Przyczyny kaszlu

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...warstwy ściany tętnicy, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju tętniaków. Etapy powstawania blaszki miażdżycowej. 1. Prawidłowa ściana naczynia wieńcowego. 2. Ogniska stłuszczenia błony błony wewnętrznej tętnic wieńcowych - lipidozy. 3. Kaszowatość tętnic ( atheromatosis ) - ogniskowe..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...oddechowy. Astma - częsta przyczyna u dzieci. Ból może być spowodowany przez duszność, wzmożone napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...organizmie, co również przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi. Leki z grupy sartanów mają więc podobne efekty działania do inhibitorów konwertazy angiotensyny, ale nie wykazują efektów ubocznych związanych z blokowaniem konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...naturoterapie, likwidujaca przyczyne choroby. Przestal miec bole i nie kaszle z krwia. To skuteczna metoda! Nic nie kosztujaca! wielu sie wyleczylo. nawet bardzo obloznie chorzy... Znam przypadki z otoczenia, ze ziola nic nie daly. U taty jest widoczna poprawa. To daje nam wiare i sile...

Po bajpasach - Str. 5

.. ...i Echo nie wskazały przyczyny bulu. Z USG wynikło, że nadal utzymuje się niewielka ilość płynu w opłucnej. Utzrymuje się suchy kaszel. Przypisano mu tableki przeciwkaszlowe na noc. Czy można te bule przypisać procesowi gojenia się ran po bypasach ??? Możliwe jest zinfekowanie górnych..

Dodatkowe skurcze - Str. 280

.. ...swoim przykładzie, że przyczyną potykania się serca jest przede wszystkim cukier. Nie tylko ten, a może nawet w ogóle nie ten zwykły, który kupujemy w sklepie czy zawarty w napojach słodzonych ( tak jak zazwyczaj na odczepnego sugerują lekarze w innych przypadkach ), ale głównie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...powinna sie zastanowic nad przyczynami opuchlizny bo moze to byc zbyt dlugie przebywanie w pozycji siedzacej ( zle - bo to problemy z krazeniem ), moga to byc zylaki a i objaw niewydolnosci serca. Rownie dobrze moze byc to taki dzien ... w sumie jak kaszlesz czy kichasz to nie jest to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...bakteriemia może być przyczyną powtórnego IZW. Przez rok nie chorowałam, ale teraz boli mnie gardło i mam kaszel. Leczę się sama - tabletki do ssania, czosnek. Oczywiście chodzę do pracy. I tylko się zastanawiam, jakie tego będą skutki??? Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia, jak się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 58

.. ...flegmy. Szukaj innej przyczyny tego kaszlu. Do Sole32: zaburzenia rytmu wszyscy źle znoszą ale łatwiej jest gdy wiadomo co dolega i jak z tym postępować. Poproś lekarza o badanie holtera, a może uda się * złapać * jakieś zaburzenie? Podczas normalnej pracy serca nie można określić co się..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro

.. ...moze i u Ciebie to jest przyczyna ale to moze stwierdzic tylko lekarz. O, o tym nie pomyślałam. Chociaż ja miałam robione usg 2 dni temu, z tym, że lekarz bardziej skupiał się na nerkach, ale jamy brzusznej też było usg robione, więc mam nadzieję, że by zauważył... Cały czas czuję przy..

Nieznana przyczyna duszności

.. ...nie wykryli. Uznali że przyczyną może być stres, ale nie podoba mi się ta diagnoza. Jestem alergikiem i choć chodziłem na odczulanie, to objawy alergii nie ustąpiły. Czy możliwe że mam początki astmy albo coś? Nie mam kaszlu ani świszczącego oddechu, w nocy w sumie śpię spokojnie, ale..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...nabieraniu powietrza. Przyczyną może być kilkuletnie palenie, moze być również jakieś powikłanie ( przechodziłem zapalenie oskrzeli chyba w ostatnich dniach ). Zaczynam się bać, bo wyczytałem, że takie kłucie i kaszel to objawy raka płuc. Czytałem też o nerwicy ale ostatnio unikam..

Infekcja dróg oddechowych??

.. ...toribiel na zatoce może być przyczyną tak długo utrzymującego się kaszlu ( ponad miesiac ), bólu gardła, kataru i stanu podgorączkowego? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. ..c.d. morfologia krwi wyszła ok, nie stwierdzono, rzadnego stanu zapalnego ( ob: 2, cpt - 0,8 ). Torbiele i..

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...palić,bo być może jest to przyczyną częstych infekcji dróg oddechowych..Na zatoki zrób tak: w ganku zaparz 2 - 3 łyżki rumianku.Wstaw garnek do zlewu,wsyp 1 łyżkę soli i 1 łyżkę sody oczyszczonej.Nakryj głowe recznikiem i nad garnkiem oddychaj.Wdech ustami,a wydech nosem.To rozrzedzi..

Obawy o pluca

.. ...nie potrafili znalesc przyczyny dla przykladu ...i dalej kaszle wujek... wiadomo ze najlepszy jest lekarz...i oczywiscioe ze wybieram sie do niego ...ale wybieram sie na urlop za dwa tygodnie bede juz w polsce...i od razu dermatolog przeswietlenie pluc..wszystko co mnie meczy ,..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...piszesz może mieć wiele przyczyn, również niestety bardzo poważnych, choćby częsta zakrzepica żył głębokich. Kaszel, ból i podwyższona temperatura jest wtedy jednym z objawów zatorowości. Pisze o tym ponieważ skoro dopiero przyjechałaś to pewnie masz za sobą dłuższe unieruchomienie, a..

Kaszel i trzepotanie serca

.. ...Mysle ze Betaloc jest przyczyna moich klopotow, w ulotce wyraznie napisano że zmienia prace serca, Juz wczesniej prosilam o zmiane Betalocu , na Metocard bo, zauważyłam,że Betaloc absolutnie nie znosi napadów duszności i kolatek a jesli juz sie pojawiaja to trwają mimo zażycia leku ok 2..

Pieczenie w klatce piersiowej i kaszel.

.. ...Przedewszystkim kaszel bez przyczyny. Infekcja dróg odddechowych jest mało prawdopodobna,podejrzewałbym raczej zgage. Niepokoi mnie Twój kaszel bez żadnej przyczyny,czy wypluwasz przy tym krew?? Paliłes wczesniej papierosy?? Witam.Nie paliłam nigdy papierosów i nie palę.Ale to nie zgaga..