Przyczyny kołatania serca

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...mającym dolegliwości. Przyczyn kołatania serca jest bez liku. Z reguły do lekarza trafiają osoby, które mają trwające dłużej ( a mogą trwać od sekund do godzin, czasem dni ! ) szybkie bicia serca - czyli częstoskurcze. Mogą mieć częstość od 140 - 150 do ponad 200 na minutę. W zdrowym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...trudno jest znaleźć przyczynę pogorszenia samopoczucia, ustalić naturę kołatań serca, a bez tego trudno je leczyć. Ale warto próbować - np pisałem już o tym - event holter, czyli holter który dostaje się na tydzień i włącza guzikiem jak pojawią się kołatania. Rzpoznanie co to za arytmia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...złę?? czy mogły być przyczyna tych złych tabletek które brałam na tarczyce??? Mam trochę nadwagi, i mało ruchu praca siedząca, po powrocie do domu ide sie połozyc i zazwyczaj tak już soie do rana dnia następnego, potem po wstaniu z łózka czuje takie wolne uderzenia serca a pożniej bije..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...stwierdzil konkretnej przyczyny takiego zachowania serca. Jest to bardzo przykre dla mnie, doszly nowe objawy bol glowy ( jakby cierpniecie ) zimne stopy i dlonie oraz dusznosci, oslabienie i czasem mam takie uczucie jakby serce wogole nie bilo. Myslalam nawet ze to nerwica. Dodam ze juz..

Propranolol - Str. 3

.. ...tarczycy. U mnie główną przyczyną drżenia rąk i nerwowości była nadczynność tarczycy. Badania robiłam tzw. po nitce do kłębka, ( mnóstwo różnych badań ) obecnie biorę propranolol 10mg 2xdziennie po 1 tabl. drżenia rąk ustały po dwóch tygodniach od zastosowania, lekarz powiedziała mi że..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...jelitami tez moga być przyczyna arytmii. Pozdrawiam. Elżbieta: Ja miewam głupi nawyk czytania ulotek dotyczący leku - bład!. Hej! Co to za farmazony!! : ) Ulotki są po to, żeby je czytać i sie do nich stosować! Krzysiek - nie przejmuj się tym i nie słychaj tych złych rad z kilku..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...zrobić? szukam wciąz przyczyny swoich arytmii a tego badania do tej pory nie miałam. Czy można też zrobić go prywatnie? dzięki za odpowiedzi. http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=11802&spec=45&_tc=49AA5CFFA0E648F7A60E6F34601846B4 ciekawy artykuł na ten temat Elżbieto czy udało..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...się nie zgodziłam, z przyczyn osobistych...nie mogłam zostać i leżeć...ale nie wiem czy dobrze mi to wyjdzie...??? Niedawno trafiłam na ostry dyżur z zaburzeniami oddychania oraz z dużym kołataniem serca. Miałam trochę podwyższone ciśnienie 150/90 ( zazwyczaj mam 105/60 ). Zbadali krew,..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...wykazały, sprawdźcie czy przyczyną waszych problemów nie jest ZWĘŻENIE PNIA TRZEWNEGO. Jest to choroba rzadko rozpoznawana przez naszych lekarzy, gdyż daje mylące objawy. Najważniejsze z nich: - ból z lewej strony pod żebrami, szczególnie po posiłku - bóle żołądka - nudności, wymioty -..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...ramach poszukiwania przyczyn kołatania serca proponuję zrobić podstawowe badania: morfologia, OB, badanie ogólne moczu i sprawdzić funkcję tarczycy ( TSH ); potem można powędrować do kardiologa ( myślę, że wykona badanie usg serca ). A papierosy szanowana pani pali?, a jak z kawą ? - i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...opisujecie mogą być przyczyną niedomykających się zastawek - duszności, kołatania serca, mrowienie w rękach, zawroty głowy, ale gdy chodzi już o poważną niedomykalność.Niestety trzeba zrobić usg serca, żeby to stwierdzić, ekg miałam robione kilka razy, nigdy nic nie wykazało. posluchaj..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...strach. WIEM, że ich przyczyną jest stres i nerwy. Tak jak każdej z Was. Przerobiłam wszystkie opisywane tu objawy: kołatanie serca, drżenia i mrowienia kończyn, biegunki, nocne poty, ( aż do konieczności zmian piżamek ), * glut * w gardle, ataki paniki kończące się nawet omdleniami w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 31

