Reanimacja z lekami

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...się nie męczy. Często reanimacja musi trwać ponad pół godziny. Ratownik jest tylko człowiekiem i średnio po kilkunastu minutach opada z sił. W czasie kiedy aparat dokonuje kompresji klatki piersiowej ratownik czy lekarz może podejmować inne decyzje medyczne np. jakie leki zastosować czy..

Echo serca - Str. 25

.. ...krązeniowa. Na szczescie reanimacja sie powiodla. Jak sie okazalo bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu - przed NZK wynosił 1.2 ). Podczas pobytu w szpitalu mialem robione m.in Echo serca - lekarz mowil cos o..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...przytomnośc...konczy się to reanimacją lekarzy z karetki na środku szkolnego holu.Wysłali mnie na ablacje... sama ablacja trwa 3 godziny i wychodzi sie po 3 dniach ale ja musialam sie meczyc 2 miesiace !! zle znioslam narkoze i kręgosłup mi nawalał bo tyle lezenia...nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...niewygodne, zwłaszcza te reanimacyjne. Musze przyznać ze szpital MCZ w Lubinie jest dobrze wyposażony bo opłacany z KGHM Polska Miedź, ale ja i tak wole Instytut Kardiologii w Aninie, byłem tam niespełna tydzień po wystąpieniu napadu migotania, gdzie rozmawiając z jednym lekarzy..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...defibrylator tj.taka osobista reanimacja.Zatrzymanie miałam w lipcu2007.Zaczęło się bardzo niewinnie.Serce pracowało raz wolno raz szybko przy czym odczuwałam silny lęk.Gdyby mąż się nie uparł jechać na pogotowie i nie zażądał skierowania do szpitala,mnie tu już by nie było.Dlatego,że..

Podczas operacji zatrzymała się akcja serca, niekompetencja lekarza?

.. ...być to wynikiem akcji reanimacyjnej, prowadzonej na sercu podczas ostatniej operacji. Nie jestem lekarzem, a osobą która ma od urodzenia kłopoty z sercem. Nie rozumiem twojego pytania. Czy Twój brat miał wrodzoną wadę serca, czy nabytą w wyniku np. infekcji? Może być wina lekarza, że nie..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...mama jest w trakcie reanimacji. Następnie przewiezli ją aby wykonać jakiś zabieg ( ponoć jakąś plastykę ) i po zabiegu powiedział lekarz że mama była reanimowana przez trzy kwadranse , że wogóle cud że sie reanimacja powiodła , że miała bardzo rozległy zawał ..itp. Powiedział również że..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...przy mostku w czasie reanimacji. Jeszcze kilka dni temu sluszal nas jestesmy pewni, ruszal rekami jesli poprosilismy. Teraz jego stan wydaje sie gorszy - kontakt jest z nim slaby ale to moze wina lekarstw, nie zatrzymuje wzroku jak sie do niego mowi; strasznie sie rusza nogi rece glowa..

Śmierć po bajpasach

.. ...przestało pracować - mimo reanimacji babcia zmarła: - ( ( ( ( .Dzis odbył się jej pogrzeb. Jej śmierć była ciosem dla całej rodziny.Przecież po operacji czuła się dobrze!Przed operacją babcia była taka energiczna,żywa, pracowita - po prostu wulkan energii!!!Nikt nie może uwiezyć ze już..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...wyczerpania organizmu.Po reanimacji trafił na Oiom.Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej w celu regeneracji organizmu.Rozmawiając z lekarzami z Oiomu usłyszałam,że organizm mojego taty( 86lat ) jest za słaby i za stary aby si obronić i znieść 2 operacji( ingerencje w..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...minęło ok. 8 minut, reanimacja 20 minut. Od tego czasu chory nie wybudził sie ze śpiączki i lekarze twierdza ze nie ma szans na to ponieważ jest zbytnio uszkodzony mózg. Pacjent częściowo oddycha sam, dzisiaj pojawiły sie drgawki, poruszanie źrenic, połykanie śliny, ziewanie ale lekarze..

Rozległy zawał serca

.. ...tata zmarl,choc podczas reanimacji lekarzy widzialm na monitorze ze serce dlugo zyblo i bilo slabo ale bilo.Nie urzyto elektrowstrzasoe - czy to normalne??? Czy ktos wie co dzieje sie przy rozleglym zawale?? czy zdarza sie ze da sie po takim zawale normalnie zyc - gdy czlowiek przezyje??..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...kardiologii,w razie reanimacji.ODRADZAM POROD NATURALNY..ale to lekarze powinni OSZCZEDZIC TWOJE SERCE PODCZAS PORODU,zeby dziadzia miala mamusie.To nie przelewki a lekarze czesto rutynowo lekcewaza.Pytasz skad wiem.Jestem zwiazana scisle z medycyna Jaki masz rodzaj kardiomiopatii? Ja..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...zajutrz gdy byłam na sali reanimacyjnej podszedł do mnie zespoł lekarzy oznajmiając ,że mam specyficzna chorobę , która zdaza sie u ludzi starszych i ,że w Polsce jest niewielu pacjentów z ta przypadłościa w moim wieku.Gdy niejednokrotnie zle sie czułam i traciłam przytomnośc w domu ,..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego rehabilitanta, więc z dnia na dzień poprawa w ruchu i mowie następuje. Najgorsze jest to, że mój..

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...przeprowadzaliśmy z rodziną reanimacje , która na szczescie pomogła. Dodam że ostatnio mimi że tata czuł się dobrze i regularnie chodził do lekarza, od czasu do czasu skarżył sie że mu niedobrze i wymiotował. Ale zaraz wszystkie dolegliwości mu przechodziły. Wyniki jak dotąd miał dobre..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...nie była prowadzona reanimacja. Później lekarze reanimowali go prawie godzinę, ale w końcu uratowali go. Od tamtego czasu jest na środkach usypiających. Wczoraj na dodatek przyplątało mu się bakteryjne zapalenie krwi, a do tego dowiedziałam się że podczas reanimacji doszło u niego do..