Przyjmować

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...cukrzycę muszą regularnie przyjmować leki kontrolujące stężenie glukozy we krwi. Farmakoterapia tego schorzenia jest bardzo złożona i indywidualnie dopasowana do danego pacjenta. Cukrzycy leczeni są za pomocą insuliny lub doustnych środków hipoglikemizujących. Doustna terapia cukrzycy..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...badanie o aktualnie przyjmowanych lekach, skłonności do krwawień, ciąży, a w czasie badania o pojawiającym się bólu, duszności, czy innych gwałtownych objawach. Scyntygrafia perfuzyjna serca praktycznie nie powoduje powikłań. Dawka promieniowania nie przekracza dwukrotności dawki..

By-passy

.. ...stosować dietę niskotłuszczową, zaprzestać palenia tytoniu, regularnie przyjmować leki ( leki obniżające poziom cholesterolu ( statyny ) oraz wykonywać regularnie zalecone przez kardiologa ćwiczenia fizyczne...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...rozpoznaną chorobą wieńcową przyjmował regularnie leki, które wcześniej przepisał lekarz; pacjenci z niestabilną chorobą wieńcową, gdy leki nie skutkują lub z wysokim ryzykiem zawału serca wymagają wykonania koronarografii i ewentualnego leczenia inwazyjnego lub chirurgicznego...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...wymaga systematycznego przyjmowania leków oraz kontroli kardiologicznej. Osoby systematycznie leczone mają dwukrotnie lepsze rokowanie. Patofizjologia kardiomiopatii przerostowej. U większości pacjentów stwierdza się asymetryczny przerost przegrody i przerośniętą, niepowiększoną lewą i (..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta. Dawkowanie ustala się indywidualnie dla każdego chorego. Terapia acenokumarolem musi podlegać częstej kontroli. Polega ona na oznaczaniu..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...lub przy jednoczesnym przyjmowaniu innych leków wpływających na układ bodźcoprzewodzący serca, należą bradykardia i bloki przewodzenia. Inne efekty uboczne to zawroty głowy, ortostatyczne spadki ciśnienia, przemijająca impotencja, w rzadkich przypadkach obniżenie nastroju, zaburzenia..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...duszność itd ) oraz przyjmowanych leków. Uciążliwy, duszący kaszel może być na przykład objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z powodzeniem stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem..

Hipokaliemia

.. ...powodu ograniczonego przyjmowania płynów. Ostatnia sytuacja jest szczególnie częsta u ludzi starszych, u których zaburzona jest funkcja ośrodka pragnienia, przez nie odczuwają oni potrzeby picia. Hipokaliemia jest także elementem choroby pooparzeniowej, jako następstwo znacznej utraty..

Niedoczynność tarczycy

.. ...także być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków ( np. amiodaron, fenytoina ) oraz niedoborem jodu w środowisku. Leczenie polega uzupełnianiu niedoborów hormonów, stosuje się preparaty L - tyroksyny...

Hydroksyzyna (Hydroxyzinum, Atarax)

.. ...suchości w ustach. W czasie przyjmowania hydroksyzyny nie wolno spożywać alkoholu. Należy również pamiętać, że lek ten może upośledzać szybkość reakcji - w czasie przyjmowania hydroksyzyny nie należny prowadzić pojazdów mechanicznych. Preparaty zawierające hydroksyzynę dostępne w Polsce..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...będące w ciąży muszą przyjmować większe dawki leku ( tak aby zaspokoić potrzeby swojego organizmu i rozwijającego się dziecka ). Przedawkowanie L - tyroksyny wywołuje objawy tożsame z nadczynnością tarczycy, z punktu widzenia kardiologi: wzrost częstości rytmu serca, możliwe zaburzenia..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...hipercholesterolemii. Lek należy przyjmować wieczorem, gdyż aktywność enzymu jest fizjologicznie największa w nocy. Statyny przynoszą również wymierne korzyści leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Statyny mogą powodować zaburzenia żołądkowo - jelitowe, są jednak zwykle dobrze..

