Rehabilitacja

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

.. ...przeciwbólowego. Długotrwała rehabilitacja. Leczenie zespołu bolesnego barku polega głównie na fizykoterapii, podawaniu niesterydowych leków przeciwzapalnych i często także używaniu maści zawierających sterydy i leki przeciwbólowe. Nieleczenie zespołu może doprowadzić do rozwinięcia się..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...jak i mowy. Program rehabilitacji dostosowany jest indywidualnie do pacjenta w zależności od potrzeb. Zapobieganie udarowi mózgu to przede wszystkim odpowiednie leczenie chorób będących czynnikami ryzyka udaru mózgu. Regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny, zaprzestanie palenia tytoniu,..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...stresowej w różnych fazach rehabilitacji po zawale serca. Autorka doskonale radzi sobie ze stwierdzonymi rozbieżnościami treściowymi w obrębie związków styl - strategie, wykazując dużą pomysłowość w wysuwaniu hipotez interpretacyjnych. Kolejny artykuł autorstwa D. Włodarczyk dotyczy..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...powyżej 200 oraz rozkurczowe zwykle powyżej 100 mmHg ). Leczenie powinno odbywać się w warunkach oddziału neurologii lub neurochirurgii. W późniejszym okresie konieczna jest odpowiednia rehabilitacja...

Rehabilitacja po zawale serca

.. Rehabilitacja po zawale mięśnia sercowego zależy przede wszystkim od stopnia zawału, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz od ewentualnych chorób współistniejących. Odchodzi się jednak od niegdyś zalecanego fotelowego trybu życia. Rozsądnie rozplanowana aktywność fizyczna działa pozytywnie nie tylko na..

Osteofity

Osteofity

.. ...uzależnione jest od konkretnego obrazu choroby. Niemal zawsze konieczna jest odpowiednia rehabilitacja i fizykoterapia. W niektórych przypadkach wymagana jest także interwencja ortopedy lub neurochirurga...

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...sprawność . Kompleksowa Rehabilitacja Kardiologiczna obejmuje trzy etapy. Pierwszy rozpoczyna się i prowadzony jest w szpitalu, podczas pobytu pacjenta na oddziale kardiologicznym. Jego celem jest nauczenie chorego pewnej samodzielności w zakresie czynności codziennych oraz..

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...sterowana telemedycznie rehabilitacja w miejscu zamieszkania jest efektywna, bezpieczna i bardzo dobrze odbierana przez pacjentów. Metoda ta daje jedyną szansę zapewnienia powszechnego dostępu do rehabilitacji kardiologicznej i wyrównania dysproporcji regionalnych w tym przedmiocie -..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...znacznie przyśpieszyć jego rehabilitację i powrót do zdrowia. Po zakończeniu eksperymentów na zwierzętach konieczne będą operacje na ludzkich zwłokach. Przedstawiciele FRK nie są na razie w stanie sprecyzować, kiedy Robin Heart mógłby wejść na rynek. Urządzenie ma strukturę segmentową,..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej Centralnego Szpitala Weteranów w Łodzi prof. Andrzej Lubiński, szacuje się, że w Polsce co tydzień ginie w wyniku nagłego zgonu sercowego ok. 30 osób na każdy jeden milion osób, czyli tygodniowo umiera nagle 1200 osób. Głównymi..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...dziennikarzy przyznawali, że rehabilitacja im służy i po miesiącu ćwiczeń czują się znacznie lepiej. Wszyscy zwracali przede wszystkim uwagę na zwiększoną sprawność fizyczną. Ponikowski dodał, że jeśli program się sprawdzi, to będzie wprowadzany na większa skalę. Póki co pacjenci z..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...tydzien od operacji, takiej samej jak Ty miales, mialbym pare pytan do Ciebie wlasnie odnosnie rehabilitacji i nie tylko, jakbys znalazl czas to podaje mail janek_g@o2.pl , z gory dziekuje i pozdrawiam..

