Przyczyny skurczu

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...przewodzenia może być przyczyną występowania częstoskurczów. Fala depolaryzacji może przechodzić z przedsionków do komór drogą dodatkową i powracać wstecznie pęczkiem Hisa do przedsionków. Taka wędrująca fala depolaryzacj nazywana jest reentry i jest ona przyczyną powstania..

Dławica Prinzmetala

.. ...skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic wieńcowych nie są znane, sam skurcz może występować w związku ze stresem lub wysiłkiem. Istotny jest też wpływ nałogu nikotynowego. Dolegliwości bólowe są takie jak w przypadku bólów wieńcowych wywołanych..

Tężyczka

Tężyczka

.. ...w organizmie. Główną przyczyna jest spadek stężenie wapnia w osoczu krwi ( hipokalcemia ), ale w niektórych sytuacjach podobne zaburzenia może wywołać także znaczny spadek poziomy magnezu. Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni, rozpoczynające się zwykle od mięśni rąk,..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...ruchów mimowolnych. Ich przyczyną jest pojawianie się niezależnie od naszej woli skurczów pewnych partii mięśni. Zaburzenie może dotyczyć całego ciała, kilku lub tylko jednej grupy mięśnie. Dystonia może występować jako zaburzenie uwarunkowane genetycznie, może być także objawem..

Drżenia

.. ...mimowolnych. Bezpośrednią przyczyną ich wystąpienia są naprzemienne, niepodlegające woli, skurcze mięśni o przeciwstawnej funkcji ( np. zginacze i prostowniki ). Jest to jednak zwykle efekt choroby toczącej się znacznie wyżej - w układzie nerwowym człowieka. Drżenia mogą mieć charakter..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...mającym dolegliwości. Przyczyn kołatania serca jest bez liku. Z reguły do lekarza trafiają osoby, które mają trwające dłużej ( a mogą trwać od sekund do godzin, czasem dni ! ) szybkie bicia serca - czyli częstoskurcze. Mogą mieć częstość od 140 - 150 do ponad 200 na minutę. W zdrowym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek .. Byłem u kardiologa, zalecił..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...potrafi okreslić tego przyczyny, jest jakis * nieswój * . Mąz badając mu puls czy ciśnienie potrafi wyczuć nierówna prace serca :( . Szmer rozkurczowy 2/4 niedomykalności aortalnej wzdłuż lewego brzegu mostka i skurczowy 1 - 2/6 nad aortą, dobrze wypenione tętno udowe. W 24 godzinnym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...zbadać czy nie ma innej przyczyny częstoskurczu. Lekarz powiedział żebym brał potas raz dziennie, w razie wysiłku zażyć dodatkową dawkę, oraz magnez i powinno być dobrze. Mam pytanie: Czy w takim wypadku mogę uprawiać jakiś sport ? I czy jest szansa na zanik ewentualnych częstoskurczów..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...lekarz stwierdził, że przyczyna najprawdopodobniej jest niski poziom potasu, kardiolog to potwierdził, ponieważ EKG wysiłkowe było ok - zaczełam więc łykać Kalipoz, Kaldyium, Aspargin... Lekarz rodzinny przepisał jeszcze Corectin 5. Do końca grudnia miałam jeszcze 3 ataki, mimo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...jednak to nie one były przyczyną. A jeśli chodzi o abalcję to uważam że to najlepsze rozwiązanie tylko to może osunąć przyczynę częstokurczy bo tabletki tak można brać i brać i tak brałam przez rok, a mój stan sie tylko pogorszył Martusia, zycze odwagi i trzymam kciuki. Ja tez po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 37