.. ...jak zaczęłam szukać przyczyny to czuję co raz gorzej i ataki kołatania serca nasilają mi się okrutnie - często myślę,że dłużej nie wytrzymam. Mam 28 lat i 2 letnią córeczkę, taraz jestem na zolnieniu lekarskim i bardzo dużo o tym myślę i wydaje mi się,że to jeszcze gorzej. Na pewno..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 234

.. ...witamin może także być przyczyną nerwicy. Kupilam magnez do picia, zobaczymy, moze pomorze, mam nadzieje: - ) Zawsze warto sprobowac, napewno nie zaszkodzi. witam!Już kiedyś pisałam na tym forum. Na jakiś czas objawy ustąpiły, aż do wczorajszej nocy. Mam taką dolegliwość jak napadowe..

Od dzieciństwa odczuwam bóle serca

.. ...jest to wlanie tego przyczyna, po spożyciu piwa na 2 dzień mam kołatania, i uciążliwy ból serca, który trwa i po kilka godzin, bez ustanku. Już kolejny raz tak właśnie mi się dzieje. Nie wiem co mam o tym myśleć. Może ktoś wie, czy to jest normalne? PO pierwsze ile pijesz alkoholu? Bo np..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...pytanie:co naprawdę jest przyczyną naszych chorób. Dzięki temu, ze znalazłam odpowiedź i zaczęłam stosować wiedzę w praktyce, unikęłam jodu radioaktywnego, wycofały się guzy, głowa i nogi nie bolą, zapomniałam o wrzodach żołądka, refluksie, ischias * ie, kołataniach serca, o długich,..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...wyleczyć? Co może być przyczyną takiego stanu zdrowia? Co mogę zrobić by temu zapobiec i zacząć normalnie funkcjonować? Badania nic nie wykazują Z góry dziękuję za odpowiedź Jesli chodzi o te omdlenia, kołatania serca i duszności po przebytym wielokrotnym zapaleniu migdaków ( anginy, to..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie zminijszyły i lepiej sie czuje. Zażywam 3 x 10mg dziennie a ciśnienie utrzymuje sie w granicach 100 - 130/60 lub 140/70 czasem wyższe. Od kilku miesiecy zauważyłem że zgodnie z tętnem..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...Polecam sprawdzenie, czy przyczyną waszych dolegliwości nie jest zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i..

Syndrom WPW typu A, duszności oraz bóle w klatce piersiowej

.. ...oznajmił że jest to przyczyna mojej wady serca wpw typu A. Od niedawna ( jakieś 8 m - cy ) doszły nowe dolegliwości: bóle w klatce i dziwne kołatanie serca, kołatania ustępują po 15 - 20 sekundach, natomiast bóle utzrymują się nawet przez 1 - 2 godziny poczym wszystko mija. Próbowałem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 417

.. ...muszą być jakieś inne przyczyny i miałam rację. Okazało się, że mam zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk, bóle i kołatania serca, ataki przyspieszonego bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, napady paniki i lęku o życie, uderzenia gorąca..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 574

.. ...kaszel. zaczyna się bez przyczyny, potem jest duszenie w klatce, kołatanie serca no i opanowuję już drezcze. z reguły kończyło się to ogromnymi drgawkami, biegunką i czasami wymiotami. Oczywiście miałam przy tym pełno śliny w buzi. Nawet nie chce mi się już chodzić po lekarzach. jak..

