Reguluje

Anatomia serca

Anatomia serca

.. ...odpowiednie zastawki, które regulują kierunek przepływu krwi, nie pozwalając na jej cofanie z wielkich tętnic do komór ani z komór do przedsionków. W sercu występuje na przemian skurcz ( systole ) i rozkurcz ( diastole ) komór i przedsionków. W momencie gdy przedsionki wypełniają się..

Praca serca

.. ...Częstość skurczów serca reguluje układ nerwowy. Wzrost aktywności układu współczulnego - przyspiesza czynność serca a wzrost aktywności włókien przywspółczulnych zwalnia. Objętość wyrzutowa serca zmienia się zależnie od kurczliwości komór, ciśnienia tętniczego i objętości krwi w komorze..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...są również inne leki regulujące stężenie lipidów we krwi, zaliczana do grupy żywic cholestyramina ( Vasosan ) i stosunkowo nowy lek o nazwie ezetymib ( Ezetrol ). W ramach profilaktyki uszkodzeń narządowych, w tym naczyń krwionośnych i serca, pacjenci chorzy na cukrzycę muszą regularnie..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...odpowiednie hormony tropowe regulujące funkcje pozostałych gruczołów, te z kolei, pracując, hamują aktywność wydzielniczą przysadki ( sprzężenie zwrotne ujemne ). Gruczolaki przysadki są dość często guzami czynnymi hormonalnie. To znaczy, że w sposób niepodlegający autokontroli..

Perfuzja narządowa

.. ...odpowiedź na mechanizmy regulujące jego prace jest konieczna dla zapewnienie adekwatnego ukrwienia każdego z narządów naszego organizmu. Parametry hemodynamiczne mające bezpośredni wpływ na perfuzję narządową to przede wszystkim wspomniany rzut serca, ciśnienie tętnicze oraz stan naczyń..

Insulina

.. ...hormonem anabolicznym regulującym prawidłowy metabolizm ustroju. Zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, najbardziej znany efekt działania insuliny, jest wypadkową licznych reakcji przebiegających dzięki odpowiedniemu stężeniu tego hormonu. Insulina zwiększa dokomórkowy transport glukozy..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...hormonalne mechanizmy regulujące pracę serca i w ten sposób bezpośrednio prowadzi do rozwoju choroby wieńcowej - informują badacze brytyjscy na łamach pisma European Heart Journal . Już wcześniejsze badania wykazały, że stresująca praca zwiększa ryzyko choroby wieńcowej serca, ale..

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...wątrobie i nerkach. Reguluje powstawanie płytek krwi - struktur uczestniczących w procesie krzepnięcia. Trombopoetyna, uzyskiwana metodami inżynierii tkankowej, jest obecnie stosowana w leczeniu niedoborów płytek krwi u chorych na raka, których poddaje się chemioterapii. Gwałtowny spadek..

Gen wielkiego serca

.. ...Tymczasem to właśnie on reguluje rozrost lewej komory, która pompuje krew do tkanek obwodowych ( prawa komora odpowiada za przepływ krwi przez płuca ). Nieprawidłowe działanie genu sprzyja powiększeniu lewej komory, co prowadzi do licznych zaburzeń - na przykład rośnie zagrożenie..

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...Kanały jonowe selektywnie regulują przepływ małych jonów, takich jak jon sodowy, potasowy czy wapniowy. Toksyna, zwana tertiapiną ( TPN ) hamuje przepływ jonów potasu przez błony komórkowe zatykając je od zewnątrz komórki. Kanały zwane Kir, które występują w komórkach nerek, sa nowym..