.. ...– ta są zwykle moje przyczyny tego ) i od razu po badaniach stwierdzili ze kwalifikuje się ablacji. Ktos akurat chyba wypadl wiec moglem od razu się zdecydowac, ale nie wiedzac o tym nic i majac slub w perspektywie 3 miesiecy, powiedziałem ze się musze przygotowac i przemyslec...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...polecam nie tylko z przyczyn medycznych ale i * towarzyskich * . Pan profesor jest przemiłym człowiekiem, bardzo otwartym, życzliwym i sympatycznym : ) Beata - u mnie OK. Trochę mi noga dokucza. Jest żótło - fioletowa i trochę ciągnie. Chodzę normalnie i nie mam problemów z..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek .. Byłem u kardiologa, zalecił..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...wystepuja bez wyraznej przyczyny, np. rano, kiedy leże w łóżku. ( czasami to właśnie czestoskurcz mnie budzi nad ranem ). Stres nie jest u mnie z pewnoscia glowna przyczyna. Ale za to, kiedy jest mi bardzo zimno, tak, ze az mnie trzesie, mam prawie 100% pewnosc, ze zaraz dostane..

Echo serca - Str. 28

.. ...ile, jakie , co mozębyc przyczyna. Każdy zdrowy czlowiek ma pewna ilośc skurczy dodatkowych nadkomorowych, ze zmęczenia , stressu , z uzywek i nie sa one grozne. Jesli jest ich za duzo lub sa pochodzenia komorowego nalezy pomyslec o leczeniu farmakologicznym lub elektrofizjologicznym ,..

Echo serca - Str. 45

.. ...uprawiałeś sport może być przyczyną nieco większej niż przeciętna lewej komory. Ta niedomykalność wydaje się zupełnie nieistotna. Jest dobrze! no to jeszcze ja, bo niedawno byłam diagnozowana w szpitalu na komorowe skurcze dodatkowe, które mi dokuczają i powiedziano mi, że ECHO mam..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...tak to wtedy jest to przyczyna tych skurczy i dostaniecie odpowiednie leki. Silne leki podane tylko na arytmie moga wam tylko zaszkodzici sa niebezpieczne, zrozumcie to. Chyba nie jestescie madrzejsi od lekarza prawda?? On wie co robi a wy odrazu chcecie ablacje ktora generalnie pomaga..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...nocy i koniec spania. Przyczyna bezsennosci u mnie jest nerwica i dodatkowe skurcze serca czyli arytmia, ktora potrafi niezle namieszac w psychice.Mozesz miec ja na tle nerwowym badz masz WPW.Poczytaj temat WPW ablacja.nIe wiem jakiego rodzaju masz ta arytmie, jak ja odczuwasz i jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 687

.. ...uznałam że taka była przyczyna. Potem jedna wróciły. Duszności nasilały się. Dodatkowo pojawiła się arytmia, częstoskurcz serca. Z dnia na dzień miałam coraz mniej siły. Pojawiły się zawroty głowy. Czułam się jak bym była pijana. Ciągle płakałam, pojawiły się problemy z żołądkiem. Bolało..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...pozegnac wyzbywajac sie przyczyn ich zajscia. Tu jest czysta ewidencja miedzy sucha skora dloni, ktora potrzebuje natychmiastowego naoliwienia witamina E od zoladka to sie zatrzyma druzgocaca deterioracja miesnia sercowego. Do tego nie trzeba byc ekspertem aby to zauwazyc. Szczegolnie ze..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...się że można usunąć przyczynę częstoskurczu. Do tej pory nie brałam leków, a z napadami radziłam sobie wstrzymując oddech. To jedyne zalecenia w dziecięcej poradni karidiologicznej w Olsztynie, nie polecam!Wszystkie do tej pory przechodziły, miałam ich ok 4 - 6 rocznie, do ok pół godziny..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...od ok 5 lat. U mnie przyczyną jest głównie nerwica lękowa ale nawet gdy jest jakoś zaleczona ( głównie Seroxatem )skurcze nie znikają. Odczuwam je w gardle i w klatce piersiowej, czasem słabiej czasem silniej albo tylko w gardle. Nie wiem jakiego są typu czy komorowe czy nadkomorowe bo..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...kardiologa czy nerwica jest przyczyną tych skurczy. Twierdzi, że nie. Teraz jestem na etapie rzucania palenia. Nie palę czwarty dzień. Podobno jest to najgorszy, kryzysowy dzień i co? Skurcz dodatkowy za skurczem dodatkowym. Jak sądzicie czy przyczyną nasilenia się tych skurczy może być..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...lekarza.bo musza byc jakies przyczyny tych bólów i omdlen.pozdrawiam Pati: Zaraz zaraz, ja wywnioskowałam, ze omdlenia, bóle, zawroty głowy byly u Ciebie po pierwszej ablacji, a po drugiej pozostaly tylko te dodatkowe skurcze, co są prawidłowowe, z tego co tu niektorzy piszą. Chcesz..

