Przyczyny i skutki

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...- niezależnie od ich przyczyny - skuteczne są działania ograniczające nasilenie tego zjawiska. Szybkie ustąpienie objawów hipotonii można uzyskać zakładając nogę na nogę i uciskając jamę brzuszną przez zgięcie tułowia.U niektórych chorych dolegliwości ortostatyczne pojawiają się nawet w..

Niedowaga

Niedowaga

.. ...siatek centylowych. Przyczyny niedowagi. Niedowaga jest stanem nienaturalnym dla organizmu człowieka. Może wynikać z i stanowić przyczynę wielu procesów chorobowych. Niedowaga jako skutek utraty masy ciała może być objawem chorób pasożytniczych, zaburzeń wchłaniania produktów..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...pierwotnie spowodowane przyczynami poza sercowymi. W takich sytuacjach reanimacje nie przyniesie skutku, jeśli nie zostaną wyeliminowane te inne przyczyny. Nagłe zatrzymanie krążenia może być spowodowane znaczną utratą krwi ( hipowolemia ). W takiej sytuacji, aby reanimacja miała szanse..

Śmierć kliniczna

.. ...człowiek jest martwy. Jeśli przyczyny zatrzymania akcji serca i oddychania nie są nieodwracalne, możliwe jest jeszcze przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Punktem bez powrotu, według obecnej wiedzy medycznej, jest tak zwana śmierć mózgowa. Dokładnie, śmierć pnia mózgu, w którym..

Alodynia

.. ...przyczynowe, diagnostyka powinna być więc ukierunkowana na odnalezienie chorobowego tła występujących zaburzeń czucia. W przypadku polineuropatii cukrzycowej często skuteczna jest intensywna insulinoterapia...

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...miejsce wśród wszystkich przyczyn zgonów ludzi na świecie - przypomniał prof. Zbigniew Gaciong z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarze szacują, że w grupie po 80. roku życia nadciśnienie ma niemal 90 proc. osób. Dotychczas specjaliści nie byli jednak pewni, czy osoby w wieku 80..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...Hubert Kwieciński, główną przyczyną zgonów i niesprawności w krajach UE są udary mózgu, spowodowane głównie przez nadciśnienie. Skuteczne leczenie skutków udaru przez podanie leków trombolitycznych możliwe jest tylko w ciągu trzech godzin od wystąpienia objawów - później leki..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...choroba, uważana za główną przyczynę zgonów na świecie. Przez wiele lat nie daje ona objawów, ale nieleczona lub leczona źle znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...przez chorych - ważną przyczynę niskiej skuteczności leczenia nadciśnienia. Na świecie liczba osób z nadciśnieniem wrasta szybciej niż liczba ludności. Obecnie ma je ok. 1 mld ludzi, ale w 2025 r. będzie ich już niemal 1,6 mld. Jak przypomniał prof. Jerzy Głuszek z Katedry i Kliniki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...dlaczego nie likwiduje się przyczyn choroby tylko jej skutek? Będę bardzo wdzięczna. Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem poza forum? Pozdrawiam - Barbara sanba@wp.pl Panie Doktorze. Oczarował mnie Pan swoim ciepłym , profesjonalnym podejściem do pacjentów. niecodziennym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 64

.. ...leki leczą skutki a nie przyczyny. Zagłuszaniem skutków nie pozbędziesz się przyczyn. I jeszcze raz Ci poradzę - tę neospasminę możesz spokojnie sobie wykupić i nie ma problemu. Ale żadnych własnych pomysłów, to MUSI zdiagnozować specjalista. Persen, deprim to już jest chemia. Z chemią..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 97

.. ...szukania organicznej przyczyny moich dolegliwości, próbowałam różnych leków - w tym antydepresantów - których panicznie się bałam, aż w końcu jedna mądra pani neurolog wręcz zmusiła mnie do konsekwentnego zażywania Asentry. Przetrzymałam jakoś te początkowe skutki uboczne i żarłam ją..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 589

.. ...sam ze soba i szukalem przyczyny... Pomoc dorazna: hydroxyzyna pomaga, ale nie polecam bo to uzaleznia. Ja sie nie uzaleznilem ale wiem ze to ma takie skutki uboczne. Drugim preparatem ktory jest bez recepty to... no wlansie wypadlo mi z glowy : ) ale tez dobre, takie czerwone ziolowe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 608