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...urządzenia, które obecnie reguluje rytm serca milionom ludzi na świecie, a w Polsce ponad 100 tys. osób. Tej pierwszej operacji dokonał 8 października 1958 r. szwedzki kardiochirurg dr Ake Senning w sztokholmskim szpitalu akademickim Instytutu Karolińskiego. Koncepcja podobnego..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...sprawność mechanizmów regulujących ciśnienie krwi ulega pogorszeniu. Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych w Paryżu przebadali 8.801 osób w wieku od 65 lat wzwyż. Wszyscy mieszkali w dużym mieście. Zmierzono ciśnienie krwi pacjentów w różnych porach roku. Z lokalnych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...Oczywiscie z umiarem co reguluje zresztą sam jego organizm. Inaczej jak mówi sam takie życie nie ma sensu :( I sam jest coraz bardziej świadomy swojej choroby. Porzadny z Pana facet doktorze. No i z poczuciem humoru, bez ktorego trudno zyć. A etykę zostawmy etykom. Z ich poglądami nie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...pomoc no i potas takze reguluje prace serduszka ale niestety nie jest dostepny bez recepty,pozdrawiam haj haj: ) Mam zabieg ablacji 16.marca 2009, bardzo sie boje ale jak to wszyscy tweirdza nawet lekaz ze zabieg ten powinnam miec juz dawno zrobiony.Czestoskurcz nadkomorowy mam od 9 roku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...dają chwilową ulgę, regulując organizm chemicznie. Ale strach nie znika. ręcz przeciwnie - przybiera na sile by pokonać działanie leków. Każdy z was pewnie zauważył, że napad wysokiego ciśnienia nie powstrzyma wzięcie leków przeciw ciśnieniowych - trzeba wziąć jeszcze mocniejsze, szybko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...na ) * . Ćwiczenie to reguluje czynność narządów wewnętrznych, jednak niektóre źródła twierdzą, że nie należy wykonywać go bez wskazań lekarza. W pewnych schorzeniach narządów wewnętrznych ( np. wrzodach przewodu pokarmowego z tendencją do krwawień ) rozszerzanie naczyń krwionośnych w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 54

.. ...przeciw depresyjny ale też reguluje pracę serca i co najważniejsze nie uzależnia i podobno zapobiega nawrotom Pani doktor stwierdziła ,że dobrze na mnie działa za dwa miesiące następna wizyta zobaczymy co będzie.Wczoraj też moja siostra powiedziała ,że ona też widzi dużą poprawę ( chyba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 89

.. ...planowaliśmy ciążę , doskonale reguluje cykl . Wczoraj właśnie siostra mi przypomniała o cudownych właściwościach nagietka . Polecam i pozdrawiam .Pa. Emilko, pamiętaj,że te okropieństwa nerwicowe, jak wszystko, mijają. parę stron wcześniej ktoś pisał, że dobrze jest po prostu robić *..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...tarczyca to hormon ktory reguluje cala gospodarka czlowieka ale nie wciskaj kitu ze tarczyce mozna wyleczyc mineralami i witaminami Jola nie sluchaj tylko kieruj sie swoim rozsadkiem,Lezalam na onkologi to niektorzy proponowali pic nafte ze raka mozna pokonac, Do Minii - Zachowujesz sie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...wytwarza hormony ktore reguluja cala gospodarka czlowieka temperatura cisnienie itp... a jezeli zaczyna cos szwankowac to wtedy jest nadczynnosc lub niedoczynnosc a z tym zwiazane rozne dolegliwosci to powiedz co proponujesz jak jestes tak oblatana w tym temacie? Kamilu - pewnie szybciej..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...dla samego siebie,sam reguluję dawki euthyroxu a co miesięczne analizy krwi - TSH w pełni potwierdzają trafność decyzji w tym zakresie.Z endokrynologiem kontaktuje się głównie telefonicznie ( tanio !!!! ) dla spokojnego sumienia i w celu wypisania recepty na euthyrox.Oczywiście na takie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 134

.. ...) ) Biorę lek który reguluje krążenie w tamtych rejonach ( głowa, kręgosłup ). Nie biorę uspokajaczy, bo nie są mi potrzebne. Nie mam tych wszystkich cholernych objawów tzw. * nerwicy * , na którą leczyła mnie pani z rejonowej przychodni i wszyscy poprzedni lekarze - kowale. I czekam na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...organizmów, wpływa również regulująco na laktację i rozród. Niedobór tyroksyny wywołuje u dzieci kretynizm, u dorosłych ogólne osłabienie organizmu, m.in. gromadzenie śluzowatego płynu w tkance podskórnej, spowolnienie czynności. Nadmiar tyroksyny wywołuje nadczynność tarczycy, której..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...odzywa i wszystko sie reguluje i pracuje normalnie bez wzgledu na to co i kiedy jem. Dlatego tak jak wiele osob czesto na tym forum powtarza - nalezy zrobic wszelkie badania zeby wykluczyc inne choroby, nerwica czesto jest spowodowana wlasnie fizycznymi dolegliwosciami lub brakami w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 212

.. ...bede spala zdrowym, regulujacym snem, obudze sie wypoczeta i jutro bedzie dobry dzien * . Ale pamietaj prosze, ze to wszystko to osobisty wybor i mozna do pod kadzym wzgledem do siebie dostosowac - moze to byc modlitwa, moze to byc mantra lub jeszcze inny sposob. Ale trzeba niestety..

