Rodzaje leków

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...czynników. Lekarz dobiera rodzaj i dawkę leku odpowiednio do danego pacjenta, biorąc pod uwagę wartości ciśnień, występowanie powikłań NT, współistnienie innych schorzeń, możliwość interakcji z innymi stosowanymi lekami, koszt, działania niepożądane leków oraz reakcje danego pacjenta na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Dokładne określenie rodzaju kardiomiopatii czasami jest możliwe dopiero po pobraniu wycinków mięśnia sercowego ( biopsja mięśnia sercowego ). Terapia farmakologiczna kardiomiopatii rozstrzeniowej obejmuje różne grupy leków poprawiających kurczliwość mięśnia sercowego. W przypadku gdy..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. ...zależności od wieku i rodzaju zakażenia. Preparaty zawierające klindamycyne mogą różnić się obecnością różnych substancji pomocniczych, nie należy używać zamiennie preparatów bez konsultacji z lekarzem. Preparaty zawierające klindamycynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ):..

Narkoza

.. ...Farmakologicznie wywołuje się wiec rodzaj amnezji. Kolejne dwie grupy leków niezbędnych przy narkozie to leki przeciwbólowe ( z przyczyn oczywistych ) - najczęściej sięga się po pochodne morfiny, oraz leki spazmolityczne. Stosowanie ostatniej grupy jest konieczne z dwóch. Po pierwsze,..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...współistniejących chorób w rodzaju cukrzycy bądź zaburzeń funkcjonowania nerek Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga zwykle co najmniej dwóch leków, jednym z nich powinien być środek moczopędny. Nadciśnienie tętnicze może być przyczyną groźnych powikłań, na przykład chorób nerek, zawału..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...szpitalach i w zależności od rodzaju zastoswanych leków przeciwzakrzepowych. To oczywiście niemiłe, ale raczej nie wielki dramat... Do Pani Oli: Pisałem już chyba o tym problemie. Po ablacji u ok. 30% chorych pojawia się uczucie nierównego bicia serca, uczucie jekby częstoskurcz chciał..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...nim będę miała inny rodzaj częstoskurczu i będę mieć problemy z powstrzymaniem go.Myślę że to jakaś nowa metoda.Ja żyłam nawet bez leków mając 230skurczy na minutę.Termin mam na 23.07. Jestem po ablacji i można powiedzieć,że jestem zadowolona. Niestety,nie wypalili wszystkiego i od czasu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...Dorka, wszystko zależy od rodzaju częstoskurczu nadkomorowego. Jedne dość łatwo jest zablować, inne sprawiają troszkę trudności. Ale skoro lekarz zaproponował ablację, to znaczy, że da się zablować : ) Odnośnie leków i ich skuteczności to jest różnie. Jednym pomagają, innym nie. Wiadomo,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...chrześnicy dostałam coś w rodzaju grypy żołądkowej tzn biegunka wymioty temperatura osłabienie tylko że to trwało 2 tygodnie mimo zażywania leków przepisanych i zmienianych przez kilku lekarzy, aż wreszcie pediatra mojego synka ( 5 lat ) stwierdziła że to nerwy przepisała mi afobam na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 48

.. ...predyspozycji organizmu oraz od rodzaju leków, które zażywalaś. Jeśli były łagodne i nieuzależniające ( bo jest i taki podział ) to nie powinnaś odczuć wielkiej zmiany, ale niektórym - jak naszej Celestynie - jest bardzo trudno pozbyc się tego paskództwa. Niektórzy lekarze całkiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...dziękóję za rade co do rodzaju leków..Leki które brałam były ...było ich mnustwo np.lerivon i afobam od których byłam uzależniona.Teraz biore leki nowszej generacj i jest lepiej.Został taki dziwny strach przed napadem lęku niewiem jak sobie z nim radzić,morze wy mi pomorzecie.POZDRAWIAM..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 273

.. ...łączyć z wszystkimi rodzajami leków - tak powiedział mi mój lekarz.A je dzięki tym tabletkom stanęłam na nogi,nie wiem czy czytałas mój pierwszy post - jak zachorowałam to miałam takie lęki że nawet do łazienki bałam się sama iść. po 3 tygodniach brania xetanoru wróciłam do pracy i jakoś..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...wykorkuję. bralem juz tyle rodzajów leków że głowa mala i żaden nie pomaga więc masz 100% rac. Do asd nie tak szybko jest wykorkować poczekaj to samo przyjdzie.Ciesz się życiem . Chyba jeszcze dobrego kopa nie dostałaś od życia bo byś tak nie mówiła . Głowa do góry. Pozdrawiam dobranoc...