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...wchodzić w interakcje z innymi, przyjmowanymi lekami, stąd nie należy zażywać tego leku bez wiedzy lekarza prowadzącego. Bezpieczeństwo stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią jest niepewne...

Fenobarbital (milocardin)

.. ...zgodnie ze wskazaniami lekarza. Milocardin to handlowa nazwa preparatu złożonego zawierającego fenobarbital, ester kwasu walerianowego oraz olejek miętowy i olejek chmielowy. Preparat ma postać kropel...

Ketoza

.. ...leczonych insuliną, kwasicę ketonową może wywołać odstawienie leku lub przyjmowanie zbyt małych dawek insuliny względem zapotrzebowania organizmu ( ostre infekcje, zawał serca, znaczny wysiłek fizyczne itd. )...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej ocenia się na podstawie zmian w zapisie EKG świadczących o niedokrwieniu mięśnia sercowego. Próba może być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest występowanie skoków ciśnienia po kilku godzinach od przyjęcia ostatniej dawki leku. Nagły wzrost ciśnienie może objawiać się bólem i zawrotami głowy, mdłościami, bólem w klatce..

Opipramol (Pramolan)

.. ...może wpływać negatywnie na koncentrację i refleks, stąd nie należy prowadzić pojazdów w czasie przyjmowania leku. Nie należy również pić alkoholu. Pramolan to nazwa handlowa leku zawierającego opipramol...

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...Lepiej wchłania się przyjmowana w czasie posiłku. Winpocetyna jest stosowana terapii zaburzeń pamięci, zawrotach głowy pochodzenia błędnikowego, przy objawach zaburzeń krążenia mózgowego ( szczególnie po udarze mózgu lub przy stwierdzonej miażdżycy naczyń mózgowych ). Winpocetyny nie..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...prowadzić pojazdów w czasie przyjmowania leku. Obniżenie sprawności psychomotorycznej może utrzymywać się także przez kilka dni po odstawieniu klorazepamu ( jest to lek długo działający, kumulujący się w organizmie ). Preparaty zawierające klorazepam dostępne w Polsce ( za indexem leków..

Angina paciorkowcowa

.. ...laktamazy. Antybiotyk należy przyjmować przez minimum siedem dni. Powikłaniem ogólnoustrojowym nieleczonej anginy paciorkowcowej może być ostre popaciorkowcowe zapalenie nerek lub choroba reumatyczna. Utrzymująca się po przebyciu anginy gorączka lub stany podgorączkowe, bóle stawów,..

Moklobemid (Mobemid)

.. ...działania sedatywnego, przyjmowanie leku nie ma wiec wpływu na wykonywanie czynności wymagających skupienia uwagi, jak np. jazda samochodem. Mobemid to nazwa handlowa preparatu zawierającego moklobemid...

Sterydy

.. ...łącznej. Długotrwałe przyjmowanie sterydów prowadzi do supresji nadnerczy, czyli do zahamowania wydzielania endogennych sterydów. Aby uniknąć ostrych objawów niedoczynności tego narządu, preparaty sterydowe należy odstawiać stopniowo redukując dawkę. Dotyczy to głównie chorób, w których..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...się czasem w trakcie przyjmowania leków na chorobę Parkinsona oraz preparatów z grupy neuroleptyków ( leki stosowane miedzy innymi w terapii schizofrenii ). Najczęściej spotykaną odmianą dystonii jest kurczowy kręcz karku. Chory porusza głową wbrew własnej woli. Często są to napadowe,..