Leki na nerwice

.. ...naturalne produkty, które regulują pracę serca i regenerują nerwy,wpływają na produkcję seratoniny w mózgu ( hormonu szczęścia ) oraz podnoszą odporność na stres. Może wystarczyłoby by zwyczajnie uzupełnić poziom podstawowych składników i po kłopocie. Ale muszą to być produkty naturalne,..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...Wzmacnia pracę serca # Reguluje ciśnienie # Przywraca sprężystość ścian naczyń krwionośnych # Obniża poziom negatywnych frakcji cholesterolu we krwi. 2. Jasny umysł, mocne nerwy: # Zapewnia lepsze dotlenienie komórek mózgowych, a tym samym lepszą koncentrację # Działa antystresowo...

Propranolol na drżenie rąk - Str. 2

.. ...uboczne. Ciśnienie mi się reguluję, zmniejszyły mi sie kołatania serca. Jest to lek przeciwlękowy, przy ktorym rzadko są skutki uboczne i mało prawdopodobne uzależnienie. Mam nadzieję, że mnie całkowicie uleczy. Testowałam już wiele leków Moklar, Lerivan, Cital, Xanax, Alvente, po tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...brac tabletki,ktore reguluja prace serca i bardzo poprawiaja jakosc zycia.Co potem - to zobaczymy,dalej nie mam zamiaru brac lekow przez cale zycie,licze ,ze jesli usune prawdziwa przyczyne to skutki same znikna.W moich dolegliwosciach byly dodatkowo oprocz potykania sie serca,nocne..

Dodatkowe skurcze - Str. 117

.. ...jezeli tak dokuczaja Ci te skurcze to dlaczego sie boisz to po co zawracac lekarzowi D{ Rano mnie potrzepało ale juz jest ok Gabi a ta córeczka to jakas anorektyczka i do tego stuknięta wariatka???? ; )..

Dodatkowe skurcze - Str. 137

.. ...jest na nadcisnienie i reguluje prace serca stasu napisz co u ciebie jak wyszly wyniki ja tam blokersy łykam od 15 lat, więc jestem czysta:P minia i tu sie z Toba nie zgodze,mamy prawo wiedziec co nam lekarze przepisuja,czytac ulotki itd,a nie zdawac sie na ich super wiedze,owszem chca..

Dodatkowe skurcze - Str. 167

.. ...wiesz o tym i to on dys reguluje akcje serca, a jak przedsionki,zyly plucne,komory,nacieki martwicze,szlaki dodatkowe,czy tkanka zbliznowacona inicjuje rytm przyspieszony no to juz trudno nazwac to tachykardia zatokowa, bo tachykardia - to po prostu przyspieszenie,ale rodzaji jest..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...tętno powoli mi się reguluje .wczoraj byłam na echu serca i tez jest wszystko ok ..tylko to tętno trochę skaczące i ciśnienie ,lekarz kazał mi brać po 1/2 bisocartu i tyle sie na czytałam na forum o tym leku że chyba go nie będę brała ,, w sumie to mam niskie ciśnienie i jak mi jeszcze..

Hormony regulujące pracę serca

.. ...informację na temat hormonów regulujących pracę serca oraz lokalizacji ośrodków przyspieszających i spowalniających rytm naszego serducha ;]]] z góry dziękuję za odpowiedź jeśli oczywiście ktosik odpowie. pozdrofki Hej, Widziałam, że piszesz tez na forum o zespole wazo - wagalnym. ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 63

.. ...spowalnia akcje serca i reguluje jego prace tak mi tłumaczył kardiolog, który sam uważa że skoro serce jest zdrowe to nie ma co się truć nie wiadomo czym. Na początku brałem 3 tabletki na dzień, pózniej 2, teraz 1. U mnie serce jest strasznie wyczulone jak np. zadzwoni telefon to mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 92

