Reanimacja

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...takiej sytuacji, aby reanimacja miała szanse powodzenia, konieczne jest przetoczenie choremu odpowiednich płynów. Reanimacja będzie również nieskuteczna, jeśli drogi oddechowe osoby nieprzytomnej będą niedrożne - zawsze należy sprawdzić, czy nie są one zatkane ciałem obcym. Do..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...zagrażające nagłym zatrzymaniem krążenia, wyzwala impuls elektryczny i przeprowadza kardiowersję. Jeśli dojdzie do migotania komór, defibryluje. Jest więc przenośnym, wewnętrznym zestawem do reanimacji...

Śmierć kliniczna

.. ...przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Punktem bez powrotu, według obecnej wiedzy medycznej, jest tak zwana śmierć mózgowa. Dokładnie, śmierć pnia mózgu, w którym zlokalizowane są ośrodki odpowiedzialne za podstawowe czynności naszego organizmu i jego funkcjonowanie jako integralnej..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...się nie męczy. Często reanimacja musi trwać ponad pół godziny. Ratownik jest tylko człowiekiem i średnio po kilkunastu minutach opada z sił. W czasie kiedy aparat dokonuje kompresji klatki piersiowej ratownik czy lekarz może podejmować inne decyzje medyczne np. jakie leki zastosować czy..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...zatrzymania akcji serca, a po reanimacji spowodowała konieczność wszczepienia mechanicznego wspomagania na czas oczekiwania na konieczny przeszczep. Nastolatek, dzięki systemowi POLCAS, mógł bezpiecznie oczekiwać na przeszczep, choć tylko w szpitalu, aż 358 dni. W oczekiwaniu na nowe..

Echo serca - Str. 25

.. ...krązeniowa. Na szczescie reanimacja sie powiodla. Jak sie okazalo bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu - przed NZK wynosił 1.2 ). Podczas pobytu w szpitalu mialem robione m.in Echo serca - lekarz mowil cos o..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...przytomnośc...konczy się to reanimacją lekarzy z karetki na środku szkolnego holu.Wysłali mnie na ablacje... sama ablacja trwa 3 godziny i wychodzi sie po 3 dniach ale ja musialam sie meczyc 2 miesiace !! zle znioslam narkoze i kręgosłup mi nawalał bo tyle lezenia...nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 332

.. ...teraz to już jej żadna reanimacja nie pomoże. Ale chociaż się wyżyłam. Tylko mąż troche pokrzyczał. Ale lepiej na sprzęcie niż na nim: ) Dobra muszę się pozbierać i lecę. Do pogadania póxniej. Pozdrawiam wszystkich: ) Czesc wszystkim! Ale fajny wieczor wczoraj mieliscie,no no,usmialam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 844

.. ...)w tym szpitalu jest reanimacja,ponoć kiepska,ale jest: )ale wracając do psychologa w tym szpitalu wysłała mnie tam Pani ordynator,bo stwierdziła,że to depresja,jeszcze się broniłam,że naprawdę mam poważne problemy z tym kręgosłupem,ale u psychologa tylko pośmiałam się z testów jakoś w..