Homocysteina

.. ...homocysteiny zmniejsza przyjmowanie kwasy foliowego i preparatów witaminy B. Podwyższony poziom tego aminokwasu obserwuje się w przepadku niewydolności nerek, niedoczynności tarczycy oraz podczas przyjmowania niektórych leków ( np. metotreksatu ). Wysoki poziom homocysteiny sugeruje..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...leku, jeśli jego stałe przyjmowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Nie ma danych na temat ewentualnego szkodliwego wpływ clopidogrelu na płód ani na dowodów na przechodzenie leku do mleka karmiącej kobiety. Nie należy więc stosować clopidogrelu w wyżej wymienionych stanach. Preparaty..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...kompulsyjno - obsesyjnych. Przyjmowanie fluoksetyny może wiązać się z równymi objawami niepożądanymi takimi jak zaburzenia snu, niepokój i zawroty głowy, drżenia mięśni, suchość w jamie ustnej. Terapia musi być prowadzona ściśle według zaleceń lekarza, szczególnie jeśli chodzi o inne,..

Prometazyna (Diphergan)

.. ...psychoruchowa - nie należy prowadzić samochodu i innych tego typu urządzeń. W czasie przyjmowania prometazyny nie należy także spożywać alkoholu. Diphergan to handlowa nazwa preparatu zawierającego prometazynę...

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...wiedzę na temat wszystkim przyjmowanych przez chorego leków. Preparaty zawierające wenflaksynę jako substancję czynną dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine...

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...cholonolityków, metyloksantyn przyjmowanych w aerozolach, nebulizacjach czy tabletkach jest nieskuteczna, jeśli chory nie przestanie palić. Przebieg i objawy POChP. Przewlekła obturacyjna choroba płuc przebiega z zaostrzeniami. Podstawowym objawem jest kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...trakcie przyjmowania bromazepamu nie wolno spożywać alkoholu ani prowadzić pojazdów mechanicznych. Inne preparaty zawierające bromazepam dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Lexotan, Sedam 3 i 6...

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...konsekwencją nadmiernego przyjmowania płynów przed snem ( kawa, piwo itp. ). Definicja określa ten stan, jako oddawanie moczu więcej niż jeden raz w ciągu nocy. Z punktu widzenia kardiologii, nykturia jest jednym z objawów niewydolności krążenia. Występuje także u pacjentów przyjmujących..

Objawy cukrzycy

.. ...niemal ciągłą potrzebę przyjmowania płynów, nie raz do kilku litrów dziennie; odwodnienie, objaw wydawałoby się nie pasujący do dwóch poprzednich, a w rzeczywistości stanowiący tak jak one konsekwencję glikozurii, czyli obecności glukozy w moczu; glukoza jest substancją osmotycznie..

Polipragmazja

Polipragmazja

.. ...należy redukować ilość przyjmowanych farmaceutyków do niezbędnego minimum. Skuteczność terapii może być odwrotnie proporcjonalna do ilości przyjmowanych leków. Taka zależność jest uwarunkowana zjawiskiem interakcji oraz błędów w przyjmowaniu leków, tym trudniejszych do uniknięcia im..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...brzucha i bóle głowy. Przy jednoczesnym przyjmowaniu statyn dołączyć mogą się objawy niepożądane charakterystyczne dla tej grupy leków. Preparat dostępny w Polsce: Ezetrol ( za Indexem Leków MP 2007 )...

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...osoby przyjmującej leki hipotensyjne, nawet jeśli średnie wartości dobowe ciśnienia są zadowalające, jest wskazaniem do zwiększenia dawek przyjmowanych leków lub modyfikacji stosowanej dotychczas terapii...

Insulina

.. ...typu 2 muszą rozpocząć przyjmowanie insuliny w chwili, gdy leki doustne przestają zapewniać prawidłową kontrolę glikemii. Podział insulin. Istnieje kilka podziałów insulin. Praktyczne zastosowanie ma szczególnie podział pod względem czasu działania oraz podziała na insuliny ludzkie,..