Echo serca - Str. 33

.. ...Oczywiście rozsądna rehabilitacja jest wskazana. Jesli jest rozpoznawana zdekompensowana niewydolnosc serca to jest to z definicji NYHA III/IV Co do trimetazydyny poprawia raczej funkcje metaboliczne mięsnia serca u chorych z ch. wiencową i np. cukrzyca i nie jest lekiem pierwszego..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...kiedy zaczala sie moja rehabilitacja - skolioza ledzwiowa i piersiowa - zdarza mnie sie odczuc skurcz jeden na tydzien - dwa - czyli to w ogole juz nie jest istotne : ). Pozdrawiam wszystkich skurczowcow : ) X Mi to samo przeszło jakoś. Miałem to kilka lat. Miałem takie własnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...przyczyna bólu. Marsz na rehabilitację, masaż do jakiegoś przystojniaka, na basen, bo dobrze wpływa na kręgosłup, a z głowy won czarne myśli!: ) JOASIU ja mogę tylko dodać, że sama byłam bardzo lękliwym i nerwowym dzieckiem. Nie powiem, ze wszystkim zawsze radziłam sobie dobrze, bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 81

.. ...nastawianiem kręgów, rehabilitacją po jakiś urazach. Dotknął tylko moich pleców od razu stwierdził że jestem nadpobudliwa i znerwicowana. Zobaczył moje rtg, powiedział że mam jakieś blokady przy kręgach i je usunął,na szczęście zrobił to z zaskoczenia więc się tak nie stresowałam. Przez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 91

.. ...wyprostować,chyba zaczne jaką rehabilitację.Pózniej napisze Wam tytuły 2 ksiązek ktore bardzo mi pomagają przy różnych chorobach.Pozdrawiam.pa.Odezwijcie się. Witam, witam: ) Melduję się na stanowisku. U was też tak ponuro? Nocka minęła szczekająco: to znaczy: dzieci miały taki kaszel że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...przeciwzapalnych plus rehabilitacja i po sprawie.Po co tak się zadręczasz.Sory za błędy,ale nie chce mi się ich poprawiać.Byłam dzis u kardiologa.Złożą mi jeszcze Holtera i będzie to moje ostatnir badanie.Jestem pewna,że moje dolegliwości nie mają nic wspólnego z sercem,a z nerwicą.Tego..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...jakoś refundowane albo w rehabilitację mozna wliczyć przynajmniej część. Ciekawi mnie to. Jak ja bym chciał mieć takie urzadznie wtedy zycie ze sztuczna zastawką nie byłoby męczace bo jak dla mnie to badanie INR jest najgorszym aspektem tego wszystkiego. Ja biore 8 jednostek dziennie...

Chelatacja - Str. 16

.. ...paraliż( leży ) w domu ma rehabilitację choć nie zawsze z powodu jej złego samopoczucia. Babcia czasami zachowuje się tak jakby była w innym świecie mówi do siebie , nie poznaje ludzi, pyta o mojego dziadka, który już dawno nie żyje, w nocy nie śpi dlatego trzeba przy niej być 24 godziny..

Bajpas i praca

.. ...pracowac? po okresie rehabilitacji oczywiscie. Czy sa jakies przeciwskazania? Gdzie moge wiecej dowiedziec sie na ten temat. Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc. Oczywiście ,ze mozna! Poza jakimś ekstremalnym wysilkiem warto wrocic do normalnego życia!I do pracy! A stres pani Izabelo?..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...pozdrawiam izabela. praca i rehabilitacja po by - pass * ach więcej na www.kardiologia - kardiochirurgia.pl Kolego mam 56lat 4lata po by - passach ( z ręki podobno b wytrzymałe )pracuje momentami cięzko w wysokich temp pilnuje wagi 75kg/172cm i jestem szczęśliwy.Ostatnio miałem bd echo..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...oceniała go pani od rehabilitacji , która ma opinię że zabiera komu może. Napisaliśmy odwołanie , ale chciałabym wiedzeć jak są traktowane inne dzieci z takim schorzeniem w Polsce. A do Kuby chcę napisać tylko ,że palenie sercu na pewno nie pomoże.Pozdrawiam Nie ma jednolitej recepty..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od ludzi przeziębionych, kaszlających itp aby nie załapać zapalenia wsierdzia. Starać się gimnastykować pomimo buli. Zadbać o ranę..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...powinna trafić do szpitala rehabilitacyjnego W domu długo będzie wracała do formy. Wiem coś o tym bo sam przez to przeszedłem. Jeślichce pan więcej informacji to zapraszam na gg 12706468. Zapraszam też na mojego blooga na wp.pl pokochać by passy Pozdrawiam! bardzo prosze kasię o..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...sie swietnie chodzi na rehabilitacje i cwiczenia nóg i cieszy sie podwójnie swoimi wnukami bo mówi ze teraz lekarze dali jej drugie życie sadze ze z twoja mama tez bedzie dobrze zawsze trzeba byc dobrej mysli nigdy nie mozna myslec negatywnie pozdrawiam i zycze twojej mamie i tobie duzo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...chodzi, cwiczy na oddziale rehabilitacji i czuje sie lepiej. Mam nadzieje ze do swiat wyjdzie ze szpitala. Czy ktos z was mial robione badania genetyczne? wiesz sławku ja jeszcze z tą chorobą się nie pogodziłam ciagle myśle ze moze oni się pomylili bo tak żyje mi się lepiej i chyba..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...,dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych i jeszcze kilka ciekawych rzeczy. Orzeka o niepełnosprawnosci oprócz ZUS ( sami uzdrowiciele ) MOPS. Mało tego z PFRON bez łaski dostaje sie dofinansowania na studia niestacjonarne na przekwalifikowanie sie no i inne należne tej grupie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 20