.. ...właśnie tak sam się reguluje. Niskie ciśnienie rekompensuje sobie wysokim tętnem, żeby serce miało jak pracować. Niestety leki działają tak, że obniżają i to i to. Dlatego np ja jak mam tachykardię na poziomie 100 i niskie ciśnienie 90/50 to nic nie biorę, bo boję się że ciśnienie mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...rzeczy, ze PODSWIADOMOSC REGULUJE WSZYSTKIE CZYNNOSCI NASZYCH ORGANOW.Jesli wyperswadujemy podswiadomosci w sposob powyzej podany, ze narzad , ktory nie pracuje normalnie, musi funkcjonowac prawidlowo, wowczas przesle ona natychmiast odpowiedni rozkazx odnosnemu nardzadowi. Narzad stanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 145

.. ...suszona sliwka , swietnie reguluje trawienie.Jesli ktos dodatkowo ma problemy z jelitami to polecam bardzo!!! A co zakupow to i dzis mnei tez nie ominely.Ludzi dzis od groma, trudno auto zaparkowac.Dzis o maly wlos nie doszlo by do kolizji i trzeba by bylo klepac auto. U fryzjerki bylam..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...trójglicerydów we krwi oraz regulują ciśnienie tętnicze chroniąc Twoje serce. Trzymaj się cieplutko : ) Przyjaciel Dieta bogata w omega3 jest niezastąpiona badania światowe wykazały że 1000 - 1500mg EPA i DHA z grupy omega3 o 80% zmniejszają ryzyko nagłej śmierci sercowej, o 60%..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...trojdzielna po prawej ) regulują przeplyw krwi z przwdsionkow do niezej polozonych komor.( Pozostale dwie - aortalna po lewej i plucna po prawej stronie - regulują wyplyw krwi z komor.Krew z prawej komory plynie do pluc;krew z lewej komory wyrzucana jest przez najwiekszą z tetnic ,..

Metocard

.. ...Lek obniża ciśnienie i reguluje pracę serca - biorę go od dawna na artmię i ciśnienie ! pozdr ja również mam zaburzenia rytmu, które narazie nie ustąpiły, co prawda ciśnienie spadło, ale przez pierwsze dni czułam się fatalnie... każdy mi mówi, że jestem okropnie blada i wyglądam jakbym..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 3

.. ...tygodniach wszystko się reguluje i sprawność wraca ...... kondycja nieco później......właśnie od poniedziałku zacząłem ... ręka już prawie sprawna ..... namawiam na Tai Chi, ponieważ zadba o ciało i umysł no i prawie nic nie kosztuje ..... podstawowe formy znajdziecie na YouTube..

Pauzy, bloki, wydłużony QT

.. ...18tys.i to po tabletkach regulujacych jak rytmonorm i concor.teraz nie biore nic.pozdrawiam. asia koniecznie napisz co u Ciebie slychac ja w tej chwili mam zalozonego holtera ale dlugo nie moge siedziec przy kompie pielegniarka mowila aby nie przebywac blisko telewizora a monitor pewnie..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...jesli nadcisniena nie reguluje sie lekami mozna miec zawal nalezy stosowac diete niskotluszczowa jak najmniej smazonego uprawiac sport by zmniejszyc mase ciala umiarkowany biegi wiekszosc cwiczen silowych zwiksza mase ciala i podnosi cisnienie alkohol zwieksza cisnienie lamka lub 2..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...dzisiejszego, a sama sobie reguluje w zaleznosci od samopoczucia bo wiadomo jakie kolejki do kardiologa,druga sprawa mam rodzinna bardzo kompetetna a do przychodni mam 50 m to jak cos sie dzieje to i mam szybka pomoc,pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego, ostatnio słyszałem ze nie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...mało elektrolitów które regulują prace serca oraz ciśnienie krwi - brak sosu,potasu i czegos jeszcze. Po 2 kroplówkach mogłem juz siedzieć a po nastepnych dwóch mogłem chodzić i tak jest az do dziś. Ból w klatce minął. Codziennie biore magnez,co 6 miesiecy badam zawartośc elektrolitów w..

