Przyczyny powstawania

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...następuje zawał serca. Przyczyny powstawania blaszki nie są do końca poznane. Wiadomo że czynnikami ryzyka są między innymi: dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć męska ( ochronne działanie estrogenów ), wiek, pewne predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze,..

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...blaszki miażdżycowej. 0. Przyczyny powstawania blaszki miażdżycowej. cholesterol LDL turbulentny przepływ krwi ( stres ciśnieniowy ) niezidentyfikowane czynniki / toksyny homocysteina palenie papierosów infekcje wirusowe nadciśnienie kompleksy immunologiczne I. Uszkodzenie śródbłonka -..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...cholesterolu we krwi przyczynia się do powstawania blaszki miażdżycowej, będącej przyczyną choroby niedokrwiennej serca. Cholesterol możemy podzielić na dwie frakcje: LDL ( cholesterol o niskiej gęstości i HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są..

Lewogram

.. ...bodźcoprzewodzącym. Przyczyną odchylanie osi elektrycznej serca w lewo może być zawał mięśnia sercowego. Lewogram może także pojawić się w czasie napadu częstoskurczu komorowego. Rozwijający się przerost lewej komory, na przykład w źle leczonym nadciśnieniu tętniczym, może doprowadzić do..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...wysięku krwi poza żyły. Przyczyny owrzodzenia podudzi. Istnieje kilka teorii tłumaczących powstawanie tzw. zmian troficznych skóry golenia. Ostatecznie jednak, skóra staje się cienka, ciemna ( złogi hemosyderyny - zdegradowanej hemoglobiny z przesączonych czerwonych krwinek ) i podatna..

Tętniak rzekomy

.. ...tętniaka. Najczęstszą przyczyną powstawania tętniaków rzekomych są urazy tętnic, zwykle tętnic kończyn dolnych. Tętniak rzekomy tętnicy udowej jest najczęstszym miejscowym powikłaniem koronarografii. Wprowadzenie cewnika do serca za pośrednictwem tętnicy udowej uszkadza jej ścianę. Mimo..

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...należy wykluczyć inne przyczyny tych nieswoistych objawów. Przyczyny zespołu jelita drażliwego. Dokładne przyczyny i mechanizmy powstawania choroby nie są znane. Uważa się, że dochodzi do zaburzenia odczuwania wrażeń bólowych z obszaru jelit, zaburzenia ich motoryki oraz być może pewnych..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...stanowi 4 co do częstości przyczynę śmierci na świecie. Obraz POChP łączy w sobie cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy i rozedmy. W przebiegu choroby rozwija się stan zapalny oskrzeli oraz naczyń układu oddechowego, dochodzi do niszczenia miąższu płuc i powstawania bulli..

Skolioza

Skolioza

.. ...Przyczyny skoliozy. Przyczyny powstawania skoliozy nie są do końca poznane. Liczne teorie odnoszą się miedzy innymi do zaburzeń genetycznych, defektów budowy i funkcji tkanki łącznej, zaburzeń wzrastania. Rozpatrywane są także możliwe związki skoliozy z chorobami mięśni i układu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...dolegliwość. Dziwi mnie tylko przyczyna powstawania tej wady. Lekarze wyliczają: zapalenie wsierdzia, rumień, reumatyzm. Nigdy tych schorzeń nie miałam, ale widocznie powstaje to na tle nerwowym. Tylko nie wiem - jak nasz stres łączy się z tym wypadaniem? Czy działa to na zasadzie spadku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 147

.. ...Zapytajmy więc teraz o przyczyny, w wyniku których powstać może coś takiego jak nerwica lękowa. Zazwyczaj sądzi się, również wśród laików, że tego rodzaju nerwica powstaje zapewne z tak zwanego szoku lub przynajmniej z tego co sobie laik wyobraża. Albo też mówi się o warunkach..

Chelatacja - Str. 12

.. ...jaką ma wiedzę na temat przyczyn powstawania miażdżycy i jej eliminacji. Ważne jest, a nawet śmiem twierdzić ,że najważniejsze, jakie składniki wzmacniające i w jakich ilościach zostaną Panu przepisane. Ważne jest również, aby były one czyste, pozbawione metali ciężkich, rozpuszczalników..

Po ablacji - Str. 16

.. ...zabieg tak naprawdę usuwa przyczynę powstawania częstoskurczu. Ja miała zabieg w Częstochowie i czuję się dobrze. wcześniej faszerowali mnie tylko tabletkami ... bezsensownie..... miesiąc temu trafiłam w końcu do dobrego kardiologa, który mi zaproponował ablację no i dziś jestem już po..