.. ...miesięcznym zasiłku rehabilitacyjnym ( zachorował w styczniu tego roku ) a na orzeczeniu lekarskim zostało napisane że rokuje powrót do zdrowia co dla mnie wydaje się conajmniej śmieszne a napewno bardzo niepoważne ale czego można się spodziewać po naszym Zusie.....a co będzie dalej to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...staralismy jednak o zasiłek rehabilitacyjny ze wzgledu na to ze sa to wieksze pieniadze i dostal zasilek na 6 miesiecy a we wnioskach napisane jest ze rokuje powrot do zdrowia co zaprzecza temu co mowia lekarze.pozdrawiam serdecznie i zycze wam usmiechu Witam.Kuleczko jak czuje się Twój..

Po ablacji - Str. 12

.. ...jest więcej czasu na rehabilitację. Dużo czytajcie przed zabiegiem, bo ja dopiero po zabiegu przeczytałem o metodzie Carto. Proszę o odpowiedź na ważne dla mnie pytanie czy zabieg może być skuteczny bez wywołania migotania. Pozdrawiam. Witam! Nie zawsze rady lekarzy pierwszego kontaktu..

Po ablacji - Str. 15

.. ...jakieś wyjście. Moja rehabilitacja przebiega dość powoli, ale rany goją się prawidłowo i NIE MAM ŻADNYCH MIGOTAŃ. Aż mi trochę dziwnie bo, chyba przyzwyczaiłem się do tego draństwa, które mną trzepało. Co do alkoholu, który przewija się w wielu wypowiedziach, to z własnego doświadczenia..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...przewidziany jakiś okres rehabilitacji?? Wg. mojej wiedzy po zabiegu nie ma zadnej rehabilitacji. Bezposrednio po zabiegu trzeba lezec bez ruchu, chyba cos okolo 12 godzin, zeby zagoilo sie miejsce wklucia elektrod. Po zabiegu sa chyba robione jeszcze jakies badania kotnrolne ( pewnie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...piszesz nie jest Mi obcy.A rehabilitacja b. potrzebna najlepiej w sanatorium. A jak masz pytania to pisz. Pozdr. Olu z góry dziękuje. Mirku a ile trzeba po operacji leżeć w szpitalu? hej.Ile lezysz w szpitalu? To akurat jest bez znaczenia. Napewno okolo tygodnia ,ja tyle..

Po bajpasach

.. ...był pobyt w szpitalu rehabilitacyjnym w Polanicy i przez 5 miesięcy codzienne spacery,odpowiednia dieta.Obecnie nie odczuwam żadnych dolegliwości i gorąco tych wszystkich zachęcam którzy mają obawy o wynik operacji.Gorzej przecierz nie będzie,a może być bardzo dobrze. witam Panie..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...domu, niedługo jedzie na rehabilitację.Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Żuyczę Wam i Waszym bliskim wszystkiego dobrego. Mam pytanie dot. bajpasów. Moja mama jest 3 tyg. po operacji i skarży się na dziwną wrażliwość skóry i jakby brak czucia w okolicach cięcia. Czy jest to..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...tygodnie w Rabce na rehabilitacji. Dziś, niecałe 3 miesiące od operacji, jestem w bardzo dobrej formie, robię prawie wszystko, jeżdżę na rowerze po kilkanaście kilometrów, koszę trawę kosiarką spalinową itp., unikam tylko dźwigania dużych ciężarów. Za kilkanaście dni wracam do pracy. Mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...problem. 1 - 3 lata rehabilitacji i będziesz w formie. nie czekaj żeby nie niszczyć dalej tego układu szyi. bóle są zaskakująco silne i mogą być bardzo różne. skroń, łuk brwiowy, okolice czubka głowy, pod szczeką, za uchem. podrażnienie błędnika powoduje doznania nieracjonalne i może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 31