Nerwica żołądka

.. ...posiłkach, brać lekkie leki regulujące trawienie ( teraz jest np. espunisan ) i maksymalnie się wyluzować. No i spotykać się z ludźmi, którym nie musiałam tłumaczyć, że wyskakuję na chwilę do ubikacji - chłopaka znalazłam, męża potem też, więc się nie martw. To 100% nerwica - jak nic nie..

Rak tarczycy

.. ...niedoczynność, którą reguluje się lekami ale niestety tyje się. W ciągu tygodnia przytyłam 4 kilo, ale od razu zaczęłam diete i waga, dzięki bogu, stanęła w miejscu. A tak na marginesie guzki na tarczycy to nie to samo co rak tarczycy. Nie ma co się dołować na zapas. Powodzenia! Sorry,..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...to jest kamien ktory reguluje prace serca ,jak serce zaczyna szypciej bic trzeba go polozyc na serce a ono znowu zwolni i u mnie naprawde ten kamien dziala. POleca ona tez przyprawy kuchenne BERTRAM i GALGANT dobre na serce . Ja biare dziennie Betaloc zok mite 25 mg i jest lepiej. Dzięki..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...działają na hormony, które regulują działanie Twojego organizmu. Ja też nie wierzyłem, że nie powinno się ich mieszać z alkoholem i Aga z tego forum mnie ostrzegała... Dopóki dziecko się nie oparzy, nie będzie wiedziało, że to boli. Ale.. to Ty decydujesz o tym, co robisz. freedom..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 290

.. ...składników.. ).. Bo to one regulują pracę naszego organizmu.. nic innego. autosugestia???? a co powiesz jak sie malym dzieciom takie leki podaje tez dziala na nich autosugestia. bzdura totalna!!!! mysle ,ze te leki dzialaja tylko potrzeba czasu i nie silnej nerwicy matiiaga mi się wydaje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 382

.. ...do pracy ( sam sobie reguluje godziny ) i całymi dniami siedzi przed komputerem i gra w swoją grę internetową .Wścieka się jak tylko chcę dojść do komputera . Małgosiu wcale mnie nie dziwi Twoje zdenerwowanie , ja chyba w takiej sytuacji wyszłabym z siebie i stanęła obok. Totalny brak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 457

.. ...prawidłowy biorę tabletki regulujące ciśnienie. Otwieram szeroko okno( o ile jestem w tym czasie w domu ) i zaczynam spokojnie i głęboko oddychać.Jeżeli atak przybiera na mocy natychmiast sięgam po uspokajacze 1 lub dwie tabletki w zależności od siły ataku. W sytuacji bez wyjścia ,jak..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...spalić zbędne kalorie, reguluje oddech i pracę serca, pobudza wydzielanie endorfin, pozwala odsapnąć psychicznie i zapomnieć, że coś tam boli. Pozdrawiam wszystkich cierpiących: ) Mam nadzieję, że komuś się przyda to przydługie info, bo wiadomo, że o oczywistych rzeczach najczęściej się..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...właśnie z powodu leków regulujących rzekomo pracę przewodu pokarmowego. Mają one bowiem szereg skutków ubocznych i niektórzy pacjenci źle na nie reagują. Jeśli więc lekarz da Ci na to leki zawierające pantoprazol - nie przesadzaj z dawkowaniem i dokładnie obserwuj jak się czujesz,..

Nerwica w ciąży - Str. 93

.. ...cu dziecko samo sobie reguluje częstotliwość karmienia i skoro budzi się co 2 godziny zeby jeść to widać taki tryb jest mu potrzebny ( chyba na tym etapie i przy małej masie dziecka jeszcze nie * oszukiwałabym * go wodą, chyba że będzie już starszy, a mama bezie miała wrażenie że nie..

Wybór zastawki serca

.. ...Większość pacjentów sama reguluje dawkę bo wiedzą jak się czują : - ) Przy wymianie jednej zastawki pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj - 8 - 14 dni jeśli nie ma komplikacji, a rechabilitacja to coś co prawie dzisiaj nie istnieje przy tym schorzeniu. pozdrawiam Asia, mam pytanie do Ciebie...

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGO - regulują ciśnienie w głowie - ponoć pomaga. Jestem w trakcie terapii : ) Stosuję go od miesiąca na razie nie widzę poprawy, ale to trochę za krótko żeby osiągnąć rezultat. ok 2 - 3 miesiące brania tego preparatu powinno pomóc. Napiszcie jak poskutkuje : )..

