Przyczyny tarczycy

Tachykardia

.. ...100 na minutę. Wśród przyczyn tachykardii można wyróżnić: nadczynność tarczycy; stany emocjonalne: strach, zdenerwowanie, radość; stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne..

Migotanie przedsionków

.. ...potykania się serca ). Przyczyny migotania przedsionków. nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie..

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...poniżej 2, 3 mmol/l ) Przyczyny zaburzeń gospodarki lipidowej. genetycznie uwarunkowana hipercholesterolemia jest najczęstszą postacią hipercholesterolemii; hipercholesterolemia z przeładowania - spowodowana niewłaściwym odżywianiem i stylem życia; postacie wtórne zaburzeń lipidowych np...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...dorosłej populacji. Przyczyny nadciśnienia. 95% przypadków nadciśnienia ma niewyjaśnioną przyczynę ( nadciśnienie pierwotne nazywane inaczej idiopatycznym ); pozostałe 5% przypadków nadciśnienia ma określoną przyczynę wywołującą; może to być nadczynność tarczycy, choroby nerek,..

Nadczynność tarczycy

.. ...wtórna. Najczęstszą przyczyną wtórnej nadczynności jest hormonalnie czynny gruczolak przysadki mózgowej. Rzadszą przyczyną jest guz zwany potworniakiem, który może zawierać tkankę tarczycy. W Polsce przyczyną pierwotnej nadczynności tarczycy nadczynności są najczęściej zmiany łagodne..

Niedoczynność tarczycy

.. ...tarczycy, co określeniu jej przyczyny. Niedoczynność tarczycy pojawia się najczęściej w przebiegu chorób zapalnych tego gruczołu, w tym autoimmunologicznego zapalenia typu Hashimoto. Niedoczynność może być również spowodowana chirurgicznym leczeniem nadczynności ( wycięcie tarczycy ) lub..

Lipemia

Lipemia

.. ...laboratoryjnych. Najczęstszą przyczyna występowania lipemii są otyłość i spożywanie tłustych pokarmów. Zaburzenia we wchłanianiu VLDL i chylomikronów mogą także towarzyszyć cukrzycy, chorobie alkoholowej, przewlekłym chorobom nerek, trzustki i wątroby, niedoczynności tarczycy,..

Zapalenie tarczycy typu Hashimoto

.. ...Organizm chorego, z przyczyn dotychczas niewyjaśnionych, atakuje swój własny narząd przy pomocy układu odpornościowego. W chorobie Hashimoto we krwi krążą przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie i tyreoperoksydazie, substancjom zawartym w gruczole tarczowym. Sama tarczyca jest także..

Częstoskurcz

.. ...wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery. Dobre efekty dają zabiegi ablacji. Ostatecznością jest wszczepienie stymulatora...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...lub leczenia innych przyczyn migotania ( omówionych wyżej - nadciśnienia, ale też np. nadczynności tarczycy, choroby wieńcowej, przewlekłych infekcji - stomatolog! ). Ojej to temat na godzinną pogaduszkę z doktorem. Najlepiej tym który już Pana zna i robił ablację. Zachęcam, proszę po..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...złę?? czy mogły być przyczyna tych złych tabletek które brałam na tarczyce??? Mam trochę nadwagi, i mało ruchu praca siedząca, po powrocie do domu ide sie połozyc i zazwyczaj tak już soie do rana dnia następnego, potem po wstaniu z łózka czuje takie wolne uderzenia serca a pożniej bije..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 57

.. ...jakiejs serduszkowej przyczynie, ale wcale nie muszą. To, że ktoś inny bierze leki, jeszcze nie znaczy, ze też powinnaś coś brać, tym bardziej, że nie mając postawionej konkretnej diagnozy, to nie wiadomo jakie. Może przyczyna wcale nie tkwi w serduszku a np. w hormonkach tarczycy,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...jakiś konował odkrył ich przyczynę. Pozdrowienia. cześć Iza! Ryzyko, o którym mówił mi endokrynolog związane było li i wyłącznie z ( trudne słowo - hipertyreozą - uwielbiam tę terminologię : ) polekową - post Cordarono - therapiam - a więc związane z polekową nadczynnością tarczycy, dość..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 137