.. ...Dzisiaj zapisałam się rehabilitację kręgosłupa i byłam w laboratorium.W drodze powrotnej wstąpiłam do dużego sklepu.SAMA.I te drobiazgi niby nic a cieszą.Jutro w drodze na rehabilitację też zajdę do sklepu.Będę próbowała kupować upominki pod choinkę dla bliskich. Pozdrawiam Was..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 68

.. ...wstalam dawno,ale bylam na rehabilitacji,dopiero co przyszlam. Widze ze mastroje macie zmienne,to tak jak ja.Raz dobrze nagle zle i tak w kolko,a do tegoo bol glowy,kiedys mie wykonczy. Kasjopejo jak widzisz z bolem glowy nie jestes sama: ) Witam Was ponownie ja mam nadzieje ze bedzie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 126

.. ...tez moim kolanem,mam rehabilitacje na niego i na kregoslup do czasu operacji. Witaj Tom!! Dzieje się tak z Tobą bo się nakręcasz sam. Ja mam troszkę inne objawy ale bardzo podobne, nie każdy ma takie same. Ja osobiście wmówiłam sobie ze jestem chora, że mam jakiegoś raka i ze zaraz umrę..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...poznieważ bardzo ważna jest rehabilitacja kardiologiczna, tzn..duzo ruchu, ćwiczenia oddechowe. Byłam nawet w ośrodku rehablitacji karidologicznej, aby poznać , jak zestaw ćwiczeń...jest mi wskazany.. Obecnie mówi się,że chore serce wymaga zdecydowanie wiecej ruchu, niż zdrowe.. chociaż..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...kardiologicznymi najlepszą formą rehabilitacji jest Nordic Walking, czyli spacery z kijkami do nart. Tak stwierdzili kardiolodzy. A tych, co chcą poznac innych młodych, zdolnych i z problemami sercowymi, zaprszam na forum Fundacji Serce Dziecka, w której działają także dorośli z wadami i..

Bypassy i co dalej?

.. ...bardzo dobrze robiła rehabilitacja na oddziale jak przychodziła rehabilitantka.ćwiczenia robiłam bardzo dobrze i szybko się usprawniałam.W trzecim tygodniu po operacji to już gotowałam obiady oczywiście odpoczywając no i trzeba było uważać na mostek, żeby czegoś cięższego nie podnieść...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Byłam u pewnej magister rehabilitacji żeby troszke ponaciągać kręgosłup bo słyszałam,że wady kręgosłupa tez mogą mieć wpływ na moje samopoczucie( po tym poczułam się rzeczywiście lepiej ) i kiedy ta pani dotykała moich pleców czucie po lewej stronie miałam mniejsze niż po prawej.Rano..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...dzień ! Na ćwiczenia rehabilitacyjne powieziono mnie na wózku, ale w 3 dni póżniej mogłem s a m o d z i e l n i e ubrać się i pojechać do domu. Miesiąc początkowo b. slaby kondycyjnie przeminął szybko i zakończył sie w Górnoiśląskim Centrum Rehabilitacyjnym w TARNOWSKICH GÓRACH REPTACH...

Świadczenia po operacji serca

.. ...rehabilitacyjnych ). Oto moje pytania: Jakie świadczenia przysługują jej, z jakich instytucji, jakie przepisy normują ubieganie się o świadczenia, jakie osoby są do nich uprawnione. Bardzo proszę o pomoc. Joanna..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...Byłam u pewnej magister rehabilitacji żeby troszke ponaciągać kręgosłup bo słyszałam,że wady kręgosłupa tez mogą mieć wpływ na moje samopoczucie( po tym poczułam się rzeczywiście lepiej ) i kiedy ta pani dotykała moich pleców czucie po lewej stronie miałam mniejsze niż po prawej.Rano..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...sprawę...Ostatnio na rehabilitacji dostałam takiego ataku szybkiego bicia serca ze puls wynosił 240!!!Zrobiłam poraz chyba setny echo serca i wykryto mi wypadanie płatka,migotanie komór..i jeszce pare innych podobnych rzeczy..Od tej pory moje życie uległo zmianie..nie potrafie sie..

