrzyma druzgocaca deterioracja miesnia sercowego. Do tego nie trzeba byc ekspertem aby to zauwazyc. Szczegolnie ze..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...się że można usunąć przyczynę częstoskurczu. Do tej pory nie brałam leków, a z napadami radziłam sobie wstrzymując oddech. To jedyne zalecenia w dziecięcej poradni karidiologicznej w Olsztynie, nie polecam!Wszystkie do tej pory przechodziły, miałam ich ok 4 - 6 rocznie, do ok pół godziny..

Po ablacji - Str. 16

.. ...zabieg tak naprawdę usuwa przyczynę powstawania częstoskurczu. Ja miała zabieg w Częstochowie i czuję się dobrze. wcześniej faszerowali mnie tylko tabletkami ... bezsensownie..... miesiąc temu trafiłam w końcu do dobrego kardiologa, który mi zaproponował ablację no i dziś jestem już po..

Ablacja - Str. 7

.. ...zabiegiem usuwa się przyczynę częstoskurczu. tabletki można tak brac i brać i brać aż zaczną powoli tracić swoją moc i wykończa twój organizm. Mnie się udało bardzo szybko bo w styczniu trafiłam do szpitala gdy się fatalnie czułam, a teraz już jestem po zabiegu.Ablację miałam w..

WPW co to takiego?

.. ...wszystkie arytmie,których przyczyną jest dodatkowa droga przewodzenia w sercu,to WPW.A zastanawiam się dlatego,że ja też cierpiałam na arytmię ( napadowy częstoskurcz nadkomorowy ).W marcu tego roku miałam przeprowadzone badanie elektrofizjologiczne wraz z ablacją.I pamiętam,że podszedł..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...czy to moglo byc tego przyczyna ? Oczywiscie jutro pojde do apteki i zrobie tak jak radzilas.. DZIEKUJE i pozdrawiam.. Radziłabym jednak pójść do lekarza.Szkoda że nie poszedłeś w trakcie bólu ,wtedy najlepiej zrobić ekg.Może to być częstoskurcz.Wtedy także odczuwa się podobny ból i..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...nerek,zwężeń aorty itp przyczyn nadciśnienia/,od kilku lat przyjmuje regularnie leki,ale zauważyłem pewną przypadłość.Leki obniżają mi tylko ciśnienie skurczowe natomiast wartość ciśnienia rozkurczowego jest niezmienna. I tu moje pytanie: jakie mogą być - oczywiście tylko..

Dodatkowe skurcze - Str. 75

.. ...ablacja usuwa tak naprawdę przyczyny arytmii. Tabletki tak można brac i brać ale na dłuższą metę sie tak nie da. Tym bardziej że w czasie ciąży nie jest zalecane by brać beta - blokery. Jak miałam kiedyś holter 24 h wykrył mi 1486 pobudzeń dodatkowych i 2 ataki częstoskurczu gdzie serce..

Dodatkowe skurcze - Str. 76

.. ...tylko ten zabieg usuwa przyczynę występowania częstoskurczy i skurczy dodatkowych. Niektórzy zabieg ten muszą mieć powtórzony, ale tego nikt nie wiem i się nie przewidzi czy dolegliwości przejdą od razu w 100% po pierwszym zabiegu i czy arytmia nie wystąpi ponownie. Mnie lekarze..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...który jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji; jego niewielka pętla jest związana z węzłem przedsionkowo - komorowym ( AV, atrio - ventricular ) i zwykle znajduje się w prawym przedsionku, a o jego trwaniu nie decyduje przewodzenie do komór w stosunku 1:1, chociaż zwykle jest takie;..

Dodatkowe skurcze - Str. 275

.. ...specjalista...poczytaj .........przyczyn kołatań serca jest dużo. Nie tylko wpw. Niemal każdy ma pojedyncze skurcze dodatkowe, większość z nas jednak ich nie czuje bądź nie zwraca na nie uwagi. Zauważamy je jeśli są bardzo liczne i powodują dyskomfort. Zauważamy jesli powoduja szybkie..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jest też jakas inna przyczyna morfologiczna, ze reaguje własnie serce a nie inne narządy. Jaka jest na to metoda - po pierwsze nie szukaj kogos kto cię z tego wyleczy ale zdiagnozuj dokladnie czy jest to dla ciebie bezpieczne czy nie. Tak samo z częstoskurczem, który równiez się czasem..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...samoistnie i bez wyraźnej przyczyny powraca; czasami widzę związek z jakaś infekcją; bardzo mnie to dołuje; teraz już nie wierzę, ze coś pomoże; oby tylko nie było gorzej. To leczenie jest nieodpowiednie Mam pytanie do MI - jak odczuwasz skurcze komorowe i nadkomorowe ja od 17 lat..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 2

.. ...różnią? ( Agnieszko przyczyniłaś się do tego, że zaczynam myśleć o przeprowadzeniu ablacji. Mam podobne objawy jak ty, częstoskurcze mam od 10 lat i też na razie występują około raz na kwartał, z tym że kiedyś były krótsze... ) Pozdrawiam. Jest wiele rodzajów częstoskurczów..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...innych kardiologicznych przyczyn?pytam bo zastanawiam sie jaki porod moze byc u mnie zalecany a z moim lekarzem jeszcze o tym nie rozmawialam pozdrawiam dzieki pyzunia za odpowiedzi: ) ) ) a do kasi - szczerze mówiąc to u mnie nigdy niczego dokładnego nie zdiagnozowano bo badan..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...zeby wykryc, jakie sa przyczyny. pozdrawiam ale to nie jest częstoskurcz, bo ja mam to przez cały dzień non stop:( Czestoskurcz moze trwac dlugo. Ale Ty chyba masz wahania pulsu. Ale momencie, kiedy to jest 130 w stanie spoczynku, to juz jest czestoskurcz ( powtarzam za moim lekarzem )...

