Przyspieszony rytm serca

Zaburzenia rytmu serca

.. ...idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia. WPW - zespół Wolff - Parkinson - White Zespół wydłużonego QT - long QT syndrome ( LQTS ) Rytmy zastępcze. Skurcze dodatkowe ( ekotopowe )...

Trzepotanie przedsionków

.. ...prawidłowa lub lekko przyspieszona. Trzepotanie przedsionków dzielone jest na napadowe ( czas trwania do 48 godzin ) i utrwalone ( czas trwania dłuższy niż 48 godzin ). Napadowe trzepotanie przedsionków jest arytmią, wymagającą natychmiastowej interwencji lekarskiej i umiarowienia (..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez pacjenta ); bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych ); choroba niedokrwienna serca - zapis..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z niemiarową czynnością serca. W takich sytuacjach..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. Przyspieszony do ponad 70 uderzeń na minutę spoczynkowy rytm serca u osób z chorobami wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...znaczy stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * w opisie echo serca Witam, moja mami ma 54 lata i kilka różnych wad w swoim serduchu. Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyniku Holtera: 2157 pobudzeń komorowych, 166 czynnych rytmów komorowych, 628..

Echo serca - Str. 15

.. ...PW:CM:0,8 RV:CM:1,9 Mam przyspieszony rytm serca co jest przwdopodobnie efektem astmy oskrzelowej , na którą choruję od 5 lat. Poza tym miewam skoki ciśnienia nawet do 171/106.Miewam tez boleści w okolicy mostka ( 2 lata temu bardzo silny ból, jakby mnie coś w środku rozrywało co lekarz..

Echo serca - Str. 44

.. ...Rytm zatokowy miarowy, przyspieszony 97/min normogram. poza tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P -..

Echo serca - Str. 59

.. ...* . Często odczuwam przyspieszony, mocny puls i jakby serce traciło rytm, puls jest tak jakby przerywany. Zawsze wtedy mam podwyższone ciśnienie. Czuje ucisk i gorąco na sercu. Mam zawroty głowy i zamglony obraz. Strasznie szybko się męczę, nawet wejście po schodach czasem jest dla mnie..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...nadkomorowe ( czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia ). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy serca i ogólnie serca. Musisz iść do..

Jestem już po ablacji - Str. 2

.. ...pytanie, czy odczuwa pan przyspieszony rytm serca podczas jedzenia posiłków a zwłaszcza tych ciepłych. Bowiem mój mąż tak. Jak siada do jedzenia potrafi mieć tętno 115 ale zaraz po 15 minutach gdy zaprzestaje spożywania spada mu do 80. Co to może być? Witam Tak, puls mi wskakuje na ponad..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...holterze wyjdzie, czy przyspieszona akcja serca to tachycardia, czy przyspieszony rytm zatokowy z powodu stresu. 12odprowadzeniowka okresli skad sa pobudzenia. w piątek ide na załozenie holtera,nie zebym się trochę nie bałaco wyjdzie : ) Nic sie nie boj, Holter naszym przyjacielem jest!..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...kołotanie.Lekarze diagnozuja to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania..

Sex i choroby serca

.. ...tłumaczyć sobie,że ten przyspieszony rytm serca nam nie zagraża i w trakcie aktu miłosnego nie zejdziemy?Nie zawsze każdy partner to rozumie,że ból głowy to tylko pretekst.A w niej kłębią się czarne myśli.Chyba nie jest tak wesoło bo żadko kto tu zagląda.Ajeśli to problem..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...poprostu tachycardia czyli przyspieszony rytm pracy serca , ktory pojawia sie u kobiet w ciazy, ( u takich bardzo wrazliwych na wszystko!! ). Moj syn ma juz roczek, a ja nadal mam ta arytmie i to tylko dlatego bo sie tym przejelam i teraz kardiolog stwierdzil u mnie nerwice serca, wiec..

Nierówne bicie serca

.. ...jeszce kolatanie serca i przyspieszony rytm powyżej 100/min i depresja do końca dnia murowana. To jedna z częstszych postaci arytmii. W Twoim przypadku znasz przynajmniej przyczynę, często jednak skurcze dodatkowe to skutek nerwicy. Faktycznie to paskudna dolegliwość, która potrafii..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...lekow roslinnych na to przyspieszone tetno Wiola ja nie znam lekow roslinnych na obnizenie tetna ja przyjmuje betalok 100 i rytmonorn 150 trzy razy dziennie Witam. Mam 21 lat 5 lat temu przesadziłem z marichuaną przynajmniej tak myśle dostałem duszności i ogarnęły mnie lęki wmawiałem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 42

.. ...?! ) arytmie serca, przyspieszony rytm itd. Biore w zwiazku z tym regularnie Aspargin ( magnez i potas ) - serce rzeczywiscie troche mniej * wali * ale z oddchaniem coraz gorzej, przynajmniej takie mam wrazenie! NIe moge zlapac glebokiego oddechu.. juz wiem, ze to nie alerbia, ani nic z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...czasem tachykardię - przyspieszone bicie serca, drobną arytmię - a osoby emocjonalne - a Ty na taką wygladasz - słyszą bicie swego serca. dodatkowo stres z pwodu śmierci wujka - i nakręcasz sie jeszcze bardziej. zagubiona się w tym wydajesz i wystraszona, dobry psycholog, lub psychiatra..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 90

.. ...chwili mialam okropnie przyspieszony rytm serca i sraszna panika.nieraz bylo u mnie pogotowie i stwierdzili ze to newica serca.nie wierzylam zaczelam chodzic po lekarzach twierdzac ze mi cos jest.mialam robione wszystkie badania typu holter echo serca ekg i nic nie wskazywalo na to ze mi..