.. ...miesiączkowaniu mogą być przyczyną zle pracującej tarczycy.Wiem ze spamilan zle wpływa b na te damskie sprawy a pramolan niekorzystnie na serce wiem to od psychiatry.Hormony stosowane np,w htz mogą spowodować depresję lub ją nasilić tak twierdził lekarz również psychiatra natomiast..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 573

.. ...forumowiczów! Sprawdźcie, czy przyczyną waszych problemów nie jest przypadkiem choroba HASHIMOTO!!! To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, rzadko rozpoznawane przez naszych pseudolekarzy. Długo wmawiali mi nerwicę, bo tak jest najłatwiej kiedy nie wiedzą jak człowiekowi pomóc. Ale ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 620

.. ...psychoterapuetka nie moze znalezc przyczyny mojej bezsennosci.moze tez na cos jestem chory kurde mole.Tylko na co.tomografia robiona ,nadczynnosc tarczycy robione cholesterol robiony.Nie wiem co dalejPojde do psychiatry moze ona mi cos poradzi.no zobaczymy.W kazdym bardz razie trzeba..

Za szybkie bicie serca

.. ...i powiesz o tym jemu.Przyczyn przyspieszonego tetna jest wiele.Jedynie po sobie moge powiedziec, ze nerwica, stres, niepokoj przyspiesza prace serca nawet w spoczynku. Niedobor magnezu lub potasu tez moze byc przyczyna podwyzszonego tetna albo powiekszona tarczyca.Dlatego zglos sie do..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...czasami wystepuja skurcze. Przyczyna może byc to że zazywałem przez ok rok narkotyk ale on 2 lat jestem czysty. Pisze bo przedtem nie mialem takich akcji z sercem. Troche się obawiam że coś mogło się stać? Czy takie czeste bicie i skurzce sa grozne powinienm brac leki itp.?? zbadajcie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...przejdzie.. może to jest przyczyną moich dolegliwości teraz? Dodam że mam małe zwłóknienia w tarczycy... nie wiem skąd, nigdy sie nie leczyłam na tarczycę. Ile czasu zajmuje ustabilizowanie hormonów? Czy wrócę do swojej wagi? Dodam że prowadzę aktywny tryb życia - studiuję, trenuję, dużo..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...objawowo, a żywność przyczynowo. Jeżeli nawet zdecydujesz się na jod radioaktywny ( obyś potem nie wpadła w niedoczynność!, co bardzo często sie zdarza ), to i tak proponuję:dożywiaj organizm naturalnymi preparatami witaminowomineralnymi ( dobrej firmy ze względu na skład i czystość )...

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...twierdzą, że to Czernobyl przyczynił się do tak dużej ilość chorób czy niedomagań tarczycy, jaką obserwuje się teraz u kobiet Pozdrawiam wszystkie panie dzielnie walczące o zdrowie Do Barb: Czytałam, znam się trochę na tym i cóż... wiem że nic nie mogło na to wpłynąć. Po prostu nikt nie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...ten wątek - nie bez przyczyny - od trzech lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Wizytę u endokrynologa zaproponowała banalnie kosmetyczka stwierdzając dużą suchość skóry na łokciach i kolanach. Niestety znalazło to potwierdzenie w wynikach.. Pojawił mi się teraz problem - początkowo..

