Przyspieszenie serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...etiologii wirusowej ); EKG: przyspieszenie zatokowe, zaburzenia rytmu, zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego, obniżenie ( lub uniesienie ) odcinka ST, spłaszczenie i/lub odwrócenie załamka T, obniżona amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...współczulnego objawia się przyspieszeniem akcji serca. Pobudzenie układu przywspółczulnego objawia się zwolnieniem akcji serca - działanie hamujące na węzeł zatokowo - przedsionkowy. Fala pobudzenia, która powstaje w tym węźle nie jest rejestrowana w EKG do chwili wyjścia poza jego..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...serca spowodowane są przyspieszeniem rozwoju miażdżycy w naczyniach wieńcowych i zwiększonego zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ( wzrasta masa mięśnia sercowego a naczynia wieńcowe nie mają możliwości rozrostu ). Wszystkie te zmiany w morfologii serca prowadzić mogą do zawału..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania przedsionków. Tachyarytmia wygasa a na jej miejsce pojawia się zaburzenie o charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu serca ), często z towarzyszącymi zaburzeniami przewodzenia w niższych..

Tachykardia zatokowa

.. ...tachykardią zatokową nazywamy przyspieszenie rytmu serca bez przyczyny lub nieadekwatne do przyczyny ( np. wysiłku ). Zjawisko to wynika z zaburzenia wzajemnej regulacji układ przywspółczulny - współczulny. Jest dość częste u kobiet w okresie menopauzy. Inną przyczyną tachykardii..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono arytmii, oraz że nie występują inne niepokojące objawy. Bradykardia, czyli zwolnienie rytmu serca poniżej 60 na minutę..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...powodować przyspieszenie akcji serca jako odruch na chwilowy spadek ciśnienia. Preparaty zawierające winpocetynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton...

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...ludzie często odczuwają przyspieszenie akcji serca ( określane popularnie jako kołatanie, albo palpitacje ) po wypiciu kawy. To odkrycie nie oznacza jednak, że powinno się pić kawę, by zapobiegać zaburzeniom rytmu serca. Dowodzi ono jedynie, że osoby ze stwierdzoną arytmią lub na nią..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...niepokój a co za tym idzie przyspieszenia serca przestaną dokuczać. Proszę o tym wszystkim mówić w trakcie konsultacji swojemu kardiologowi. Najbardziej Panią uspokoi rozmowa i wiedza jak i co się dzieje np w czasie zdenerwowania... Pani Kasia: WPW jest odpowiedzialne za napady..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...uczucia prowadzą do przyspieszenia akcji serca. Jednak czy Pani napady są tego efektem - nie wiem. Dobrze byłoby uchwycic taki napad w ekg ( choćby holter event czyli na guzik, o którym juz pisałem ). Jesli to przyspieszony ale prawidłowy rytm ( czyli po lekarsku - zatokowy ) - to znaczy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...zwykłe zatokowe krótkie przyspieszenia serca. Sama już nie wiem co o tym myśleć.Wiem,natomiast,że powoli zaczybam schizować.Przesadnie się wsłuchuję w bicie serca i raz wydaje mi się,że bije za szybko,za chwilę,że za mocno.Może to po prostu nerwica się odzywa. Teraz znów czekam na..

Echo serca - Str. 15

.. ...zdenerwowanie powoduje umnie przyspieszenie akcji serca. Dodam iż 7 lat temu miałam podobne problemy wtedy zostało to zdiagnozowane jako nerwica serca, tylko wtedy nie leżałam w szpitalu i nie miałam żadnych zmian w ekg Bardzo proszę Pani Izo o interpretacje wyników echa i ekg, i jak..

Echo serca - Str. 22

.. ...utrudniona ze wzgledu na przyspieszenie rytmu serca w trakcie badania. Na wykonanych rekonstrukcjach VRT,MIP I MPR stwierdza sie; - prawa tetnica wiencoww odcinku srodkowym nie do oceny ze wzgledu na artefakty ruchowe,odcinki proksymalny i dystalnym bez uchwytnych zmian,drozna do obwodu..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...odczuwam tak bardzo przyspieszenia ( ktore nastepuje ), ale sile, z jaka bije serca. Przepraszam, ze się tak rozpisalam, ale potrzebuje porady, wiec chcialam nakreslic caly zarys sytuacji. Czy ktos moze mi powiedziec czy są to objawy WPW? Probuje znalezc powod, dla ktorego to odczuwam...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...upiory hipochondri.Co do przyspieszenia rytmu serca - u mnie wcześniej to był ewidentny skutek uboczny pakowanych we mnie leków w psychiatryku.Ja mówiłam na obchodzie, ze czuje sie coraz gorzej a lekarze mi wmawiali,ze kiedy podniosą dawke leku będzie lepiej.Uciekłam stamtąd kiedy moje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 115