Po ablacji - Str. 16

.. ...zabieg tak naprawdę usuwa przyczynę powstawania częstoskurczu. Ja miała zabieg w Częstochowie i czuję się dobrze. wcześniej faszerowali mnie tylko tabletkami ... bezsensownie..... miesiąc temu trafiłam w końcu do dobrego kardiologa, który mi zaproponował ablację no i dziś jestem już po..

Ablacja - Str. 7

.. ...zabiegiem usuwa się przyczynę częstoskurczu. tabletki można tak brac i brać i brać aż zaczną powoli tracić swoją moc i wykończa twój organizm. Mnie się udało bardzo szybko bo w styczniu trafiłam do szpitala gdy się fatalnie czułam, a teraz już jestem po zabiegu.Ablację miałam w..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...Co tak naprawdę jest przyczyna zespolu WPW. Przyczyna WPW i innych czestoskurczow moze byc np. grypa a scislej piszac powiklania po niej. Grype trzeba wyleczyc natychmiast przy sklonnosciach do arytmii. Najlepiej antybiotyki i bez zabawy w ziolka. a jakie są objawy wpw? Witajcie. Jak..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...dalej.Trzeba zlikwidować przyczynę, a nie objaw. tel. 0501 232 804 Ja mam nadciśnienie i dodatkowe skurcze. Ciśnienie się obniżyło, ale dodatkowe skurcze wciąż występują... partiami po kilkanaście naraz co kilkanaście sekund! Na początku kuracji beta blokerami czułam sie fatalnie! byłam..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...skurcze mogą mieć różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w holterek i się dowiedz : ) Witam wszystkich! zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...31 lat ustal co jest przyczyną tych slabot. U mnei byly infekcje uszu i nieleczona grypa.. Wiecie co moze powodowac wrazenie choroby psychicznej? Zatkane uszy. Brud sie myje a nie kolekcjonuje wypadanie zastawki to sprawa bardzo powazna. widzialem program o tym nie wkręcajcie sobie tego..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...nerek,zwężeń aorty itp przyczyn nadciśnienia/,od kilku lat przyjmuje regularnie leki,ale zauważyłem pewną przypadłość.Leki obniżają mi tylko ciśnienie skurczowe natomiast wartość ciśnienia rozkurczowego jest niezmienna. I tu moje pytanie: jakie mogą być - oczywiście tylko..