Propranolol - Str. 3

.. ...tarczycy. U mnie główną przyczyną drżenia rąk i nerwowości była nadczynność tarczycy. Badania robiłam tzw. po nitce do kłębka, ( mnóstwo różnych badań ) obecnie biorę propranolol 10mg 2xdziennie po 1 tabl. drżenia rąk ustały po dwóch tygodniach od zastosowania, lekarz powiedziała mi że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...ale ja wiedziałam, że przyczyny mojego złego samopoczucia są zupełnie inne. W końcu okazało się, że to nie nerwica, tylko choroba HASHIMOTO!!! To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, można z tym żyć pod warunkiem prawidłowego leczenia. Niestety, nasi wspaniali lekarze rzadko rozpoznają..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 207

.. ...wszelkich innych mozliwych przyczyn bo wlasnie tarczyca np. moze wywolywac objawy jak przy nerwicy. Rowniez braki pierwiastkow, magnezu, potasu, wapnia moga wplywac negatywnie na nasze samopoczucie. Przy dlugotrwalym stresie wskazane jest rowniez zazywanie magnezu z witamina b6. Ciekawe..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...byc tez wiele innych przyczyn - astma, alergie, refluks, problemy z krtania, plucami, tarczyca... Zastanow sie kiedy te ataki sie nasilaja, a co powoduje ich ustapienie. Zmeczenie, bezsennosc to rownie dobrze objaw nerwicy, depresjii jak i wielu innych schorzen i nieprawidlowosci...

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...skurcze mogą mieć różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w holterek i się dowiedz : ) Witam wszystkich! zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa..

Dodatkowe skurcze

.. ...tarczycy, moze tu tkwi przyczyna przyspieszonego tetna? A skurczami dodatkowymi się nie przejmuj. Ja je miewam sporadycznie od 10 lat i zyję. Wszyscy lekarze których o to pytałem bagatelizowali problem, może im w końcu uwierzyłem bo się już tak nie przejmuję jak kiedyś. hormon tarczycy..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...chyba nie tarczyca jest przyczyną skurczów, zwłaszcza, że przed arytmią nogdy nie chorowałam na tarczycę.Teraz muszę iść jak najszybciej do kardiologa po nowy lek na arytmię. Czarno to widzę, bo przecież wcześniej próbowałam już różności. Wczoraj czułam się bardzo dobrze, dziś bardzo źle..

Dodatkowe skurcze - Str. 174

.. ...w większosci nie ma przyczyny, prawda???????????????????????????????????jesli nie masz wady serca, kardiomiopatii, tarczycy chorej i innych zaburzeń pozasercowych, włącznie z tymi cholernymi stanami zaplanymi to jak ją wyleczyć, hmm??????? więc??????????????????????????????????????..

Dodatkowe skurcze - Str. 197

.. ...Mika to chociaż znasz przyczynę - tarczyca( przynajmniej doktory pewnie tak uważaja ),a u mnie wsie wyniki ok.A ile czasu już karmisz??? Micitanko ,wierzę ,że ta wizyta cos u Ciebie zmieni. Co dozdrowia ,kiedy wstaję rano i czuję dodatkowe ale minimalnie ,myślę ,że idzie kulepszemu..

150 uderzeń na minutę

.. ...nic nie wykazalo jaka przyczyna.Mam robic dalsze badania w przyszlym tygodniu.Czy moze byc to nerwica serca?Prosze o odpowiedz forumowiczow. iwona zrob sobie badania tarczycy bo nadczynna tarczyca tez daje takie objawy zrobilam badanie tsh i wyszlo dobrze to badanie to chyba jest..

Szybka praca serca

.. ...jest najprawdopodobniej przyczyna zawrotów głowy. Radze Pani isc do lekarza i dobrze zbadac tarczyce oraz przy pobraniu krwi zbadac hormony tarczycy jak T3, T4 TSH. Jak mialam tak jak Pani i przez przypadek znalezli u mnie niedoczynnosc tarczycy od tej pory ( 5 lat temu ) bire tabletki..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...podanie ewentualnych przyczyn tak wysokiego cisnienia u mnie. Z gory dziekuje. Z powazaniem, Piotr S. Napisz cos wiecejszybko bije Ci serce?Masz jakas stresowa sytuacje w zyciu???Schudles ostatnio,drza Ci rece?? Zasugeruj lekarzowi rodzinnemu, zeby skierowal cie do endykronologa. Byc..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...ramach poszukiwania przyczyn kołatania serca proponuję zrobić podstawowe badania: morfologia, OB, badanie ogólne moczu i sprawdzić funkcję tarczycy ( TSH ); potem można powędrować do kardiologa ( myślę, że wykona badanie usg serca ). A papierosy szanowana pani pali?, a jak z kawą ? - i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 21