.. ...nudności, tachykadria! ( przyspieszenie czynności serca ), bólach w klatce piersiowej, kołataniu serca, i wiele innych. Chciałam się ciebie zapytać Maćku, czy ty też czujesz się tak fatalnie po Asentra? Czy te poboczne dolegliwości ustąpiły po dłuzszym zażywaniu leku? Ja nie dałam rady,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...teraz tragedia klucia przyspieszenie bicia serca czytałam o tym leku ale to ziołowe na początek jest dobry ale jeśli ktoś ma zaawansowana juz nerwice to wątpię w to Rhodiolin - górska róża Opracowano na podstawie: Prof. Valeria Sedlak - Vadoc: * Natural help form Exotic Places * ...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 689

.. ...zapobiegają również przyspieszeniom akcji serca spowodowanym przez stres ( są to tzw. beta blokery ). Atenolol przepisał mi lekarz dyżurny w przychodni na obniżenie pulsu ( gdy tam dojechałem miałem 180 i cały dygotałem od pracy mojej pikawki ). Moja lekarka rodzinna była jednak na mnie..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...uchwycic na ekg tych przyspieszen bicia serca, holter nic nie wykazał, a ja traciłam nadzieję, bałam się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a jak napad się konczył, odpływała. Moje ataki są bardzo wytrwałe,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...objawy( zawroty glowy, przyspieszenia serca ) panicznie boje sie kolejnej ablacji, tym bardziej ze Dr powiedzial, ze nie jest pewny czy ona sie uda :| Czy ktos mial podobne objawy jak ja? Zastanawiam sie tez czy na kolejna ablacje nie isc to opisywanej przez arrtura kliniki. Witam ja po..

Gwałtowne przyspieszenie bicia serca

.. ...odpowiedzi na : Re: Gwałtowne przyspieszenie bicia serca!! wysłane przez wiola dnia 2007 - 01 - 16 18:24:11: : A jakie masz cisnienie, kiedy sie nie denerwujesz?A zyły na rekach ,nie zwracaj na to uwagi, chyba ze masz nadciśnienie. Csnienie jak sie niedenerwuje mam idealne jak w ksiązce..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...barlow`a powoduje to przyspieszenie serca przy którym upierł sie pierwszy lekarz, a tachykardia - która nie leczona jest grożna dla życia. Dlatego jeżli ktoś ma syndrom barlow i wyczuwa u sibie tetno powyzej 100 na minute w spoczynku oczywiście to radziłabym o dokladniejsze przebadanie...

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...jak chociażby nawet przyspieszenie tętna ) Witam. ja mam problemy z sercem od dwoch lat. zaczelo sie w sumie od narkotykow a dokladnie amfetaminy. kiedys na zjezdzie organizmowym zabrali mnie ze szkoly karetka. nie mialem sily stac bo odrazu robilo mi sie ciemno przed oczami. i od tamtej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...tarczycy, wytrzeszcz oczu, przyspieszenie akcji serca, nadmierną pobudliwość nerwową, podwyższoną temperaturę ciała. Tak ze mysle ze jak T4 i T3 sa w normie to nie masz sie czym martwic: - ) MARLENIASTA, pisałam o tym wiele razy, żeby dokładnie zbadać tarczycę trzeba zrobić komplet..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...bóle głowy, zawroty, przyspieszenie rytmu serca itd. Lekarz stwierdził ze to może być nerwica. Poszłam do innego lekarza i biorę leki na nerwicę mimo że objawy do końca nie zanikają. Z resztą tak to jest w przypadku nerwicy:/.Czasami mam sztywny kark, wmawiam sobie setki chorób...

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...prawdopodobnie masz WPW nagłe przyspieszenie bicie serca.Moje serce potrafi przyspieszyć z normalnego bicia do 300 uderzeń na minute. Nie pierdol, że 300, bo byś już nie żył. Po mega wysiłku czytałem, że może być powyżej 200 ale nie 300 a co dopiero w spoczynku. To nerwica. Ja też to mam..