EKG przez telefon w Warszawie

.. ...prowadzeniu zdrowej diety Rehabilitację kardiologiczną pacjentów w warunkach domowych Współpracy z lekarzami pierwszego kontaktu i uruchomienia pomocy lekarskiej na terenie całego kraju w stanach nagłych Kontrola dzienna stanu zdrowia Acha i wszystkie badania na maila są dostępne dla..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...operacji,oczywiście i rehabilitacji kruciótkiej.Moja mama jest po dwóch wymianach =dwóch operacjach .I jest O.K. Teraz ma skończone 60 lat i ma się dobrze ,tylko ma takie fajne tykanie w serduszku jakby miała tam zegarek.Trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrówka. Witam!! Widzę, że..

By-passy jak jest po operacji?

.. ...sie uda : ) pozniej rehabilitacja. A mozna spytac co po operacjki pacjent moze robic a czego nie, to oczywiscie lekarze powiedza ale chcial bym sie dowiedziec od osob ktore to przeszly. Być może Twój Tato jest już po operacji, mam nadzieję że wszystko dobrze się ułożyło. Chcę jednak..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...dokucza, muszę chodzić na rehabilitacje żeby jakoś sobie pomóc . Od wczoraj bez powodu rozbolała mnie - musze znów wziąć serię zabiegów ,żeby na jakiś czas mieć spokój! POZDRAWIAM ! Możecie mnie przyjąC do * klubu * ?ja też mam dodatkowe, mam takie same objawy jak wy. Wczoraj w pracy..

Dodatkowe skurcze - Str. 304

.. ...podjąć jakiej kolwiek rehabilitacji.do tego jeszcze jesli trafisz na dobrego kardiologa ale w dzisiejszych czasach to jest bardzo trudne na nic nie mam sił arytmia dokucza na okrągło lekarz rodzinny cały czas twierdzi ze te reszta choroby powstały w skutek choroby serca mam zalecone..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...z ablacją. Zgodę na rehabilitację dostałam po miesiącu od zabiegu, a wiąże się ona z wysiłkiem, bo chodzę na basen i mam dużo ćwiczeń ruchowych, tak więc życzę powodzenia i wiary w lekarzy, wcale nie są tacy żli, napisz mi tylko gdzie będziesz miał robiony zabieg i kiedy.Pozdrawiam Jak..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...jak dlugo moze trwac rehabilitacja????dziekuje za odp. Cześć 03.01.2006 przebyłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i..

Zawał serca w wieku 33 lat

.. ...lat. Po 6 miesiacach rehabilitacji czulam sie wspaniale i wrocilam do pracy,ale po roku zaczelo sie migotanie przedsionkow.Teraz dopada tp mnie 2 razy w miesiacu.Jestem zalamana,czekam na ablacje ponoc ma pomoc ale ja juz nie umiem uwierzyc Witajcie.Kiedyś miałam sytuację w której..

Dziękuję Izo za pomoc która mi oferowałaś

.. ...tygodniowy. na pewno taka rehabilitacja i pobyt w szpitalu uzdrowiskowym pomagaja. Co do opatrunkow , jesli rana jest sucha , z reguly takowych nie potrzeba. pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsza rekonwalescencje Taty Nawet nie wiesz ile znaczą dla mnie Twoje słowa. W szpitalu cała uwaga..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...zabiegu najwazniejsza jest rehabilitacja . Pytaj chetnie odpowiem! Dziękuję Izo za szybką odpowiedź. Moje pytania są odnośnie wieku tzn 68 lat czy jest to zabieg na tyle bezpiczny dla niego. Ponadto słyszałam i czytałam że co kilka lat trzeba udrazniac żyły( te pobrane ). Na czym polega..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...dluzej niz standartowo.Po rehabilitacji wrocilem do pracy pracowalem jako operator obrabiarek do metali /manualnych/.Czulem sie roznie ale oceniajac z perspektywy czasu dobrze zylem jak najnormalniej czyli jak mi powiedzial moj operator kardiochirurg wraca sie mniej wiecej do stanu przed..

Rehabilitacja po bajpasach

.. Jak funkcjonować po operacji, jaka forma ruchu jest zalecana? Spacery, rower ( jesli mozesz ). Zapomnij o wysilku fizycznym na bezdechu - silownia, sprinty itd. Pozdrawiam. Pamietaj,ze we wszystkim musisz miec umiar. Sam najlepiej znasz swoj organizm wiec nie szarzuj...