.. ...wiadomo jakie sa jego przyczyny to powinnienes miec przeprowadzone badania tarczycowe.Ja przed wykryciem choroby bylam u wielu lekarzy i zaden nie wiedzial co mi jest.Mialam przeprowadzane badania na serce wszystkie jakie mozliwe.Stwierdzono arytmie,tachykardie czyli zablokowanie komory..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...chemii bez ustalenia przyczyn tachykardi, przyczyny nie udało mi się ustalić ( echo nic nei wykazało, ekg spoko, tarczyca ok, magnez i potas ok ). Meczy mnei ta s...a już lat kilka, mam tego po prostu odosyć.. czy ktoś zna dobrego psychoterapute lub psychiatre z Kraka?? ello czy ktos tu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 189

.. ...mysle ze moze to jest przyczyna, nerwy stres i tak w kółko,do tego mam mała nadczynność tarczycy i brałam METIZOL i sama odstawwiłam bo wydawało mi sie ze jakoś gorzej mi po nich, i teraz nie wiem co robic, toche mi sie pogorszyło od czasu kiedy przerwałam, dzwoniłam do lekarki i kazała..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 251

.. ...hormonalne mogą być przyczyną wielu dolegliwosci. Pozdrawiam serdecznie Elu, całkowicie się z Tobą zgadzam. Przy takich objawach o jakich tutaj czytamy, badania tarczycy to po prostu podstawa. Niestety, z tajemniczych powodów tarczyca jest wciąż * niedoceniana * przez naszych lekarzy,..

Problem z sercem i nadczynność tarczycy

.. ...brania wdechu a nawet bez przyczyny to serducho mi sie potknie...biore propanolol blokade na serce ale wtedy za wolno mi bije serducho ale bez tego to nie wiem chyba juz bym umarł...czy to jest normalne w naczynnoŚci tarczycy????? przciez biore leki hormon na pewno sie wyrównał..czemu..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem

.. ...nad morze i to bylo przyczyna pogorszenia stany mojej choroby..moje serce bije jak opetane gdy przychodzi troche wysilku.. dlaczego to spotkalo mnie gdy w rodzinie nikt nigdy nie mial problemow z jakim kolwiek rodzajem tarczycy.. Witam.mam 26 lat i podobne problemy z sercem jak..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...pytanie:co naprawdę jest przyczyną naszych chorób. Dzięki temu, ze znalazłam odpowiedź i zaczęłam stosować wiedzę w praktyce, unikęłam jodu radioaktywnego, wycofały się guzy, głowa i nogi nie bolą, zapomniałam o wrzodach żołądka, refluksie, ischias * ie, kołataniach serca, o długich,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 5

.. ...Proponuję sprawdzić, czy przyczyną waszych problemów nie jest choroba HASHIMOTO. To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niestety rzadko rozpoznawane przez lekarzy. Nawet endokrynolodzy mają z nim problem. Aby ją wykryć trzeba zrobić badania krwi: TSH, FT3, FT4 ( hormony ) oraz aTPO (..

Ucisk, gula w gardle - Str. 6

.. ...ja miałam tak samo ,przyczyna jednak była inna.Mianowicie zaczełam się leczyć i dała mi na gastroskopie no i wyszło.diagnoza jedna bakteria helikobakter,zaczełam się leczyć i gula jak i założony język znikł. Drodzy Kulkowcy mam takie doświadczenia iw z nim związane pytania - w związku z..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...lepiej .A tak naprawde przyczyn kulki może byc wiele i tak jak ty najlepiej czuje sie zaraz po wstaniu,dlatgo czesto po wysiłu sie kłade bo to mi tez pomaga o czym pisałam powyzej.Wniosek - trzeba sobie radzic samemu bo niewiadomo jaka do konca jest przyczyna,dodam jeszcze ze moja mama..