Dodatkowe skurcze

.. ...tarczycy, moze tu tkwi przyczyna przyspieszonego tetna? A skurczami dodatkowymi się nie przejmuj. Ja je miewam sporadycznie od 10 lat i zyję. Wszyscy lekarze których o to pytałem bagatelizowali problem, może im w końcu uwierzyłem bo się już tak nie przejmuję jak kiedyś. hormon tarczycy..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...( mialem ) z innych przyczyn niz wy ( po ablacji ), to u mnie To zadzialalo. Od tygodnia nie mam ani jednego a mialem 4000 na dobe... Jeszcze troche sie poobserwuje ( jestem niedowiarkiem w szoku, ze To pomoglo ) i zdradze wam szczegoly. Basiu - byłam przebadana w Klinice Kardiologii w..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...chciała.Wiem ,że jest to przyczyna tego wypadającego płatka ,że mam niedomykalnosc zastawki I stopnia ,że tez jest to na tle nerwowym - a musze przyznać że jestem furiatka i nie panuje nad soba .Ale kiedy przychodza te momenty z tymi wyskokami serducha to panikuje ,i przez tyle lat nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...zaczynam rozumiec,ze przyczyna moich dolegliwosci tkwi gdzies glebiej,slyszalam gdziesze bardzo pomocne sa sesje u psychoanalityka,ktory poprzez odpowiednie seanse dociera do naszego srodka i wyciaga to co nas dreczy ,czasem nieswiadomie.Lecz tych sesji napewno trzeba sporo i mysle tez..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jest też jakas inna przyczyna morfologiczna, ze reaguje własnie serce a nie inne narządy. Jaka jest na to metoda - po pierwsze nie szukaj kogos kto cię z tego wyleczy ale zdiagnozuj dokladnie czy jest to dla ciebie bezpieczne czy nie. Tak samo z częstoskurczem, który równiez się czasem..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...samoistnie i bez wyraźnej przyczyny powraca; czasami widzę związek z jakaś infekcją; bardzo mnie to dołuje; teraz już nie wierzę, ze coś pomoże; oby tylko nie było gorzej. To leczenie jest nieodpowiednie Mam pytanie do MI - jak odczuwasz skurcze komorowe i nadkomorowe ja od 17 lat..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...czy zostaje usunięta przyczyna powstawania arytmii? Pozdrawiam. Tak zgadzam się każdy jest kowalem swojego losu. Ale mylisz sie za pomoca ablacji została usunięta przyczyna arytmii. Właśnie to ognisko, które wytwarzało te błedne impulsy, które wytwarzały dodatkowe ( zbędne skurcze )...

Szybkie tetno II

.. ...czestoskurczu zalezy od jego przyczyn. Jezeli podloze jest nerwicowe, to wtedy ablacja nie jest potrzebna, tylko dobry psycholog lub psychiatra : ) Slyszalam o ludziach, ktorsy miewali czestoskurcze z nerwow, i ktore przeszly po pewnym czasie, wraz z wyleczeniem nerwicy. Jezeli natomiast..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...twierdzi, że to moje emocje, przyczyną są nerwy.Czy ktoś sobie z tym poradził? Jak to zrobić? Dzieki anty - spamowi genialnemu skasował mi się post nad którym się męczyłem... nie chce mi się pisać drugi raz, powiem tylko: Nie sądziłem żę problemy z psychiką, a sercem się tak bardzo..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...innych kardiologicznych przyczyn?pytam bo zastanawiam sie jaki porod moze byc u mnie zalecany a z moim lekarzem jeszcze o tym nie rozmawialam pozdrawiam dzieki pyzunia za odpowiedzi: ) ) ) a do kasi - szczerze mówiąc to u mnie nigdy niczego dokładnego nie zdiagnozowano bo badan..

Nierówne bicie serca

.. ...przypadku znasz przynajmniej przyczynę, często jednak skurcze dodatkowe to skutek nerwicy. Faktycznie to paskudna dolegliwość, która potrafii człowieka rozłożyć emocjonalnie i wpędzić w deprechę. Myślę, że powinnaś poprosić swojego lekarza żeby zapisał Ci jakiś lek ( beta bloker ), który..