.. ...nerwicą! Walczy się z przyczyną a nie skutkiem! Uwierzcie mi, przecież to samo przeszłam! Odwiedziłam wszystkich możliwych lekarzy, spędziłam kilka ładnych tygodni w domu na zwolnieniu. Prawie się załamałam. I co? Można z tego wyleźć bez prochów, zwłaszcza co kilka dni innych!..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...tylko nie wiem co jest przyczyna a co skutkiem. ja nie niestem smukła i też mam wypadanie płatka ale moja wada dała znać o sonie kiedy się odchudzałam ( w niecały rok 10 kilo ). teraz po urodzeniu dziecka przytyłam a serducho i tak daje znać o sobie. pozdrawiam. serce z wypadającym..

Chelatacja - Str. 8

.. ...Polsce, a dochodzenie przyczyny zakażeń WZW typ C wśród opisanych przez Pana 51 osób z * Promenady * w Warszawie, jest tylko do tego pretekstem. Teraz odbijam piłeczkę na Pańskie podwórko. Czyżby Pan był przedstawicielem lobby kardiochirurgicznego, któremu chelatacja coraz skuteczniej..

Chelatacja - Str. 13

.. ...oraz byłyby likwidowane przyczyny chorób ( spotyka się już coraz cześciej ale nie w oficjalnej medycynie - sama jestem przykładem ) a nie tylko objawy. Ludzie byliby zdrowi ,,jak rzepa * . Oficjalnie byłaby prowadzona skuteczna profilaktyka , począwszy od przekazywania właściwej wiedzy w..

Chelatacja - Str. 18

.. ...rzad. Lekarze nie lecza przyczyn tylko skutki. Prosze Pana UVE, co do USA - nie powinien Pan nic pisac na ten temat, jesli Pan tak dobrze nie wie. Doktorzy w USA ksztalceni sa tylko w leczeniu skutkow !!!!!. Ja mieszkam w USA i tutaj nie dopuszcza sie zadnych naturalnych metod leczenia...

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...likwidują objawy a nie przyczyny.I oczywiście mają skutki uboczne.Należy jasno się spytać konowała o przyczynę problemów z krwią.Podejrzewam że nie będzie wiedział.Dlatego doradzam kurację Gersona.Generalnie uważam że w kontekście informacji które przedstawiłem to tak jakby ktoś się..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...zastanowic się nad ich przyczyną. W pelni rozumiem ,ze się boisz ,ale trzymam kciuki ( choc z drugiej strony barykady.. ) Czy ktoś z was miał robioną ablacje w szpitalu Grochowskim ? i jaka jest opinia na temat tego szpitala i skuteczności tamtejszych specjalistów? Iza, dziękuję. Czy..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...naturoterapie, likwidujaca przyczyne choroby. Przestal miec bole i nie kaszle z krwia. To skuteczna metoda! Nic nie kosztujaca! wielu sie wyleczylo. nawet bardzo obloznie chorzy... Znam przypadki z otoczenia, ze ziola nic nie daly. U taty jest widoczna poprawa. To daje nam wiare i sile...

Nerwica - czy na pewno?

.. ...pozwalaja dotrzeć do przyczyn i rozciagaja leczenie w czasie. Nie mówię juz o skutkach ubocznych! 3 ) Jedynym lekarstwem jest psychoterapia - obojetnie czy dokonana pod okiem specjalisty, czy też kogos bliskiego 4 ) Gdy zaczniesz dochodzić do przyczyn, poczujesz to fizycznie! Nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...jednoznacznie wskazac przyczyny i skutku. to jest zamkniete kolo gdzie wszystko sie miesza. jak masz slabszy dzien umyslowo to wtedy pewnie nerwica wyzwala atak, a jak jestes na kacu, nawet w dobry nastroju to przez slabe elektrolity tez mozesz wyzwolic atak. obydwa beda tak samo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 31