Ablacja - Szpital Wojskowy - Wrocław

.. ...). Powiedz mi co się przyczyniło do tego że zostałeś zakwalifikowany na ablacje? Przez 4 lata miałam częstoskurcz. Właśnie pakuję się i niedługo jadę do szpitala, jutro mam ablację więc proszę o trzymanie kciuków, we wtorek postaram się napisać jak poszło. To już druga ablacja, więc..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 38

.. ...dwie - każda z innej przyczyny ) były wykonane w SCCS w Zabrzu i jestem bardzo zadowolona. Przecież każdy organizm inaczej reaguje, każda osoba ma inny przebieg czy to częstoskurczu czy migotania przedsionków. Pani doktor chyba o tym zapomniała. Na Twoim miejscu zażądałabym ablacji, a..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...dochodzi ewentualnej przyczyny. Stąd moje pytanie do Czytelnika, bo również miał kłopoty z ciśnieniem, czy nie jest to objaw chorobowy ? Boję się, żeby nie łapały mnie ataki częstoskurczu ( migotania jakby się skończyły ). Pozdrawiam serdecznie. Dana sory bo powiesz moze ze sie czepiam,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 64

.. ...zlikwidować tym samym przyczynę migotania. Tak że Twój lekarz postępuje jak najbardziej prawidłowo. Do sole! Eluzyna ma rację - częstoskurcz jest szybki ale miarowy, natomiast migotanie zupełnie niemiarowe ponieważ przedsionki migoczą bardzo szybko i bezproduktywnie rzędu 400 cykli na..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...jest niebezpieczny z przyczyn * technicznych * - raz jak straciłam przytomność, mało brakowało, a spadłabym na tory metra, nie powinno się też prowadzić samochodu, no bo nigdy nie wiadomo kiedy to się zdarzy, niektórzy mają to tylko przy wysiłku, a ja np nawet kiedy leżę. Fajnie droga W,..

Częsta arytmia serca, jak to uleczyć?

.. ...zabiegu. Ablacja usuwa przyczynę wystąpienia częstoskurczu czyli polega na wypaleniu drogi dodatkowej, która powoduje arytmię. teraz jestem na L4 bo w zeszłym tygodniu miałam zabieg i czuję się dobrze i wierzę że moje problemy sercowe się już skończyły : ) moje nigdy sie nie skoncza i..

Częstoskurcz komorowy - jak z tym żyć?

.. ...150/min. Podobnoż to przyczyna psychosomatyczna, ale zwrot * zdenerwował się Pan * jest tu traktowany jak dzien dobry, ponieważ młodemu człowiekowi nic być nie powinno ( swoją drogą jak się można nie denerwować w przypadku 170 - 180 uderzeń na minutę? ). Jednak żeby nie być takim..

Puka kostucha? napady częstoskurczy - Str. 4

.. ...się w momencie zagrożenia i hamuje arytmię BEZINTERESOWNY,możesz napisać co ci powiedzieli w Aninie,czy znaleźli przyczynę częstoskurczy i co dalej? Będę wdzięczna,bo mam to samo i nie chce mi sie życ!..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...Witaj Milka i właśnie przyczyna Twojego częstoskurczu jest nieznana?ile masz lat?I jak długo trwały te ataki na początku, a ile potem?A co wyzwala te częstoskurcze?wysiłek?stres?czy może nic? czy miewasz podczas ataków wielomocz, czy tylko silne bicie serce z osłabieniem. ile pytan: )..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ..... czy tu moze byc przyczyna problemow z sercem * * * jestem strasznie skolowana...mam wrazenie ze jestem zdrowa a lekarze wmawiaja mi jakies choroby... co dziwne ..jak chodze z holterem i jestem spokojna to wychodzi zle ...jak jestem zdenerwowana holter wychodzi w miare..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...kardiologa to wiadomo że przyczyna jest inna,jest nią stres nawet nie w danym momencie ale przewlekły,to że jesteśmy nadwrażliwi i boimy się o wszystko.To co opisujesz jak masz atak mam dokładnie to samo,objawy się napędzają następują jedne po drugich.A strach przed wyjściem z..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...powiedział że to może być przyczyna niedomykania sie jednego płatka w zastawce ,często przy napięciu nerwowym lub przy wysiłku z emocjami ( gra w piłkę.bieganie na czas itp ). Wróciłem do starego niezawodnego Beta blokera - Propranol , biore 20mg co 8godzin i mam swięty spokój z..

Ból klatki i bicie serca

.. ...Na pewno powiedz to lekarzowi bo taki napadowy częstoskurcz trzeba zdiagnozować.Dolegliwosci takich nie bagatelizuj wiec jak najpredzej zgłoś to może byc skutek brania narkotyków lub żle dobrane leki:P..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...ciekawa czy może byc to przyczyną ciągłego zmęczenia ( a rano zupełnie jestem nie do życia ). Dodam jeszcze, że puls mam miarowy. Calkiem niedawno miałam wykonywane ekg i też wyszło dobrze. Na pewno nie jest to normalne puls 160 to jest już częstoskurcz a więc radze iść do dobrego..