Drętwienie lewej ręki

.. ...to funkcja * * ktora reguluje i koordynuje czynnosci narzadow wewnetrznych * * Najogolniej powiedziec mozna,iz dba o cieplo trzech jam ciala,tzn,klatki piersiowej,jamy brzusznej i podbrzusza.Pierwszy punkt tego meridianu zwany jest punktem * * naglej pomocy * * .Jeszcze jedna regula - -..

Migotanie oczu i przyspieszony puls

.. ...dziala uspokajajaco, reguluje prace ukladu krazenia i przeciwdziala uczuciu niepokoju ) i przeszlo... Dodam rowniez ze mam dziwny puls okolo 90 - 104 w ciagu dnia w spoczynku ( wg mnie przez to ze ciagle go sprawdzam i napedzam sie psychicznie ze cos jest nietak - moze przez to taki..

125/100 ciśnienie

.. ...niski puls to sama sobie reguluje po prostu zmniejszam dawke a biore betaloc zok 100 i rytmonorm dwa razy po 150 no i leki na nadcisnienie a co to za badanie w kierunku wiencowki bo ja mialam badanie wysilkowe i TK serca wysilkowe pani dr przerwala na drugim etapie bo skoczylo cisnienie..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...badanie. Generalnie reguluję dawkę sama w zaleznosci id INR. Przykładowo 10 - 10 - 7,5 i INR w granicach 2,2. Powodzenia i pozdrawiam Hejka, dzięki za informację, chociaż zaskoczył mnie fakt iż bierzesz tak duże dawki, pewnie to jest ok, ale ja dopiero zaczynam swoją * przygodę * z..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 3

.. ...przwidywalny i dlamnie osobiście optymalny. Przez 1,5 roku doszłam już do poznania swojego, organizmu i dawkę reguluję sama,a badanie robie teraz raz w miesiącu, a wczesniej bywało co 2,3 dni. Powodzenia..

Bezseność po trzecim ostrym zawale

.. ...dobowy człowieka, którego zazwyczaj ludzie starsi maja zbyt mało w organiźmie. Mozna go dostać bez recepty, nie działa jak lek nasenny. Jest duzo informacji na ten temat w internecie. pozdrawiam, Anka..

Problemy ze wzrokiem i drętwienie lewej ręki

.. ...naszym ciałem ..strach reguluje nasze zachowania a to ze wiele lakrzy chce miec problem z głowy przepisuje lek jak leci zwłaszcza neurolodzy u mnie wykryto nadpłytkowośc a i tak chcieli mi wmuwic cos czego nie mam. Ibuprom polopiryna itd zadziałaja p.s. często brakuje lekarzom..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...organizm przed zakażeniami, reguluje pracę przewodu pokarmowego, działa korzystnie na proces krzepnięcia krwi, na powstanie estrogenów, przeciwdziała schorzeniom pęcherza moczowego, zapaleniom prostaty i jej przerostowi, normalizuje funkcjonowanie trzustki i woreczka żółciowego,..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...leki ( zwłaszcza te regulujące poziom serotoniny ) w połączeniu z nastawieniem się na długie leczenie, dają możliwość pokonania depresyjności i lęków. Niestety w przypadku depresji, mogą jedynie łagodzić objawy. Witam Wszystkich. Jest w internecie taki artykuł Tomka Nawrota * Wolnośc od..

Obniżone HDL

.. ...zastosuj sposób odżywiania regulujący cholesterol zrezygnuj z ciast ,lodów ,ciastek ,ogranicz tłuszcze zwierzęce,jedz zmielone nasiona wiesiołka i dyni[proporcja1:1].makrele,śledzie,czosnek,cebulę,otręby owsiane,oliwę z oliwek.Dużo warzyw.Po miesiącu powtórz badanie. zajrzyj do..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 76

.. ...fizyczną , wspaniale reguluje ciśnienie tętnicze no i fantastycznie odstresowuje...A teraz osóbkom , które od niedawna z nami piszą to się pochwalę , że jestem posiadaczką dwóch kółek olimpijskich z dziedziny gimnastyki przyrządowej , ale niestety następnych trzech już nie zdobyłam..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...Liponowy – reguluje metabolizm glukozy i wpływa na szybszą eliminacje mleczanu ( mięśnie wolniej się męczą i szybciej regenerują ). Bierze udział w cyklu Krebsa, tym samym wpływa na poziom ATP ( uniwersalny nośnik energii ). - 5 - Hydroksy L - Tryptofan – wykazuje..

