Rokowania

Przewlekła niewydolność serca

.. ...chorego i bardzo pogarsza rokowanie, które staje się zbliżone do stwierdzanego w chorobie nowotworowej. Częstość niewydolności serca wyraźnie narasta z wiekiem i to niezależnie od płci. W związku ze starzeniem się społeczeństw i dalszym wydłużaniem przeżycia również ogólna liczba chorych..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...postaci kardiomiopatii ( niewydolność serca ) może okazać się, że jedynym skutecznym leczeniem będzie przeszczep serca. Rokowanie zawsze jest poważne i zależy od stopnia zaawansowania niewydolności krążenia...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...mają dwukrotnie lepsze rokowanie. Patofizjologia kardiomiopatii przerostowej. U większości pacjentów stwierdza się asymetryczny przerost przegrody i przerośniętą, niepowiększoną lewą i ( lub ) prawą komorę. Przerost przegrody może być uogólniony lub dotyczyć jedynie jej górnej, środkowej..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...jest chorobą ciężką, rokowania jest zwykle niepomyślne. Istnieje kilka typów histologicznych tego raka, jednak najistotniejszy jest podziała na raka drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego. Durgi typ jest we wczesnym stadium zmianą operacyjną. W przypadku raka drobnokomórkowego leczenie..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...trójdzielnej jest niedorozwój mięśnia prawej komory. Leczenie operacyjne jest wieloetapowe, niestety nawet po kardiochirurgicznej korekcji wady rokowanie jest poważne. Czasem konieczny jest przeszczep serca...

Skrobiawica (amyloidoza)

.. ...okoliczność pogarszająca rokowanie. Przyczyną zgonu jest najczęściej niewydolność nerek. Próby z transplantacją tego narządu nie przyniosły oczekiwanych efektów, choroba szybko pojawia się w przeszczepionej nerce. Leczenie skrobiawicy. Leczenie skrobiawicy polega na podawaniu środków..

Mostki mięśniowe

.. ...naczyniowych jest niewielkie, rokowanie jest dobre - 98% pacjentów przezywa 5 lat od rozpoznania. Podstawą leczenia objawów związanych z obecnością mostków mięśniowych są leki beta - adrenolityczne. Czasem stosuje się także blokery kanałów wapniowych. W ciężkich przypadkach można..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...od kolan w dół i od łokci w dół. Jest to choroba ciężka, rokowanie przy zajęciu narządów wewnętrznych jest niepomyślne. W przypadku postaci lSSc rokowanie jest lepsze niż w postaci uogólnionej ( dSSc )...

Rak gardła

.. ...niestety często złym rokowaniu. Histologicznie rak gardła to najczęściej rak płaskonabłonkowy. Rak gardła dolnego może powodować zaburzenia połykania lub być przyczyną uczucia kluchy w gardle. U ponad połowy chorych obserwuje się powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. Czasem..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...fibrynoliza znacznie poprawia rokowanie. W wielu wypadkach wskazane jest uzupełnienie leczenia angioplastyką, jednak gdyby nie fibrynoliza, szanse na przeżycie pacjenta byłyby znacznie niższe. Niestety, NFZ nie chce się zgodzić na stosowanie fibrynolizy w karetkach - choć finansuje..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...zupełnie różne, tak jak i rokowania na wyzdrowienie. Prawdopodobieństwo wystąpienia u młodych kobiet choroby wieńcowej jest bardzo niewielkie, ryzyko jej pojawienia się zrównuje się z tym u mężczyzn dopiero w granicach 60 - 65. roku życia. Kobiety jednak ogólnie rokują gorzej, ponieważ..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...tym samym poprawienie rokowania pacjenta. Doskonale wiemy, że wytyczne towarzystw naukowych mają na celu uporządkowanie zasad postępowania w rozmaitych stanach, nie tylko kardiologicznych. W naszym kompendium posłużyliśmy się skalami, które są propagowane przez Europejskie Towarzystwo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...Panie Doktorze, jakie są rokowania w przypadku nieleczenia dodatkowych skurczów? Pytam o to gdyż mam ich 13 tys ( komorowe i nadkomorowe )a nie mam żadnych objawów, tylko nieprawidłowy zapis holtera. Echo jest w porządku, jonogram , tarczyca również. Co może być ich przyczyną? Mam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...zaniepokojona ,i jakie są rokowania?pozdrawiam Kasiu. O ile się nie mylę, ta * struna rzekoma poprzeczna * to nic innego jak dodatkowa nić podtrzymująca zastawkę. Też taką posiadam i z tego co dowiedziałem się od lekarzy to można tę przypadłość porównać do posiadania np. sześciu a nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 44

.. ...wykryto niemniej * coś * mnie tak skrobie ale to chyba ranki na sercu po ablacji. Dopiero holter wykaże co tam słychać w rzeczywistości a czas zweryfikuje w jakim zakresie wypalono mi te dodatkowe pobudzenia..