.. ...nic się nie dzieje bez przyczyny, i wiesz mnie nerwica dopadła jak miałam dobry okres w życiu, ale myślę, że to dawne stresy wychodzą , nawet po paru latach, także pomyśl czy nigdy nie miałaś gorszych chwil albo jakiś stresogennych sytuacji Niech ktoś napisze czy jest jakaś skuteczna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 58

.. ...wybuchowa ale znam tego przyczyne.Staram sie odstawic stopniowo afobam i juz sa tego skutki,a maz zamiast mnie wspierac to jeszcze dobija,ze znow zaczynam swirowac,ze nie da sie ze mna pogadac,juz zaczynam wysoadac i nie wiem czy dam rade,a nie zeszlam z niego jeszcze calkowicie.Ciekawe..

Bypassy i co dalej?

.. ...co na pewno również przyczynia się do tych wszystkim skutków ubocznych. Mam nadzieję , że w końcu zdiagnozują i te odchylenia i właściwie podziałają , żeby mógł już trochę spokojniej dochodzić do siebie, chociaż cieszymy sie z tego co jest i każdą dobrą wiadomością cieszymy się , bo..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...stentów, niestety z przyczyn anatomicznych jest to niemożliwe. Profesor Grajek z Poznania, jest świetnym lekarzem, ale i on rozkładal ręce widząc mnie znów w szpitalu. Dziwił się, że jeszcze nie jestem po by - passach....A ja się właśnie tego panicznie boję. W ub. roku mialam operację..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...Moje nadciśnienie ma przyczynę w postaci akromegalii, która wkrótce ma być wyleczona. Mam w związku z tym pytanie: czy będę mógł przestać brać prestarium jak przyczyna nadciśnienia zostanie usunięta? Pytanie takie stąd, że ponoć leki na nadciśnienie bierze się całe życie od początku..

Betablokery a większa smiertelność

.. ...nierozsądne, bez względu na przyczynę odstawienia - po prostu można wpaśc w wielkie kłopoty. bzduuuuuuryy.blokery nie powodujĄ ŚmiertelnoŚci szybszej czy jakiejŚ tam.ja brałam długo proplanolol choć jest lekiem nieco przestarzałym.myŚlę ,że chodzi raczej o to żeby brać leki nowej..

Leki na nerwice

.. ...może mieć bardzo różne przyczyny. Może to być brak równowagi witaminowo - mineralnej w organiżmie i wówczas organizm szwankuje. Często leczy się skutki chorób a nie ich przyczyny. Są bardzo dobre naturalne produkty, które regulują pracę serca i regenerują nerwy,wpływają na produkcję..

Zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...20 lat. Jakiekolwiek przyczyny medyczne zostaly wykluczone. U mnie jest to w 99% ze stresu i w 1% z jedzenia ( kawa, czekolada ). Jedzenie juz dawno poprawilem ( z malymi skutkami ). Ze stressem, niestety, nie moge sie rozwiesc. Niecały rok temu miałam tzw. kolonoskopię wirtualna, chodzę..

Obniżenie tętna z 90 na 50 - czy to niebezpieczne?

.. ...uderzeń. Jaka to może być przyczyna i czy to niebezieczne jeżeli jestem 14 mieięcy po operacji Bypasów? Opisuję ponownie bo to niepokoi. Prawdopodobnie jest to skutek działania B - blokerów 90 uderzeń to zbyt dużo dla każdego a szczególnie dla pana Gdy serce bije szybko to zużywa więcej..

Dodatkowe skurcze - Str. 76

.. ...tylko ten zabieg usuwa przyczynę występowania częstoskurczy i skurczy dodatkowych. Niektórzy zabieg ten muszą mieć powtórzony, ale tego nikt nie wiem i się nie przewidzi czy dolegliwości przejdą od razu w 100% po pierwszym zabiegu i czy arytmia nie wystąpi ponownie. Mnie lekarze..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...nawet jeśli nie usuniesz przyczyny skurczy( bo jej nie usuniesz heh, chyba, że ją ablacją wypalisz ), to złagodzisz objawy. Od połowki relanium nie bedzie zadnych skutków ubocznych, oczywiscie doraźnie do brania. nie bój się bigeminii, nie masz podwójnych, ani potrójnych, to mowisz o..