Ucisk, gula w gardle - Str. 9

.. ...tego wyleczyl i co bylo przyczyna.Wedlug mnie stres to najwiekszej prawdopodobienstwo,tez mam nerwobole,lekarz powiedzial ze z serduszkiem wszystko ok,a mimo to boli,morfologia wzorowa,usg tarczycy nic nie wykazalo...Tak sobie mysle...kilka z Was mieszka za granica,moze to tez ma jakis..

Niskie tętno w WPW

.. ...dopatrywać się innej przyczyny a ównież mam wpw a do tego niedoczynność tarczycy a moje ciśnienie to 90/60 a puls między 50 a 60 jest trudno ale staram sie do tego dopasować dużo wysypiać i pije dużo płynów tylko nie gazowanych brałam effortin przez jakiś czas unikam wysiłków i nic na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować, spada mi ciśnienie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 70

.. ...kardiolog usiłuje znaleźć przyczynę migotania. na razie wykluczono tarczycę, ustawiono mi elektrolity, wykluczono przepuklinę rozworu przełykowego, no i teraz ostatnio chorobę wieńcową ( żyły mam w 100% przepustowe ). Nie wiem co mi jeszcze wymyśla, ale po koronografii stwierdzili, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...badaniach okazało się że przyczyną tego stanu jest duża nadczynność tarczycy zaniedbana przez żonę po operacji wstawienia zastawki, dlatego myślę że nie jest to konsekwencja wady zastawki, pozdrawiam życzę zdrowia Nie ma bardziej bezpiecznego i prostszego zabiegu w elektrofizjologi jak..

Norma TSH - Str. 4

.. ...z wydzielaniem jakiegos innego hormonu ( przysadka, etc ) ?? Pozdrawiam niewiem2@wp.pl Witam dzis odebralam wyniki tarczycy proszę o interpretacje TSH 3 - cia generacja wynik 0.112 norma 0.55 - 478 ??..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...znać, jeśli już nie przyczynę to przynajmniej stan w jakim się znajduję. Obawiam się że choroba tarczycy, choroba wrzodowa dwunastnicy i kilka innych może w kolejnym badaniu nic nie wnieść. Szanowna Pani SATRO, nie odpowie na wszystkie Pani pytania jednoznacznie. Ponieważ nie jest to..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...nie chorobę. Mogą być przyczyną kręgosłupa, tarczycy, serca lub po prostu są to nerwobóle. Ale wiem z własnego doświadczenia że nie można lekceważyć bólów klatki piersiowej. Pozdrawiam w 100% zgadzam sie z mala,tez to przechodzilam,tyle ze ja to zaniedbalam i mam za swoje( mnostwo chorob..

Zawroty głowy podczas leżenia, nic poważnego czy objaw choroby?

.. ...chciała odjechać.Czy przyczyną może być tarczyca lub kręgołup szyjny.Czasami mnie boli.Szum jest tak mocny że włączone radio nie jest w stanie tego zagłuszyć. Witam . Korzystnie byłoby zrobić badania. jeżeli nic nie ujawnią z całą pewnością jest to na podłożu stresu. Bardzo często..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pani zę miewa omdlenia, przyczyna gdzies musi być... A co do lekceważenia to myśle ze wogóle nie było lekceważone tylko nie było zmian w pani badaniach które potwierdzały by pani dolegliwości. pozdrawiam Witam serdecznie, zmian tarczycowych nie mam, hormony w normie. Jak tylko sie..