Echo serca - Str. 31

.. ...powiedział coś o złych rokowaniach związanych z prawą komorą, po powrocie do domu sprawdziłam badanie sprzed 10 lat, gdzie wymiar rozkurczowy wynosi 2,1 cm, teraz mam inny zapis, ale chyba tutaj chodzi o RA - 29 mm inne dane to Ao: pierścień - 13 mm opuszka 20 mm wstępująca 29 mm RV -..

Echo serca - Str. 33

.. ...uprawiać sport,jakie są rokowania. Pozdrawiam Jacek. bardzo prosze o ddpowiedz...mialam 2 zapalenia miesnia sercowego..amm 24 lata...od zapalenia minelo 5 misiecy...echo serca robione 2 miesiace temu w porzadku a dzis robilam proby watrobowe i mam podwyzszony aspat alat ok 90 i 50...

Echo serca - Str. 53

.. ...badaniu. Pozwoli ustalić rokowanie i leczenie. Wskazaniem do zrobienia u mnie echo była niska tolerancja wysiłku.Lekarz podejrzewa u mnie * przechodzony * zawał a także chorobę niedokrwienną serca. Pozdrawiam..

Echo serca - Str. 54

.. ...poziomie przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...- u nas odwrotnie ). Rokowania? Optyplan zakłada zabawę inhibitoserowyhwytywaczami : ) potem stopniowe odejście od alprazośniadań - i już 80 - tka na karku, hłe hłe. Obecnie ciśnionko spadło jak nigdy, spionizować się nie można - niezła jazda. To chyba pogoda. Kończę i pozdrawiam Izo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...wiąże się z korzystnym rokowaniem kardiologicznym Amerykańskie badanie pod nazwą Strong Heart Study wykazało, że prolaps mitralny występuje u mniej niż 2% osób w populacji, że osoby z tą wadą serca mają częściej stwierdzaną niedomykalność zastawki mitralnej oraz że wśród takich osób..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...na operację, jakie są rokowania po wymianie, jak to się wogóle robi??? Będę wdzięczna za każdą informację. szukam kontaktu z arrturem szukam z Tobą kontaktu ARRTURRR madzia, podaj maila. magdalena.stefanska@diamant.pl cały czas czekam pamietaj nie diament tylko diamant - jak marka cukru..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...Mała czuje się dobrze, rokowania są niezłe, ale nie ma pewności, że już nie wrócą ataki ( z powodu Ebsteina ). Jesteśmy dobrej myśli. Ablację miała w Poznaniu, robił dr. Baszko i Prof. Bobkowski ( wspaniali ludzie ). Trzymaj się i pisz jak masz jakieś pytania. Witam... Miałam ablacje..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...rozmowach z rodziną o rokowaniach. Trzymaj kciuki ( ja też będę ) i na pewno będzie dobrze, Twoja Mama po prostu potrzebuje czasu. Wiedz też, że dosłownie WSZYSTKIE pielęgniarki na tym piętrze są przesuper i naprawdę dbają o pacjentów. Nie wiem czy dobierali je tam specjalnie, ale..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...dobrą opieke.Wiem,że rokowania tej choroby są różne,nam powiedziano, że jest możliwyn przeszczep, ale nie dopuszczamy z mężem takiej myśli. Mimo,że Mateuszek jest trochę słabszy od rówiesników to i tak doskonale sobie radzi i traktujemy go jak zdrowe dziecko.Otrzymuje takie leki..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...Kardiomiopatia ma niepewne rokowania i często kończy się przeszczepem, ale wtedy trzeba mieć zdrowe płuca. Pozdrawiam wITAM. Wlasnie zawiozłam mojego brata ( 31lat ) do Zabrza na biopsje. 3 tygodnie temu poszul sie zle i znalazł sie w szpitalu, po szeregu badan okazalo sie, ze ma..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...powiedzieć jakie są rokowania w wypadku tej choroby. Wiem jest ciężko, bo Miłoszek ma dopiero 6 tygodni, a przez trzy ostatnie leżał w klinice w Katowicach. Proszę o kontakt jal77@wp.pl. witam mam 23 latan od 2 - lat choruje na kardiomiopatie rozstrzeniowĄ biore atram 12,5 dwa razy..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...kardiomoparii rozstrzeniowej rokowanie jest bardzo zróznicowane. Samoistna poprawe obserwuje sie u 25 % pacjentów. U większości dzieci wystepujha objawy niewielkie lub w ogóle nie wystepuja przez wielwe lat, jednak rokowanie dlugoletnie jest niepewne. agnieszko nie martw sie na poczatku..

