Przyczyny wzrostu

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...zatorowego. Do innych przyczyn zatoru płuc zaliczamy zaniesienie materiału zatorowego do płuc w przebiegu migotania przedsionków. Materiał zatorowy powoduje niedrożność pnia płucnego lub jego odgałęzień co jest przyczyną nagłego wzrostu oporu w naczyniach płucnych. Prawa komora serca..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w pierwszym trymestrze ciąży. Uważa się że..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...ciśnienia tętniczego ) i przyczynia się do tak zwanego remodelingu mięśnia sercowego. Powoduje także wzrost produkcji aldosteronu w nadnerczach. Aldosteron z kolei wpływa między innymi na nerki i skłania je do oszczędzania sodu. Sód zatrzymuje wodę w naczyniach i przez to także..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...tętnicach płucnych. Przyczyny nadciśnienia płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych;..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...co również pośrednio przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego ) oraz bierze udział patologicznej przebudowie mięśnia sercowego ( remodeling ). Leki zmniejszające stężenie angiotensyny ( ACE - I ) lub blokujące jej receptory ( sartany - antagoniście receptorów angiotensyny II )..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...zasięgnąć rady lekarza. Przyczyn skoków ciśnienia może być wiele, począwszy od wpływu ciśnienia atmosferycznego, a skończywszy na nieadekwatnie dobranych lekach. Nagły wzrost ciśnienia tętniczego może być związany z pobudzeniem emocjonalnym, przeżytym stresem, napadem lęku przy..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...odwodnienie. Poważniejsze przyczyny wzrostu Ht to czerwienica prawdziwa ( choroba rozrostowa, w przebiegu której dochodzi do nadprodukcji czerwonych krwinek ) oraz poliglobulia. Spadek wartości hematokrytu może świadczyć o przewodnieniu organizmu. W czasie trwania ciąży jest to przykład..

Akromegalia

.. ...i kości. Najczęstszą przyczyną akromegalii jest wspomniany guz przysadki ( gruczolak ). W bardzo rzadkich przypadkach nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu jest spowodowane stymulacją przysadki przez hormony tropowe wydzielane przez inne guzy: rakowiak oskrzela lub przewodu pokarmowego..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i wielu innych objawów. Możliwa jest także sytuacja, w której guz umiejscowiony w mózgu manifestuje się nieprawidłowościami w innych, odległych układach. Gruczolak przysadki..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...w niewielkim stopniu przyczyniają się do zwiększenia ciśnienia krwi, natomiast kiedy jedna osoba ma kombinację kilku z nich, wówczas obserwuje się znaczące podwyższenie ciśnienia i około 34 proc. wzrost ryzyka udaru i 21 proc. wzrost ryzyka zawału serca. Autorzy badań przypominają, że..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...serca. Jest też główną przyczyną przewlekłej niewydolności nerek. Wcześniejsze badania wykazały, że nawet niewielki wzrost ciśnienia tętniczego skraca oczekiwaną długość życia. Z wiekiem poziom proteiny Klotho spada, co powoduje wzrost ciśnienia tętniczego. Z obserwacji naukowców wynika,..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...adrenaliny i kortyzolu, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienie krwi, przyspieszenia pulsu i oddechu, wzrostu napięcia mięśniowego. Według prof. Tykarskiego, to m.in. w ten sposób przedłużający się stres prowadzi do rozwoju nadciśnienia, uważanego za najważniejszy czynnik ryzyka..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 64

.. ...ale nie musi wynikać z przyczyn chorobowych bo podczas trawienia puls musi wzrosnąć. Kwestia jaki konkretnie masz puls ? Czy rytm jest miarowy ? Co do skurczy dodatkowych to zawsze należy przebadać jakie to są skurcze ( nadkomorowe lub komorowe ) i ile ich występuje. Z tym odczuwaniem to..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wartości INR. Najczęstszą przyczyną jego wzrostu może być przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych lub antybiotyków, a spadku - przyjmowanie preparatów wielowitaminowych z witaminą K.Dla pacjentów zażywających acenokumarol lekiem przeciwbólowym z wyboru jest paracetamol...