Po ablacji - Str. 15

.. ...rodzaju arytmii i od leków jakie się bierze, bo ja kiedy brałam betaloc mogłam wypić np. ze 2 drinki, ale przy concorze po wypiciu pół lampki np. wina zaczynałam dziwnie sie czuć, dalej już nie próbowałam...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...czasami branie tego rodzaju leków jest konieczne,ponieważ samo picie ziółek czy pozytywne myślenie nie pomagają wyjść z tego.Tak więc Monisiu jeśli masz te same objawy co kiedys to się nie zadeęczaj tylko wróć do tych leków i ciesz się zyciem.Jesteśmy z Tobą.A co u innych,jak sie czujesz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 130

.. ...wstyd chodzić do tego rodzaju specjalisty,ale teraz po uplywie czasu nie żaluje tej decyzji.I z Tobą będzie tak samo.Branie leków p/depresyjnych to żaden wstyd.Bardzo dużo ludzi je lyka tylko nie przyznaje się do tego.U nas przyjęło się coś takiego ,ze kto chodzi do psychiatry i lyka..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...nadcisnienie i zapisała 3 rodzaje leków. Za 3 miesiace do kontroli. Nie wiem czy mam je brać , w domu bez stresu ciśnienie zwykle 120 /80. Mam 18 lat i u mnie zwykle rośnie ciśnienie górne podczas wizyt u lekarza ( np.180/80, 160/70 ), ponadto puls, nawet podczas zwykłego osłuchiwana..

Dodatkowe skurcze - Str. 60

.. ...myślę, że to był jakiś rodzaj paranoi, depresji, sama nie wiem... Mija 4 rok od tamtego zimowego dnia a zaburzenia rytmu nie ustępują. Nie biorę jednak leków a magiczne pudełko Holtera noszę raz na rok - profilaktycznie. Nie myślę o tym codziennie tak jak kiedyś i tak jest mi dużo..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...kieruja się przy wyborze rodzaju zastawki?/oprócz oczywiście tego że kobieta która chce mieć dzieci nie moze barć leków/.A propos tej zastawki o której Ci pisałam RELIGA - nie trzeba brać żadnych leków do kończ życia, tylko dlaczego zatem tak mało osób może mieć taką wygodę?Czyżby jak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 25

.. ...na minutę, ciśnienie, rodzaje i dawki leków uspakajających. No to skoro tak wolą i im to * pomaga * , to niech tak robią. Biedna Zuza ( naprawdę bieda - nie naśmiewam się ) napisała kilka postów wyżej, że walczy z nerwicą od 15 lat ( ! ) a na moje oko już 10 lat temu powinna trafić do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 100

.. ...wywołuje u mnie różnego rodzaju lęki. Walcze z tym. Nie biore leków, tylko ziołowy Kalms. Do tego łykam codzienie magnez i potas. Chociaż zabrzmi to dziwnie to jest jednak plus tej choroby. Dopóki nie wiedziałam że ją mam bardzo się denerwowałam, panikowałam kiedy miałam spotkać sie z..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...15lat. Teska, Każdy rodzaj zastawki ma plusy i minusy. Plusem biologicznej jest brak konieczności brania leków przeciwzakrzepowych, i brak tykania, minusem - czas użytkowania. Lekarze mówią o 10 - - 15 latach. Zastawka mechaniczna - plus to czas użytkowania - mam 31 lat i lekarze..

Obniżony hematokryt

.. ...wysiłku fizycznego od rodzaju spożywanych pokarmów płynów i leków. nie wiem nie pamiętam jakie są normy ale moim zdaniem nie jest źle. jak masz wątpliwości idź do lekarza to są minimalne zmiany po przecinku : ). gdyby były znazcnie większe to byłoby czym się tak zamartwiać. ale idź do..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 19

.. ...natomiast przy innych rodzajach arytmii i owszem. Jestem już 5 miesięcy po ablacji i nikt nie chce mnie uwolnić od brania tych toksycznych leków. Eluzyno lekarze dalej Ci karza brac leki po ablacji mimo ze minelo 5 miesiecy? Do Kuki: Ja mialm 2 ablacja pierwsza w styczniu druga pod..

Nerwica - wszyscy którzy biorą XETANOR - Str. 2

.. ...mówić, że leki na tego rodzaju zaburzenia już się bierze do końca życia śmiało ich wyśmiejcie. Owszem jestem świadoma tego, że może kiedyś mój stan psychiczny się pogorszy i wrócę do leków, ale nie myślę o tym, bo wierze i mam nadzieje, że tak się nie stanie. Nadal odczuwam lęki gdyż..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1129

.. ...mi powiedziała lekarka, że jeden drugiemu nie przeszkadza ani nie zmniejsza działania. No i bądź tu czlowieku mądry, echh. Lecę kochani, zaraz będę miała gości : ) Miłego wieczorku wszystkim życzę : )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1146

.. ...przy stosowaniu tego rodzaju leków początki są trudne a później sie wszystko normuje, zresztą na ulotce też powinno pisac coś na ten temat. Robo, obyś dał radę papierosom, życzę Ci tego. Mi też szkoda, że nie piszą pozostałe dziewczyny, tak trochę smutno i pusto sie zrobiła na forum...

