Przyczyny podwyższonego ciśnienia

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi 25 procent ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30 proc. dorosłych. Szwajcarska firma Cytos opracowała szczepionkę przeciwko hormonowi..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...się nie zgodziłam, z przyczyn osobistych...nie mogłam zostać i leżeć...ale nie wiem czy dobrze mi to wyjdzie...??? Niedawno trafiłam na ostry dyżur z zaburzeniami oddychania oraz z dużym kołataniem serca. Miałam trochę podwyższone ciśnienie 150/90 ( zazwyczaj mam 105/60 ). Zbadali krew,..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...nerek,zwężeń aorty itp przyczyn nadciśnienia/,od kilku lat przyjmuje regularnie leki,ale zauważyłem pewną przypadłość.Leki obniżają mi tylko ciśnienie skurczowe natomiast wartość ciśnienia rozkurczowego jest niezmienna. I tu moje pytanie: jakie mogą być - oczywiście tylko..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...medtody nie znam. Co do przyczyny?Mam podwyższone ciśnienie 145/90, puls w normie ale co zauważyłem...generalnie trenuję siłownia , bieganie i tu się pojawił zonk! Kiedy biorę kreatynę intensywność kłucia wzrasta, kiedy piję 3 kawy i więcej dziennie intensywność wzrasta, kiedy mam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to ciśnienie czy też może postępowac? Mam niedomykalność trójdzielna II stopnia i mitralną..

Bardzo dziwne ciśnienie 120/42

.. ...i nie mieć powaznej przyczyny, jednak może u ich podłoża istnieć jakać patologia. Konieczne jest pełne badanie lekarskie i prawdpopodobnie wykonanie badań dodatkowych ( np echo, TSH ). Proszę udać się do lekarza na wizytę. ja też kate nie spotkałam się, radzę po prostu wizytę u lekarza,..

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...cieplota ciala, mam na mysli to ze caly czas jest on bardzo cieply, potrafi w srodku zimy chodzic z rozpieta kurtka.Jakie moga byc przyczyny wysokiego cisnienia w mlodym wieku i czy mozna to jakos wyleczyc?..

Ból głowy, zawroty głowy, biegunka i mdłości

.. ...mi się znalezść ich przyczynę. Z własnego doświadczenia wiem że nie ma się co słuchać innych i l lepiej dobrze się przebadać na własną ręke. Z twojej wypowiedzi wynika że sama prowokujesz swój stan ( podwyższone ciśnienie ) coś cię gnębi psychicznie ( ciąża )strach przed tym??. Druga..

Czuję cały czas tętno

.. ...który pomoże ustalić przyczynę. Ciśnienie spoczynkowe 135/85 nie jest * książkowe * - od kilku lat za górną granicę pożądanego ciśnienia spoczynkowego uznaje się 120/80. Wartości do 139/89 to tzw. przednadciśnienie - jeszcze nie nadciśnienie, ale już podwyższone w stosunku do pożądanego...

Zapalenie mięsnia sercowego?

.. ...wysoki puls ponad 100 bez przyczyny, ostanio mam podwyższone ciśnienie nieraz dochodzi do 140/80 zazwyczaj miałem 120/60. Laryngolog powiedział ze spływa mi ropa po scianie gardła zapisał antybiotyk, miewam nieraz bole w okolicy serca i jakby nierówne bicie, szarpnięcia. Miałem robione..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...zawsze zlokalizować przyczynę tego, żebym mógł wreszcie cieszyć się pełnia życia, żebym wstając rano nie musiał sie martwic o to czy mnie dziś będzie bolała głowa czy mi się będzie w niej kręciło. Pozdrawiam Bez sensu brać proszki na nadciśnienie skoro jak mówisz holter ciśnieniowy nie..

Ucisk w gardle,przełyku od ponad roku...

.. ...dżwigać? To może być też przyczyną zmian w kręgosłupie szyjnym.Głowa też może boleć od kręgosłupa.Spróbuj.Proste badanie,a może Ci pomóc.Jeśli to będzie to ,to weż skierowanie na rehabilitację.Tylko się długo czeka. na podwyższone ciśnienie - ziołowa nalewka z jemioły.Tania i..

Nadciśnienie w wieku 17 lat?

.. ...odpowiednie. przeczytaj o przyczynach nadciśnienia lekko podwyższone ciśnienie można obniżyć odżywiając się odpowiednio oraz pić nalewkę z jemioły i ciepłą herbatkę ze skrzypu z sokiem z cytryny.Nie palić ,nie pić kawy i alkoholu,coca coli.[zawiera kofeinę.] moze ci ciśnienie skoczyło z..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...nadciśnienie? Co może być przyczyną że jest wyższe niż przy zeszłym badaniu? Czy można przy takich parametrach uprawiać sport? Ostatnio trochę pływam i jeżdzę na rowerze stacjonarnym. Zastanawia mnie fakt iz w zeszłym echo maiałam wymiar prawej komory 19 a teraz 27. Czy to może sie az..

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...objawy i wie co może być przyczyną... Zaczęło się to bólami głowy, bardzo ciężko zaczynało przychodzić mi przyswajanie informacji, nie potrafiłam się skupić... Udałam się do lekarza, okazało się, że mam podwyższone ciśnienie. 2 tygodnie obserwacji i padła diagnoza - nadciśnienie. Do..

Ciśnienie podwyższone ???

.. ...wypoczynkiem. poczytaj też o przyczynach nadciśnienia,może znajdziesz j ą u siebie. kup soboe ziołowe ,,Tabletki uspokajające labofarm * * ,może się stresujesz i ciśnienie ci się podwyższa,więcej ruchu,jakiś rower czy basen... witajcie wszyscy ! dziekuje za wasze opinie, powiem wam ze..