Renina

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...angiotensyny blokują układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAAS ). Do tej grupy leków hipotensyjnych należą: chinapryl ( Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA ), enalapril ( Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl ), perindopryl ( Iprax, Prenessa,..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...deaktywację układu RAA ( renina - angiotensyna - aldosteron ). Brak biologicznego działania angiotensyny II objawia się także zahamowaniem resorpcji jonów sodowych i utratą jonów potasowych w kanalikach nerkowych. Powoduje to zmniejszenie objętości krwi krążącej i obciążenia serca...

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron. Dodatkowo powodują cofanie się niepożądanych zmian w mięśniu sercowym, wywołanych nadciśnieniem tętniczym ( remodeling serca ). Jak wszystkie leki obniżające ciśnienie ( leki hipotensyjne ), również ACE - I mogą obniżać ciśnienie..

Atenolol

.. ...Wpływa również na układ renina - angiotensyna - aldosteron przez co przyczynia się do obniżenie ciśnienia krwi. Atenolol jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), w profilaktyce wtórnej zawału serca, w leczenie nadciśnienia tętniczego. Wpływ beta -..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w leczeniu objawowym nadczynności tarczycy. Do działań niepożądanych beta - blokerów należą między innymi zaburzenia rytmu serca o charakterze bloków przewodzenia, skurcz oskrzeli i..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...zmniejsza wydzielanie reniny itd. Jest jednak głównie wykorzystywany w leczeniu zaburzeń rytmu serca: tachyarytmiach nadkomorowych ( np. migotanie przedsionków ) i zaburzeniach komorowych, szczególnie gdy chory źle toleruje lub ma przeciwwskazania do stosowania amiodaronu ( np...

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. Układ renina - angiotensyna - aldosteron ( układ RAA ) jest jednym ze skomplikowanych łańcuchów wzajemnych zależności w naszym organizmie, który odgrywa bardzo istotną rolę między innymi w rozwoju nadciśnienia tętniczego i przerostu mięśnia sercowego. Renina jest związkiem produkowanym w nerkach, wpływa na..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...mięśnia, wpływają na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ). Działania niepożądane, poza zawsze możliwymi reakcjami alergicznymi, ograniczają się głównie do nadmiernych spadków ciśnienia i ich konsekwencji ( zawroty głowy, omdlenia, u pacjentów z chorobą wieńcową możliwe jest..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...Losartan wpływa na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ). Blokujące receptor dla angiotensyny drugiej ( głównie receptor AT1 ) zapobiega naczynioskurczowemu działaniu angiotensyny, hamuje również proces remodelignu mięśnia sercowego, ponadto zmniejsza stężenie aldosteronu w..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...wpływa także na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ), zmniejszając aktywność reniny. Kardiologiczne zastosowanie leku to terapia nadciśnienia tętniczego. Betaksolol można podawać w kroplach do worka spojówkowego oka. Tak zaaplikowany betaksolol ma minimalny wpływ na układ..

Propranolol

.. ...hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze jest jednym ze wskazań do stosowania propranololu. Inne to: zaburzenia rytmu serca o charakterze tachyarytmii, bóle wieńcowe, stany lękowe, drżenia samoistne, zapobieganie migrenowym bólom..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...aldosteronu, wzrost aktywności reninowej osocza i inne. ACE - I, w tym ramipril, zmniejszają obciążenie serca, obniżają ciśnienie tętnicze krwi, hamują procesy remodelingu mięśnia sercowego i naczyń. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania ramiprilu i leków z grupy ACE - I są:..

Karwedilol (Atrap, Carvedigamma, Carvetrend, Coryol, Dilatrend, Vicacor)

.. ...zmniejszenie aktywności reninowej osocza ). Blokada receptorów alfa jeden zapobiega jednemu z najistotniejszych działań niepożądanych klasycznych beta - blokerów - działaniu kurczącemu na naczynia obwodowe. Karwedilol jest jednym z czterech, obok nebiwololu, metoprololu, i bisoprololu,..