Śpiączka po zawale serca

.. ...czekalismy na karetkę, reanimacja trawała ponad godzinę. Teraz leży w śpiączce, oddycha przez respirator, tętno w przedziale 72 - 90. Brak jakich kolwiek odruchów, był badany neurologicznie, stwierdzono uszkodzenie kory mózgowej, brak odruchu kolanowego, nie reaguje na światło. Od..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...niewygodne, zwłaszcza te reanimacyjne. Musze przyznać ze szpital MCZ w Lubinie jest dobrze wyposażony bo opłacany z KGHM Polska Miedź, ale ja i tak wole Instytut Kardiologii w Aninie, byłem tam niespełna tydzień po wystąpieniu napadu migotania, gdzie rozmawiając z jednym lekarzy..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...najgorszego po ostatniej reanimacji ze moze stac sie wszystko mówili mi nawet ze wybudzanie moze trwac nawet z tydzien i dłuzej po takich dawkach leków i po takiej reanimacji ale jednak udało sie choc dzis bardzo sie boje tego odlaczenia od tego urzadzenia wspomagajacego serce ale mam..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...gorszego usłyszalam albo reanimacje albo swiekszona ilosc leków albo ze nerki przestały pracowac dopiero po tych najgorszych 2 tyg usłyszałam ze jes coraz lepiej ale ja wierze w to asiu ze twoja mama tez z ego wyjdzie i bedzie dobrze zreszta nie moze byc inaczej jak dobrzebede bardzo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...do komputera - i mała reanimacja - tak mnie przydusiło.Musisz - niestety zwolnić obroty - ale to nie znaczy ,żeby nic nie robić - wszystko - wolniej - i na mniejszą skalę - a jak juz - bardzo zle - to - poleż. - A najgorsze są dla nas negatywne emocje i stres - to - np. u mnie przekłada..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...wstrzasach takich jak przy reanimacji zawalowca.Uprzdzono mnie ze to dosc ryzykowne i moze skonczyc sie rozrusznikiem.Boje sie takiej opcji ale jezeli nie bedzie wyjscia to nie bedzie wyboru.Bardzo prosze o informacje na temat tego co mnie spotkalo i rade co do sposobu leczenia,nie chce..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...krążenia miałam szybką reanimację bo sąsiadka jest pielęgniarką ale po przewiezieniu do szpitala jeszcze 6 razy byłam reanimowana .Prawdopodobnie było to polekowe ze znakiem ?,też mialam migotanie komó i częstoskurcz i wydłużone QT,potasu zero,po tej historii wszczepiono mi to cacko w..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...defibrylator tj.taka osobista reanimacja.Zatrzymanie miałam w lipcu2007.Zaczęło się bardzo niewinnie.Serce pracowało raz wolno raz szybko przy czym odczuwałam silny lęk.Gdyby mąż się nie uparł jechać na pogotowie i nie zażądał skierowania do szpitala,mnie tu już by nie było.Dlatego,że..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...przypadku mojego męża. Po reanimacji i defibrylacji wprowadzony był w śpiączkę farmakologiczną, wybudzony na drugi dzień, ale tylko ze względu na serce ( bradykardia, pojawiła się tachykardia ), ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako..

CK-MB - Str. 2

.. ...przyszla za pozno!! Reanimacja ok 1 godz!! Uszkodzenie mózgu!! I jak wierzyc badaniom?? Dorotko ja bym tego tak nie popuściła musiałabym dość co jest przyczyną tego wszystkiego - przecież serce to nasz najważniejszy organ . A tak a propos ile masz lat? Może niewydolnośc rozkurczowa ( co..

Częstoskurcz komorowy

.. ...serce i jakby nie szybka reanimacja wykonywana i ręcznie i defibrylatorem który zresztą mam wszczepiony do dziś nie pisałabym do was teraz.Nie życzę tego nikomu co przeżyłam. Aga! dzięki za odpowiedź. A czy mogę wiedzeic, czy Ty jesteś po ablacji? napiszcie mi prosze od czego macie te..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...Od 21 - 02 - 2009r. dostaje silnych drgawek, trzęsie Mną całom. Nie wiem co mam robić, mam27 lat. Proszę o pomoc. Mój adres e - meil to bryljoanna@interia.pl pozdrawiam gorąco pa To przypomina padaczkę...

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...mowie ,że to jest * reanimacja w miniaturze * .Załozono mi ponieważ miałam częstoskurcz komorowy.Kardiowerter nie jest po to zeby sie lepiej czuc! On jest tylko dla ratowania zycia. Ja mam juz załozony drugi poniewaz pierwszy był felerny.Ma go juz kilka lat i miałam kilka wyładowań.Po..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...serca, ale na szczęście reanimacja powiodła się i już czuje się dobrze. Pozdrawiam Witam . W dniu 6.01.2008r. przeszedłem zabieg koronarografii - wkłucie przez prawą tętnicę promieniową - w obrazie nazczyń więcowych nie stwierdzono przewężeń /uff/ . Mam 35 lat i przez ok. 1 miesiąc przed..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...tętnicę i pomimo godzinnej reanimacji odszedł od nas na zawsze, odszedł tak nagle osierocił Ciebie, wnuczki oraz nas,... Nas pozostawił bez nadziei a był dla nas najważniejszy zostawił oprócz Ciebie także swoją żonę ,którą kochał i przysposobionego syna Marcina Odszedł wspaniały człowiek..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...defibrylatorem włącznie. U osób z wszczepionym stymulatorem serca na sali powinien być dostępny odpowiedni programoator. Badanie elektrofizjologiczne poprzedza też zabieg terapeutyczny jakim jest ablacja...