Cholestyramina (Vasosan)

.. ...przestrzeganie zasad przyjmowania cholestyraminy. Inne leki należy przyjąć godzinę przed żywicą lub 4 - 6 godzin po. Cholestyramina podobnie jak kwasy żółciowe, może wiązać inne leki uniemożliwiając tym samych ich przyswojenie i prawidłowe działanie. Najczęstszym działaniem niepożądanym..

Akarboza (Glucobay)

.. ...przewodzie pokarmowym, należy przyjmować go bezpośrednio przed posiłkiem. Mniejsza ilość wchłoniętych cukrów prostych wiąże się z mniejszym wyrzutem insuliny, co ma pozytywny wpływ na metabolizm lipidów. Chorego obowiązuje dieta cukrzycowa. Przy stosowaniu akarbozy bardzo istotne jest..

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...W pierwszych dniach przyjmowania glimepirydu mogą wystąpić zaburzenia widzenia. Z uwagi na możliwość hematologicznych i hepatologicznych efektów ubocznych, w czasie stosowania glimepirydu okresowa należy kontrolować poziom aminotransferaz oraz morfologię krwi. Preparaty zawierające..

Klonidyna (Iporel)

.. ...W pierwszych dniach przyjmowania klonidyny może wystąpić uczucie suchości w ustach i nadmierne uspokojenie. Dolegliwość te ustępują samoistnie. Z czasem rozwija się tolerancja na działanie leku. Klonidynę należy odstawiać powoli i stopniowo, nagłe przerwanie terapii grozi nawet kryzą..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...przewlekła, więc leki trzeba przyjmować stale, a nie tylko do ustąpienia objawów. - mówili uczestnicy konferencji. Warunkiem skutecznego leczenia jest też walka z czynnikami ryzyka - paleniem, otyłością, brakiem ruchu, nadmiarem soli w diecie. Niestety, w tym ostatnim przypadku nie..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...potrzebę codziennego przyjmowania leków na nadciśnienie - informuje pismo The Lancet . O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...zaledwie 41 proc. Polaków, przyjmowanych na oddziały kardiologiczne, otrzymywało wcześniej odpowiednie środki zbijające poziom cholesterolu. Tymczasem najskuteczniejszą metodą zapobiegania zawałom serca, jest właśnie leczenie zaburzeń lipidowych, poprzez redukcję cholesterolu..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna - pierwszy, który działa specyficznie na węzeł zatokowy, regulujący tętno. Jak dotąd jedynym stwierdzonym działaniem ubocznym są występujące u 10 proc. badanych przejściowe napady jasności - lek może..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...będzie musiała doustnie przyjmować leków zapobiegającym zatorom - wyjaśnił prof. Jaszewski. Zdaniem lekarzy ablacja chirurgiczna to nowa metoda, coraz bardziej skuteczna i bezpieczna. 78 - letnia pacjentka która poddana zostanie operacji jest już po siedmiu zabiegach koronarografii. W..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...wkrótce będziemy mogli przyjmować białko Klotho jako suplement w proszku - mówi prowadzący badania dr Zhongjie Sun. Gen Klotho został odkryty w 1997 roku przez japońskich naukowców. Jego nazwa pochodzi od imienia jednej z trzech Mojr, mitologicznych bóstw losu wyznaczających długość..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...zrezygnować z codziennego przyjmowania leków, daje też nadzieję tym, którym dotychczasowe metody leczenia nie pomagały. Opracowana w USA operacja ( ablacja nerkowego nerwu współczulnego ) polega na kontrolowanym uszkodzeniu nerwu odpowiadającego za podwyższanie ciśnienia krwi za pomocą..