Ból mięśni z lewej strony ciała

.. ...podobno uspokaja, i reguluje system odpornościowy. Po tym mienie mnie nie bolą i jestem innym człowiekiem. Jedyna wda to to ciągła chęć uprawiania sexu;p Pozdrawiam witajcie ! ja zaczełam narzekac na nogi od 3 tyg.bola mnie mięśnie nóg,piszczele czuje odrentwienie i pieczenie ,ból się..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...wydawał kasy na leki regulujące tętno. Dlaczego nikt nie boi się sztucznej szczęki? Rozrusznik to taka proteza. Owszem elektroniczna ale przecież coraz częściej od sprawnej elektroniki zależy nasze życie. Samo wszczepienie to zabieg po którym wychodzi się ze szpitala na 3 dzień. Ja mam..

Lek Ebivol

.. ...skurczu oskrzeli,świetnie reguluje rytm wiem bo sam stosuje a poza tym nie męczę się jak po innych B blokerach bardzo dobry lek. Ciśnienie obniżyło się ze 160 na 140 za to wpływa głównie na rytm 73 - 75 więc idealnie i serece równo pracuje biore ten lek od tyg ile trzeba czekac az..

Nieustający ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...jakoś automatycznie reguluje go oddechem... ale co wyszło żle echo czy ekg? czy ejdno i drugie i dlaczego źle?co masz w ynikach napisane?Ile masz lat? Nie pamiętam już dokładnie ale coś tam było o arytmi czy coś... To prawie rok temu było... Musiał bym poszperać w domu w dokumentach ale..

Ból w klatce piersiowej

.. ...nic ale rewelacyjnie reguluje prace organizmu. Mógł to też być jakiś skurcz, wiele chorób możemy podciagac do takich objawów, ale prawdopodobnie to nic strasznego, poczekaj aż się powtorzy, jezeli to było tylko jednorazowo to nie ma co panikować. PozdRawiam Dzięki za odpowiedż ale w..

Jak odzyskac kondycje?

.. ...Są naprawde skuteczne, zwłaszcza że pozwalają na dłuższy stabilny wysilek w fazie tlenowej. Sa naprawdę znakomite dla kondycji, samopoczucia i przy problemach z pulsem znakomicie go regulują. pozdrawiam..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...itp ) ale dobre, które regulują pracę serca: Amloratio Lisinoratio jeśli potrzeba szybciej zbić ciśnienie: Hydrochlorothiazidum Leki musi ci przepisać lekarz Drugie: to szukanie przyczyny, bardzo dokładne badania wysokie ciśnienie może skutowac wylewem krwi do mózgu i tzw udarem moze to..

Cisnienie

.. ...najbardziej pozadany,poniewaz reguluje cisnienie,nie wolno lezec plackiem przy cisnieniu,bo to moze sie tylko przyczynic do szybszego udaru mozgu. pamietajcie,ze jedyna dobra metoda jest dopasowanie lekow dla danej osoby,bo to co pomaga ,,sasiadce * * ,wcale nie musi pomagac nam...

Żółty stolec, problemy gastryczne, osłabienie

.. ...grzybku tybetańskim reguluje te sprawy i nie tylko.Wypróbowane. Szczerze watpie, ze to jest z nerwow. TYLKE, znalazles lekarstwo na swoja dolegliwosc? Mam podobno objawy, wraz ze stolcem ucieka mi magnez i potas, stad rowniez pojawiajace sie problemy z sercem. Tylke tak tak to z nerwów..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...tabletki NEDAL ona tez reguluje puls. Jeszcze miesiac temu mialem srednio 90 - 100. Tez lykam magnes - MAGNE B6 2 x dziennie 2 tabletki, do tego 2 x dziennie GOLD OMEGA oraz 2 x dziennie czosnek w kapsulce - moja codzienna dawka lekow : ) Afobam biore kilka razy dziennie np. wczoraj..

Nadciśnienie? wzrost przy pomiarze

.. ...,najlepiej pływanie lub rower albo rolki.Systematyczny ruch też ciśnienie reguluje. to ja Ci zazdroszcze, ja mam cisnienie 170/100/ tetno 60 przy skokach cisnien, lecze sie na to, tez mam 20 lat... pzdr..