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...ojciec ma lat, ile trwała reanimacja, ile czasu leżał nieprzytomny zanim przyjechało pogotowie ani jaki miał zawał. Tata ma 59 lat tak naprawde nikt nie wie jak długo był nieprzytomny wiem tylko tyle,ze jak dzwonilam do pogotowia to byl w drodze do szpitala( msza byla na 9godz.a o 9 - 10..

Ablacja - gdzie robić? - Str. 2

.. ...krążenia po 45 minutach reanimacji mama odzyskała świadomość dziś miała badanie na chorobę wieńcową okazało się że jest wszystko ok mama czuje się dosyć dobrze stwierdzono u niej niski poziom cholesteroru i potasu do tego jeszcze stwierdzono cukrzyce :( ma mieć przeprowadzony zabieg..

Podczas operacji zatrzymała się akcja serca, niekompetencja lekarza?

.. ...być to wynikiem akcji reanimacyjnej, prowadzonej na sercu podczas ostatniej operacji. Nie jestem lekarzem, a osobą która ma od urodzenia kłopoty z sercem. Nie rozumiem twojego pytania. Czy Twój brat miał wrodzoną wadę serca, czy nabytą w wyniku np. infekcji? Może być wina lekarza, że nie..

Kardiowersja

.. ...skuteczności zabiegów reanimacyjnych jest bardzo niekorzystne. Pozdrawiam. Piotr bardzoCi dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie, bo w penym sensie dręczyła mnie myśl, że tata zgodził się na zabieg i według nas niepotrzebnie. Ake z tego co piszesz i jak też raczej tak sobie to wszystko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...ja nie podjelam sie reanimacji poniewaz podejrzewalam u taty wylew albo zawal!!!Nestety przyczyne do dzis bada prokuratura......To byl dla nie taki szok ze z tego wszystkiego dostalam miesiaczke dwa tygodnie wczesniej!!! Dziewczyny napiszcie mi czy macie te paskudne skurcze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...ziemniakom i pieczywu ) i * reanimacji * wątroby. A kochane słodycze ??? Dzięki ablacji, tej ostatniej, zaczynam żyć i ani razu nie miałam wątpliwości co do swojej decyzji. Pozdrawiam. Przeczytałam ten wątek od a do z oraz inne związane z ablacją ( mam napadowe migotanie..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...że wogóle cud że sie reanimacja powiodła , że miała bardzo rozległy zawał ..itp. Powiedział również że narazie musi być utrzymywana w śpiączce ( poprzez leki ) , i że może wystąpić uszkodzenie mózgu poprzez w/w 3 - kwadransową reanimacje . PYTANIE : czy jest to reguła że takie..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...mówią że to poprzez reanimacje ...niedotlenienie mózgu.. Pytanie : jakie są szanse że wróci do normy ..tzn. chodzi o to ..jakie są szanse że będzie taka jak przed zawałem ...i czy wogóle są oczywiście ,ze są szanse. o zawale ,reanimacji i śpiączce pisałeś bardzo niedawno - trzeba czasu -..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...przy mostku w czasie reanimacji. Jeszcze kilka dni temu sluszal nas jestesmy pewni, ruszal rekami jesli poprosilismy. Teraz jego stan wydaje sie gorszy - kontakt jest z nim slaby ale to moze wina lekarstw, nie zatrzymuje wzroku jak sie do niego mowi; strasznie sie rusza nogi rece glowa..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...przyżądów do prowadzenia reanimacji. - Na wyposażeniu są także komplety cewników - elektrod diagnostycznych, ablacyjnych, łączników, koszulek naczyniowych, prowadnic a także w pogotowiu powinna być możliwość wdrożenia czasowej i stałej stymulacji serca ( wszczepienie rozrusznika ),..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...mimo natychmiastowej reanimacji zmarł.Czy można było jeszcze coś zrob ić,np.zastosować jakieś specjalne leczenie? witam!moj ojciec ma 68 lat i od tygodnia jest w szpitalu,dostał silnego bolu jakby wątroby,a okazalo się że ma zapalenie mięśna sercowego i arytmie,przez 2 dni był cały czas..