Nowy zły cholesterol

.. ...odpowiednią dietą i przyjmowaniem statyn. Niestety, w przypadku dziedzicznego podwyższonego poziomu lipoproteiny a, czyli Lp( a ), dieta ani statyny nie pomagają. Na szczęście nie jest to substancja tak groźna jak LDL. Specjaliści porównują LDL do groźnego tygrysa, a Lp( a ) - do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...stycznia]wystąpił po m - cu przyjmowania leku Betaloc. O ablacji lekarz wspomniał informując nas, że w Poznaniu dzieciom takich zabiegów się nie wykonuje [jesteśmy z Poznania]. Dlatego zwracam się do Pana doktora z prośbą o konsultację w Poradni Kardiologicznej w Zabrzu. Odpowiedź proszę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...już, czy też czasowo, przyjmował pacjentów w zabrzańskiej przychodni? To brzmi niepokojąco. Z poradni na 3 tyg : ) : ): ): ): ): ): ) Dziękuję za dobrą informację. Pozdrawiam. Witam Serdecznie Panie doktorze!!! Jestem po ablacji w Centrum Kardiologii Anin. Karta Informacyjna -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...ablacji mają zalecone przyjmować Acard czy Polocard to dawka aspiryny ja miałam ablację 05.03. Wskazania POLOCARD 150mg przez 6 tygodni. Zastanawiam się nad dołączeniem MAGNE B6 i Kaldyum. Moja Pani dr wspomniała że mogę ale nie zleciła w karcie informacyjnej oficjalnie. Mam czasami..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...miały inne działanie ? Przyjmowałem Betaloc 50 ZOK, jedną tabletkę dziennie przeciw dodatkowym skurczom nadkomorowym i lek działał na mnie dość dobrze ( lepiej niż Biosotal 40, który brałem wcześniej ). Kiedy Betaloc kończył mi się zacząłem brać po pół tabletki i miałem dodatkowe..

Operacja zastawki aorty

.. ...normalnie żyć. Owszem trzeba przyjmowac acenocumarol i badac INR ale to nie koniec świata. Uszy do góry Dzięki Dana. Na razie to mi się wydaje trudne. Pamiętanie o badaniach, przyjmowanie leków itd. ... A gdzie miałaś robioną operację i jak to wszystko wspominasz? I jeśli mogę zapytać,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...WAŻNE jest REGULARNE przyjmowanie codziennej dawki. ( Ja dlatego nie biorę tego leku - choć przydałby mi się - ponieważ człowiek jest od niego niezwykle uzależniony. Wiem, że robię źle .. ) Aga - dzięki - otworzyłaś mi oczy na rzecz przecież logiczną i czytałam ulotkę, a po pewnym czasie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 5

.. ...po zabiegu mogliscie przyjmowac leki antyarytmiczne? bo lekarz zabronil mi brac. po jakim czasie po zabiegu pojawialy sie wam pierwsze ataki czestoskurszu? mi na drugi dzien po zbiegu pojawily sie pierwsze pojedyncze szybsze uderzenia.pozdrawiam witam przeczytałem na forum że miała pani..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...wyszła do domu, ale musi przyjmować amiodaron, który bardzo źle wpływa na jej oczy, skórę - dostaje poparzeń od pierwszych promieni słonecznych, trzeba kontrolować stan tarczycy i wątroby.Ale nie było wyjścia , bo moje dziecko stało się lekoodporne, a ponadto uczuliło sie na jeden z nich..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...obaw,spokojnie.możesz go śmiało przyjmować.Pozdrawiam do gosi! gosiu ale ja mam przepisanom najmocniejszom dawke xanaxu 1 mg slyszalem ze to straszni uzaleznia? Do Damiana A ile razy dziennie masz to brać? do gosi! lekarz kazal mi brac raz dziennie ale taka dawka! Do Damiana Mniej..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...betalok zoku nie wolno przyjmować w ciąży ponieważ może to źle wpłynać na dziecko. Może lekarz dobrze Ci radził ? Z drugiej strony, piszesz że czujesz się lepiej, ale to na tym betalok zoku ? no tak na tym betalok zoku czuje ze jak bym go nie brala to ataki byly by ): dziewczyny, byłam..