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...choroby jak mozliwa przyczyne szczuplej budowy ciala. pzdr ja tez chce przytyc i jakos mi to marnie idzie. Ma 17 lat, 177 wzrostu i waze 53 kg. Ma juz dosc tego jak wszyscy mowia ze jestem chuda i wogole. fajnie że coraz więcej osób sie tu wypowiada. tylko niech mi tu nikt nie pisze *..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...poniewaz jak Wy szukalem przyczyn, chodzilem po lekarzach ale nikt nie mógl znaleźć choroby a moj stan psychiczny i fizyczny sie pogarszal. Skonczylo sie tak ze przy wzroscie 180 wazylem 65kg i balem sie wychodzic z domu, myslalem ze umieram. Zapisalem sie na terapie grupowa u psychologa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 119

.. ...czytałam gdzies ze nerwica przyczynia sie do wzrostu cholesterolu a to do zawału ach nakrecam sie czytajac niektóre teksty w internecie pozdrawiam Natii - przerabialam juz zawaly,guzy,raki,stwardnienia rozsiane itd teraz czekam aby przezyc atak lęku,jasne ze wkrecam sie jak serce mi..

Mroczki przed oczami

.. ...). idź do lekarza bo przyczyn może być wiele. może masz problem ze spadającym ciśnieniem jak wstajesz albo może masz anemię, zrób badania. acha jak będziesz szedł do lekarza to dokładnie przypomnij sobie jak to zaczyna się dziać itp. to może naprowadzić lekarza jakie badania ma zrobić...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 70

.. ...kardiolog usiłuje znaleźć przyczynę migotania. na razie wykluczono tarczycę, ustawiono mi elektrolity, wykluczono przepuklinę rozworu przełykowego, no i teraz ostatnio chorobę wieńcową ( żyły mam w 100% przepustowe ). Nie wiem co mi jeszcze wymyśla, ale po koronografii stwierdzili, że..

Wysoki puls w czasie ciąży

.. ...na dobe. Co może być przyczyną ? Ania K - w ciazy chyba wszystkie kobiety maja podwyzszonypuls ,ja tez tak miałam i rowniez brałam Isoptin.Pozdrawiam ojej to przed ciaza wazylas strasznie malo ile masz wzrostu? a robilas badanie na poziom elektrolitow potasu i magnezu ich brak..

Mocny ból głowy i dętwienie lewej strony ciała

.. ...nadzieję, że to tylko jest przyczyną, bo zaniepokoiło mnie trochę to, że pierwszy atak był tak dawno temu, a teraz w coraz mniejszych odstępach czasowych i coraz silniejsze. Teoria z kręgami również się pojawiła, lekarka stwierdziła, że może to wynikać ze zbyt gwałtownego wzrostu w..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...musicie wykluczyć inne przyczyny niż dojrzewanie. pozdrawiam przede wszystkim sprawdz czy corka nie choruje na anoreksje!! 171cm i 46kg wagi??? czlowieku przeciez ona ma potworna niedowage, napewno ma anemie i stad te szybkie bicia powinna wazyc przynajmniej 15kg wiecej, chyba ze zle..

Lexapro - Str. 3

.. ...Właśnie * benzo * są przyczyną powstawania i znacznego wzrostu depresji. Ich oddziaływanie na mózg jest fatalne. Polecam przy tej okazji niezwykle wartościowe obserwacje kliniczne co do * bzd * pani prof. Ashton, na stronie http://www.benzo.org.uk/polman/index.htm Lekarze niestety..

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...badania,w celu znalezienia przyczyny wzrostu ciśnienia.Należy ustalic czy jest to nadciśnienie pierwotne tzw.samoistne czy też nadciśnienie wtórne.Od tych ustaleń będzie zależało leczenie.Nie podałaś tych innych problemów z krwią,może to jest przyczyną,więc nie bardo mogę określić powody..

Concor cor 1,25 i extasy?

.. ...skutki, lecz nie usunie przyczyny. NIe odstawiaj więc go pod żadnym pozorem bez konsultacji z lekarzem, bo może to spowodować nagły wzrost pulsu czy ciśnienia. Jest to lek, który należy przyjmować przewlekle. Odradzam też walenie wódy na imprezach. Natomiast 2 lub 3 piwka, od czasu do..