Zatrzymanie akcji serca u zdrowego młodego mężczyzny

.. ...były sportowiec. Po reanimacji, elektorwstrząsach i intubowaniu odzyskał przytomność po około 5 godzinach pobytu na OIOMie. Żadne z wykonanych do tej pory badań nie wykazało żadnych zmian neurologicznych ani kardiologicznych. Dzień po tym zdarzeniu według wyników badań jest okazem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 550

.. ...pogotowie na sygnale i ta reanimacja i wiadomośc o smierci normalnie mnie zdołowały. Rany Boskie czemu ja akurat musiałam się znależć w biurze o tej porze i na to wszystko patrzeć! Freciu z tym spaniem Twoim nie ma żartów .Mało snu przy nerwicy jest nie wskazane.Organizm jest osłabiony..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1075

.. ...Lekarzom po długiej reanimacji nie udało się przywrócić akcji serca. Pacjent zmarł. Teraz pojawia się pytanie dlaczego społeczeństwo nie zareagowało? Wszyscy biegli przed siebie nie patrząc na chodnik, na którym konał człowiek. Kilkanaście osób przechodziło obok mężczyzny. Nikt nie..

Śmierć po bajpasach

.. ...przestało pracować - mimo reanimacji babcia zmarła: - ( ( ( ( .Dzis odbył się jej pogrzeb. Jej śmierć była ciosem dla całej rodziny.Przecież po operacji czuła się dobrze!Przed operacją babcia była taka energiczna,żywa, pracowita - po prostu wulkan energii!!!Nikt nie może uwiezyć ze już..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...wyczerpania organizmu.Po reanimacji trafił na Oiom.Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej w celu regeneracji organizmu.Rozmawiając z lekarzami z Oiomu usłyszałam,że organizm mojego taty( 86lat ) jest za słaby i za stary aby si obronić i znieść 2 operacji( ingerencje w..

Nerwica w ciąży - Str. 103

.. ...przeszłyśmy z mamą przez reanimację w domu i wszczepienie tacie kardiowertera. Od tamtej pory w nocy chodzę i nasłuchuję czy wszystko w porządku a przy każdym głośniejszym stuknięciu zrywam się na nogi czy to aby nie tata ma jakieś problemy. Z tego wszystkiego to on chyba najlepiej z nas..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...minęło ok. 8 minut, reanimacja 20 minut. Od tego czasu chory nie wybudził sie ze śpiączki i lekarze twierdza ze nie ma szans na to ponieważ jest zbytnio uszkodzony mózg. Pacjent częściowo oddycha sam, dzisiaj pojawiły sie drgawki, poruszanie źrenic, połykanie śliny, ziewanie ale lekarze..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...pogotowie i sami zaczęliśmy reanimacje bo nie było tętna ani oddechu. Ojciec wylądował w szpitalu, nie odzyskał jeszcze przytomności. Robią mu szereg badań. Powiedzcie mi co mogło być przyczyną tak nagłego zatrzymania pracy serca? I co taki stan może rokować? Witam. Jestem 1rok i 9..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach - Str. 2

.. ...nie wiem. na szczescie reanimacja poskutkowała, ale wszyscy boimy się że sytuacja może się powtórzyć. nikt z nas nie spodziewał się, że tak nagle ojcu stanie serce. i niestety taka jest prawda że jak leczymy się na nfz to często spotykamy sie z lekceważeniem naszej osoby. mój ojciec nim..