Jakie są objawy WPW?

.. ...nadkomorowego czyli przyspieszeniem akcji serca nawet do250/min.Moze to ustapić samo a niekiedy potrzebna jest interwencja lekarza.Po podaniu odpowiednich specyfików odblokowuje sie i powraca na ,,swoje miejsce,TEgo schorzenia mozna pozbyc sie poprzez wykonanie zabiegu zwanego..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...gardle obserwuję u siebie przyspieszenia tętna, ściskanie w okolicy karku ( choć pomiary ciśnienia dziwnie często wykazują stan normy ), wypieki na twarzy, lekkie zawroty głowy, zwłaszcza podczas pobytu na wolnym powietrzu oraz okresowe stany senności. Nocą i nad ranem pojawiają się..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...badania,przebiegajace z * poprzedzajacym przyspieszeniem akcji serca. * UWAGA; mozliwy spadek RR w trakcie pogorszenia samopoczucia. * * to jest moj wypis ze szpitala cz moglabym dowiedziec sie czego moge sie * spodziewac po czyms takim?? * bardzo bede wdzieczna jesli ktos zhodzi sie..

Blokery a ciąża

.. ...miałam.ale teraz po licznych przyspieszeniach serca dodatkowych stresach minjajacemu czasowi,który wcale mnie nie leczył przypętały mi się przedwczesne skurcze komorowe tzw.parasystolia.nie życę nikomu.na holterze wyszło mi 3206 dodatkowych pobudzeń.dlatego tachykardia jest 100 razy..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...i nie zawsze jest to przyspieszenie , czasem zwolnienie bicia serca! Nigdy nie rozgraniczałam częstoskurczu i dodatkowych skurczów !Mogę więc powiedzieć ,że nie odczuwam ich inaczej !Na szczęście jeszcze nigdy nie byłam w szpitalu na * umiarawianiu * , więc myślę ,że w porównaniu z..

Dodatkowe skurcze - Str. 23

.. ...- mimetyki powoduja przyspieszenie akcji serca i niemiarowosci,stad mialam dosc dlugo problem z zaburzeniami rytmu,ale powoli sie zmniejszyly.Od kiedy odstawilam Lokren nie biore zadnych lekow na serce,pozdr: ) Do Shape. Po pierwsz jak masz na imie ? Napisz mi jeszcze jakie bierzesz leki..

Dodatkowe skurcze - Str. 182

.. ...łac. tachycardia ) - to przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę[. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiłku fizycznego ( tachykardia zatokowa ). Typy tachykardii: tachykardia zatokowa, częstoskurcz nadkomorowy ( suprawentrikularna tachykardia,..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...zyletka ; ) Problem z przyspieszeniem pracy serca jest bardziej zlozony niz nam sie wydaje, oto przyklad ktory onegdaj juz tu zamieszczalem( przy okzaji uwazam sie za jego * nosiciela * ): WYBRANE PROBLEMY KLINICZNE Pozornie łagodne napady miarowego częstoskurczu z..

Kołotanie serca

.. ...wiecej o tych kołataniach, jak je odczuwaasz? czy to na zasadzie przyspieszenia serca czy takiego potykania sie serca? napisz cokolwiek!!!a i co masz nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy?Pozdrowienia..

Kołatania serca i niewielka niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...zatrzymanie na chwile i nagle przyspieszenie ). W irlandii moj ruch ograniczylem do minimum i palilem juz nie tylko papierosy w duzych ilosciach. Kolatania staly sie bardzo czeste, w zasadzie codziennie sie pojawialy, szczegolnie wieczorem. Dla rozwiania wszelkich watpliwosci jestem..