Echo serca - Str. 19

.. ...stwierdził że tata może dalej przyjmować te leki. Następnego dnia udało mi się zapisać tatę do specjalisty i czekamy na tę wizytę. Najtrudniej jest w nocy wtedy tata ma najgorsze duszności. Leki na początku dały bardzo dobry efekt niestety teraz nie jest już tak dobrze. Tata przez całe..

Echo serca - Str. 33

.. ...krwi ,ekg,tylko zalecił przyjmować leki zgodnie z zaleceniami ,tak jak przyjmował w szpialu,co Pani o tym sądzi?Czy lekarz ignoruje mojego ojca?Dlaczego nie zrobił żadnych badań?Ojciec dostał atak 7 grudnia,dwa tygodnie był w szpitalu,czy nie powinny być zrobione jakieś badania,czy stan..

Echo serca - Str. 45

.. ...do kontrolnego. Nie przyjmowałam żadnych leków, ani suplementów - np. magnezu. Nie miałam żadnych dolegliwości. Jeżeli odczuwasz jakieś dolegliwości ze strony serca to muszą one wynikać z czegoś innego. Takie niewielkie niedomykalności ma wiele osób, a leczenie zaczyna się dopiero wtedy,..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...na dobe ale zaczołem przyjmować na stałe leki.Ubiegłego roku w maju znowu trafiłem do szpitala gdzie zwiększono mi dawki o 100% twierdząc że to nic grożnego.Od tamtego czasu miałem zmieniany lek 3krotnie i nic to nie dało.W zeszłym tygodniu obiawy się nasiliły i wystąpiły..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...bloków II i III stopnia przyjmowanie leku jest przeciwwskazaniem - jak mam to interpretować? To moje pierwsze opakowanie, ciśnienie mi się zmniejszyło ale doszły bóle w klatce piersiowej i głowy, zmęczenie i takie tam... Angie, a ile masz skurczy dodatkowych i tych bloków? Skurczy mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...kołowrót: agorafobia i przyjmowane benzośmieci i wypadanie płatka czyli beta adrenolityki. Przyjmuję 7 lat konfigurację afobamu 0,5 2 razy diennie wraz z przestarzałym już trochę propranololem. Jestem uzależniony na maksa. ( od afobamu oczywiście ) Kiedy próbuję odstawić alprazolam (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...czy WY tez na poczatku przyjmowania lekow czuliscie sie tak jakby wszystko sie nasilalo? Czuje sie strasznie i zastanawiam sie kiedy to minie? mnie lek Xanax pomaga na tyle że mogę w miarę funkcjonowac wychodzić na dwór bez leku jest okropnie wystarczy że nie wezmę 2 dni wtedy kompletny..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...autogennego jest nauczenie się przyjmowania odpowiedniej postawy ciała, ułatwiającej uzyskiwanie stanu odprężenia mięśni, odprężenia naczyń krwionośnych, zwolnienie rytmu pracy własnego organizmu i skutecznie odcinającej dopływ do organizmu bodźców z zewnątrz. Schultz proponuje cztery..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...leczyl mnie ze skótkow przyjmowania lekow psychotropowych.Kiedy zaczełam brac leki antydepresyjne powoli powrócilam do zycia.Po jakims czasie i te odstawiłam.Cztery lata było mi dobrze. A teraz znów historia sie powtarza tylko teraz jestem juz troche madrzejsza.Kiedy w nocy budze sie z..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...jego wzrostu może być przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych lub antybiotyków, a spadku - przyjmowanie preparatów wielowitaminowych z witaminą K.Dla pacjentów zażywających acenokumarol lekiem przeciwbólowym z wyboru jest paracetamol. Praktycznie każdy nowy lek wprowadzony do..