Arytmia to cecha młodości

.. ...więc nie wiem jaka jest przyczyna powstawania arytmi ? Czy możliwe jest to , że z wiekiem ten mechanizm sie wyciszy ? w chwili obecnej mam 17 lat i przed soba jeszcze 4 lata dojzewania mam nadzieje że się to wyciszy ... Jesli ktos coś wie na dany temat to bardzo bymprosił o właczenie sie..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...organizmu, może także przyczyniać się do powstawania miażdżycy, skoro na ketozie można zbić cholesterol?? Czy miażdżyca powstaje tylko przy zwiększonej ilości związków cholesterolowych?? Byłbym wielce rad, gdyby ktoś łaskawie zechciał się cośkolwiek wyrazić w tej materii. Z góry..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...czy zostaje usunięta przyczyna powstawania arytmii? Pozdrawiam. Tak zgadzam się każdy jest kowalem swojego losu. Ale mylisz sie za pomoca ablacji została usunięta przyczyna arytmii. Właśnie to ognisko, które wytwarzało te błedne impulsy, które wytwarzały dodatkowe ( zbędne skurcze )...

Migotanie przedsionków i rokowanie w leczeniu

.. ...rokowanie w tej chorobie serca? Wszystko zalezy od wieku, przyczyny powstawania migotania przedsionkow i przestrzegania zalecen lekarzy. Na swiecie zyja miliony ludzi z tym zaburzeniem rytmu.Pozdrawiam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 74

.. ...szczegolnie interesuja mnie przyczyny jej powstawania, czy jest to tylko kwestia doswiadczen, stresu, czy tez genetyki itp itd. Dziekuje z gory za odpowiedz : ) Pozdrawiam cieplo i zycze spokojnego popoludnia! Hej Krysiu! Dziękuje za cenne rady, tak smao jak ty boje sie afobamu, jestem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...komórkach jest główną przyczyną ich nieprawidłowego funkcjonowania i powstawania chorób cywilizacyjnych, takich jak: choroby sercowo - naczyniowe ( niewydolność serca, zawał ), nowotwory, osteoporoza, choroby układu immunologicznego, powikłania układu krwionośnego przy cukrzycy i inne...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 101

.. ...dowiesz się jakie są przyczyny jej powstawania i skąd się biorą te ataki i wtedy możemy podyskutować albo zafunduj sobie wizytę u psychologa to najbardziej fachowa osoba w tej chwili dla ciebie. Xyz, jak słusznie zauważyłeś to forum nie jest * nasze * . Po drugie, ja nic nie porównałem,..

Ocena wpływu rodzaju biustonosza na powstawanie nowotworu piersi

.. ...dopasowanie biustonosza może przyczyniać się do powstawania nowotworu piersi? TAK NIE 17. Z jakim stwierdzeniem by się Pani utożsamiła a )nosiłam biustonosz, bo nie wypadało inaczej b )nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu bez biustonosza c )biustonosz nie miał dla mnie znaczenia, równie..

Lexapro - Str. 3

.. ...Właśnie * benzo * są przyczyną powstawania i znacznego wzrostu depresji. Ich oddziaływanie na mózg jest fatalne. Polecam przy tej okazji niezwykle wartościowe obserwacje kliniczne co do * bzd * pani prof. Ashton, na stronie http://www.benzo.org.uk/polman/index.htm Lekarze niestety..

Zawał utajony - ukryty?

.. ...nerwicy serca. Jest pare przyczyn powstawania zawalow. Zawal ukryty moze byc grozny, sa nawet przypadki smiertelne. Powinien byc leczony farmakologicznie. dzieki Mik za odpowiedz,bardzo mi tymi odpowiedziami przybliżyłes sytuacje.jakie sa jeszcze inne przyczyny powstania tego zawału ?..

Przyczyny wady serca-Całkowity Nieprawidłowy Spływ Żył Płucnych

.. ...pytanie co może być przyczyną powstawania wad serca. Jestem młodą osobą, to było moje pierwsze dziecko, pragnę mieć kolejne dzieci, jednak strach przed przechodzeniem przez to wszystko kolejny raz może okazać się silniejszy. Chciałabym dowiedzieć się DLACZEGO to się stało... Czy są w tym..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 9

.. ...fragmenty wyjasniające przyczyny powstawania w nas chorób. Jest to historia kobiety,( katoliczki ), która przeżyła śmierć kliniczną.Jest bardzo sensownie i z sercem napisana, lubię do niej wracać. Zaczynam : * NASZE MYSLI MAJA ZDOLNOŚĆ przyciągania pozytywnej i negatywnej energii, KTÓRA..

Jeśli to nerwica to co dalej

.. ...artykuły , które tłumaczą przyczyny powstawania nerwicy, tego tzw. * błędnego koła * i podane sa sposoby, jak sobie z tym radzic.Jest tam też wiele wiadomości dot.innych sfer Życia, od których zależy nasz komfort lub jego brak.Pozdrawiam. Czytam te fora i sama się skuśiłam aby opisać..

Depresja

.. ...psychologicznegoi podłoża przyczyn powstawania wiekszości chorób w tym depresji i róznych jej odmian.Ja dzieki tej ksiązce przyjrzałam sie przyczynom moich chorób i nie mogłam odmówic słuszności twierdzeń autora w wielu kwestiach.Pozdrawiam Halo, marzenie,mnie też wyzywali od nygusa,..

Siniaki po leki PLAVIX

.. ...zażywasz także dodatkowo inny lek rozrzedzający krew, np. kwas acetylosalicylowy, być może jest inna przyczyna powstawania wylewów podskórnych ( siniaków ), którą po rozmowie z lekarzem da się wyeliminować...