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...sojego szpitala. Cały maj rehabilitacja w Ośrodku w Wieżycy. Efekty tej rehabilitacji z każdym dniem stawały się coraz bardziej widoczne. Koniec maja, wchodzę kilkakrotnie na sam szczyt Wieżycy. Tylko dzięki kolejnej fachowej i serdecznej opiece Pani dr. Marii ( nie pamiętam nazwiska ),..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna i zaczynamy po miesiacu stopniowo i ostrożnie.Ze szpitala na rehabilitacji mnie wyrzucili bo chodziłem na spacery a po operacji jest wspaniałe uczucie upojenia tlenoego to lepsze niż dragi powodzenia Daniel..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...szybkiego powrotu do zdrowia rehabilitację? czy można żądać od szpitala jakiegoś odszkodowania? Gdzie Pani tata miał robiony ten zabieg?W jakim szpitalu?Moja mama własnie niedługo ma być poddana koronarografii a z uwagi na bardzo słabe serce po przebytym zawale bardzo sie o Nia..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...rehabilitacją osób po daaawno przebytym udarze mózgu.może jeśli tata zobaczy nowe perspektywy po rehabilitacji to znowu zapali sie do cwiczen. z góry dziekuje wszystkim za cenne informacje. pozdrawiam ...

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...serca metoda Rossa. Rehabilitacja po takiej operacji w sumie nie jest jakas specjalna. Poczatkowo po zabiegu trzeba dmuchac w butelke z woda przez rurke by rozpreżac pluca, mozna oklepywac plecy dziecka jak przy zapaleniu pluc( chodzi o odkrztuszenie wydzieliny zalegajacej w plucach i..

Blok komorowy u dzieci i wszczepienie rozrusznika

.. ...na czym polega dalsza rehabilitacja chorego dziecka? A może są jeszcze inne sposoby na tę chorobę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. witam wieze ze ciezko jest podjac decyzje jesli chodzi o male dziecko. ja mialam 3 miesiace temu operacje niestety nie mialam nawet chwili na zastanowienie..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...stymulato,nie jest tak zle jestem juz po rehabilitacji i dochodze do zdrowia. Oprocz tego mam tocznia ukladowego rumieniowatego i jakos zyc musze. Nie jest tak zle. Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia: )..

Rehabilitacja po operacji pomostowania

.. ...funkcjonować ośrodek rehabilitacji. Zabieg miałem 4 lata temu w Aninie i w zasadzie od czterech lat jestem pod ich stałą opieką . Okresowe badania ( testy wysiłkowe ),gimnastyka siatkówka , basen ,dużo ruchu .A element strachu ? myślę że jest i będzie .Myślę że coraz to mniejszy...

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...stan pozawałowy i długa rehabilitacja to jest wszystko, na co stać kardiologię na początku trzeciego tysiąclecia? Będę wdzięczny za każdą rzeczową sugestię. witaj...u mojego meza bylo podobnie - tylko krócej :( Po kilku latach bóle sie powtorzyły.Teraz jest juz po by - passach a ma..

Zespół hipoplazji lewego serca - Str. 2

.. ...przebiega leczenie i rehabilitacja po operacji, na co zwracać uwagę już po operacji w domu, na jakie zagrożenia i symptomy??? Jeszcze raz proszę o modlitwę, i pomoc. Z góry serdecznie dziękuję za wszystko. Mój adres krzysztof_orzech@op.pl Pozdrawiam wszystkich serdecznie i modlę się za..

