Rezonans kręgosłupa

Osteofity

Osteofity

.. ...tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Najczęściej wyrośla kostne współistnieją z innymi zmianami zwyrodnieniowymi, jak skolioza, kręgozmyki, złamania kompresyjne, przepukliny jądra miażdżystego ( popularnie zwane wypadaniem dysku ). Postępowanie w bólach kręgosłupa pochodzenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 593

.. ...neurologa, u okulisty, na rezonansie magnetycznym kręgosłupa szyjnego, jutro czeka mnie tomografia głowy, pojutrze badanie błędnika. Za 2 tygodnie badania hormonalne i USG tarczycy. Wszystko jak dotąd wychodzi ok, bez zmian chorobowych. Neurolog przepisał mi Histimerck, którego nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 604

.. ...na tomografię głowy i rezonans magn. odcinka szyjnego kręgosłupa. Być może jest wszystkiemu winna jakaś sprawa organiczna. Łatwiej leczyć coś namacalnego niż nerwicę, ktora przypomina walkę z duchami. Jeśli coś wyszłoby na tych badaniach, to wyleczyłabyś to wszystko i cześć. A jeśli nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 605

.. ...Miałam tomografię głowy, rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa, oczywiście badania krwi no bo te zawsze są potrzebne ( przy bólu serca często okazuje się, że wystąpił niedobór potasu ). Wybieram się jeszcze na badania tarczycy, bo ona też może ewentualnie wpływać na moje złe samopoczucie...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 614

.. ...taką rzecz: dzień przed rezonansem kręgosłupa miałam potworny ból głowy. Po prostu masakryczny. Dwa apapy, okłady, mdłości, koniec świata. Myślałam że mi krew będzie leciała z nosa, mówię: matko, zaraz będę miala wylew i dopiero będą jaja. Minął jakiś czas, dzień przed tomografią znowu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...sprzężenia zwrotnego polecam rezonans mgnetyczny kręgosłupa szyjnego,i atlasu często taki efekt dają osteofity wcinające się w stawy lushkiego,gdzie blisko s nitki nerwowe wychodzące z rdzenia objawy senności ,to dalsza konsekwencja ucisku tętnic kręgowych zwłaszcza w okolicy atlasu po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...zrobiłam w marcu prywatnie rezonans i niestety wyszły drobne zmiany najpewniej demielinizacyjne to mnie przybiło. 2 lekarzy neurologów oglądało ten wynik i twierdzą że to nie sm.Zrobiłam USG tętnic szyjnych wyszło ok. RTG kręgosłupa szyjnego pokazało ,że mam zniesioną krzywiznę . Czasem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...ewentualnie powtórzę rezonans , chociaż nie wiem czy dostanę skierowanie.Będę naciskać ponieważ za marcowe zapłaciłam 600 zł. Od poniedziałku chodzę na masaż kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej , magnetronic i laser . Fachowcy mówią , że mam lekko opadnięte lewe ramię i zalecają aby..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...neurochirurgach z moim rezonansem że może to jest do operacji,że coś jest nie tak.Oni kręcą tylko głowami,że nie.Neurolog twierdzi,że to jak wół nerwica ciśnie mięśnie przykręgosłupowe a przecież tam jest skupisko nerwowe.Zmiany naczyniowe powodują przewlekły ból ( Ja mam tępy..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...kilka kroplówek zrobili rezonans magnetyczny głowy i nic w nim nie wyszło, byłam terz konsultowana laryngologiczie EEG i nic stwierdzili że te zawroty to od kręgosłupa zsyjnego tak mam napisane na wypisie ze szpitala. Mam kilka godzin dziennie nosić kołnierz ortopedyczny, i zwolnić z..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 3

.. ...drugi raz wiem że bedzie rezonans magnetyczny kręgosłupa i badania neuro fizjologiczne ale wiem że nietypowe zwarjowane objawy daje cholerna pani nerwiczka czym więcej się bojicie i myślicie o objawach tym bardziej ja pielęgnujecie a ona to uwielbia i może znami zrobić co zechce nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 5

.. ...cała nadzieja w tym rezonansie kręgosłupa, który będę miała tylko jeszcze nie znam terminu.Pozdrowionka gosiu w twoim przypadku to chyba faktycznie nerwy ale w moim niestety chyba coś więcej... ta lekarka to ordynator neurologii w szpitalu - ona zwyczajnie nie chce mnie straszyć bo sama..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...razie mam skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa na który muszę czekać bo kolejka jest.Lewa powieka mi na razie nie drga.Trochę bolą mnie mięśnie i stawy zazwyczaj wieczorami.Przy komputerze siedzę trzy godziny dziennie , nie wiem czy to dużo czy mało , no i kręgosłup przyznaję..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...dna oka, echo serca, i rezonans kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego... jeżeli to wszystko będzie ok to już będę przebadany i z medycznego punktu widzenia będę zdrowy... I powiedziano mi, że jak będę miał jakieś dolegliwości to muszę sie nauczyć z tym żyć... mam nadzieję, że wszystko będzie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...laryngologa, ortopedy, rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego, wizyty u psychiatry, psychologa. Nikt nie potrafił mi pomóc, co gorsza pojawiały się nowe objwy : zesztywnienie karku, silne zawroty głowy, drętwienie szczeki a nawet kilka razy krwioplucie ! Jak czytam same te objawy to..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki - Str. 2