Aliskiren

.. ...substancji w łańcuchu układu renina - angiotensyna - aldosteron ( układ RAA ). Leki blokujące powstawanie lub działania angiotensyny ( inhibitory konwertazy na przykład enalapril, antagoniści receptorów np. losartan ) oraz antagoniści aldosteronu ( np. spironol ) mają już stałe miejsce w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...pewność będzie... Pani Reniu - przez internet można tylko delikatnie radzić. Więc - trzeba ze swoim kardiologiem ostatecznie wyjaśnić co to za kołatania serca Panią niepokoją. Może potrzebny będzie kolejny holter, może tzw event holter, czyli taki , który dostaje się na np tydzień i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...namieszałem przepraszam Pani reniu, zawsze najlepiej szarpania serca pokazać lekarzowi, dla spokojności. W pierwszym rzucie po prostu lekarzowi rodzinnemu, on zadecyduje co dalej. A pogotowie jest stworzone po to by pomagać w zagrożeniu, więc jeśli jest duży niepokój... nawet jesli od..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...hormony stresu i os reninowa Pani Paula 87 - Ja myślę, że potrzebuje Pani normalnej konsultacji kardiologicznej - niezbędne badania dodatkowe to test wysiłkowy, Echo serca ( nazywane też UKG lub USG serca ), oraz oczywiście badanie holterowskie ( czyli rejestracja EKG najlepiej na dłużej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 66

.. ...fajnie.Życzę zdrowia. Renia, okres nie jest przeciwskazaniem, ale dopytaj u twojego lekarza. I nic się nie martw, dasz radę. Kazdy się boi, wiadomo, ale pomyśl, ile możesz zyskać. BTW, ja tez mam 33 lata. I juz 2 ablacje za sobą. Mam nadzieję, że ta była ostatnia. Miałam wczoraj (..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 67

.. ...myśli. Warto. Dziękuję Reniu za odp.fajnie że dobrze się czujesz ..może ze mną też wkrótce tak będzie POZDRAWIAM Witajcie; ) Ablację mam w poniedziałek 8; ) akurat w dzień kobiet. Boję się trochę ale perspektywa normalnego życia, bez nieustannej świadomości, że zaraz dostane ataku, jest..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...ŚWIĄT! Pozdrawiam - Renia przy ablacji nie daja narkozy a ile ty masz lat ze tak wysiadal kregoslup to co ja mialam zrobic zabieg trwal 4ipol godz i jakos wytrzymalam oj wy mlodziaki zycie jeszcze nie dalo wam w kosc ajuz narzekacie U mnie wykryli czestoskurcze nadkomorowe ( AVNRT ) w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...przeszkadzają.Pozdrawiam wszystkich. Reniu dziękuję za odpowiedź i nadzieję, jaką mi dałaś, że nawet my - nerwusy możemy starać się o dzidziusia : - )Ja nie traktuję maleństwa jak lekarstwa. Planowaliśmy już od dawna wakacje przeznaczyć na starania, a tu pojawiła się choroba. Na początku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...przytrafiają.Pozdrawiam wszystkich RENIU! Dzięki za słowa otuchy. Ja też mam siostrę starszą ode mnie o 12 lat, moja mama ma brata starszego o 13... Tylko że ja boję się, że kiedy dojrzeję wreszcie psychicznie do decyzji o drugim dzieciaku, będę mieć ok. 50 lat : )( czy przy menopauzie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...zazwyczaj serca : ) Brawo Renia! Masz okazję teraz się sprawdzić, na pewno świetnie sobie poradzisz z córą!Nie przejmuj się, że zostałaś sama, masz jeszcze na tyle małe dziecko, że opieka nad nim jest zapewne dość zajmująca. Nie będziesz miała zatem zbyt dużo czasu do zastanawiania się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...czym jest nerwica... Renia, jak tam wizyta u dentysty? Żyjesz? :0 ) Jestem dziś wściekła na siebie! Spanikowałam przed drzwiami dentysty. Tak dobrze się nastawiłam, wczoraj wydawało mi się, ze strach przed wizytą jest absurdalny i śmieszny. A dziś masz ci los! Czuję, że poniosłam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...też magnez, a może trening relaksacyjny Lazarusa???? Fakt jest taki, że mniej więcej od czasu, kiedy zacząłem chodzic to tej kobiety ( refleksologa ) troche sie poprawiło. Nie chcę z tego rezygnować, bo tak jak chyba pisałem wcześniej na efekty trzeba poczekać, a 2 , czy nawet 3 zabiegi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...WITAM!!!!Dziekuje CI Reniu i prze...,za slowa otuchy i nadzieji.Wczoraj lekarka zmienila mi leki na REXETIN no i zobacze najchetniej bym to wszystko odstawila w cholere ale wiem jak to jest jak sie nagle odsawia te leki:( .Wiem napewno chce byc zdrowa i taka jak kiedys i bede walczyc z..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...cześć kaśka, mam na imię renia, od 8 miesięcy mam wszczepiony kardiowerter, choruję na zespół wydłużonego QT oraz mam częstoskurcze komorowe, po dwóch miesiącach po zabiegu miałam pierwsze wyładowania, nie jest to przyjemne wręcz bolesne, od niedawna zaczęłam chodzić na aerobic ( step,..