Dodatkowe skurcze - Str. 289

.. ...co można przeczytać? Przyczyny wydania pieniędzy i jak je później wydać, ale ani słowa o skutkach tych działań, niemal ani słowa o przyczynach powstałych schorzeń, ani słowa o skutkach leczenia. Reklama leków w TV wygląda dokładnie tak samo. Najwyraźniej źle trafiłem. Justynka, łuszczycę..

Nierówne bicie serca

.. ...przypadku znasz przynajmniej przyczynę, często jednak skurcze dodatkowe to skutek nerwicy. Faktycznie to paskudna dolegliwość, która potrafii człowieka rozłożyć emocjonalnie i wpędzić w deprechę. Myślę, że powinnaś poprosić swojego lekarza żeby zapisał Ci jakiś lek ( beta bloker ), który..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...czegoś więcej na temat przyczyn oraz skutków zaistniałego stanu rzeczy. Domyślam się, że najprawdopodobniejszą przyczyną poszerzenia lewej komory może być zwężenie zastawki lub też zwężenie nadzastawkowe lub podzastawkowe. Jakie to może mieć konsekwencje dla płodu? Rozumiem, że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...leczenia wraz z ustąpieniem przyczyn. Jeśli natomiast utrzymują się dłużej, a nawet nasilają mimo ustąpienia sytuacji stresowej i braku zewnętrznych, * obiektywnych * czynników mogących je powodować, mówimy o zaburzeniach nerwicowych. Nerwica jest poważną dolegliwością o wielorakich..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...torbiel. jesli była ona przyczyną zawrotów to warto ją zoperować. jesli cierpisz na zawroty wskutek ucisku na jakiś nerw w okolicy szyi lub twarzy, na pewno cierpisz. głowa unerwiona jest bardzo dobrze i lekkie uciski są dolegliwe. zbadaj dobrze odcinek szyjny kręgosłupa. wszyscy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 135

.. ...stażem, najczęstsza przyczyna bólów w klatce piersiowej i okolicach oraz zawrotów i bólów głowy ( oraz innych bólów ) to : NAPIĘCIE MIęśNI KRęGOSłUPA, obręczy barkowej i szyi - na skutek ich przeziębienia lub naciągnięcia. Takie mięśnie sztywnieją i uciskają na nerwy ( co odczuwamy jako..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 221

.. ...twoje pytania. 2. Mylisz przyczynę i skutek. Skoro tak dogłębnie analizujesz to forum, w celu uzyskania stopnia specjalizacji, to powinaś była zauważyć, że kłótnia została sprowokowana, ponieważ kilka osób z tematu, którego - imienia - się - nie - wypowiada, zaczęło snuć teorie spiskowe,..

Migotanie przedsiomków - Str. 4

.. ...niedokrwiennym udarem mózgu. Przyczyną był skrzep spowodowany migotaniami, który zablokował mi jakąś żyłkę do mózgu. Na całe szczęście nie nastąpił żaden paraliż u mnie, ale skutki udaru odczuwam cały czas ( 9 miesięcy po udarze ). Pokochać musiałem swój Acenocumarol i Bisocard. Piszę o..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...bakteriemia może być przyczyną powtórnego IZW. Przez rok nie chorowałam, ale teraz boli mnie gardło i mam kaszel. Leczę się sama - tabletki do ssania, czosnek. Oczywiście chodzę do pracy. I tylko się zastanawiam, jakie tego będą skutki??? Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia, jak się..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...całe 3 lata aby poznać przyczynę i sposób walki z tą dolegliwścią. Przyczyna : 1. ciągle kumulujące się podświadomie nierozwiązane sprawy, problemy, które nas gnębią. Rozwiązanie wydaje się proste - odkręcać wszystko jaka najprędzej i niedopuścić do nadmairu zmartwień 2.Nadmierna ilość..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...zrobić, moze to jest ta przyczyna kulki w gardle? trzeba szukać do skutku a później z tym walczyc! pOZDRAWIAM niestety prywatnie. ciezko znalezc dobrego lekarza co leczy chlamydie. ludzie jezdza czasem na drugi koniec polski na wizyte. Zrob chlamydia pneuminia w klasach IgG i IgM. daj..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...znaczy nie wyleczymy przyczyny a staramy się zminimalizować skutki.Zwiekszone ciśnienie jest właśnie powodem powiększonej lewej komory serca co w póżniejszym czasie może być przyczyną zawału.Ale są też i dobre wieści jest wielu ludzi którzy żyją z nadciśnieniem dbają o siebie tzn dieta..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...kierunkiem i nie znależli przyczyny tej dolegliwości chdzimy po różnych lekarzach i nikt nie pomógł mojej córce poprostu skutek jest niema przyczyny mam dokladnie takie objawy jak wy wszyscy. Rozilem EKG i nic nie wykazalo.. Lekaz powiedzial mi ze to przez to ze jestem za nerwowy i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...pierwszym razem zlikwiduje przyczynę arytmii. Przeważnie wymaga kilku powtórzeń. Trzeba się liczyć, że minie kilka lat nim osiągniemy pożądany skutek. Trudno tu coć radzić. Musisz pogadać z lekarzami i to nie tylko tymi od serca ale i od ciąży. Tyle Ci mogę poradzić - jeśli jeszcze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 69