Niskie cisnienie i wysoki puls oraz ucisk w gardle, zimne poty i osłabienie

.. ...długo utrzymując sie przyspieszenie akcji serca może doprowadzic do poważnej choroby. To jest bardzo grozna sytuacjia. wiem bo sama miałam dokładnie to samo. ja poszlam do lekazra i wykryto wypadanie platka i tachykardie. O ile platek jeszcze nie jest taki grożny to tachykardia powoduje..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...razem inne. Odczuwam przyspieszenia bicia serca ale to głównie rano, do tego dochodzą te okropne dodatkowe skurcze które jak mam wrażenie zaczynają się nakładać na siebie, raz mam tętno okolo 45 uderzeń na minutę a raz 140 uderzeń jestem zupełnie rozchwiana, dotego kłucia, tępy ból w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...uczucia nadmiernego przyspieszenia, mocnego lub niemiarowego bicia, wzglednie zamierania serca, bolu o charakterze zazwyczaj klujacym, przeszywajacym, zlokalizowanym najczesciej na niewielkiej przestrzeni w okolicy koniuszka serca. Dolegliwosciom tym towarzyszy zazwyczaj ogolny niepokoj,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...* obserwuję u siebie przyspieszenia tętna, ściskanie w okolicy karku ( choć pomiary ciśnienia dziwnie często wykazują stan normy ), wypieki na twarzy, lekkie zawroty i bóle głowy, zwłaszcza podczas pobytu na wolnym powietrzu oraz okresowe stany senności. Nocą i nad ranem pojawiają się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...dobrze, potem miałam przyspieszenie bicia serca przez parę miesięcy zaraz po urodzeniu dziecka, a teraz mimo nerwicy, po wizycie u neurologa okazało się że te trzaski w głowie, uderzenia ciśnienia i jego spadki były spowodowane...dyskopatią kręgów szyjnych! Dopiero rentgen w ruchu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...dusznosci oslabienie przyspieszenie serca do 90 , teraz jest roznie ale bol w klatce trwa a ostatnio odczuwam dodatkowo takie drgania ciala jak by wszystko cale moje cialo sie trzeslo ale zazwyczaj jak badam cinienie i puls przy tych drganiach to sa oki maialm dwa razy robione ekg wyszlo..

Problem z sercem i nadczynność tarczycy

.. ...mnie słaboŚć i nagłe przyspieszenie serca ponad 100/min i uczucie wiecie umierania masakra...etraz wykryto u mnie nadczynnoŚć tarczycy bo braniu leków jest lepiej lecz!!!!w czasie kucania lub brania wdechu a nawet bez przyczyny to serducho mi sie potknie...biore propanolol blokade na..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...normy,tachykardia to przyspieszenie ,a bradykardia zwolnienie pozdrawiam witam! również proszę o interpretacje: - rytm zatokowy z tendencją do tachykardii. Bez pauz pow.2 s. - srednia cz.rytmu serca 93, max.176, min.54 - poziom ST smieniał się w zakresie od - 0.28 mm w kanale 1 o..

Podobno nerwica - czy na pewno?

.. ...dretwieniem kończyn, nagłe przyspieszenie pracy serca i nierównomierna jego praca bez wysiłku. Atakom tym towarzyszy wrażenie udeżenia ciepła oraw wystpuje zaczerwienienie całej twarzy. Robiłem sobie różne badania i wszystko jest ok ... lekaż stwierdził iż mam skurcze nerwicowe ... i z..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...wysiłku nie występuje przyspieszenie tetna tylko jakby zwiększenie siły skurczu serca. Tętno oscyluje w granicach 55 - 65. Przyspieszenie do 70 i wyżej to pewniak, że łapie częstoskurcz. W lutym minął rok od ostatniej ablacji, migotania nie występują tylko dopada mnie częstoskurcz i..

Interpretacja EKG

.. ...powodującym znaczne przyspieszenie czynności sercanp w trzepotaniu przedsionków.Ustępuje po powrocie normalnej czestości rymu zatokowego.W ekg blok RBB objawia się poszerzeniem QRS i jego zniekształceniem - przybiera kształt zblizony do litery M, obnizeniem ST odwróceniem załamka Tw tych..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...dusznosci oslabienie przyspieszenie serca do 90 , teraz jest roznie ale bol w klatce trwa a ostatnio odczuwam dodatkowo takie drgania ciala jak by wszystko cale moje cialo sie trzeslo ale zazwyczaj jak badam cinienie i puls przy tych drganiach to sa oki maialm dwa razy robione ekg wyszlo..

Nagle niski puls z tachycardii

.. ...I teraz co? Leki na przyspieszenie akcji serca? No przeciez to sie kupy nie trzyma...fakt, ze moje tetno bylo zwiazane z nerwica, teraz sie trosze uspokoilam,ale zeby puls az tak spadal??? Co sadzicie?/ Co radzicie??? Czuje sie jabym miala wyitowac, jakby serce mialo nagle * zasnac *..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...i maksimum 180/min - przyspieszenie zatokowe bez cech napadowości. Zarejestrowano 12 744 ( 11% ) pobudzeń przedwczesnych komorowych, okresowo układających się w bigeminię ( 692 ) i trigeminię. Wstawek częstoskurczu oraz pauz powyżej 2000 ms nie obserwowano. Echo serca: Relacja..