Duszenie się - Str. 30

.. ...pomaga odkryć co jest jej przyczyną,można całkowicie z niej wyjść albo zmniejszyć objawy.Zawsze jednak zaczyna się od badań żeby mieć pewność że to nic innego...podstawowe badania,ewentualnie TSCH/badanie tarczycy/. Jowito nie napisałam Ci co biorę..od niecałych 2 tygodni zażywam..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...sprawdźcie koniecznie czy przyczyną waszych problemów nie jest choroba HASHIMOTO!!! To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Niestety, nasi lekarze rzadko rozpoznają tę chorobę, nawet endokrynolodzy mają z nią problemy. Kilka lat temu przeżyłam prawdziwy koszmar, bo czułam się bardzo..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...Sprawdźcie koniecznie, czy przyczyną waszych problemów nie jest przypadkiem choroba HASHIMOTO!!! To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niestety wciąż rzadko rozpoznawane przez naszych lekarzy. Długo wmawili mi nerwicę, bo tak jest po prostu najłatwiej, kiedy nie wiedzą jak pomóc! Ale..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...Marta,chce Ci pomoc poznac przyczyny Twoich dolegliwosci i sposoby jak im przeciwdzialac dlatego sle Ci fragmenty z * Poradnika zielarza * autorstwa Witolda Poprzeckiego. * Czestoskurcz napadowy - /Tachycardia paroxysmalia/ jest zawsze objawem ubocznym powazniejszego..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...Polecam sprawdzenie, czy przyczyną waszych dolegliwości nie jest zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i..

Rak tarczycy

.. ...Niedobór tej witaminy jest przyczyną zachorowan na choroby nowotworowe. gadu 8365012 pozdrawiam tomek Ja widziałem prostsze - podobno facet co łykał związki potasu to wyzdrowiał z nowotworu. Witam! Mam 17 lat i też miałam raka tarczycy z przerzutami na węzły chłonne: ) Miałam operacje w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 417

.. ...muszą być jakieś inne przyczyny i miałam rację. Okazało się, że mam zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk, bóle i kołatania serca, ataki przyspieszonego bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, napady paniki i lęku o życie, uderzenia gorąca..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1062

.. ...Polaków z wiadomych przyczyn Madziu niech komp sie szybko naprawia, no bo jak to bez Ciebie bedzie : ) Małgosiu ja wiem, że teraz jesteś troche rozgoryczona, wiadomo operacja mamy to stres dla całej waszej rodziny. Ja tez tak sie czułam jak moja mama miala usuwaną tarczycę, bałam sie..

Niedoczynność tarczycy a grupa inwalidzka

.. ...Ona przecież ma swoją przyczynę. Znowu ,,leczą * tylko objawy, skoro tyle lat trwa to ,,leczenie * . Piszę leczenie w cudzyslowie, bo to nie tędy droga. Poradziłam sobie z moją tarczycą dzięki zdobywaniu wiedzy na temat przyczyn chorób. Oj Barbaro wszędzie piszesz jedno i to..

Leczenie tarczycy akupunkturą

.. ...skutkow ani oceny takiego leczenia. 242.9 tyreotoksykoza /nadczynnosc gruczolu tarczowego bez wola lub z innych przyczyn umiarkowanie wyrazalnych/.Cyfry jak sadze oznaczaja numer statystyczny choroby...

Nerwica powrót

.. ...nerwicowo depresyjne a przyczyną okazała sie tarczyca Może warto zrobić badanie krwi TSH Odkąd biore leki czuję się jak nowo narodzona Pozdrawiam Z neurastenią morduję się ok. 15 lat, są okresy nawet 1 - 3 miesiące, kiedy czuję się dobrze. Ale tych leków to tyle się już nałykałem...

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...forumowicze, sprawdźcie czy przyczyną waszych kłopotów nie jest przypadkiem choroba HASHIMOTO!!! To autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niestety rzadko rozpoznawane przez naszych lekarzy. Nawet endokrynolodzy mają z nim problem. Lekarze długo wmawiali mi nerwicę, bo tak jest po prostu..

Słaba wydolność serca

.. ...badania żeby znaleźć przyczynę. Może to nic poważnego. Na pewno powinieneś zrobić elektrolity. Jeżeli dużo ćwiczysz a nie przyjmujesz odpowiednio dużo płynów elektrolitowych dla sportowców to np. brak magnezu, potasu czy innego pierwiastka może już wywoływać problemy zdrowotne. Może też..