Uczucia przewracania serca

.. ...kardiolog stwierdzil ze to przyspieszone przewodnictwo przedsionkowo komorowe ale pozniej zrobiono mi holtera ktory wychwycil 509 przedwczesnych pobudzen nakomorowych i 71 rytmow niemiarowych i napisano ze brak oznak przyspieszonego przewodnictwa wiec jedno badanie wykluczylo drugie :|..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...w normie,czasami mam przyspieszone bicie serca,spowodowane tym ze mam arytmie.Niestety mam teraz inny problem,mam nieco powiekszoną sledzione.Juz bedac w szpitalu,bedac leczonym na zapalenie miesnia, 2 lata temu ona sie powiekszała.Tylko ze wtedy bylo wszystko w normie.Przypuszcam ze..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...się, że mam również przyspieszone bicie serca.Zaczynam się martwić.Czy to przez osłabienie?Czy może powinnam sobie zrobić jakieś badania?Będę wdzięczna za radę! Widzę, że nie tylko ja mam taki problem ... Również często atakuje mnie ból w klatce piersiowej. Wykluczono arytmie serca. Mam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...o nasileniu arytmii, przyspieszonym tętnie, zmianach ciśnienia, bólach w klatce piersiowej itp. Bądź cierpliwa, pisz jak masz jakieś wątpliwości. Musimy się jakoś wzajemnie wspierać w tej naszej * niedoli * . Pozdrawiam! Do Klaudii!! Napisz proszę z powodu jakiego typu zaburzeń rytmu..

Co robić podczas ataku arytmi serca?

.. ...sytuacjach miewasz te napady przyspieszonej akcji serca. ( Moze to sie przydac podczas wizyty u lekarza ). I nie boj sie kardiologa!! On jest po to, aby pomoc. Tak czy inaczej sie stresujesz, a po wizycie moze bedzie spokojniej... Zawsze boimy sie tego, czego nie znamy. Ale ze wszystkim..

Przerwy w biciu serca

.. ...jednego schoda ) nagle przyspieszone bicie rytmu serca ok.180/min.Cisnienie w tych momentach bardzo niskie .Zylem z tym i sie tak uodpornilem ,ze zbytnio mi to nie przeszkadzalo.Lekarze stwirdzili ze wszystko to jest na tle nerwowym.Obecnie od 14 - tu miesiecy jestem wdowcem z dwojka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...razy ekg i tez ok poza przyspieszonym biciem, ostatnie ekg miałam robione teraz w marcu i tez ok. Miałam robionego holtera i tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle nawet jak mnie..

Ścisk w gardle, płaczliwość, senność, panika i lęk - Str. 2

.. ...sprzyjac objawom jak: przyspieszony rytm serca, a takze uczucie niepewnosci, i nawet mozliwosci dusznosci.. pozdrawiam Ja wypróbowuję lek TOLPERIS VP wyczytałam tu na Forum, że świetnie rozluźnia. Dałami go doktor rodzinna po RTG kręgosłupa szyjnego. Mam duszności, ból szyi i mięśni..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...Rytm zatokowy miarowy, przyspieszony 97/min normogram. poza tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P -..

Bradykardia?

.. ...silny stres reagują przyspieszonym biciem serca * 100 uderzeń/ minutę ( tachykardia ), do których i ja się zaliczam mają też arytmię. A więc arytmię miała by zdecydowana większość ludzkości, co powodowało by, że arytmia była by czymś prawidlowym a jej brak patologią. Zmierz sobie więc..

Rytm trojaczy, bigeminia, ekstrasystolia

.. ...objawy: okresowe uczucie przyspieszonego bicia serca ( wrażenie jakby miało zaraz wyskoczyć ) zdarzające się najczęściej w sytuacji choćby trochę nerwowej, uczucie * potykania się * serca i ten objaw nie pozwala mi zasypiać. Poza tym ( zwłaszcza wieczorem ) mam uczucie powtarzającego się..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 23

.. ...trakcie tego jak mam przyspieszony rytm serca,czy ktoś tak ma?pomóżcie,bo zaczynam wariować!przeciez holter by wykazał,ze moje serce jest chore prawda? Sabciu echo serca wykazuje ,czy jest ono zdrowe to znaczy czy nie ma patologii , ,jaka jest wydolność serca a jak to badanie nic nie..