Rehabilitacja po by-pasach

.. jak wygląda rehabilitacja po operacji bypasow , czy są specjalne ćwicenia zwiększające sprawność pacjenta po operacji ? Operacje miałem wiosną 2000 r.w Aninie. Przechodząc koło stojącego roweru robiło mi się słabo.Nie mówiąc o podbiegnięciu , długim spacerze no wogóle o jakim kolwiek wysiłku. Rehabilitację..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...skierowanie na jakąś rehabilitację.. np. do kliniki do Katowic - Ochojca.. . Byłam tam.. i właśnie tam nauczyli mnie poprawnie ćwiczyć. Pozdrawiam i życzę zdrowia = ) Ja sama mam skolioze i duszności przy niej to normalne, jest to wynikiem męczenia kręgosłupa . życzę powodzenia na..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...byłam 1 rok na zasiłku rehabilitacyjnym.Z jakiego powodu masz stymulator i w skutek czego masz inwalictwo.Chcę ci jeszcze napisać że z papierów od samego kardiologa renty nie dostaniesz. cześć ,mam na imię maciej mam 29 lat,a stymulator posiadam od 19 - go roku życia w wrzesniu dokonano..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...nie pomoże też żadna rehabilitacja, leczenie uzdrowiskowe ). Czekam na spotkanie z kardiochirurgiem i jego opinię. Nie kwapię się do operacji, bo żaden lekarz nie potrafi zagwarantować mi, że nie będzie gorzej niż przed operacją. Może lepiej żyć tak, jak do tej pory? Co o tym myślicie?..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...i chodze czasami na rehabilitacje to pomaga.i nic sam nie próbój rozciagac!to nie guma!: )dobrze by bylo zebys odwiedzil też ortopedę kóry powinien dac TOBIE broszury jak morzesz sam cwiczyc kregosłup oiersiowy jerzeli okarze sie ze,mialem racje co do twojego schorzenia.i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...Byłam u pewnej magister rehabilitacji żeby troszke ponaciągać kręgosłup bo słyszałam,że wady kręgosłupa tez mogą mieć wpływ na moje samopoczucie( po tym poczułam się rzeczywiście lepiej ) i kiedy ta pani dotykała moich pleców czucie po lewej stronie miałam mniejsze niż po prawej.Rano..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 121

.. ...mam rwę i chodzę na rehabilitację.NIe jest tak zle.Przestań użalać się nad sobą i wez sie w garść.Wszyscy tu umieramy,serce nam mocno bije itp.Zastanawiam się,czy my rzeczywiście sobie pomagamy,czy bardziej nakrecamy się pisząc o naszych dolegliwościach. Pozdrawiam Witam prosze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 124

.. ...wrócić.Cała drżę.Wróciłam z rehabilitacji.Myślałam,że tam się odprężę.Nie wyszło.Muszę pisać.To mi pomaga.Ręce drżą,ale skupiam się nad poprawną pisownią.Długo to trwa.Mam znowu gonitwę myśli.Muszę to powstrzymać i skoncentrować się tylko na tym co teraz robię.Wróciły wspomnienia,a wraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...teraz jak chodzę na rehabilitację.Każdy pyta co się stało,więc mówię,że to skutek uczulenia. Pozdrawiam Cię i mam nadzieję,że chociaż u Ciebie lepiej.A pomyśleć,że tak niedawno dodawałam Wam otuchy sądząc,że jak ja lepiej się czuję to jest to mój obowiązek.Teraz sama potrzebuję wsparcia...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...poszło dobrze teraz tylko rehabilitacja. Julito ze Szczecina. Na ulicy Niemodlińskiej w Warszawie mieści się przychodnia specjalistyczna, przez tą przychodnie można się dostać do IK.Ja mam 44 lata operację miałem w grudniu 2006. Siedem godzin na stole ,po następnych 6 wybudziłem się, po..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...taka operacja niesie za sobą jakieś konsekwencje?? Prosze pomóżcie mi... Pozdrawiam. Witam od jakiegoś czasu mam bóle górnego odcinka kręgosłupa i klatki piersiowej - czym objawia się tętniak aorty ??..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...później? Jest jakaś dieta, rehabilitacja, sanatorium??? Co wolno robić a co jest zakazane? I jakie są szanse że wszystko się uda i nie wróci? Nie chcę dopuszczać myśl, że coś pójdzie nie tak, że zostaniemy sami, ale okropnie się boje:( Również proszę o modlitwę i życzę Wam wszystkimi i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...bardzo wazny proces rehabilitacji. Za parędni jak będzie wszystko ok. pojedzie do sanatorium Pozdrawiam Kochani moja żona dziś postawiła pierwsze kroki operacja wszczepienia zastawki aortalnej była 4.10. 07.czyli 2 dni temu,mam nadzieję że już jej nic nie grozi pozdrawiam wszystkich..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 9

.. ...operacji jedzie się na rehabilitację.Jak to wygląda.Napiszcie proszę! Czy picie napoju składającego się z soku ćwiartki cytryny, szklanki wody i łyżeczki miodu przez okres 3 tygodni mogło doprowadzić do wzrostu INR?skoczyło po 21 dniach z 2,62 do 3,6 przy dawce 3,3,3,4 po odstawieniu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 11