Po operacji tarczycy

.. ...Zlikwidowali objawy, a nie przyczynę. Udało mi się moją tarczycę doprowadzić do prawidłowego funkcjonowania od wyeliminowania leków z trupią czaszką ( metizol ) i bez operacji. Zaczęłam od zlikwidowania przyczyn. Popracowałam nad nią solidnie, ale mam efekty. Barbaro - metizol leczy..

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...zaczęłabym od eliminacji przyczyny. Tak, jak pisze Krystyna - tarczyca i przysadka są bardzo ważnymi gruczołami, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ok.Mam nadcisnienie od dziecka niewiem czy ma to jakis zwiazek ale widze robi sie nieciekawie, oslabienie by sie..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość

.. ...warto sprawdzić czy przyczyną problemów nie jest choroba HASHIMOTO. Jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niestety rzadko rozpoznawane przez lekarzy. Nawet endokrynolodzy mają z nim problem. Mnie endokrynolog wysłał do psychiatry!!! Lekarze długo wmawiali mi nerwicę, ale okazało..

Zawroty głowy, ból żołądka i niby wszystko ok

.. ...wymieniłeś mogą mieć wiele przyczyn. Ze swojej strony doradzam sprawdzenie, czy masz zdrową tarczycę. Zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4 i aTPO ( przeciwciała ). Sprawdź też poziom wit. B12. Może inni forumowicze dorzucą coś innego. Pozdrawiam. no wlasnie z tarczyca chyba cos nie jest tak..

Nadmierne pocenie przy wysiłku i wysokich temperaturach

.. ...dolegliwości, jeżeli przyczyną są hormony nadnerczy, a nie np tarczyca lub inna choroba. Ja mam dokładnie na odwrót - inni mają nagie nogi a ja w czapce i szaliku. A ja jestem kobieta i chyba jdyna bo nie widze tu innej i mam taki sam problem, kurcze kiedy przychodzi lato lub wysilek..

Drętwa ręka, zawrity głowy i stwierdzona nerwica

.. ...tak będziecie szukać przyczyn dolegliwości aż nie daj Boże czasu nie wystarczy, by wszystko przebadać. A i nie da się wszystkiego przebadać. Nasza chemiczna medycyna idzie krokami rozbierania organizmu na czynniki pierwsze: oddzielnie serce, nerki, wątroba. Tak się nie da wyleczyć całego..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...koszmar, zanim znalazłam przyczynę mojego fatalnego samopoczucia, którą było zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk i mięśni, bóle stawów, kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i..

Dobry diagnosta do arytmii serca

.. ...próbowano dojść, jaka jest przyczyna arytmii/kołatania. Miałam badania tarczycy, stwierdzono mi jakieś podobno niegroźne guzki, poza tym wszystko było w w porządku. A podobno ustalenie przyczyny arytmii jest ważne dla dalszego jej leczenia? Chciałabym jeszcze skonsultować to wszystko z..

Wyniki badań tarczycy

.. ...nadczynność tarczycy. Przyczyny tej choroby są różne: guzki tarczycy, zapalenie tarczycy lub rzadko choroby przysadki mózgowej. Lekarz skieruje Cię zapewne na usg tarczycy. Ciekawa jestem czy masz jakieś objawy, które Cię niepokoją. Pozdrawiam. nerwowosc, bole glowy, zmeczeie, sennosc,..

Tarczyca TSH II

.. ...zabiegow okreslenia przyczyny .W naczynosci podejrzewam ze jonizacja jest lepszym wyjsciem ... Nie spotkalam sie nigdy z powyzsza opinia ,ze operacja na tarczyce jest b ryzykowna ...kazda operacja jest ryzykowna : ) Niedoczynnosc z problemami serca ? Z wieloma innymi problemami..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...łatwiej będzie ustalić przyczyne arytmii i dostosowac odpowiednie leki!Daj znac jak było u lekarza!Mamy podobne wyniki z badani Holterem i ciekawa jestem co Two lekarz powie i jaki lek zastosuje..Pozdrawiam Natalia hej Natalia, wczoraj zrobili mi kolejne bania bo teraz podejrzewają..

