Repolaryzacji

Czynność mechaniczna serca (hemodynamika serca)

.. ...powoduje ich skurcz, faza repolaryzacji poprzedza ich rozkurcz. Układ krążenia jest niezbędny do zapewnienia następujących funkcji: transportowanie tlenu i substratów odżywczych do tkanek; usuwanie dwutlenku węgla i produktów przemiany materii ze wszystkich tkanek organizmu; regulacja..

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...widoczne zaburzenia repolaryzacji; osłuchując pacjenta lekarz stwierdza klik mezosystoliczny. Leczenie zespołu Barlowa. Leczeniem zespołu Barlowa powinni być objęci tylko i wyłącznie pacjenci, u których występują kliniczne objawy ( zaburzenia rytmu, bóle wieńcowe ). Stosowane są wtedy..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...rozładowanie elektryczne ) albo repolaryzacji ( ponowne naładowanie ) pewnego określonego obszaru serca. EKG pozwala również określić czas trwania poszczególnych zjawisk w sercu. Przy stałej prędkości przesuwu papieru w aparacie - 25 mm/s - możesz zmierzyć np. czas trwania depolaryzacji..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem częstości akcji serca. Zespół wydłużonego QT może być wrodzony lub nabyty ( okresowy )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju przygotowywaniem się komórek do przyjęcia i przekazania kolejnego impulsu elektrycznego. Okres pobudzenia nazywamy depolaryzacją...

Choroba serca czy panika?

.. ...podejrzewal zespol wczesnej repolaryzacji komor i polecil wykupienie leku ktory mialby ustabilizowac rytm mojego serca jesli sprawa sama by sie nie rozwiklala. Niestety postanowilem nie wykupic tego leku, poniewaz wiem ze leki na serce potrafia czasami narobic wiecej szkod niz pomoc...

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...rytmu, przewodnictwa i repolaryzacji mięśnia sercowego można ujawnić u osób ze strukturalnie prawidłowym sercem, a mimo to może wystąpić nagły zgon sercowy. Najczęściej dotyczy to pacjentów z wydłużonym czasem QT ( L - QT, long QT syndrome ) [21–23], zespołem Wolffa -..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś selektywnego b - blokera, ale obawiam się leków tego typu w ciąży.Napiszcie mi czy to jest częstoskurcz czy..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś selektywnego b - blokera, ale obawiam się leków tego typu w ciąży.Napiszcie mi czy to jest częstoskurcz czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 241

.. ...mam zaburzenia okresu repolaryzacji komór:( ( i nie mam pojecia co to znaczy:( ( prosze powiedzcie mi cos o tym:( ( wczesniej jak mialam EK robione były ok! i nic nie wyhodziło a tu teraz prosze:( boje sie starsznie ze kiedys usne i juz sie nie obudze:( ( ratuujcie!! Witam, mam 25 lat i..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...kłucia. Czy to może być spowodowane tą graniczną grubością ścian? Pani Izabelo czy moglaby Pani wytlumaczyc co to sa zabuzenia repolelaryzacji miesnia serca? przepraszam za przejezyczenie repolaryzacji..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...pośrednie.Zaburzenia repolaryzacji mięśnia sercowego pod postacią obniżeń odcinka ST. Pięknie dziękuję za wyjaśnienia. mam to samo co Ty, z tego co wiem termin repolaryzacja oznacza wracanie serca do normy tak jak bylo to u mnie podczas wysilkowego, wiem ze mam zaburzenia repolaryzaji i..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...zatokową z zaburzeniami repolaryzacji ( 11 razy w ciagu doby od 138 do 48 ). Ponadto zdiagnozowano PFO ( przetrwały otwór owalny pomiedzy przedsionkami ) którego zamknięcie będę miała w połowie września br. oraz nerwicę. Stwierdzono jednak że tachykardia nie jest u mnie nawet arytmią bo..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ... Lewogram . Zespoły repolaryzacji komór w normie. USG j. brzusznej; Nerki, watroba,Trzustka, Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm...

WPW, zastawka mitralna, kłucia z lewej strony klatki

.. ...jest to z zaburzeniami repolaryzacji? Dodam ze dokuczały mi arytmie w dzień i w nocy uniemozliwiające zasnięcie.lęki z tym związane i prawdopodobnie miałem glisty ludzkie lecz zadne badanie tedo nie potwierdziło. Proszę o odpowiedz . militarna ? chyba mitralna. a skąd ta informacja o..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...widać, ani zaburzeń repolaryzacji. Lekarz dobrze opisał. Jeśli masz tętno między 48 - 130 to nie można go uznać za wysokie. Jeszcze drobna porada na temat suplementów - możesz czasami pić herbatkę lub krople z głogiem. Szczególnie w bardziej nerwowych okresach życia. Głóg zmniejsza..

Wyniki UKG i EKG

.. ...oczywiście w pierwszym te wyniki to nie są EKG tylko UKG; ) EKG niemiarowy - niemiarowość oddechowa,HR około 80 - 100/min,bez istotnych zaburzeń repolaryzacji - z EKG są dobre wyniki, na UKG się nie znam : )..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...tylko zespol wczesnej repolaryzacji, co jest uwazane za norme. Frakcja wyrzutowa jest to parametr który zmienia się nie tylko z wiekiem, ale zależy głównie od trybu życia. Jeżeli ktoś pali, siedzi przy komputerze całymi dniami to jego serce słabnie dostosowując się do danego stylu zycia...

Zespol wczesnej repolaryzacji

.. ...holtera. Przepraszam, juz swoch kardiologow. A inna sprawa jest to, ze mam nerwice :D, Pozdrawiam. poza tym zepol wczesnej repolaryzacji to nie to samo co WPW - istnienie dodatkowej drogi przewodzenia...

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...nieswoiste zaburzenia procesu repolaryzacji , szmery nad płucami i inne nie mogę rozczytać było nie fajnie . Pozdrawiam Co do Pana pisków w głowie, to pomoże Panu Vicebrol. Zapyta się Pan lekarza neurologa najlepiej.Vicebrol rozszerza naczynka krwionośne, piski w głowie spowodowane są..