Rentgen głowy

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...dwu neurologów, miałam rentgen głowy, eeg, diagnoza, to nerwica lękowa wegetatywna naczyniowo - ruchowa. Lęki wracają kiedy chcą. Dużo o tym czytałam, niby jestem świadoma moich dolegliwości, ale ciągle latałabym po nowych lekarzach, a najchętniej zamieszkałabym z takim * uspokajaczem *..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...usg jamy brzusznej , rentgen klatki piersiowej, nawet mocz. Przebadałam się od stóp po czubek głowy, bo jak wiadomo nerwica daje szereg dziwnych objawów: przeróżne bóle , drętwienie kończyn , zawroty głowy, mdłości, omdlenia, ogólne osłabienie organizmu itd. długo by wymieniac. I ja..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...kręgosłupowi i zlecił rentgen odcinka szyjnego i piersiowego, bo podejrzewa że te bóle głowy mogą być przyczyną zwyrodnienia kręgosłupa. niestety kręgosłup boli mnie jeszcze bardziej niż głowa więc już wogóle sobie nie radze...jestem zaniepokojona, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka..

EKG drżenia serca na wydechu

.. ...problemy ze zmianą pozycji np. rano po obudzeniu nie możesz wstac od razu, bo masz zawroty głowy. Jesli tak, i jest to bardzo uciążliwe - idź do lekarza, albo spróbuj wykonywac ćwiczenia wzmacniające...

Uderzenie a bóle głowy

.. ...dał mi skierowanie na rentgen. Rentgen nie wykazał żadnych zmian. Ponieważ bóle głowy nie ustępowały, znów udałam się do wspomnianego wyżej lekarza. Dostałam skierowanie do neurologa i do okulisty na badanie dna oka. Do okulisty poszłam prywatnie, bo jak wiadomo, kolejki są okropnie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 165

.. ...mnie na specjalistyczny rentgen ,ktory znajduje sie 30 km.od mojej miejscowosci,jade tam o 11.00,potem wracam do pracy ,w ktorej bede do 20.00 urwanie głowy.Wiesz co sara nie nastawiaj sie ,ze na wiosne bedzie gorzej,to opinia pani psycholog,wcale tak nie musi..

Węzły chłonne,bół głowy,wada kręgosłupa

.. ...)...dodatkowo wykonałam rentgen górnego odcinka szyjnego...okazało się,ze mam wadę w budowie dysków szyjnych.Neurolog stwierdził,ze to właśnie to jest przyczyną moich dolegliwości,niestety nie zwrócił uwagi na dość spore węzły chłonne,które występują po lewej stronie szyi i na..

Ból głowy w okolicy potylicy, czy to guz?

.. ...powiedzmy dwoch godzin,ze zazyles tabletki przeciwbolowe i nic nie pomoglo,ze bol sie wrecz nasilil,napewno zrobia ci tk,bo nikt rentgena w oczach nie ma i nie odesla cie bez ustalenia,co ci jest. powodzenia...

Jak wygląda tomografia głowy?

.. ...tylko coś jak zdjęcie rentgenowskie tylko na leżąco. Aha nie możesz mieć nic metalowego kolczyków,łańcuszków... normalnie ,nie ruszać się jak to na rentgenie,tylko trochę dłużej trwa Miałem angio TK głowy i to nie jest nic fajnego.Podaja Ci kontrast zeby lepiej było wszystko..

Tomografia komputerowa głowy a rezonans magnetyczny

.. ...badanie z użyciem promieni rentgenowskich. Pozwala ono na bardzo dokładną rekonstrukcję ( urworzenie obrazu ) np głowy. Ale to badanie działa dobrze tylko gdy obrazujemy części mocno różniące się od siebie gęstością np kość od mózgowia. Inaczej jest z rezonansem magnetycznym - tu używa..