Dieta po bypasach i z cukrzycą typu II ksiażki, przepisy jakie polecacie?

.. ...błędów merytorycznych przyczyniając się od 15 lat do wzrastania fali otyłości i cukrzycy typu 2, u POLAKÓW. Po tych badaniach identyfikujących prawdziwe OZNACZENIE pokazujące wzrost poziomu cukru po spożyciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a następnie..

Dieta racjonalna, badania; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa

.. ...błędów merytorycznych przyczyniając się od 15 lat do wzrastania fali otyłości i cukrzycy typu 2, u POLAKÓW. Po tych badaniach identyfikujących prawdziwe OZNACZENIE pokazujące wzrost poziomu cukru po spożyciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a następnie..

Serce - uciski od kilku dni u 17-latka

.. ...być ze mną nie tak. Przyczyn może byc wiele, np, szybki wzrost, poczatek jakiejś infekcji. Najlepiej nie wymyślać nic samemu, tyko zgłosic się do lekarza. toz to amor Cie strzelil w walentynki ;P No chciałbym, żeby to był amor :P. Co do kłuć, czuję je wciąż, czasem słabo, czasem mocniej,..

Nocny wzrost ciśnienia

.. ...Podejrzewam, że tu tkwi przyczyna. Żaden lekarz jednak na to nie wpadl. Czy masz podobne kłopoty? Widać przepisują tylko coś co usuwa skutki a nie przyczynę.Przypuszczalnie jest to niewłaścviwa dieta albo zatrucie. Do Lili,nie wiem czy mam bezdech bo spie sama,wiec...ale dobrze ze..

Nachodząca woda w kolanach u starszej osoby

.. ...kolan. Lekarze szukają przyczyn ale marnie im to idzie. Ktos zna podobne przypadki? Jak mozna pomóc? Okłady, dieta ... ?? dna jest chorobą przewlekłą ,postępującą.W okressie zaostrzeń obserwuje sie gwałtowny wzrost opadania krwinek i leukocytoze.W dnie przewlekłej może wystąpic..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...koncentracji. Chyba przyczyn powinienem szukać u psychiatry? Co myślicie. Chyba stąd te moje skoki na tle nerwowym tak mi sie wydjae Witam Mam 19 lat, wzrost 197 cm, waga ok 87kg Ciśnienie zazwyczaj ok 140/80 i puls 80 Jest się czym martwic? Pozdrawiam. ~Johnny daj sobie spokój z..

Nadciśnienie i lek Pritor a ogromny spadek libido

.. ...nadwagę?Czy znaleziono przyczynę nadciśnienia?Poczytaj o przyczynach.I weż się za obniżanie mu ciśnienia. jakie miał to nadciśnienie i ile waży ,ile wzrostu? Jaki tryb życia.? bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi, juz odpowiadam na pytania. Maz nie pali, pije rzadko ale ma nadwage ok...

Wzrost wartości pulsu gdy wstaje lub siadam

.. ...oni wyjasnia jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy czy tylko zrobia badania i po ewentulanym stwierdzeniu, ze serce jest ok wypuszcza mnie na pastwe losu?????? Bylam na pogotowiu dali mi tabletki obnizajace cisnienie ( chciaz cisneinei jest ok ) i spowalnijace akcje serca, dzieki temu..

Przewlekły stan podgorączkowy.

.. ...Zastanawiam się nad kilkoma przyczynami np. 5 dni temu rzuciłam palenie ( paliłam 4 lata )ale to chyba nie powoduje wzrostu temperatury, w zeszłym tygodniu miałam założony implant antykoncepcyjny ( wszczepiony pod skóre - jestem w Wielkiej Brytanii ), ale z tego co się orientuję hormony..

Trudny przypadek

.. ...dolegliwości. Jeżeli ktoś zna przyczyny tych dolegliwości proszę o wiadomość. Jedyne co mi przychodzi do głowy to uczulenie na stymulator i elektrody, albo jakaś reagcja immunologiczna. Wzrost wagi może być spowodowany obrzękiem z powodu uczulenia albo stanu zapalnego organizmu, Bardzo..