Rozległy zawał serca

.. ...tata zmarl,choc podczas reanimacji lekarzy widzialm na monitorze ze serce dlugo zyblo i bilo slabo ale bilo.Nie urzyto elektrowstrzasoe - czy to normalne??? Czy ktos wie co dzieje sie przy rozleglym zawale?? czy zdarza sie ze da sie po takim zawale normalnie zyc - gdy czlowiek przezyje??..

Częstoskurcz, wysoki puls, drgawki, poty, zawroty głowy

.. ...szybkim sposobem na reanimacje była lodowata woda,piłam jej duże ilości i chłodziłam ciało ale nic mi nie przechodziło..ludzie patrzyli na mnie jak bym była co najmniej pijana..straszne uczucie bezradności i lęku o swoje zdrowie.Niczym się wcześniej nie zdenerwowałam a to przyszło..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...zawału i zmarł.Długa reanimacja nie pomogła.Pozostał smutek i wyrzuty sumienia... NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ POZOROM I UŚPIĆ CZUJNOŚĆ,WZYWAJCIE KARETKĘ W CHOROBIE WIEŃCOWEJ PRZY NAJMNIEJSZYCH WATPLIWOŚCIACH. Bardzo Ci współczuję z powodu smierci Taty. Ja śmierć mojego przeżyłam bardzo. Do tej..

Życie po rozległym zawale serca - Str. 2

.. ...pomagal w reanimacji.reanimacja trwala 47 min lacznie.wiem ze babcia byla starsza osoba,ale dla nas to bylo straszne,karetka na sygnale zawrocila do najblizszego szpitala czyli 20 km od tego miejsca,gdyby babcia od razu trafila do odpowiedniego szpitala moze by zyla.sa mlodsi od mojej..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...kardiologii,w razie reanimacji.ODRADZAM POROD NATURALNY..ale to lekarze powinni OSZCZEDZIC TWOJE SERCE PODCZAS PORODU,zeby dziadzia miala mamusie.To nie przelewki a lekarze czesto rutynowo lekcewaza.Pytasz skad wiem.Jestem zwiazana scisle z medycyna Jaki masz rodzaj kardiomiopatii? Ja..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...serca,i szybki zgon.Długa reanimacja pogotowia nie przyniosła efektu.W karcie napisał i nagłe zatrzymanie krążenia w chorobie wieńcowej. Do tej pory dręczą nas wyrzuty sumienia,że może trzeba było zażądać karetki mimo,iż dyspozytorka delikatnie zniechęcała do tego...Może trzeba było..

Reanimacja po zawale mięśnia sercowego

.. Ojciec poczuł się źle w środę późnym wieczorem skarżył się na ból w klatce piersiowej oraz duszności wezwałem pogotowie ratunkowe które dość szybko przyjechało i zabrało go do szpitala w czwartek i w piątek byliśmy u niego w szpital stan jego zdrowia się nie poprawiał trudności z oddychaniem się nasiliły do..

Reanimacja trzykrotna

.. Witam ,jestem tu calkiem nowy,sprobuje opisac moja sytuacje od poczatku......w sobote mialem zawal...mam 39 lat,palilem okolo 20 papierosow dziennie,alkocholu nie pije od 7 miesiecy wogole,co moglo byc istotne od 2 do 3 miesiecy bylem na diecie wysokotluszczowej Atkinsa,mysle ze to moglo miec duzy..

Zgon z powodu opuchniecia krtani i języka

.. ...nastapila gwaltowna reakcja, obrzeku gardla, krtani a przede wszystkim jezyka, zostalo wezwane pogotowie ratunkowe, jednak stan bardzo szybko sie pogorszyl. I pomimo szybkiej reanimacji nastapil zgon...