.. ...życzę. jos a co jest przyczyna stres, ciagla pogon za pieniadzem, a skutki ponosi serce. D ana piszesz o zimie ja prawie nie wychodze bo dolaczyla mi sie dusznica bolesna, kiedy wychodze na powietrze to mam bol za mostkiem, do D ) z tym wszystkim.pozdrawiam Serce ponosi nie tylko skutki..

Mam nerwicę lękową - Str. 2

.. ...nic się nie dzieje bez przyczyny,dopóki nie poznacie siebie, będzie słabo,w tej chwili walczycie ze skutkami nerwicy - - - nerwica sie ujawniła, przeciez nie powstała z dnia na dzień ,czyli tkwiło to w Was duzo wcześniej. Nieświadomie pielegnowaliście ją i trzeba było silnego bodzca..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...wyjaśnić mi bliżej kwestię przyczynowo skutkową nadciśnienia płucnego? pozdrawiam dziewczyny więc ja byłam wczoraj u kardio mojego z Ochojca i dwa razy mi znów mierzyli to cisnienie na podstawie falii zwrotnej i wyszło...9...!!!! a w szpitalu facet wymierzył na 36, przy czym fala..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej ). Z góry dzieki za pomoc...

Ból głowy, jakby w środku był kamień

.. ...jeszcze coś innego. Przyczyn faktycznie może być wiele, ale najprościej jest sprawdzić ciśnienie. Magda 23!!!! idz do lekarza poproś o zlecenie tomografii komp. głowy. to skuteczne badanie potrafi wykryć wiele nieprawidłowości. np tetniaka, który nie leczony może pęknąć i narobić wiele..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...Długotrwałe migotanie moze się przyczynić do udaru. Ja bym już dawno siedziała na prywatnej wizycie.. ale ja jestem panikara pozdrawiam serdecznie Koniecznie idź do kardiologa, takie stany jak twoje leczy się aktualnie farmakologicznie z dobrymi skutakmi. Coraz nowocześniejsz..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...lekceważy nikogo, sięga przyczyn nie skutków, a przede wszystkim NIE MA SKUTKOW UBOCZNYCH!!! Spróbuj, pozdrawiam dostałam juz wyniki, krew itp wszystko dobrze, holter - stwierdzono 1 epizod bloku przedsionkowo komorowego 2 stopnia Mobitz 1, oraz tachykardie. Ciagle czuje ból także z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1132

.. ...,zauwazylem scisly zwiazek przyczynowo - skutkowy miedzy wysilkiem fizycznym a atakami gdy wlasnowolnie dam w palnik mojemu cialku,organizm nie ma sil na akcje typu drgawki,dretwienie czy szumy a nawet jesli sie cos zaczyna to latwo to stlumic,przynajmiej dotychczas.. zaczalem regularnie..

Lexotan - skutki odstawienia

.. ...neurologa w celu określenia przyczyny moich dolegliwości. Po badaniu otrzymałam lek na migrenę który wcale nie pomagał. Nie mówiłam nic o odstawieniu Lexotanu, bo wtedy jeszcze nie wiązałam bóli z jego odstawieniem. Następnego dnia miałam bardzo duże bóle karku i ramion. Od tamtej pory..