Uczucie przewracania się serca

.. ...swój rytm z różnych przyczyn np. kłopoty z tarczyca, zaniedbana gospodarka mineralna itp. Wiem o czym mówisz bo miałem podobne skurcze i czasami siedziałem ze strachu nie ruszając się w obawie o następne. Odwiedziłem kardiologa i okazało sie że przyczyną moich skurczy jest wypadający..

Tężyczka, co robić?

.. ...to na pewno nie jest przyczyna Twoich problemów. Natomiast tsh masz powyżej normy, czy neurolog to zignorował? Chociaż to mnie akurat nie dziwi, sama leżałam w szpitalu na neurologii i nikt nie zauważył złych wyników hormonów. Nasi lekarze lubią leczyć wszystko oprócz tarczycy. Nie ma..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...ma to żadnej wyraźnej przyczyny. Ktoś może ma podobne rewelacje??? A tarczyca w porządku ? Radze sprawdzić poziom TSH witam mi od jakiegos czasu tak wali serce ze az w nocy siebudze .ostatnio mialam taki atak bicia serduszka ze cała reka mi sie machała i nie mogłam jej utrzymac byłam u..

Przestańcie się doszukiwać problemów ze zdrowiem

.. ...i w końcu znalazłam przyczynę - chorobę tarczycy. Ciekawe, że tylu lekarzy się myliło, prawda?? Od tej pory mam do nich ograniczone zaufanie i innym radzę to samo. Oczywiście, nie wszyscy lekarze są tacy, spotkałam też świetnych specjalistów. To tylko moje zdanie, ale wystarczy poczytać..

Marznące kończyny, przez bradykardię?

.. ...idiotyczne ale szukam innych przyczyn takiego stanu rzeczy...Aha.. Holter wykazał wolny rytm zatokowy i pauzy 2300ms. Stymulator jest brany pod uwagę. Mam 23 lata prawie. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę zdrowia! Bradykardia i marznięcie kończyn występują np. przy..

Badanie TSH i wynik 11.4 i 3-generacja

.. ...ulU/mL jaka może być przyczyna i skąd taki wynik ? PROSZĘ O POMOC ! Czy przez ten rok leczyłaś tarczycę, brałaś leki? wszystkim którzy borykają się z niedoczynnością tarczycy polecam * prądy Bernarda * , moja córka po 2 takich zabiegach od roku nie przyjmuje letrox - u i wyniki są OK...

Kołatanie serca, serce po prostu wariuje

.. ...bez powodu może być przyczyną nadczynności tarczycy. Miałam takie objawy. Wiele młodych osób choruje na tarczycę. Obecnie leczę tarczycę, objawy powoli ustępują. Przy nadczynności jest jeszcze wiele innych objawów, jak nerwowość, poty, chudnięcie i in. Warto zrobić badania w kierunku..

Bóle i zawroty głowy, wypadanie włosów, osłabienie i brak koncentracji

.. ...macie pomysły z jakiej przyczyny te objawy mogą występować? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. To może być tarczyca, zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4 i aTPO. Witam ! Zaczym gdybac, trzeba szukac pomocy i rady. Ja polecam ci zadzwonic do P. E. Krajewskiego Tel 0343186627 On..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog. Hormony tarczycy są w..

Już mi ręce opadają.

.. ...jest wszystko ok i że przyczyną tego może być tarczyca a wynik TSH mógł zostać z fałszowany gdy na tarczycy są guzki bądź jest zapalenie tarczycy, Udałam się wtedy do lekarza ogólnego dostałam skierowanie na usg tarczycy o to wynik, Płaty tarczycy powiększone . Płat prawy o wym...

Bóle serca, kręgosłupa, głowy ...

.. ...dopoki nie bedziesz znala przyczyny swojch dolegliwosci. pozdrawiam! Hmm te badania tez juz mialam robione na tarczyce i ani nadczynnosci ani niedoczynnosci nie mam, a rodzice o tym wszystkim wiedza dlatego wlasnie tutaj pisze bo mialam juz duzo badan robione i nic mi niby nie jest a w..