.. ...przepływu czy co ), rezonans barku i kręgosłupa szyjnego( nadal nic ). czy ktoś miał podobne objawy i wie mniej wiecej c omi może dolegac lub do kogo mam się zwrócic ? prosze o pomoc. od wrzesnia chdoze od lekarza do lekarza miałam nawet lasero i magnetoterapie i nadal nic. Witajcie, ja..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...sprawdż kręgosłup szyjny.Rezonans magnetyczny dokładniejszy.Ja od 5 lat cierpie na podobne objawy,2 lata leczono mnie na nerwice dopiero po mocnym ataku zawrotów glowy ,gdy skreciłam glowe w prawo zmieniono diagnoze kregoslup szyjny i takie tam.pozdrawiam: ) moim zdaniem to kręgosłup..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...RTG głowy, kręgosłupa, rezonans kręgosłupa, punkcję, w żadnym nic nie wyszło. lekarz stwierdził że jest to lekka padaczka i dał mi takie same leki jak nerwoból.. mija miesiąc i teraz znowu się zaczyna.. bóle mięśni, trudności w chodzeniu itd.. mam wrażenie że to nie jest padacka ale sama..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 693

.. ...wybrałam wynik córki z rezonansu kręgosłupa i powychodziły jakieś cuda i się bardzo martwię. Mamy wizytę dzisiaj wieczorem i zobaczę co powie lekarz, ale już nic nie mogę robić, nerwy górą. Witajcie kochani: ) Ja dzisiaj mam wizytę u kardiologa:/ ciekawe jaką mądrość mi dzisiaj..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...wątrobie wszystko ok. Rezonans magnetyczny na kręgosłup - wszystko ok. Przepuklina wykluczona przez chirurga. Zrobiłam ostatnio badanie moczu w którym, wykryto leukocyty i erytrocyty, jednak urolog powiedział że muszę je powtórzyć bo te bole które mam nie są pochodzenia urologicznego...

Dziwne kłócia , ściskania w brzuchu kltace piersiowej i po pokach żeber

.. ...specjalistyczna diagnostyka, np. rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa. Ciężko powiedzieć, musi to ocenić neurolog. A okulista również powinien wykonać badania takie jak dno oka, ciśnienie śródgałkowe. Zrób najpierw badania krwi, może masz po prostu za mało np. potasu czy żelaza. Nie..

Nocne napady, zawroty glowy, nerwica?

.. ..... PS ile kosztuje rezonans magnetyczny lub tomografia, ewentualnie gdzie moge dostac skierowanie i ile sie czeka ? Jeżeli boli cię i odcinek szyjny kręgosłupa i masz jednocześnie zawroty głowy. To raczej jakiś uraz lub zwyrodnienie kręgosłupa jest bardziej prawdopodobny. Kierowcy..

Dziwne uczucie w obrębie głowy i klatki piersiowej

.. ...miałam takie: neurolog - rezonans głowy bardzo szczególowy ( nic nie wykazał ) rezonans całego kręgosłupa ( nic nie wykazał ) pumonolpg tomograf płuc ( nic nie wykazał ) prze tydzień leżałam na pumonologii kardiolog echo serca, próba wysiłkowa ( nic nie wykazało )... idt mogła bym was..

Aparat stały a rezonans magnetyczny

.. ...Dostałm skierowanie na rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa, a na zębach mam stały aparat. Nie wiem czy badanie to mogę wykonać. Proszę o pomoc. Przed badaniem będzie musiała pani wypełnić formularz i tam będzie trzeba napisać czy coś takiego się ma wtedy lekarz zadecyduje..

Ból głowy - NIEUSTANNY

.. ...objawów * neurologicznych. Rezonans wyszedł prawidłowo, prześwietlenie zatok * też. RTG kręgosłupa szyjnego wykazało jedynie * wyrównaną lordozę * szyjną * , EEG też prawidłowe ( * zapis wysokonapięciowy. bez stanów * napadowych ani drgawkowych * ). * W poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...Cholesterolu nie badałem. Martwią mnie te dolegliwości, mam nadzieję, że to nie SM. Umówiony jestem na początek z ortopedą, bo być może to sa problemy z kręgosłupem i stąd jakieś objawy neurologiczne...

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 36

.. ...robioną tomografię, rezonans przysadki bo miałam podwyższoną prolaktynę eeg głowy, dopplera tętnic szyjnych, zdjęcie rtg kręgosłupa szyjnego zwykłe i ruchowe i wyszło że mam zniesienie lordozy, ale jak już muwiłam z czego umnie miała bu być ta nerwica to ja niewiem, teraz to chyba z tego..

Dyskopatia - bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

.. ...odczytaniu tych wynikow rezonansu?Była bym wdzieczna za odpowiedz. krazki m - k l4/5 i l5/s1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci odwodnienia i obnizenia wysokosci, - zmiany zwyrodnieniowo wtorcze na tylno bocznych krawedziach trzonow oraz w stawach m - k ze zwezeniem swiatła..

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

.. NIedawno robilem rezonans magnetyczny kręgosłupa,odcinka piersiowego,wynik byl nastepujacy. * Obnizony w czasie T2 sygnal k.m Th11 - Th12 jest wynikiem zmian degeneracyjnych.Tylne uwypuklenie krążka na tym poziomie bez ucisku struktur wewnatrzkanałowych.Zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie m - kręgowym Th11..

SILNY NIEUSTAJĄCY BÓL PLECÓW! PILNE!

.. ...powiedział, że trzeba wykonać rezonans. Najbliższy jest 85 km od nas. W dodatku ludzie czekają na rezonans do 2 lat... Czy ktoś może wiedzieć co może ten ból powodować? kręgosłupa * wybacznie mi błąd. do neurologa Zgadzam się, do neurologa i to szybko, to jakaś silna neuralgia, coś..