WPW co to takiego?

.. ...przyczyny arytmi DO RENI !! Być może Twoja siostra nie jest w powaznym stanie. Znałam dziewczynę, która miała zespół WPW , ale bez czestoskurczów..co prawda jej i tak zrobili ablację. ja mam średnio raz na 10 dni częstoskurcz 200 do 250 z towarzyszącym migotaniem przedsionków ostatnio na..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...ablacji. Pozdrawiam. Do Reni: ja jestem tą dziewczyną która miała mieć ablację jeśli chesz wiedzieć jak się czuję to zajrzyj na forum o nerwicowcach tam się szerzej wypowiem, wkrótce ja tez mialam utajone WPW, ktorego w Polsce przez 11 lat leczenia sie nikt nie wykryl. Dopiero jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 162

.. ...nawet ( po )żadanie Reniu:D bylismy wyrzucic smieci - umhh piekny wieczor,nie wiecie co tracicie dziewczyny,bierzcie swoich facetow i do * smietnika * :D gabi : ) prosze postaraj się jak najszybciej dostac do szpitala by się zdiagnozować całkowicie - to jedyna możliwość na potwierdzenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 163

.. ...cos sie zaczyna dziac, Reniu cos moze w tym byc( ale jeszcze nic w tym nie ma:D ), moglibysmy zredukowac skurczaki na zasadzie plus/minus, co wymaga polaczenia,w sumie extra - ale najpierw foty:DDDD ps.wino,kobiety a jak pospiewamy to i spiew, cudownie,tylko gdzie zakopie nas Twoj..

Dodatkowe skurcze - Str. 164

.. ...wyzdrowial - serio! renia?to twoja kolezanka byla u mnie na nk,czy mam ciche w srednim wieku wielbicielki:DDD * * * czesc i milej nocy, strasznie grzmoci dzis, a moja corka na dzialce w przyczepie - chyba dostanie urazu do takich wyjazdow kocham was spijcie dobrze buziaki hej..

Dodatkowe skurcze - Str. 185

.. ...Zhu Hua Bao o kurde renia wystraszylas mnie: ) a czym Cie wystraszylam stasienku kochany?: ) bankowo tym - Zhu Hua Bao...: ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) nio jak to chinczyk: )troche boje sie tych tabletek od niego,takie malenkie czarne perelki,zjadlam o 17 i nadal zyje:..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 57

.. ...ze nie jestem schizofreniczka na ktora wszyscy tylko wrzeszcza ze znow wymyslam sobie jakies prawie zawaly... : ) tak sobie mysle.. ze co niektorzy lekarze powinni tez odczuwac cos takiego ( ale im tego nie zycze ) moze wtedy rozumieliby z czym sie do nich przychodzi a nie tylko zlewali..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 58