Skurcze w klatce piersiowej

.. ...i ekg stwierdzil, że przyczyny nie zna ale to nic grożnego. Od 2 tygodni zażywam tabletki antykoncepcyjne, ginekolog twierdzi, że to nie powinno mieć związku. Czy powinnam zrobić Echo serca, czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Idź na USG serca dla świętego spokoju. Możesz zbadać..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...podzastawkowym moga byc przyczyną nieprawidłowego ruchu płatków w czasie skurczu lewej komory. Obecnie ocenia sie, że częstotliwość występowania MPV wynosi 2 - 4 % w calej populacji. Jest ono rozpoznawane 2 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn, a czestośc występowania wzrasta wraz z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...albo zawal!!!Nestety przyczyne do dzis bada prokuratura......To byl dla nie taki szok ze z tego wszystkiego dostalam miesiaczke dwa tygodnie wczesniej!!! Dziewczyny napiszcie mi czy macie te paskudne skurcze dodatkowe???? Pozdrowienia Czesc serduszka, Basiu to co napisalas jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...to same przejda jesli przyczyna tkwi w budowie, uszkodzeniu lub w przewodzeniu serca jest gorzej dolegliwosci moga sie nasilac, czsem ich nie mam miesiac a potem pod rzad przez trzy miesiace dziennie po kilka godzin. Pytasz czy sa niebezpieczne?? Sama nie wiem ale jakos jeszcze zyje,..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...informacje na temat przyczyn powstania dodatkowych skurczów komorowych, przebiegu leczenia, dalszej prognozy co do rozwoju choroby. Dotychczasowa diagnostyka to: morfologia, mocz, elektrolity, TSH, ECHO. Wszystko to jest w normie.Czekam na Holtera. W końcu ktoś pisze o komorowych : ), bo..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...dolegliwosci ani jej przyczyn do konca. Od małego bylem osoba dość pobudliwą i nerwową, a w wieku 5 - 6 klasy podstawówki przyplątała mi się narwica natręstw. Teraz oczywiscie juz te mysli nie dreczą mnie tak jak bylo dawniej, ale jeszcze caly czas przyjmuje leki, choc niedlugo planuje z..

Stany lękowe po ablacji - psychoterapia

.. ...ze nie mam arytmi, a przyczyna dolegliwosci sa bledy wychowawcze rodzicow( paranoja dla mnie to jest ).zawsze chcialem skontaktowac sie z lekarzem, psychologiem ktory na wlasnej skorze przeszedl przez pieklo arytmi, dodatkowych skurczy i innych trudnych do opisania dolegliwosci..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...się czy znalazł juz przyczyne tych dziwnych dolegliwości? pozdrawiam. Witam atom czy ty tez masz takie objawy bo ja je mam juz dosc dlugi czas i nie wiem co to jest,a mam tego juz serdecznie dosc,czy ktos zna odpowiedz? Witaj.Ja mam dokładnie to samo krótkotrwały skurcz przełyku lub..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...dochodzi ewentualnej przyczyny. Stąd moje pytanie do Czytelnika, bo również miał kłopoty z ciśnieniem, czy nie jest to objaw chorobowy ? Boję się, żeby nie łapały mnie ataki częstoskurczu ( migotania jakby się skończyły ). Pozdrawiam serdecznie. Dana sory bo powiesz moze ze sie czepiam,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 76

.. ...sie do tego migotania przyczynić? Napiszcie jak często u Was występuja te migotania? Witam Migaczy! Trzy tygodnie po ablacji i to bez migotań ani nawet ostatnio skurczy dodatkowych! Niestety złapałam nie wiadomo skąd ani z jakiego powodu jakąś infekcję no i niestety antybiotyk dopiero..

Interpretacja EKG

.. ...dextrogyrie czy to może być przyczyną dolegliwości??? Do wywołania skurczu serca potrzebny jest impuls elektryczny który rozpoczyna skurcz i układ przewodzący który umożliwi dotarcie tego impulsu do poszczególnych jam serca.W normalnych warunkach żródłem tego impulsu jest węzeł zatokowy..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...120/48 z tendencją do spadku.. jak widać ciśnienie rozkurczowe jest BARDZO niskie. Co mam z tym zrobić? jakie są tego przyczyny? Skurczowe w normie, rozkurczowe jest zbyt dużo obniżone. Marsz do lekarza...