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...lub w czasie upału. Przyjmowałam doraźnie propranolol. 29 marca urodziłam zdrowego synka - ciąża przebiegała bez powikłań ale leku nie mogłam stosować. Ostatni trymestr ciąży byłam na zwolnieniu ponieważ do pracy musiałam dojeżdżać zatłoczonym tramwajem a w Polsce coraz mniej jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...dolegliwości dobrze jest przyjmowac preparaty magnezowe zapobiegające występowaniu zaburzeń rytmu serca. Wszystko pod opieką specjalisty. Jeśli jednak pojawiają się dolegliwości kinieczne jest jak najszybsze włączenie do terapii leków z grupy beta - blokerów. U pacjentów bezobjawowych,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...zastawki mitralnej powinny przyjmowac preparaty z magnezem i potasem,np. Aspargin, Magne B6,bo tenzespol jest zwiazany z e zwiekszona utrata i zmniejszonym wchlanianiem tych mineralow. Hej! Ja ostatnio nie mogę stac w kolejkach w sklepie,robi mi się niedobrze,wtedy myśle żeby tylko nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...może być związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych? Wiem, że przeciwwskazania do pigułek są przy nadciśnieniu, lecz ja mam bardzo niskie ciśnienie, czasem nawet 80/70. Magnez z b6 zażywam cały czas. Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj po raz pierwszy i stwierdzam, że..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...zareagowal pozytywnie. Bez przyjmowania lekow trudno sie funkcjonuje chyba ze ktos sobie wmowil chorobe to nie musi ich przyjmowac Pozdrawiam Wszystkich ...nie wiem jak to jest z tymi lekami ale ja juz od 4 miesiecy biore Concor 5mg 1/2 tabl.rano i jest niezle z tym moim kolataniem..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...nadużywać. Nigdy nie przyjmowałam modnych w dzisiejszych czasach preparatów witaminowych - uważam, że owoce i warzywa to właściwe źródło witamin. Staram się unikać chemii jak tylko mogę, ale czasem tabletka jest niezbędna i nie da się tego uniknąć. I błogosławię rytmonorm, bo dzięki..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...dolegliwości, trzeba je przyjmować. Kiedyś, jak już brałam coraz więcej leków, na każda dolegliwość co innego, zaczęłam się zastanawiać, dlaczego one mnie nie leczą? Przerażały mnie działania uboczne, które dawały o sobie znać. Bardzo się cieszę, że dotarła do mnie wiedza, którą..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...wykonując niezbędne badania, przyjmować niezbędne leki, a do Pana Profesora zgłosić się na gotowca, i mieć ze sobą wszystko co jest potrzebne. Mam WPW i częstoskurcz nadkomorowy jestem po jednej ablacji ale 11 lat temu ( WPW i migotanie przedsionków, w czerwcu 2006 miałem szybki..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...tygodni - 3,6 przy stałym przyjmowaniu Kaldyum i pożeraniu dużych ilości pomidorów ). Tak, to zatykanie ust i nosa, i tak jakby proba wydmuchania powietrza ( takie wydymanie policzkow, az sie czuje nacisk na galki oczne ; ) ) to sposob na przerwanie juz trwajacego czestoskurczu. Nie na..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...najważniejsze nie muszę już przyjmować leków ( no może sporadycznie raz na trzy miesiące jedna tabletka ) Witam!! Jakie trzeba załatwiać formalności aby przeprowadzono taki zabieg?Czy jest on w pełni odpłatny? pozdrawiam Zastanowila mnie jedna wasza wypowiedz. Nadymacie usta aby naprzec..