Dolegliwości serca

.. ...powoduje momentalnie przyspieszenie pulsu. Nie chcę cię straszyć! Radzę tylko nie bagatelizować objawów. Objawy te mogą być także spowodowane złą pracą tarczycy, nadczynnością lub niedoczynnością. Pozdrawiam..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...najmniejszy wysiłek powoduje przyspieszenie akcji serca. U mnie teraz wygląda to tak że leżę na łóżku i mam puls np. 100, a wstanie do toalety i chwilowe pochodzenie po mieszkaniu powoduje przyspieszenie do nawet ponad 120. w tej chorobie chodzi o to, że serce jest zmęczone swoją szybką..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...sie i dalej bije bez przyspieszenia w równym rytmie.Prosze jeśli ktoś może niech mi doradzi . z tym biciem serca, występuje takie zjawisko fizjologiczne jak arytmia serca spowodowana oddychaniem. mianowicie serce zwalnia podczas wdechu a delikatnie przyspiesza podczas wydechu. Jeśli EKG..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach

.. ...miewałam takie chwilowe przyspieszenia więc pomyślałam , że to to . Usiadłam jednak nic się nie uspokoiło , serducho się na dobre rozszalało . Kiedyś leczyłam się Betalockiem ale sama zakończyłam . Mam Blok I stopnia i tachykardię . Poczułam przerażenie wyszłam do męża , nic się nie..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...chwilami takie odosobnione przyspieszenia rytmu serca - jedno / dwa uderzenia? pozdrawiam serdecznie, Tomek Martusia, nie da się tego zaleczyc lekami, bo to wada serca jest. Leki pomagają, ale jak sama widzisz czasami też zawodzą. Poza tym takich leków nie poleca się w trakcie ciązy,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 380

.. ...sie nawet zasnac kazde przyspieszenie bicia serca i juz sie denerwuje prosze jesli ktos ma takie objawy niech napisze to moze sie troszke uspokoje Witam Cię bardzo serdecznie Daniello ! Myślę, że nie zaszkodzi jak pojdziesz do psychiatry, to żaden wstyd. Po co masz się męczyc, bez sensu...

Problemy z sercem pomimo prawidłowego EKG

.. ...serca i tez tak mam raz bije szybciej raz wolniej bądź cierpliwy juz nie dlugo badania... ja też mam niedomykalnośc zastawki aortalnej i mam zupełnie na odwrót czasami jak siedze to naraz mam tętno 100..

Echo serca interpretacja

.. ...zwiazku z tym moje pytanie co jest przyczyna przyspieszenia predkosci ciekawi mnie to poniewaz niemoge znalezc tych informacji w necie a mam lekko przyspieszone.Moze ktos sie wypowie na ten temat. Pozdrawiam..

Przyspieszenie tętna w trakcie nagłego wysiłku

.. Witam. mam 25 lat i od około 7 lat zdaża sie mi nagłe kołatanie serca ( nigdy nie mierzyłem częstości, ale gdzies w okolicach 200/min ). Pojawia mi sie to tylko kiedy uprawiam jakiś sport ( rower, koszykówka, etc. ) w sytuacjach nagłego wysiłku ( jakby moje serce sie czegoś przestraszyło ). Jeśli to juz sie..

Dziwny rytm w sercu i wysokie tętno

.. ...w porządku i w razie przyspieszenia rytmu serca zrobić kilka głebokich zwolnionych oddechów.Można spróbować też Valerin forte lub Valused w kaps. / bez rec. w aptece/. Pozdrawiam. Ale utrata przytomnosci po czestoskurczu jest faktem. Poza tym w 2003 roku mialem zapalenie miesnia..

Walka z nerwicą

.. ...konczynach dolnych i rak przyspieszenie bicia serca nie moglam skupic mysli rozdraznienie niepokuj i tak jakby wszystkie sily mnie opuscily jeszcze raz ten strach lek urodzilam dziecko w wieku 21 lat i wszytsko przeszlo to byly jakies tylko preparaty ziolowe bardzo slabe bo odczuwalam w..

Bradykardia?