.. ...tym myslec. Pozdrawiam renia dzięki za radę. Psychiatra też powiedział, że teraz to tylko meliska ( oczywiście nie za dużo ), ewentualnie validol lub mentowal. Wczoraj miałam takie straszne pieczenie w klatce po prawej stronie, że myślałam że zaraz się zapalę. Do tego drętwienie prawej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 59

.. ...skołatane serce jak napisała Renia, że wystarczy wskoczyć w dresik i problem zniknie. Moi koledzy tak samo gadją jak ty bo oni w życiu jeszcze nie chorowali więc nie wiedzą co to jest za uczucie. Wczoraj zmarł mój sąsiad na raka żołądka teraz wiem dlaczego zachowywał się tak a nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 60

.. ...wyczulony na wszystko. hEJ RENIA!!! Na poczatku pozdrawiam cie cieplutko i mam nadzieje ze u ciebie lepiej. powiem ci ze w pewnym sensie masz racje, ale opowiem ci krociutko kilka przykladow ze swojego życia ktore mnie ostrzegaja przed lekarzami. Zanłam taka pania ktora miala nerwice ,..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...mysleć o sobie jak o czlowieku chorym, choć mam więcej niż statystyka przewiduje schorzeń. Gdyby jednak te dwie dolegliwo`ści byly do usunięcia na drodze ablacji, to bym się nie wahała! Serdecznosci Renika..

Dziwny ból w okolicach serca

.. ...LEKARZA !!!!!!! hej tu renia mam takie same objawy jak ty natalio ale boje sie isc do lekarza zeby nie postawil jakiejs innej diagnozy jak to nie nerwica - - - - - - - - - - - martwie sie odpiszcie prosze!!!!!! Diagnoza będzie dopiero PO badaniach więc idz do lekarza i niech Cię skieruje..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...chromochłonego,pierwotny renizm.Jaką masz wagę ciała,czy stosujesz pewne ograniczenia w jedzeniu np,soli,alkohole.Stres,mało ruchu,są przyczynami nadciśnienia pierwotnego.W sumie masz lekkie nadciśnienie,a tak na marginesie za dużo leków,wystarczy 2 - 3 dziennie.Poproś o Gopten/na..

Duszenie się - Str. 17

.. ...pracy biurowej a nie w terenie, ile to mozna w deszczu chodzic po dworzu????juz czuje że mnie jakięs przeziębienie bierze, no ale z drugiej strony myśle że jak pojde gdzie indziej to na pewno mniej zarobie i nikt mi za dojazd nie zapłaci, no i juz nie wiem co myślec aga co ty na to? a co..

Osoby z rozrusznikiem serca z Dolnego Śląska

.. ...kiedyś... Skorpion Pani Reniu ja miałam wszczepiany stymulator w tym szpitalu Pozdrawiam Ela do skorpion1949 to co piszesz jest strasznie dziwne i niepojęte dla mnie. W moim przekonaniu w PSKN1 jest jak najbardziej fachowa obsługa medyczna i dużo im zawdzięczam Elu co ty na to?..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...się bardzo dobrze . reni ., nie wiem co ci napisac .rozumiem obawy ale ja chyba bym spróbował operacji . to wszystko zalezy od wielu czynników . tylko te przebyte zawały mnie martwia . mierzcie regularnie cisnienie , cisnieniomierzem rteciowym lub na przed ramie i nie dopuscie do skokow..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 468

.. ...się nie dało wziełam renigast i troszke przestało boleć ale zaraz polecę do apteki może coś dostane na żołądek bo mnie jeszcze boli nie tak jak wczoraj ale boli a jak nie przejdzie pójde jutro do lekarza Matjago moja teściwa ma guza lewej półkuli mózgu niestety wiem że dużo życia jaj nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 469