Nerwica w ciąży - Str. 35

.. ...polegac na poznaniu przyczyny a nie likwidowaniu skutków ( leki ). Kazda osoba z nerwica ma jakas blokade ktora powinna peknąc. Ze mamy cos zakodowane w glowie, ale nie wiemy co , nie potrafimy sobie z tym poradzic i wtedy nas dopada nerwica. Sa dwa wyjscia albo same do tego dojdziemy i..

Nerwica w ciąży - Str. 64

.. ...zwalczac przyczyny lęku ( czyli glosno mowic o tym co nas trapi, nie tlumic emocji, zlych wydarzen, tego co nas boli, wszystko sobie tlumaczyc w pozytywny sposob ), a nie zwalczac skutki ( czyli brac leki )...

Badania krwi, czy sa poprawne - jak interpretowac?

.. ...nosa krew bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej ). Z góry dzieki za pomoc. Nie wiem co zrobić ,ponieważ miałam robione badania krwi w tym również..

Objawy nerwicy? często wybucham, denerwuję się

.. ...dopiero po wykluczeniu przyczyn somatycznych. Rozpoczęcie leczenia u psychiatry to poważna sprawa, psychotropy często silnie uzależniają, mają też skutki uboczne. Kylie, zanim się na to zdecydujesz, porządnie się przebadaj. Pozdrawiam. Barbarello, rozumiem Twój punkt widzenia. Jednak..

Zawroty głowy wciąż nie ustępują

.. ...które mogą mieć różną przyczynę, dlatego trzeba porobić badania, inaczej sie nie da. polecam z wlasnego doswiadczenia tabletki homeopatyczne Vertigoheel. kupić sobie 2 opakowania i brac 3 razy dziennie. na pewno pomoze na zawroty glowy zwiazane wprawdzie z niedosluchem dostalem od swojej..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...zastawek może byc zarówno przyczyną jak i skutkiem ( np. mitralna - zespół Barlowa, lub skutek nadciśnienia tętniczego ). Masz niedomykalność zastawki trójdzielnej ( miedzy prawą komorą i prawym przedsionkiem ) i mitralnej ( między lewą komorą i przedsionkiem ), nie napisałaś jak poważna..

Opuchlizna serca

.. ...Może powstać z różnych przyczyn między innymi nadciśnienie tętnicze, wady zastawkowe lub dziedziczna. Serce robi się coraz większe w skutek przeciążenia co prowadzi do spadku kurczliwości i z czasem nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi. Nie wiem na czym polegać będzie..

Prosiłbym o parę rad i odpowiedzi dotyczących mojej sytuacji

.. ...zainteresowałem się przyczynami po trzecim zdarzeniu. Obudziłem się w okolicach godziny czwartej nad ranem. Przez kolejne trzydzieści minut usiłowałem zasnąć z marnym skutkiem. Znów zaczęły się uściski, znów przyjemne i mogłem je przerwać ruchem głowy. Mocno się zrelaksowałem cały czas..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...działające objawowo ( a nie przyczynowo! ). najskuteczniejszym i najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem w terapii nerwic ( zwł. z komponenta lekową ) jest stosowanie własnie leków z gr. SSRI/SARI ( ew. azapironow,np. buspironu - lęk uogólniony ). tylko co zrobić jeżeli jest bezwzględne..

Problemy z sercem powodowane skrajnym wysiłkiem?

.. ...kardiolog twierdzi ze to prawdopodobnie w skutek nieleczonego przeziebienia badz zapalenia stawow... Prosze o komentarze zwlaszcza co do skrajnego wysilku.. Pozdrawiam i zycze zdrowia w 2009 roku: ) Helhaim..

Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton.