Niedokrwienie serca

.. ...krążenie bez skutecznej reanimacji .. wiesz co sie stanie ;/ ..to tylko gadam w razie czego ) jesli będziesz chciała wiedziec wiecej pisz 2858512 czegos tu nie rozumiem,skoro stwierdzili chorobe niedokrwienna to nie dal nikt skierowania do kardiologa,przeciez w takich przypadkach trzeba..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...pracuje na oddziale reanimacji i intensywnej terapii i jest pielęgniarką ,całe życie wiedziała co jest z moim sercem,ale tak naprawdę nigdy mi tego nie wytłumaczyła,być może nie chciała mnie stresować i pozwoliła mi żyć pełnią sił do póki samo nie wyjdzie...i tu historia toczy się..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...zajutrz gdy byłam na sali reanimacyjnej podszedł do mnie zespoł lekarzy oznajmiając ,że mam specyficzna chorobę , która zdaza sie u ludzi starszych i ,że w Polsce jest niewielu pacjentów z ta przypadłościa w moim wieku.Gdy niejednokrotnie zle sie czułam i traciłam przytomnośc w domu ,..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego rehabilitanta, więc z dnia na dzień poprawa w ruchu i mowie następuje. Najgorsze jest to, że mój..

Meridiany serca

.. ...to jednoczesnie punkt reanimacyjny..Jest bardzo bolesny w przypadku kłopotów z sercem,jeśli sercowe problemy znikną,zniknie również ból w tym punkcie.Najlepiej stymuluje sie ten punkt uciskając go paznokciem kciuka,ból jak od igły,należy uciskać mocno ale nie torturować się.Wg tej..

Zatrzymane akcji serca i trzydziesto minutowa reanimacja

.. ...będzie miała tak długa reanimacja, oraz czy jest prawdopodobieństwo udaru mózgu w takim przypadku? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. może będzie dobrze skoro trzy razy serce ruszało,więc mózg był dotleniony.Trzeba czekać. Ja miałem w 2005r 30 minutowa reanimacje ( migotanie komór )..

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...zatrzymanie akcji serca,po reanimacji i elektrowstrząsach tętno powróciło.Był 4 dni w śpiączce,potem na oddziale R+ a później trafił na internę.Na początku nic nie wskazywało na to aby tata miał zaburzenia pamięci krótkoterminowej...Po pobycie na internie trafil do innego szpitala na..

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...przeprowadzaliśmy z rodziną reanimacje , która na szczescie pomogła. Dodam że ostatnio mimi że tata czuł się dobrze i regularnie chodził do lekarza, od czasu do czasu skarżył sie że mu niedobrze i wymiotował. Ale zaraz wszystkie dolegliwości mu przechodziły. Wyniki jak dotąd miał dobre..

Trzeci zawał serca i stan spiaczki

.. ...zatrzymania akcji serca i reanimacji i odesłano nas z Izby Przyjec na oddział kariologiczny. Kiedy dotarłysmy na miejsce tata był juz pod respiratorem i robili mu jakies badania cała noc spedziłysmy w szpitalu. Gdzies tak po dwóch dniach zaczał sam oddychac, tydzien potem zaczał otwierac..

I co dalej??

.. ...dokladnie ile trwała reanimacja bo to ludzie go reanimowali ale przyjmijmy czas 30 - 40 min,zawal podobno duzy ale małe znaki sa na sercu,przymijmy czas 30 min Ciężko cokolwiek jednoznacznie powiedzieć, ale wiek ojca nie jest zaawansowany. To że jest utrzymywany w śpiączce to normalne...

Zatrzymanie akcji serca

.. ...nie była prowadzona reanimacja. Później lekarze reanimowali go prawie godzinę, ale w końcu uratowali go. Od tamtego czasu jest na środkach usypiających. Wczoraj na dodatek przyplątało mu się bakteryjne zapalenie krwi, a do tego dowiedziałam się że podczas reanimacji doszło u niego do..

Rehabilitacja po udarze

.. ...absurd porównywalny z reanimacją człowieka na miękkim podłożu… w oparciu o doświadczenia własne i kolegów z branży postanowilam stworzyć stół do pełnej terapii w warunkach domowych: zastosowanie: terapia usprawniająca metodą ndt bobath w choroach neurologicznych dzieci i..