.. ...patologią niż tachykardia - przyspieszenie rytmu serca jest naturalną reakcją orgnizmu np. na stres ( pomijająć przyczyny patologiczne ), gorączkę itp. Bradykardia świadczy raczej o jakimś zahamowaniu, niewydolności organizmu i niemożności sompensowania przez organizm reakcji na stres...

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...ponieważ odczuwam nagłe przyspieszenie pracy serca.No poprostu leżę i bije sobie wolniutko a tu nagle z kopyta jak nie zacznie walić,nie mocno nawet ale szybko i mam wrażenie że wysiądzie! Przy tym czuję się nawet ok. Trwa to u mnie około 15 sekund,czasem z przerwami.Samo tak zaczyna bić..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar

.. ...ich zwalczyc: nagle przyspieszenie akcji serca nawet przy lezeniu,np zawsze kiedy sie klade spac,problemy z zasnieciem,boje sie rozmów w 4 oczy,czuje wyobcowanie w wiekszym gronie osob nawet najlepszych znajomych,nie lubie kiedy ktos na mnie patrzy,nieokreślony lęk przed wszystkim i..

Bóle po rzuceniu palenia - Str. 2

.. ...zawroty głowy, duszność przyspieszenie akcji serca. Po kolejnych dniach nie palenia nadeszła znowu poprawa i co zrobiłam? Wczoraj zapaliłam z rana a na wieczór myślałam, że to moje ostatnie chwile na tym świecie. To był mój ostatni papieros! ja mam podobne objawy ; ( ( , czuje jakby mi..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...przeciagnieciu sie nagle przyspieszenie akcji serca po czym chwilowe wstrzymanie i dalej normalne bicie. Tak jakby na chwile wypadalo z prawidlowego rytmu. Dzien wczesniej zdjeto mi holtera EKG, w ktorym pewnie nic nie wyjdzie gdyz podczas holtera nie bylo tych zachowan serca. Byly juz 2..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 173

.. ...straszne walenie serca, przyspieszenie bicia serca, zawroty głowy, ale ja jestem strasznie wytrzymała i wychodziłam dalej.Po dwóch miesiącach było już strasznie.Nie umiałam wyrzec się swojego starego aktywnego życia więc robiłam wszystko na siłę.A moje wyjścia z domu kończyły się już..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...wykonałem ruch powodujący przyspieszenie akcji serca - wówczas wszystko wracało do normy, by po chwili gdy puls się obniżył, ponownie pojawiała się regularna przerwa co dwa/trzy uderzenia. Przerwa następowała zarówno podczas wdechu jaki i wydechu. Założyłem pulsometr i on również..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...arytmie sie zdarzaja, iprzyspieszenie akcji serca a jezeli do tego dochodzi stres, to jeszcze bardziej, wycisz sie i nie mysl, jezeli nie masz organicznej choroby serca to o czym tu rozmyslac, pamietaj ze to udziela sie Twojemu maluszkowi, wyluzuj,napewno wytrwasz do rozwiazaniai..

Betalok ZOK 50 mg a wysiłek fizyczny

.. ...nurtuje to czy nagłe przyspieszenie akcji serca( rower, aerobik ) nie zaszkodzi mojemu sercu? Czy ktokowiek z Was uprawia coś z rzeczy które wymieniłam jednocześnie biorąc beta - bloker? Cześć spokojnie możesz robić wszystkie czynności sport to zdrowie!!Nie martw się ja mam 26 lat i..

Nagłe miarowe przyspieszenie akcji serca

.. Witam Mam 30 lat( nerwowy ). Leczę się na nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemie oraz astmę o łagodnym przebiegu. Przyjmowane leki to: Prestarium 5, Zocor 10, Alvesco, Serevent, Singular. Morfologia w normie, lipidogram w normie, ciśnienie w normie no chyba że u lekarza.Mój polega na tym że raz na jakiś..

Częste zasłąbnięcia

.. ...się reakcje obronne - przyspieszenie akcji serca, co z reguły pomaga. Zdarza mi się to coraz częściej. Podczas takich incydentów często wystarczy że wstanę, przejdę się kawałek i robi mi się lepiej. Pracuję w biurze przy komputerze. Ostatnio nie mogę przy nim wysiedzieć dłużej niż..

Wpw ? niedobór ? nerwica ?

