Repolaryzacja serca

Czynność mechaniczna serca (hemodynamika serca)

.. ...powoduje ich skurcz, faza repolaryzacji poprzedza ich rozkurcz. Układ krążenia jest niezbędny do zapewnienia następujących funkcji: transportowanie tlenu i substratów odżywczych do tkanek; usuwanie dwutlenku węgla i produktów przemiany materii ze wszystkich tkanek organizmu; regulacja..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...rozładowanie elektryczne ) albo repolaryzacji ( ponowne naładowanie ) pewnego określonego obszaru serca. EKG pozwala również określić czas trwania poszczególnych zjawisk w sercu. Przy stałej prędkości przesuwu papieru w aparacie - 25 mm/s - możesz zmierzyć np. czas trwania depolaryzacji..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem częstości akcji serca. Zespół wydłużonego QT może być wrodzony lub nabyty ( okresowy )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju przygotowywaniem się komórek do przyjęcia i przekazania kolejnego impulsu elektrycznego. Okres pobudzenia nazywamy depolaryzacją...

Choroba serca czy panika?

.. ...podejrzewal zespol wczesnej repolaryzacji komor i polecil wykupienie leku ktory mialby ustabilizowac rytm mojego serca jesli sprawa sama by sie nie rozwiklala. Niestety postanowilem nie wykupic tego leku, poniewaz wiem ze leki na serce potrafia czasami narobic wiecej szkod niz pomoc...

Wysokie tętno w ciąży

.. ...normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś selektywnego b - blokera, ale obawiam się leków tego typu w ciąży.Napiszcie mi czy to jest częstoskurcz czy..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś selektywnego b - blokera, ale obawiam się leków tego typu w ciąży.Napiszcie mi czy to jest częstoskurcz czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 241

.. ...mam zaburzenia okresu repolaryzacji komór:( ( i nie mam pojecia co to znaczy:( ( prosze powiedzcie mi cos o tym:( ( wczesniej jak mialam EK robione były ok! i nic nie wyhodziło a tu teraz prosze:( boje sie starsznie ze kiedys usne i juz sie nie obudze:( ( ratuujcie!! Witam, mam 25 lat i..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...pośrednie.Zaburzenia repolaryzacji mięśnia sercowego pod postacią obniżeń odcinka ST. Pięknie dziękuję za wyjaśnienia. mam to samo co Ty, z tego co wiem termin repolaryzacja oznacza wracanie serca do normy tak jak bylo to u mnie podczas wysilkowego, wiem ze mam zaburzenia repolaryzaji i..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...widać, ani zaburzeń repolaryzacji. Lekarz dobrze opisał. Jeśli masz tętno między 48 - 130 to nie można go uznać za wysokie. Jeszcze drobna porada na temat suplementów - możesz czasami pić herbatkę lub krople z głogiem. Szczególnie w bardziej nerwowych okresach życia. Głóg zmniejsza..