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...i też zależy od ich rodzaju technicznego ( stosowane są dwa rodzaje ), praktyka wykazuje i kilka miesięcy i kilka lat. Branie leków do końca życia ( cokolwiek to znaczy ) to w kardiologii dosyć częste przypadki i właśnie służy oddaleniu terminu śmierci, a optymista powiedziałby..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 7

.. ...szereg sposobów i różnych rodzajów leków czy wysiłku fizycznego... Nic nie pomaga. Więc to raczej nie jest stan nerwicowy. Witam wszystkich serdecznie. Słuchajcie już od tygodnia prawie mam bardzo nieprzyjemny problem ze złapaniem głębokiego oddechu ( ciągle odczuwam niedosyt tlenu ),..

Nerwica w ciąży - Str. 46

.. ...sposob bo jest jeden rodzaj objawów. Kazda z nas ma inne objawy i inne lęki, paleta leków jest ogromna i tak naprawde nie wiadomo ktory nam pomoze. Przeciez nawet biorac jakis lek uspokajamy sie na chwile i tylko wycisza sie organizm, a mysli dalej sa i krązą. I to takie bledne kolo...

Nerwica w ciąży - Str. 135

.. ...lek - ja to biorę dwa rodzaje leków i nie dam rady odstawić i z tymi lekami będę starać się o malca... Marciocha ważne ,żebyś porozmawiała z prowadzącym cię lekarzem jak to zrobić ,a on skonsultował to z ginekologiem - wszystko jest do przejścia.Ja trzymam kciuki Justi a jak rodziłas..

Lexapro - Str. 8

.. ...?. Ile czasu brałaś 1 rodzaj leku? Może zbyt szybko rezygnujesz i nie dajesz sobie szansy na poprawę. Nie zrozum mnie żle. Absolutnie Cię nie oceniam. Jestem tylko ciekawa jak lekarze mogli Ci aż tyle rodzajów leków proponować w ciągu zaledwie 6 miesięcy. Podobno działanie leku można..

Po ablacji wolna od leków i kardiologów

.. ...jaki masz dokładniej rodzaj tych częstoskurczów? Ja też mam nadkomorowe - dokładnie to węzłowe AVNRT. Jeśli wszystki źródła częstoskurczu CI wypalą, to nie powinnaś mieć już napadów częstoskurczu. Tak naprawdę nie pytałałam lekarza, gdzie dokładnie występuje częstoskurcz. Nie chcę..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 129

.. ...brzytwy się chwyta ,każdy rodzaj pomocy jest dobry,oby był skuteczny.Myślę tutaj też o zmianie leków, bo skoro bierzesz je od dwóch miesięcy i nie ma żadnej, najmniejszej poprawy to w grę wchodzi zamiana na inny lub zmiana dawkowania tego co przyjmujesz - tak myślę. A tak wogóle to..

Leczenie nerwicy akupunkturą

.. ...którzy korzystali z tego rodzaju pomocy. Jestem ciekawa czy jest ktoś, komu akupunktura pomogła. Dodam jeszcze,że zalecił mi ją lekarz psychiatra i to on ja wykonuje. Jestem w 10 tyg. ciąży więc nie mogę brać leków, a jestem w bardzo kiepskim stanie. Oprócz lęków doszła teraz silna..

Drętwienie i osłabienie to objawy nerwicy?

.. ...posiadaniem na własność tego rodzaju zestawu przyjemności. Acha zapomniałem powiedzieć: w styczniu lekarz ZUS stwierdził, że renta którą otrzymywałem aby kupić sobie zestaw koniecznych leków nie jest mi potrzebna, nie dla tego, że jestem zdrowy, o nie, ale dlatego, że prowadzę..

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...tak zażywałem cztery rodzaje leków potem doszły jeszcze dwa osłonowe i dwa na watrobę.Który organ wytrzyma na dłużej taka dawkę medykamentów. Ja też miałem wątpliwości ale miałem wybór albo brać dalej leki i męczyćsie z problemami gastrycznymi albo zrezygnowac czasowo z leków i leczyć..

Duszności i kołatanie serca

.. ...Makrobiotyczna ( propagują pewien rodzaj zdrowej, leczniczej diety ). Poczytaj, popytaj i ratuj się sam, bo dla większości lekarzy, niestety, jesteś tylko kolejnym przypadkiem, któremu przepisuje się leki chemiczne, polecane przez koncerny farmaceutyczne. a wiesz pewnie o tym, źe lekarze..

Absurdy służby zdrowia

.. ...180na 110 Zażyłam 3 rodzaje leków na obniżeniei nic nie pomagają a szanowna pani pielęgniarka na izbie przyjęć oświadcza mi że Stale tu pani przychodzi i powinna pani iść do ogólnej przychodni 4 km od szpitala a nie tu pani przychodzi .Wszystko działo sie o godz 22 w nocy Pokazuje wyniki..

Pieczenie języka

.. ...pojawiły mi się tego rodzaju problemy po zmianie leków nasercowych i przeciwnadciśnieniowich.Dodatkowo w nocy mocno wysycha mi jama ustna.Do tej pory tych problemów nie miałem. Zmiana leków korzystnie wpłynęła na ustabilizowanie ciśnienia,rozregulowała jednak jakąś * inną *..