.. ...radioterapeutycznym. Okazao si, e gwn przyczyn braku wsppracy z zalecanym programem byo poczucie beznadziei. Gdy zacz zgbia sposoby radzenia sobie z poczuciem beznadziei, zaadoptowa wyobrani jako metod motywacyjn stosowan w zarzdzaniu i biznesie. Program Simontona obejmuje obecnie wiele..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 86

.. ...to one wlasnie byly przyczyna biegunek,a te z kolei skutecznie upszykszaly zycie. nie wiem czy mialas robione to badanie,bo jezeli nie to,chcialam ci tylko podpowiedziec ,ze warto je wykonac. pozdrawiam DO Małgorzata.k Miałam kolonoskopie,pierw Mi wyszło,że mam zapalenie jelita,zrobili..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 40

.. ...nic nie dzieje sie bez przyczyny a nerwica jest skutkiem zdarzen w naszym zyciu ... Bog pomoze nam jestem pewna - bylam miesiac temu na mszy z modlitwa o uzdrowienie i minal mi lek przed smiercia: ) to jest lekcja dla nas ...a kazdy musi wyciagnac wlasne wnioski Witam wszystkich!! Już..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 163

.. ...sztuka jest zrozumienie przyczyn i nie unikanie sytuacji ktore wywoluja objawy. ; ) Dodam ze nikogo absolutnie nie probuje pouczac, na nikogo wplywac, dziele sie tylko wlasnym doswiadczeniem. Napisze jeszcze jak uniknelam stosowania lekarstw. po prostu balam sie skutkow ubocznych. Nie..

Nocny wzrost ciśnienia

.. ...Podejrzewam, że tu tkwi przyczyna. Żaden lekarz jednak na to nie wpadl. Czy masz podobne kłopoty? Widać przepisują tylko coś co usuwa skutki a nie przyczynę.Przypuszczalnie jest to niewłaścviwa dieta albo zatrucie. Do Lili,nie wiem czy mam bezdech bo spie sama,wiec...ale dobrze ze..

Sex a nerwica

.. ...proponuje abys rozwiazala przyczyne problemu zamiast leczyc skutki .A problem tkwi w dziecinstwie to co przezylas jako mala dziewczyna nie zostalo oczyszczone z emocji ( przepracowane ) i teraz na poziomie podswiadomym daje o sobie znac. Proponuje abyc udala sie na hipnoterapie w..

Rak płuc a naturoterapia

.. ...ale wiadomo jaka jest przyczyna tego raka??? pozdr Witam! Kruszynko czy twój tata pali papierosy bo mój tak rzucił jak się dowiedział ze jest chory ale to juz było zapóżno!Mój tata po wzięciu wycinka i stwierdzeniu jaki to jest rodzaj guza zaraz dostal chemie bo była zadyszka itd..

Jak odzyskac kondycje?

.. ...każdemu. Zależy to co jest przyczyną - u mnie był nią brak dostatecznej aktywności fizycznej. pozdrawiam Polecam kijki - nordic : ) Są naprawde skuteczne, zwłaszcza że pozwalają na dłuższy stabilny wysilek w fazie tlenowej. Sa naprawdę znakomite dla kondycji, samopoczucia i przy..

Odwodnienie - Str. 5

.. ...sobie winna bo mylisz przyczynę ( odwodnienie ) z jej skutkami( osłabienie, podwyższenie tętna ). Pomniejszasz też znaczenie czynników istotnych takich jak emocje czy niedostateczna ilość snu i jego zła jakość w związku z tym że go przerywasz w nocy. Kto Ci powiedział że emocje z rana..

Czy to skutki uboczne (Betaloc Zok Procoralan)

.. ...najważniejsze jest wyleczyć przyczyny mojej choroby, skutki leczone przez lekarzy chemicznymi lekami niszczą inne organy i co z tego,że dzialają prawie natychmiast jak skutki i jakość życia moga być mocno niezadawalające. Może te wskazówki Ci jakoś pomogą choć jeszcze za krótko to..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...Drugie: to szukanie przyczyny, bardzo dokładne badania wysokie ciśnienie może skutowac wylewem krwi do mózgu i tzw udarem moze to skutkować upośledzeniem jakiejś funkcji: wzrok, słuch, pamieć, ruch itp najważniejsze bardzo dobre badania - szpitalne i zapobiegawczo - dobre leki na..

Ucisk w gardle,przełyku od ponad roku...