.. ...kropelki żoładkowe i renigast narazie mniej boli . Duszno u mnie strasznie nie ma czym oddychać chyba też będzie padać . Matjago no widzisz to kto wie czy ja tez nie złapałam takiego wirusa mam nadzieje że to przejdzie A gdzie reszta dziewczyn się podziewa i nasze rodzynki też..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 981

.. ...malżonek wrócił dał mi Renigast jego często zaga morduje i nosi ze sobą takie leki na zgagę muszę się teraz zaopatrzyć w takie leki tak sobie myślę że już mi wszystko pomału zaczyna dokuczać ach szkoda gadać Maleńka napewno wszystko bedzie dobrze i tak cię podziwiam że jesteś taka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1227

.. ...dostalam a i zabraklo reni na zgage no coz tak bywa.25.3 mam terapie, wzielam wolne sobie bo trochu sie tam czasu spedzi.Kurcze nie moge sie doczekac az na terapie gosciu jest fajny przypadl mi jako psycholog ; - ).Niebawem zapisze sie na metode 1000 krokow dlaczego? a juz mowie, terapia..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...finansowych niż zdrowotnych. reni, w piśmie które dostaje się ze szpitala z potwierdzeniem daty zabiegu, są wyszczególnione wszystkie niebezpieczeństwa które z nim się wiążą. jak poraz pierwszy przeczytałem to aż siadłem z wrażenia. choć na zewnątrz się tego nie okazuje to gdzieś w głębi..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 21

.. ...sierpień. Taka kolejka. Renia jak długo masz te duszności ? Sebastian14o4 5 lat to strasznie długo masz te duszności i tylko takie masz objawy ? A nie czujeszsię osłabiony ? Bóle nóg, rąk? Napisz A jak przez tyle czasu adzisz sobie w innych spr życiowych. J jak bolą mnie plecy i czuję..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 22

.. ...test? jak on wygląda? Renia, idziesz do laboratorium i pobierają Ci krew i płacisz a co, masz objawy takie jak wyżej opisałam ? I jeszcze jedno : fundusz nie refunduje tego testu. Mnie rodzinna od razu uprzedziła, że to muszę wykonać odpłatnie. Renia, masz może gg, maila ? Marzena..

Nerwica w ciąży - Str. 57

.. ...spałam,parzyłam miętę.Kup sobie reni,można je brać w ciąży. dzieki andzia . wiesz mnie jedno dziwi ze ja chyba potrafie zyc bez tych nerwow tylko mnie chyba ich zaczyna brakowac i mysle o nich. jak byl moj maz to przez tyle dni nie myslalam o nich i bylo super a jak pojechal to znowu..

Nerwica w ciąży - Str. 64

.. ...sposoby na zgagę?mi pomaga reni,ale nie chciałabym brać codziennie tabletek.A co na zaparcia?czopki?Asia,masz rację te syropki na zaparcia guzik co pomagają,one są na wzdęcia.Tak żeby sobie poprostu posmrodzić mieszkanie.Nie wiem co kupić z przyborów dla małego,typu butelki,ile ich i..

Nerwica w ciąży - Str. 161

.. ...na zgage... Migdaly , reni, siemie lniane ,wysokie spanie , lezenie na boku, jogurty ,kefiry i NIC nie pomaga mam nadzieje , ze to minie ! Witam. Mam na imię Sylwia jestem w 27 t.c. i oczywiście tak jak Wy borykam się z nerwicą czasami wręcz stanami depresyjnymi. Mam nadzieję że..

Walka z nerwicą

.. ...pozdrawiam.Trzymajcie sie RENI814, a sprawdzałaś tarczycę? Choroby tarczycy dają objawy, które przypominają nerwicę. Jeżeli nie, to zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4 i aTPO. Pozdrawiam. WITAM. Na poczatku chcialam Was dziewczyny pozdrowic.Wiem jak sie czujecie bo sama to przezylam.Wiem..