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 3

.. ...komorowe lekaz mowil ze przyczyny sa rozne moze gdzies jest w organizmie jakies zapalenie moze kiedys przeszlam zapalenie miesnia sercowego podejrzenie bylo ze jeden zab jest winien wiec wyrwalam ale niestety nie pomoglo teraz juz niemoge te dodatkowe skurcze sa okropne i ta tachykardia..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...rozkojarzenie myślowe - bywa przyczyną arytmii - może wywoływać bezsenność - powoduje zaburzenia przewodu pokarmowego, bo prowokuje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych, a szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...jest niebezpieczny z przyczyn * technicznych * - raz jak straciłam przytomność, mało brakowało, a spadłabym na tory metra, nie powinno się też prowadzić samochodu, no bo nigdy nie wiadomo kiedy to się zdarzy, niektórzy mają to tylko przy wysiłku, a ja np nawet kiedy leżę. Fajnie droga W,..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...Marta,chce Ci pomoc poznac przyczyny Twoich dolegliwosci i sposoby jak im przeciwdzialac dlatego sle Ci fragmenty z * Poradnika zielarza * autorstwa Witolda Poprzeckiego. * Czestoskurcz napadowy - /Tachycardia paroxysmalia/ jest zawsze objawem ubocznym powazniejszego..

Skaczące cisnienie i nerwica

.. ...ja i myślę, że dużo przyczyniły się moje kłopoty rodzinnej do choroby, witam serdecznie chciałbym ci powiedziec ze ja równierz mialem te same dolegliwosci co ty moje cisnienie rosło do 200/160 lekarze stali nademną niewiedząc co robic,ataki czestoskurczu rózne badania rózni lekarze,nic..

Przerwy w biciu serca

.. ...duzy stres i to jest przyczyną Twojego stanu zdrowia...Nie przejmuj sie z tego co piszesz ma skurcze dodatkowe...Wiem ze jest to meczace,ma 37 lat a skurcze dokuczją mi od 9 roku zycia po traumatycznych wydarzeniach...Oczywiscie zgłoś sie do lekarza aby sie upewnic i uspokoic ze to nic..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 657

.. ...pod kontroli to główna przyczyna tego wandalizmu.Niestety my tego nie zmienimy. Będzie coraz gorzej z roku na rok i do tego trzeba się przygotować! tak mam ,uczucie oszłomienia ,czuje sie jak pijana,ściskanie w żołądku albo skurcze jelit,ciezką głowę i strach ze zaraz dostane zawalu albo..

Dziwny rytm w sercu i wysokie tętno

.. ...mają arytmię, ze jej przyczyną są nerwy - sama tego doświadczyłam. Nie mówię tu o np. 30 dodtkowych skurczach na dobę - bo . Nerwy na pewno nie sprzyjają, ale wiem, że człowiekowi, który ma taki atak jak np. powyżej, albo coś podobnego trudno wytłumaczyć, żebyu się wyluzował. Spróbuj..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...Witaj Milka i właśnie przyczyna Twojego częstoskurczu jest nieznana?ile masz lat?I jak długo trwały te ataki na początku, a ile potem?A co wyzwala te częstoskurcze?wysiłek?stres?czy może nic? czy miewasz podczas ataków wielomocz, czy tylko silne bicie serce z osłabieniem. ile pytan: )..

Uczucie przewracania się serca

.. ...swój rytm z różnych przyczyn np. kłopoty z tarczyca, zaniedbana gospodarka mineralna itp. Wiem o czym mówisz bo miałem podobne skurcze i czasami siedziałem ze strachu nie ruszając się w obawie o następne. Odwiedziłem kardiologa i okazało sie że przyczyną moich skurczy jest wypadający..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 3

.. ...leczymy wtedy skutki - nie przyczynę , której nie znamy : - ) . A może minie Ci samoistnie ? Z arytmiami różnie jest - i to ich wredna i piękna cecha zarazem, chociaż nie - raczej wredna :P . Nie wiem gdzie mieszkasz, ani jak czujesz swoją arytmię ( czy przez nią czegoś unikasz, inaczej..

