PTCA

Angioplastyka (PTCA)

.. Angioplastyka ( PTCA - Percutaneous Transluminal Coronary Angioplasty,przezskórna śródnaczyniowa angioplastyka wieńcowa ) jest to technika stosowana w poszerzaniu zwężonych przez blaszkę miażdżycową tętnic wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od..

STENT

.. ...podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną powierzchnię naczynia wieńcowego zapobiegając jego zwężeniu. W ostatnim okresie obserwuje się..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...wieńcowych ( balonikowanie, PTCA ). Działania niepożądane leku: główne skargi zgłaszane przez pacjentów to bóle brzucha, nudności i biegunka.Czasami występuje także wysypka. Przykładowe preparaty: Ticlo, Ticlid ( tiklopidyna ). Abciximab. Abciximab to chimeryczne ( mysio - ludzkie )..

By-passy

.. ...wieńcowej. Angioplastyka ( PTCA ) jest to poszerzenie zwężonego naczynia wieńcowego specjalnym balonikiem, który wypełniany powietrzem powoduje wgniecenie blaszki miażdżycowej w ścianę naczynia. U pacjentów z chorobą wieńcową ( zwężeniami wielu naczyń wieńcowych ) angioplastyka może być..

Walwuloplastyka balonowa zastawki aortalnej

.. ...przypadku angioplastyki - PTCA ). Po umiejscowieniu balonu w miejscu pierścienia zastawkowego balon jest pompowany - co powoduje poszerzenie pierścienia zastawkowego. Średnica balonu dobierana jest tak aby stanowiła ona w momencie pełnego napompowania ok. 90% średnicy pierścienia..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...zwanego angioplastyką ( PTCA, potocznie - balonikowanie ). Po zabiegu pacjent pozostaje w łóżku ok. 24 godzin utrzymując nakłutą kończynę w pozycji wyprostowanej. Powikłania koronarografii. Koronarografia jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym jednak mogą się zdarzyć powikłania...

Brachyterapia wieńcowa

.. ...angioplastyki wieńcowej ( PTCA ). Istotą zabiegu jest naświetlenie miejsca zwężonego przez blaszkę miażdżycową w tętnicy wieńcowej promieniami X. Jest to zabieg małoinwazyjny i zazwyczaj odbywa się podczas angioplastyki. Brachyterapia trwa z reguły około kilku minut. Naświetlanie jest..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...osobowości a efektami zabiegu PTCA. W podłużnych badaniach analizowano zmiany WZA w okresie po zabiegu, uwarunkowania tych zmian, ich związek z powodzeniem zabiegu oraz strukturę WZA u osób różniących się skutecznością zabiegu. Interesującym pomysłem jest koncentracja na zmianach WZA,..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...Przed tym zabiegiem PTCA też miałam robioną koronarografię z by - passografią. Masz rację te badania nie należą do bezpiecznych, ale nieraz są konieczne. Może w przypadku twojego męża lekarze podejmą jakieś decyzje, co można w takim przypadku zrobić. Ja byłam diagnozowana i operowana w..

Interpretacja koronarografii

.. ...dolnej i tylnej, leczony PTCA w PTW został przyjęty do kliniki z powodu zaostrzenia przewlekłej choroby wieńcowej ( CCS II/III ). W ekg RZM 78/min, lewogram, obniżenia odcinak ST w odprowadzeniach V2 - V6, aVL, ujemno - dodatni zał. T w odprowadzeniu V4, zespoły QS w odpr. III. Markery..

Koronarografia - czy to poważny zabieg?

.. ...by - passy... w Polsce też, jeśli nie ma wskazań do dalszego leczenia i nie ma powikłań( duży krwiak ) pacjent po koronarografii moze wyjśc do domu nawet na następny dzień ból nogi minie... pozdrawiam..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...powikłań. Może po zabiegu PTCA dojść do restenozy czyli do ponownego zwężenia w tetnicy, ale nie musi. Jeśli pojawiły się objawy podobne jak przy zawale powinien koniecznie zgłosić się do kardiologa lub na pogotowie!! Przede wszystkim sie nie denerwuj, ale na pewno trzeba zglosic ten..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA. Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami będę ogromnie wdzięczna. Gdzie mogłabym znaleźć takie informacje? Pozdrawiam Iwona..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...mozliwy etapowy zapieg PTCA GPZ: 50% zwężenie w GPZ to nie jest jeszcze istotna zmiana, nie ma sensu robić CABG ( bypassów ) jeżeli GPZ nie będzie pomostowany. Zmianą istotną jest zwężenie o 70% minimum. Może przed kwalifikacją pomyśleć o USG wewnątrznaczyniowym? badanie b drogie i..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...typ B1 Kwalifikacja PTCA Holter EKG analizowano w ciągu 22,9 godz. Przeanalizowano 88195 pobudzeń. Dominujący rytm: zatokowy. średnia akcja serca 66 pauzy nie wystąpily. komorowe zaburzenia rytmu: pojedyncze 24 nadkomorowe zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...STEMI, przeprowadzono PTCA GPZ + stent. Echo serca - wynik zrobiono 4 dni po zawale. LK 42 LP 34 PK 25 TLK 10 PMK 10 ZASTAWKI NORMA - ODCHYLENIA IM I DUZE NACZYNIA NORMA - ODCHYLENIA SZER. AORTY 3.1 KURCZLIWOŚĆ NORMA - ODCHYLENIA aKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZTL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK..

Koronografia.

.. ...ryzykowna niż stent i PTCA. Jeśli miałeś echo serca po zawale to prosz napisz mi jakią miałeś frakcję wyrzutową serca - tzw. FE. Ja mam 45%, to niejest dobry wynik i świadczy o uszkodzeniu serca. Pozdrawiam i życzę spokoju przed zabiegiem, bo nie ma się czego bać. proszę powiedzcie mi..

Rehabilitacja pacjentów po przezskórnych interwencjach wieńcowych

.. ...angioplastyka wieńcowa ( PTCA ) jest zabiegiem polegającym na poszerzeniu zwężonej tętnicy wieńcowej za pomocą balonu wprowadzonego do tętnicy wieńcowej. Zabieg ten poprzez zmiażdżenie blaszki miażdżycowej i rozciągnięcie ścian naczynia wieńcowego pozwala przywrócić prawidłowy przepływ..