Tachycardia

.. ...12,5mg,Verospiron,Lacipil,Tertensif.Leki te mama przyjmowała przez dwa tygodnie,ponieważ nie było żadnej zmiany tzn.tętno ponad 100,postanowiłam udać się ponownie z nią na wizytę.Teraz mamy znowu zmianę tzn.zamiast Tertensfiu - Diuver,Lacipil wycofany,a dodana Prenessa.Sama nie wiem czy..

Chelatacja - Str. 3

.. ...skutki uboczne częstego przyjmowania kroplówek. Nie przeszkadza to jednak tzw. gabinetom medycyny alternatywanej reklamować chelatacji jako świetnej metody na leczenie różnych chorób m.in. miażdżycy. Lekarze ostrzegają, że częste kroplówki mogą uszkodzić np. nerki. * Nie bardzo..

Chelatacja - Str. 6

.. ...informacje negatywne przyjmowane są przez większość ludzi natychmiast bez jakiegokolwiek sprawdzania., one jakby wrastają w nas. Nie rozumiem, co chciał Pan powiedzieć przez ,,mieszanie dobrych idei ze złymi * . Piszę swoje odczucia i chciałabym, aby tak były przyjmowane przez osoby..

Chelatacja - Str. 17

.. ...zaleceń – przyjmować jedną kroplówkę co miesiąc, dwa nadal. Zacząłem odczuwać, że okres umiarkowanie korzystnego efektu tego zabiegu już mam za sobą, na następne kroplówki mnie nie stać. Gorąca prośba: szukam osób, które przyjmują, lub przyjmowały suplementy dra Ratha,..

Chelatacja - Str. 18

.. ...chemiczne,z poleceniem przyjmowania do końca zycia i/ lub operacje też z proszkami do końca życia, które nie leczą, a odwracają uwagę od problemu? Bypassy, stenty też zarastają! Co to za specjalista, który nie chce słuchać pacjenta?! Co to za specjalista, który nie chce czytać literatury..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...nas na dożywotnie ich przyjmowanie ) zamiast polecić dietę i naturalne preparaty omega3. Słyszałem o badaniach które pokazały że 1000 - 1500mg EPA i DHA z grupy omega3 o 80% zmniejszają ryzyko nagłej śmierci sercowej, o 60% zmniejszają ilość zgonów z powodu zawału, o 30% zmniejszają..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...), przez pewien czas przyjmowalem te leki lecz ciezko powiedziec ze nie maja skutkow ubocznych, w miejscach wstrzykiwan czesto pozostaja siniaki. wykonywanie codziennie dwoch zastrzykow tez do najprzyjemniejszych nie nalezy wiec zamiast nakłuwania sie przez 3 miesiace wolalem przerzucic..

Częstoskurcz napadowy a poród

.. ...Warszawie kobiety z problemami sercowymi rodza w szpitalu na Starynkiewicza i na Karowej. Moze warto sprobowac skontaktowac sie z jakims kardiologiem, kobiety w ciazy przyjmowane sa czasem poza kolejnoscia....

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...moczopedne,ktore musi przyjmowac bardzo wyplukuja jej potas.Niestety po zazyciu potasu miala okropne bole zoladka.Nie moze wiecej przyjmowac go w tabletkach a w diecie to za malo.Czy ktos z szanownego panstwa spotkal sie z czyms podobnym?Czy sa jakies inne zastepcze suplementy potasu?..

Bajpas i praca

.. ...inny sposob, czy moze przyjmowac inny lek przeciwplytkowy ? Od marca 2006 roku po pierwszym zabiegu PCI przyjmuje klopidogrel ( najpierw PLAVIX, Areplex a ostatnio ZYLLT ). Lekarz przy wypisie ( mialam drugi zabieg ) zalecil przyjmowanie Clopidogrelum przez okres 6 - 9 miesiecy,oraz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...lekarze nie zalecają przyjmowanie Betalocu. W ciąży objawy arytmii mogą się nasilić. Dlatego też lepiej pozbyć sie problemu ( oczywiście o ile się da ) jeszcze przed zajściem w ciążę. Z podstawowych badań, które Ci pewnie lekarz zleci powinnaś zrobić Holtera, echo serca, badanie krwi - w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...kardiomiopatie rozstrzeniowa, jak przyjmowali go na oddzial mial frakcje 20%. Nie wiem ile teraz ale musi byc lepiej bo wtedy tylko lezal a teraz chodzi, cwiczy na oddziale rehabilitacji i czuje sie lepiej. Mam nadzieje ze do swiat wyjdzie ze szpitala. Czy ktos z was mial robione badania..