.. ...dżwigać? To może być też przyczyną zmian w kręgosłupie szyjnym.Głowa też może boleć od kręgosłupa.Spróbuj.Proste badanie,a może Ci pomóc.Jeśli to będzie to ,to weż skierowanie na rehabilitację.Tylko się długo czeka. na podwyższone ciśnienie - ziołowa nalewka z jemioły.Tania i..

Nadciśnienie i nerwica

.. ...organizmu, jednak związek przyczynowo skutkowy jest możliwy. Co do przemijalności nadciśnienia w takiej sytuacji - rokowania są niepewne, raczej skoki ciśnienia są możliwe do zniwelowania. Po więcej informacji odsyłam do literatury medycznej sprawdzonych autorów - uznanych w środowisku..

Nastoletnia nerwica - Str. 17

.. ...ma. Można poznać ich przyczynę, skutki i wtedy tak jak wspomniałaś szukać sposobów jak sobie z nimi radzić. Ale uwierz mi, dowiadywanie się * na zapas * nie niesie raczej niczego dobrego. Ja po przeczytaniu wątków typu * wszystkie najdziwniejsze objawy nerwicy * wpadłam w taki wir....

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 25

.. ...lęki, fobie, których przyczyn można doszukać się poza systemem rodziny. Dobry psycholog wie jednak, że choroba może być komunikatem. * Ten człowiek chce coś powiedzieć, inaczej nie potrafi. Tylko co - i dlaczego? * Jeśli psycholog uzyska odpowiedzi na te pytania, może o wiele skuteczniej..

Ból klatki i bicie serca

.. ...Na pewno powiedz to lekarzowi bo taki napadowy częstoskurcz trzeba zdiagnozować.Dolegliwosci takich nie bagatelizuj wiec jak najpredzej zgłoś to może byc skutek brania narkotyków lub żle dobrane leki:P..

Nerwica

.. ...cholesterol.Poczytać o przyczynach nadciśnienia. a nie masz nadwagi? Schudnięcie 5 - 7% wagi ciała skutecznie obniży ciśnienie.Nawet jak jest mała nadwaga,to schudnięcie 5 kilo obniży. Ja polecam codzienny jooging( wiedomo,że na początku,ędą to krutkie trasy ),a przy joogingu..

Nerwica- czy tak ma być?

.. ...zawroty głowy moga miec przyczyne czysto fizyczna, ale i moga je wywoływać emocje * zaszłe, odłożone w nas ), dlatego bez własciwej diagnozy trudno o skuteczne leczenie.Pozdrawiam.. Zabawne bo u lekarza byłam, jak wspomniałam i u rodzinnego i w szpitalu ( to nasz główny prowadzący, dobry..

Duszności i kołatanie serca

.. ...naturalnej, leczącego przyczyny dolegliwości, a nie tylko skutki. Nie wiem, skąd jesteś, ale w każdym większym mieście w całej Polsce są przychodnie medycyny naturalnej, fachowcy - nie oszołomy, tych się wystrzegaj. W Warszawie jest np. przychodnia Droga do Zdrowia, Trea. Porad..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 8

.. ...lęki, fobie, których przyczyn można doszukać się poza systemem rodziny. Dobry psycholog wie jednak, ŻE CHOROBA MOZE BYĆ KOMUNIKATEM . * Ten człowiek chce coś powiedzieć, inaczej nie potrafi. Tylko co - i dlaczego? * Jeśli psycholog uzyska odpowiedzi na te pytania, może o wiele..

Nerwica, padaczka czy nic z tych rzeczy?

.. ...powinien szybko wyłapać przyczynę. Powinnaś powiedzieć mamie i czym prędzej udać się po skierowanie - już nawet nie dlatego, że miewasz takie * ataki * i chcesz je skutecznie leczyć - .. ale i chociażby dlatego, aby się dowiedzieć skąd one się biorą.. - jeśli ktoś ma padaczkę, zawsze..

BODYMAX PLUS

.. ...zmeczenie? Przewlekłe zmęczenie może mieć wiele przyczyn i należałoby chociaż zrobić podstawowe badania krwi a bodymax plus , wydaje mi się , że bardziej wiara jest potrzebna w skuteczność tego preparatu...