Częstoskurcz u dziecka

.. ...Tobą skontaktować ? renia( 2008.11.17 ) Mam 9 - miesięcznego synka z częstoskurczami,zawsze są wieczorem na śnie, mały się nie budzi i śpi spokojnie,jest on po operacji zwęrzenia zastawki ortalnej.Proszę o rade. Witam! Mam syna, obecnie ma 8 miesięcy, w 9 dobie życia trafiliśmy do..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...potrafią się wytłumaczyć. reni. nie wszystkie zabiegi zawsze sie udają, niewielki procent to zabiegi nieudane i nie jest to wina lekarza, tylko szereg przyczyn - wada sprzętu, na co wpływ ma producent, czy predyspozycje pacjenta lub komplikacje, do jakich dochodzi podczas samego zabiegu...

Kiedy oddycham pojawia sią zapach okropny

.. ...żołądkowego( możesz sam sobie reni podać ) albo żółciowy i wtedy spokój spokój i tylko spokój może tu pomóc ewent. lek venter osłonowo, zero kawy, alkoholu smażonego mało i śpij na dwóch poduszkach żeby treść żołądkowa nie ulewała się do przełyku ja równierz mam taki problem ale oprócz..

Ból głowy powiązany z problemami żołądkowymi

.. ...Dzieki Renia Sprawdz swoją dietę,wyłącz pożywienie o charakterze rozgrzewajacym, ostre przyprawy.kawę.Spróbuj mleka i przetworów mlecznych. chinska kapusta jest przy tego typu dolegliwościach pomocna...

Nadciśnienie a aldosteron, aldsteron

.. ...miales badana takze renine ( hormon nerek )?? jaka byla jej wartosc ? proponuje zbadac rowniez kortyzon. Ja niedawno mialam badany ten hormon i okazalo sie ze jest podwyzszony, od jakiegos czasu skacze mi cisnienie,( najbardziej rozkurczowe, co jest typowe dla tego typu * schorzenia * )..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...kosmita. mam na imię Renia : ) hej hej ! - no to Renata nie powinnaś tu zaglądać żeby sie nie nakręcać ...ale smutno by tu bez Ciebie było ...!!!! ja jestem w dołku psychicznym...mam jeszcze bóle których od zawału nie miałam, w ekg nic nie ma , a mnie boli i się boję ...no bo wiadomo..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 4

.. ...????????? : ): ): ) : ): ): )Renia pisałyśmy w tym samym czasie : ): ): ) Ale ja juz sobie odpuszczam pół roku , a nie powiem głupio wyglądam z takim rozerwanym uchem : ) Wiesz Ewa w nerwicy problem polega na tym żeby wychodzić naprzeciw swoim lękom i nie poddawać się. Gdyby tak było..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 5

.. ...zazdroszczę WAM ( Tobie i Reni ) j nie mam możliwości żadnej terapii, a bardzo by mi pomogła wiem to ... Hej kobitki nie straszcie z tym zawałem :( Co do szycia to nici najpierw muszę zaszczepić się na żółtaczkę :( Czyli jak dobrze pójdzie to dopiero po nowym roku. Co do terapii - to też..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 6

.. ...wraca. Ja też tak jak ty Reniu ,tłumaczę sobie ,że inni mają odemnie gorzej , ale jakoś mi to nie przynosi ulgi .Często siadam i ryczę i zadaję sobie pytanie DLACZEGO? OJ , ale smętnie się zrobiło :( ;( :( . Piszcie , co u was? Tymczasem. Hej kochene ! Przeczytajcie sobie to , może Wam..

Hiperaldosteronizm wtórny

.. ...gruczolakiem nadnerczy. Oś renina - angiotensyna - aldosteron. Gospodarka wodno - elektrolitowa ustroju kontrolowana jest przez szereg substancji wydzielanych w odpowiedzi na bodźce o aktualnym stanie nawodnienia organizmu i zawartości jonów. Mniejszy dopływ krwi do nerki jest sygnałem..