Vivacor a alkohol

.. ...grzybku tybetańskim reguluje ciśnienie.Pić 20 dni,10 dni przerwy i znów 20 itd... zioła na nadciśnienie: ziele skrzypu,może być expresowe,pić ciepłe z dodatkiem soku z cytryny,nalewka z jemioły.Po drugie - dieta polegajaca na zminimalizowaniu spożycia tłuszczów zwierzęcych ,a w to..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 43

.. ...wiele chorób. Odkąd reguluje sobie tsh czuję się troszkę lepiej. Na dodatek ta tarczyca rozregulowała umnie pracę przysadki i mam przez to problemy z prolaktyną( już się unormowało )no i jeszcze podwyższony cholesterol, a to wszystko przez tarczyce. Ponadto ma się przez nią obniżony..

Wysokie tętno po porodzie

.. ...mieszanki ziołowej,która reguluje pobudliwość serca i dzia ła uspokajająco na układ nerwowy: - kozłek lekarski 25g, - marzanka wonna 20 g, koper włoski15g, ruta10g, korzeń perzu10g.Łyżke mieszanki zalać szkl. wrzątku.Przykryć na 15 minut.Przecedzić.Pić 2x dziennie.Przez 3 tygodnie i..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...żyłach.Jeszcze jemioła reguluje cisnienie. Aby obniżyć ciśnienie należy pić też skrzyp ciepły z sokiem z cytryny.Działa moczopędnie wypłukując sól z organizmu ,obnizajac tym samym cisnienie.Działa więc podobnie jak niektóre leki chemiczne.Ja myśle,ż e twoje skoki ciśnienia sa spowodowane..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...prestarium ) dobrze Ci je reguluja. Co do pulsu to mozesz to omowic z lekarzem czy nie wskazane byloby go jeszcze troche obnizyc - byc moze jednak mocniejsze obnizanie go lekami np. wieksza dawka beta blokera jest niecelowe w Twoim przypadku jesli z obecnym pulsem czujesz sie na tyle..

Walczę z nerwicą lękową od dwóch lat, po nagłej śmierci kochanej osoby

.. ...dla nerek,nerki też regulują ciśnienie krwi.Strachy na Lachy. postaraj sie nie patrzec w przeszłość ,a skupiaj swe myśli na przyszłosci.Może znajdz dobrą opieke dla dzieci i wybierz sie z mężem na kurs tańca.Wspólny relaks oderwie cie od złych myśli,a ruch ma korzystny wpływ na system..

Wpadanie uderzeń serca w nerwicy

.. ...propranolol ma tendencje regulujace prace serca. dzieki ewusia mam go w domu ale jakos myslalam z e poradze sobie bez lekow bo to moglabym przezyc gdybym sie tka nie stresowala. Chcialabym zabic w sobie ta mala wystraszona dziewczynke ale jakosnie potrafie:( Ja tez odczuwam te dodatkowe..

Olej Lniany a nadciśnienie

.. ...cholesterol,dostarczają energii i witamin używaj mieszankę ziołową na nadciśnienie.I schudnij. Podobno bardzo skutecznie reguluje ciśnienie sok z owocu noni. Rysiek, ten owoc nazywa się nonia ,czy możesz coś więcej napisać...

Uczucie kołatania serca i zdenerwowania po jedzeniu i piciu

.. ...pomógł thyrozol, który reguluje przemianę materii, zaburzoną złym funkcjonowaniem tarczycy. Kurcze ja mam to samo ,od wielu lat problem z mocnym i szybkicm biciem serca po jedzeniu... często to się zdarza choć nie zawsze odczuwam tę dolegliwość...jednak jeśli się zdarza to często..

Nadciśnienie ?

.. ...PP 19,6 DOstałam leki regulujące cisnienie i obniżające puls. Dzisiaj odebralam kolejny wynik cisnienia : MBPS - 19.3 SYS 17,6 % DIA 19,0% PULS 11,3 % MAP 18,5 % 11;45 172/120 50 12;00 122/75 83 pozniej w miarę okej 15:00 176/114 68 16;46 215/82 88 17;01 163/151 115 17;15 211/109 68..