Drętwienie palców u stóp

.. ...może wie co może być przyczyną? Witaj Yola: ) To co opisujesz, dretwienie palów u stóp i zaplatanie sie palców na siebie to nic innego jak skurcz mieśni stopy. Mam podobny problem co jakis czas. Proponuje łykanie magnezu najlepiej z potasem dopóki przykurcze nie ustąpia. A pozniej wtedy..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...się czuję i sam szukam przyczyny mojego nadciśnienia. Może rzeczywiście za dużo czytam w internecie gdzie tylko straszyć potrafią. Dziś dostałem skierowanie do kardiologa , może trafię na jakiegoś dobrego który zechce mi pomóc. Nie będę pisał już o innych dolegliwościach jak refluks czy..

Czy to nerwobóle? ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku serca

.. ...drętwienie kończyn ( bez przyczyny np. kiedy siedzę., Zdarza się rzadko na szczęście ). Do tego ostatnio mam niekontrolowane skurcze mięśni. Najczęściej jak śpię. aha.. dodatkowo towarzyszy uczucie zmęczenia i ciężej mi się oddycha( uczucie ścisku płuc - podobno typowe dla nerwobólów )...

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...??? jaka może być tego przyczyna ??? Skoro wszystkie badania wychodzą dobrze ?? może powinienem zrobić jakieś inne badania ??? Czy jest możliwe aby te skurcze powstawały na wskutek zęba który był leczony kanałowo i był niedoleczony ?? kardiolog powiedział mi ze tak może być a stomatolog..

Dodatkowe skurcze oraz lęki

.. ...agorafobie i to jest przyczyna. A i jestem strasznie aż do przesady nerwowa. Może warto zasięgnąć porady psychologa? witam ! ja od roku cierpię na sama nie wiem co ponieważ żaden lekarz nie jest w stanie stwierdzić co mi jest... :( zaczęło się w tamte wakacje gdy kładąc się do łóżka i..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...powiedział że to może być przyczyna niedomykania sie jednego płatka w zastawce ,często przy napięciu nerwowym lub przy wysiłku z emocjami ( gra w piłkę.bieganie na czas itp ). Wróciłem do starego niezawodnego Beta blokera - Propranol , biore 20mg co 8godzin i mam swięty spokój z..

Choroba wieńcowa naczynio-skurczowa

.. ...takim przypadku gdy przyczyna nie jest ustalona w rachubę wchodziłby przeszczep serca? Co może byc przyczyną tego skurczu? czy może to byc powikłanie po zapaleniu opon mozgowo - rdzeniowych , które przeszłam jako nastolatka.bo właśnie wtedy miały miejsce pierwsze dolegliwści. ze strony..

INterpretacja wyników

.. ...lekarskiem dostałem kat D przyczyna badanie echo serca cytuję * Prawidłowa grubo·śc i wielkość scian oraz wielkośc jam serca. Lewa komora 41/22mm. Płatki zastawki mitralnej łagodnie wypadają w czasie skurczu do lewego przedsionka z towarzyszącą falą wzrotną małego stopnia. Lewy..

Dodatkowe skurcze przy kucaniu lub kładzeniu się

.. ...ktos to?? I moze zna przyczyne?? Drugi typ skurczow to skurcz dodatkowy z towarzyszacym mu ostrym ukluciem... Czy ktos to czuje z was?? Ja np dzis bardzo duzoe tego mialem, zazwyczaj jak lezalem na plecach, siedzialem zgarbiony, kucalem czy tez lezalem na lewym boku. Pozdrawiam i jak..

Siedzący tryb życia a skurcze dodatkowe

.. ...może byc BEZPOSREDNIA przyczyna skurczy dodatkowych?? Pozdrawiam : ) tak - ruch jest niezbędny do normalnego funkcjonowania całego organizmu A co jesli czuje, ze ruch, ogolnie rozumujac to pojecie ( silownia, basen, biegi ) zwiekszaja liczbe skurczy dodatkowych?? Nalezy ruch ograniczyc?..