Czy ktoś ma podobnie? Moje serce bije inaczej

.. ...można lekceważyć innych przyczyn( których może być stado )... Bardzo często, pojawiający się lęk przed umieraniem, kołatanie serca z uczuciem że na chwilę stanęło - towarzyszące temu mrowienie i nagłe osłabienie z objawami przyduszania to często najzwyklejsza nerwica. Kardiolog nic tu..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...koszmar, zanim znalazłam przyczynę mojego fatalnego samopoczucia, którą było zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk i mięśni, bóle stawów, kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...objawy mogą mieć różne przyczyny, trudno jednoznacznie przesądzać co Ci dolega. Wspomniałam o wit. B12, bo jej niedobór powoduje m.in. zawroty głowy, osłabienie, zaburzenia widzenia, problemy z chodzeniem i koordynacją ruchów. Zdarza sie dosyć często, ponieważ ta witamina występuje w..

Kołatanie serca, serce po prostu wariuje

.. ...bez powodu może być przyczyną nadczynności tarczycy. Miałam takie objawy. Wiele młodych osób choruje na tarczycę. Obecnie leczę tarczycę, objawy powoli ustępują. Przy nadczynności jest jeszcze wiele innych objawów, jak nerwowość, poty, chudnięcie i in. Warto zrobić badania w kierunku..

Kołatanie serca i przyspieszona akcja serca

.. ...jakie mogą być tego przyczyny. Mam 22 lata, badanie EKG wykazało mu mnie przyspieszoną akcje serca. Co powinienem zrobić? Lekarka przepisała mi Betaloc w małych dawkach, ale ja nie chce w tym wieku faszerować się lekami, których podobno potem nie można odłożyć. Pragę nadmienić, że jestem..

Kołatanie serca

.. ...to rowniez moze byc przyczyna. I to by bylo na tyle. Na wyhodnym przemila pani doktor sypnela dosc nie smacznym zartem , zebym sie nie martwil bo jak przezylem do teraz to przynajmnie miesiac do badania tez przezyje. Aha dostalem jeszcze zwolnienie z w - f * u do konca roku szkolnego...

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...nie wiem co może być przyczyną tego kołatania ?? Czy zrobić jakieś dodatkowe badania czy poczekać bo może jeszcze działaja odżywki na organizm ?? Prosze o jakąs rade : ) Z góry dziekuje Pzdr Mam podobne obiawy. Ponoć jest to jakaś niewielka wada płatka zastawki dwudzielnej. Jeden z tych..

Przerost prawej komory serca

.. ...wpw, czy to moze być przyczyna, objawy szybkie tętno, kołatanie serca, nierównomierna praca serca, zasłabnięcia, bóle w klatce piersiowej, sine dłonie i stopy, zmęczenie, duszności, bóle głowy. Wyniki badań EKG:Rytm pozazatokowy o częstości 85/min, ujemne zalamki P w II, III, avF, ujemno..

Meridiany serca

.. ...bezsenność, ale są także przyczyną ogólnoustrojowych zaburzeń czynnościowych. Prowadzą, bowiem do dysfunkcji meridianu serca. W początkowym okresie dolegliwości są niewielkie i często lekceważone. Pojawiają się bóle w okolicy międzyłopatkowej, skłonność do nawracających zakażeń górnych..

Zawroty głowy i kołatanie serca.

.. ...stanie odkryć faktycznej przyczyny Twoich dolegliwośći a chyba chodzi o to aby je wyeliminować? My możemy tylko pogdybać i pocieszyć. Daj znać jak coś się więcej dowiesz, porobisz jakieś badania. pozdrawiam A co do holtera to lekarz kardiolog. Czyli skierowanie do kardiologa, a na szybko..

Duszności i kołatanie serca

.. ...naturalnej, leczącego przyczyny dolegliwości, a nie tylko skutki. Nie wiem, skąd jesteś, ale w każdym większym mieście w całej Polsce są przychodnie medycyny naturalnej, fachowcy - nie oszołomy, tych się wystrzegaj. W Warszawie jest np. przychodnia Droga do Zdrowia, Trea. Porad..

Uczucie kołatania serca i zdenerwowania po jedzeniu i piciu

.. ...mysle, ze w duzej mierze przyczyna jest alergia pokarmowa lub drozdzyca ukladu pokarmowego...cos mysle, ze grzybki odbieraja energie:/ Widzę że nie jestem sam...z tym że u mnie nie ma na to reguły...zjem na śniadanie 3 kanapeczki i jazda, słabo mega serce dostaje kopa czasami się *..