.. ...uderzenie serca bez zadnych przyspieszen .. poprostu takie BuuuuUm ! ... mialem trudne dziecinstwo ( alkohol w domu itp ) i bardzo sie denerwowalem , nieprzespane noce .. z powodu nerwow i szybkiego bicia serca ... jednak to mi przeszło z czasem a te * uderzenie pojedyncze serca * jak..

Przyspieszenie akcji serca. Nerwowe, czy coś jest nie tak? ;/

.. ...Witam. Od kilku dni mam przyspieszenie akcji serca, które ukazuje się tylko wtedy, gdy się na nim skupie, lub zmieniam szybko pozycję, a także przy głębszym oddechu. Mam 14 lat, jutro będę iść na głębsze badania. Nie wiem, czy to przypadkiem nie jest z nerwów, gdyż objawia się to głównie..

Jak działa alkohol na układ krążenia?

.. ...ciśnienia? Czy powoduje przyspieszenie akcji serca ( zwiększone tętno ). Pytam, bo za każdym razem po spożyciu mam zwiększone tętno. chlopie to normalne ze po alkocholu wzrasta cisnienie i szybsze bicie serca, organim pracuje na adrenalinie chyba doswiadczyles co? Doświadczyłem w..

Dziwne kołatanie serca

.. ...ciągle pojawiały się te przyspieszenia serca. To się zdarzało średnio dwa razy dziennie, szczególnie przy zmianie pozycji. Jakby kilka uderzeń w ciągu dwóch sekund. Czasem pojawia się też ucisk w gardle lub klatce piersiowej. Bardzo się tego boję. Nie wydaje mi się, żebym była ostatnio..

Widoczny ruch klatki piersiowej i brzucha w rytm uderzeń serca

.. ...piersiowej i brzucha oraz przyspieszenie akcji serca? Czy ruch klatki piersiowej i brzucha jest normalny przy uderzeniach serca? Czy jest to efekt tachykardii z czasów mojej depresji? Czy jest jakiś sposób na spowolnienie tachykardii w sytuacji stresowej? puls możesz mieć wyskoki i nawet..

Masturbacja, a serce

.. ...samam w sobie powoduje przyspieszenie tetna - tak samo jak zwykły stosunek plciowy - co moze powodowac uczucie szybkiego bicia serca - i jest to normalne - nie wplywa negatywnie na zastawki: )nie ma takiej opcji, co do niewielkiej niedomykalnosci mitralnej - zdarza sie u mlodych i u..

Tachykardia zatokowa napadowa

.. ...tachycardia ) – przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę[1]. Tachykardia nie zawsze jest objawem choroby. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiłku fizycznego ( tachykardia zatokowa ). Typy tachykardii: tachykardia zatokowa,..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 2

.. ...działajacy węzeł zatokowy, że przyspieszenia pracy serca są dla mnie niewskazane . Nie wlali nawet isoprenalinki na koniec badania jak to jest w standardzie - bo bez tego rytm szalał , zwalniał, przyspieszał - rozmaicie . Niestety - jego modyfikację przeprowadza się nadal rzadko, gdyż..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...częstoskurcz – przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę. Tachykardia nie zawsze jest objawem choroby. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiłku fizycznego ( tachykardia zatokowa ). jeśli byłas u 3 lekarzy i mówia to samo , to pewnie..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...) po czym następuje przyspieszenie do szybkiego chodu, po 3 minutach następny pomiar ciśnienia i ponowne zwiększenie prędkości bieżni i kąta jej nachylenia. Badanie trwa do momentu osiągnięcia tzw. limitu tętna ( czyli 85% wartości tętna maksymalnego, obliczanego ze wzoru: Tętno..

Nagle wszystko traci sens...

.. ...holter wykazał lekkie przyspieszenie bicia serca.Lekarze powiedzieli, że wszystko jest ok, że to mogą byc objawy nerwicy, ale ja zyje w ciagłym strachu, ciagłym lęku, że to moze byc cos grozniejszego. Np. kiedy czuje sie dobrze nagle pojawia sie zawrót głowy i osłabienie ,a serce kołata..

Tachykardia zatokowa

.. ...nic groznego, to tzw przyspieszenie rytmu serca mozliweze na tle nerwowym, w sumie u mnie tego nie leczyli ,dostałam tylko magnez i pramolan ale go nie brałam,pozdrawiam mi również wykryli tachykardie napadową do 200. tyle że ja mam chyba komorową ;p na razie żadną ;p w poniedziałek idę..