.. ...marszu skierowane na rehabilitacje do sanatorium? Prosze odpowiedz lub kliknij na GG, bedzie szybciej, Jestem taka jak Ty troche może za duzo bym chciala wiedzieć, ale Ty to rozumiesz, bo to samo przeżywałeś. Pozdrawiam Was cieplutko JOANNA Czy kogoś opwerował dr. BACHOWSKI z OCHOJCA?..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...Ci pozwoli doradzam rehabilitację.Co pewien czas korzystam z zabiegów.W tej chwili biorę je na część lędzwiową a pózniej szjną kręgosłupa. Pozdrawiam. z góry dzieki Ci od nerwicy pije magnez to mnie uspokaja wiesz ja mam tylko to jesli leze na boku jakby cos pulsowało we mnie np. gdy sie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...połączone z rwaniem mięśni. Rehabilitacja metodą Ackermana nie przyniosła poprawy, ortopedyczne - naświetlanie lampą solux, ultradżwięki, magnetronic, prądy diadynamiczne, ćwiczenia korekcyjne - pogorszenie objawów. Obie nogi zaczęły ciągnąć, doszły drżenia, skurcze mięśni - w końcu..

Jakie ćwiczenia po bajpasach?

.. ...prowadzącego tam ćwiczenia rehabilitacyjne z pacjentami po by - passach. e - mail * adek191@wp.pl * Czy ja też mogę prosić o kopię ? Z góry dziękuję. tosemja1@wp.pl Kochani, postaram sie wysłać w ten weekend. Juz kiedys rozmawiałam telefonicznie z redkacja nt wznowienia wydania..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 2

.. ...mame na jakiś program rehabilitacyjny? Nie wiem z jakiej jest czesci Polski , w Małopolsce istnieje stowarzyszenie osob operowanych na serce SONS, ktore spotyka sie , rehablituje , jeżdzi na wycieczki , slowem pokazuje ,ze po operacji serca mozna zyc aktywnie Proszę o wiadomość gdzie..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 3

.. ...do sanatorium, a na rehabilitację - rowerek 2 tygodnie - dziennie po 45 min z różnymi obciążeniami wg odpowiedniego programu. Nie chciałem do sanatorium ani na żadne ćwiczenia. Po 3 tygodniach w gorsecie jeździłem samochodem, a po miesiącu zacząłem ćwiczyć Tai Chi. Teraz po latach jeżdżę..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 4

.. ...zacząłem uczęszczać na rehabilitację do Anina. Maksymalny limit tętna i obciążenie miałem ustawione na niskim poziomie i ćwiczenia praktycznie mnie nie męczyły. Dodatkowo zacząłem chodzić do pracy na piechotę najpierw w jedną stronę ( ok 3 km ) potem w obie. Trzy miesiące po operacji..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...miesiąc ), uczęszczam na rehabilitację...Niestety bardzo się męczę - interesuje mnie w jakim czasie po zawale wskazane jest przeprowadzenie próby wysiłkowej i rozpoczęcie rehabilitacji w postaci ćwiczeń ( rowerek stacjonarny, gimnastyka itd )...Dziękuję za odpowiedź... Witam. Raczej..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...czas.neurolog zapisał mi rehabilitacje - wypisal notkę dla lekarza internisty co nalerzy wdrozyc aby mi pomóc.i tak zapisał mi magnetronic,laser,ultra dżwieki z popularnym zelem na okolice miedzy lopatkami oraz jakaś lampę?bodaj biotron?i tak w sumie 2x po 2 tygodnie.musze przyznać ze mi..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...zaczęłam właśnie od lekarza rehabilitacji medycznej. Przez trzy tygodnie poddawałam się sprawnym dłoniom masażysty, laserowi, krioterapii i ćwiczeniom metodą PNF. Nawet trochę się polepszyło. Zabiegi się skończyły, gula i ból pleców powrócił. Wzięłam jeszcze magnetronic - dopiero się..

Operacja wymiany zastawki aortalnej

.. ...dowiedziec się , jak wygląda rehabilitacja po takiej operacji oraz jak długo trwa.Czy po tej operacji mama będzie lepiej się czuła ?Czy wreszcie odetchnie pełną piersią ? Rehabilitacja trwa ok miesiaca.Tak , mama powinna wreszcie jak pani pisze * odetchnąc pełną piersią * ,ale trzeba dac..