Rak

Rak płuc

Rak płuc

.. Rak płuc to nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych - jest chorobą ciężką, rokowania jest zwykle niepomyślne. Istnieje kilka typów histologicznych tego raka, jednak najistotniejszy jest podziała na raka drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego. Durgi typ jest we wczesnym stadium zmianą..

Adrenalektomia

.. ...ciśnienia tętniczego. Rak nadnerczy - występuje rzadko, niemniej każdy guz wymaga diagnostyki w kierunku obecności utkania złośliwego. W przypadku podejrzenia złośliwego nowotworu lub przerzutu wskazana jest adrenalektomia metodą klasyczną. Wykonanie adrenalektomii pozwala na wyrównanie..

Diagnostyczne chipy na etapie prób klinicznych

Diagnostyczne chipy na etapie prób klinicznych

.. ...wykrywać choroby sercowe, raka, a także nadużywanie narkotyków są już na etapie prób klinicznych na ludziach. Mowa tu o diagnostycznych chipach, które mogą wkrótce zrewolucjonizować medycynę diagnostyczną. Wykrywanie chorób serca. Choroby serca są często określane mianem cichych..

Zapobieganie niewydolności serca u chorych na raka

Zapobieganie niewydolności serca u chorych na raka

.. ...serca u osób chorych na raka. Jest to szansa dla wielu osób na dłuższe życie. A wszystko dzięki odkryciu znaczenia pewnego enzymu ( oksydaza NADPH ), który w czasie chemioterapii powoduje zagrażające życiu uszkodzenia serca. Leczenie raka przy pomocy chemioterapii. Chemioterapia jest..