Rentgen płuc

Zespół Eisenmengera

.. ...biopsja płuca - obecnie coraz rzadziej stosowana. Leczenie zespołu Eisenmengera jest zachowawcze. Metody operacyjne nie są w Polsce przeprowadzane. Obowiązuje profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ); zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci z PDA wymagają leczenia zabiegowego aby uniknąć rozwoju nadciśnienia płucnego...

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ...badania ,krew, echo, rentgen. i wyjazdowe na Szaserów - Tomografię .Sobota i niedziela to błogi odpoczynek i zwiedzanie Instytutu. W poniedziałek Holter ( 12 ) i we wtorek o 8,30 leżałem już na stole. Zabieg trwał ok. 4 godz. Wykonano izolację trzech żył płucnych i częściowo czwartej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 148

.. ...rentgen wyszedl ok ekg tez..i pani kardilog mowi ze serce w porzadku ..: ) Sama juz nie panuje nad tymi nerwami..najchetniej brałabym polsen zaraz po przebudzeniu zeby spac i nic nie myslec i nic nie czuc....

Nerwica - czy na pewno? - Str. 151

.. ...ok Usg jamy brzurznej Rentgen klatki piersiwej wszystko wyszło dobrze.Niedawno byłem u lekarz i badała mi płuca powiedziała ze jestem zdrowy Czy ktos wie co to moze byc????? dodam jeszcze ze często mi sie obija po jedzeniu Zrób sobie jeszcze badanie tsh - tarczycy ! witam nowych..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 247

.. ...kontrolnie parę badań i na rentgenie płuc wyszedł mu jakiś cień kulisty ze wskazaniem na tomografie. Po wyniku do badanie tomograficznego nawet nie dopuszczałam do siebie złej myśli, ale jak poszedł na to badanie to mi nerwy puściły i pół wczorajszego dnia przepłakałam bo nie potrafiłam..

Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka

.. ...okresowych zrobiono mi rentgena pluc i opis zdjecia mowi: Pola płuc bez zmian. Przepona i kąty wolne. Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka, bez innych cech wady serca Ostanie zdanie dotyczace serca jest dla mnie troche niepokojace. Moze mi ktos wyjasnic co moze oznaczac i jak..

Młodzieńcze serce

.. hej: )robiac rentgen klatki piersiowej potrzebny do badan okresowych otrzymałam wraz z nim opis tresci:serce młodzińcze z poszerzonym pniem tetnicy płucnej. Lekarz medycyny pracy polecil mi konsultacje kardiologiczna. Tymczasem ja jestem załamana i juz wyobrazam sobie najgorsze. Jesli jest ktos kto moglby mi..

Wysycenie aorty

.. ...aorty. Moja mama zrobiła rentgen płuc i na wyniku oprócz tradycyjnego sformułowania płuca bez zmian, było jeszcze wysycona aorta. Nie wiem czy to jest coś poważnego.Może Ktoś spotkał się z takim określeniem i czy to jest coś poważnego. Wysycona aorta tzn. aorta zmieniona miażdżycowo a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...mianowicie z wyniku mego rentgena: cierpię na corpulmo. - Ja jednak zapytałem ją, czy może nie było tam liter * w n. * , co potwierdziła. Mogłem jej więc wyjaśnić: Cor - Pulmo to serce - płuca, a * w n. * znaczy po prostu: w normie. Gdyby zaraz o to zapytała, otrzymałaby natychmiast..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 379

.. ...razy robione ekg, krew, rentgen płuc i okazało sie ze wszystko wporzadeczku. Tylko ciśnienie miałem troszke wyższe ( 140/80 ). Dostałem w końcu * mixtura sedativa * i 25mg Metocardu i dolegliwości ustąpiły. Diagnoza: Nerwica. Neuralgia międzyżebrowa. Zalecenia lekarskie: Propranolol 10mg..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...tarczycę, echo serca, EKG, rentgen klatki piersiowej ( płuca ) i wszystko ok na badaniach ale nie ze mną. Lekarz powiedział mi że to nerwica. Leczę się od 2 tygodni i z oddechem troszkę lepiej ale trudności powracają, mrowienie praktycznie tylko gdy czymś się zdenerwuję albo coś głęboko..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...kilku tygodni. Zrobiła rentgen płuc ... i nic. Nerwicę też raczej wykluczam, pomo porywczego charakteru; ) Dziś przeczytałm ciekawy arktykuł na stronie: http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10009974.html * Po nitce do ...kręgosłupa * Wynika z niego, że płytki oddech,..

Podejrzewam nerwicę po przeczytaniu wątków tego forum

.. ...mi 2 razy EKG serca i rentgen płuc oba badania bez zarzutów ( serce i płuca ok ) pobrano krew no i okazało się, że mam ogromną anemię no i stwierdzono u mnie też otyłość. Ciśnienie mierzono mi z 10 razy 110/90 lub 120/90 czyli niby wszystko ok. Dostałam skierowanie do neurologa,..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...stopniowo. W obrazie rentgenowskim płuc sarkoidoza może przypominać gruźlicę lub chłoniaka. Jest to choroba ciężka do zdiagnozowania, ponieważ objawy choroby bardzo przypominają grypowe, czyli ciągłe zmęczenie, na które nie ma wpływu sen, względne wyczerpanie, poczucie braku energii,..

Ból w lewej stronie klatki piersowiej, wybrzuszenie

.. ...szpitalu na 3 dni ( rentgen płuc czysty, USG czyste ). Podawano mi leki przeciwbolowe, przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwwirusowe. Koniec końców stan zapalny zlikwidowano mnie zaś oczywiście wypuszczono. Lekarze podejrzewali że utrzymujący się ból pochodzi od kręgosłupa ( mimo że nie..