Skurcz prawej piersi

.. ...serce dalej walilo co morze byc przyczyna? jeśli w wypadku miałeś potłuczony też kręgosłup.to i od kręgosłupa być może. zrób bad.krwi OB ,mofologia z rozmazem,elektrolity.Echo serca.EKG.Badanie wysiłkowe...

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...których najczęstszymi przyczynami są niedokrwistość i nadczynność tarczycy. szmery serca u osób młodych powstające w wyniku szybkiego przepływu krwi przez aortę i tętnice płucną stwierdza się w pierwszej połowie skurczu serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj..

Skurcze dodatkowe, czy pisze tu jeszcze gabi33?

.. ...wychudzenie może być przyczyną skurczy dodatkowych??? pytam, bo przez ostatnie 2 lata schudłam, ostatnie 8 miesięcy wyglądałam jak klasyczna anoreksja i jakoś to mi się wiąże z tym wystąpieniem skurczy ale nie wiem, lekarzem nei jestem, a zapytać zapomniałam, chociaż każdy się pytał czy..

Mocne bicie serca a choroby zębów

.. ...się zęby mogą być przyczyną przewlekłego, lekkiego stanu podgorączkowego? ( psują się pod plombami, od korzeni, ale nie bolą skurczybyki, w związku z powyższym, póżno odkryłem fakt,że się psują ) Pzdr...

Sukrcze dodatkowe ? jak odczuwacie ? kiedy ?

.. ...jeśli skurcze mają swoją przyczynę np w wypadaniu płatka lub nieszczelności zastawek to właśnie przy zmianach pozycji ciała pojawia się skurcz. pozdrawiam Skurcze są możliwe przy beta blokerze choć może ich być mniej. Ich siła również może być mniejsza. To co odczuwasz raczej jest..

Niepokój, nierównomierne bicie serca, czy coś jest nie tak?

.. ...niegroźne i co jest przyczyną takiego stanu rzeczy a przyczyn może być dużo od niedoboru jakiś składników w organiźmie, zmiany hormonalne, stres, dodatkowe drogi przewodzenia w sercu, bolerioza, zapalenie mięśnia sercowego ( wirusowe, pochorobowe ) czy w końcu uszkodzone serce dorosła..

Niezidentyfikowana choroba

.. ...wfach, a czasem bez przyczyny. Bardzo często także boli mnie serce i ciężko złapac mi oddech, czesto bez przyczyny puszcza mi się sama z nosa krew, a czasem jakaś zółta ciecz. Ciągle mnie też boli głowa i jestem zmęczony ( po cwiczeniach łapią mnie skurcze i puszcza się krew z nosa - a..

Niskie ciśnienie w wieku 16 lat

.. ...wykluczyć inne dodatkowe przyczyny niedociśnienia, np. utrate krwi, bardzo znaczne odwodnienie. To nie był pierwszy pomiar, 5 lat temu też właśnie miałem poniżej 100 skurczowego ( wtedy to było wykonywane na ramieniu ciśnieniomierzem z mankietem ). A teraz robiłem tym ciśnieniomierzem..

Nadciśnienie

.. ...starszych. Co może być przyczyną izolowanego nadciśnienia skurczowego w tak młodym wieku? Czy jak UKG ( nie EKG ) wykazało, że wszystko w porządku to oznacza to, że mam nadciśnienie pierwotne? Oto moje wyniki badań krwi: TSH 1.402 ( 0,270 - 4,700 ) Czyli chyba nie mam nadczynności..

Szaleje mi serce, skurcze dodatkowe, chudne

.. ...wypadały,schudłam,serce waliło bez przyczyny...nie mogłam wejść na drugie piętro,bo po paru schodkach miałam serce w gardle i z trudem łapałm powietrze. Teraz latam jak helikoopter i czuję sie doskonale.I też nie od razu sie lekarze poznali,wciskając mi,niepotrzebnie jakieś środki na..