Po ablacji - Str. 9

.. ...Proszę napiszcie jakie są rokowania po udanej ablacji, tzn czy można biegać pływać, wócić do pracy zawodowej .Ile czasu trwa ten powrót. Proszę o opinie głównie te osoby które są już kilka - kilkanaście lat po ablacji. Jak Wam się sprawuje serducho? Czy nie ma jakichś odległych skutków..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...przedsionkow daja mniejsze rokowania ja mialam izolowane wszystkie zyly plucne, czestoskurcze wystepuja teraz krocej ale sa narazie pani dr nie wspomina o ponownej ablacji Malgos a co nadcisnienia to nie wiem czy to pikus wlasnie u mnie od nadcisnienia jest przerost lewj komory i lekarz..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...piersiowej,jakie sa rokowania?jest teraz w szpoitalu i ma sciagana wode bo miala obrzeki na kostkach i kolanach i plyn w oplucnej...prosze o rzetelna odpowiedz moja mama miała zapalenie otrzewnej,po 2 tygodniach od operacji miała wodę w płucach - ja także nie wiem dlaczego.wiem tylko,że..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...euthyroks i wszystko wróciło do normy , łącznie z opuchlizną, która była najgorsza w tym wszystkim.ale obecnie prawdopodobnie mam raka tarczycy.i nie wiem jakie są rokowania.dziewczyny to jest dopiero problem...

Niedoczynność tarczycy - Str. 6

.. ...wczesnie wykryty najlepsze rokowanie AK zle postepujesz tak mala dawka letroxu nie powodowala takich objawow sercowych ja biore 100mg i puls mam nieraz 40 - 52 tez mam niedoczynnosc pooperacyjna,zrob ponowne TSH i idz do lekarza jezeli chcesz urodzic zdrowe dziecko.pozdrawiam ja tez..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 164

.. ...jak u disturbii moje rokowania są ppomyslne: ) Usciski dla wszystkich Dzieki Kingkar! Dzis bylem u neurologa ale wszystko jest wporzadku chociaz ja nie czuje sie wcale lepiej - teraz wysylaja mnie do kardiologa, zrobilem tez badanie krwi i czekam na wyniki. To co dzieje sie w mojej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...tabelki przez 3 miesiące ) ROKOWANIA: 100% wyleczalności Nie mam szczerze mówiąc pewności ale wydaje mi się że chyba nie można się na Nervomix czy inne tego typu leki uodpornić dziękuję wam za rady. Dzisiaj znowu bardzo źle się czuję okropnie boli mnie w piersiach. Od 5 dniu biorę lek..

Tętniak serca

.. ...zależy ( mowa tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć zawsze ogranicza pracę serca. Pozdrawiam mój syn ma tętniaka IAS to jest po prostu dziurka w sercu w jego..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...choroba normalnie zyc, czy rokowania sa faktycznie tak zle, czy ( jak powiedzial w poscie nr 1 tadzio ) jest to rzeczywiscie * wegetacja * ? W tej chwili mam wrazenie jakbym otrzymala wyrok, a majac 29 lat nie ukrywam, ze ciezko mi z tym. Pozdrawiam Powitać. Cieszę się, że natknąłem się..

Analiza biopsji serca

.. ...także nie wiem jakie są rokowania - a na podstawie tej analizy mają być postawione - jest rozważany prawdopodobnie przeszczep serca brata..a więć tak brzmi rozpoznanie kliniczne:Część włókien mięśniowych z umiarkowaną morfologia kardiomiopatyczną w części widoczne wyraźne zubożenie..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...to leczyć? Jakie są rokowania? Pozdrawiam. Dobrze aby Pani wykonała Usg dopplerowskie Pnia trzewnego .Zapraszam na pocztę rege1231@op.pl. Z wielką chęcią udzielę Pani dalszych informacji... Pozdrawiam serdecznie WITAM, mam właśnie od tygodnia takie dolegliwości ból brzucha, gazy, kucie w..

Dodatkowe skurcze - Str. 9

.. ...i mam tzw. pomyślne rokowania. Spotkałam u endokrynologa pana lat 54, który skurcze ma od 21 lat, tętno średnio 150, tarczyca szwankuje, a on się dookoła uśmiecha i mówi, że wiele można znieść. Więc się nie dajmy, bo jak widać można! Ewka, życzę Ci miłego wypoczynku. Nadmorski,..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...droga Pani Pacjentko, rokowanie odlegle jest pomyslne!: ) naprawde tak mysle,bez zadnej innej skazy na sercu,bez zwiazku z wysilkiem( wrecz wzorcowy zwiazek pozytywny! ),bez zwiazku ze skokami adrenaliny( b.wazny czynnik ), hej!! jestes zdrowa jak ryba:DDD pieczemy tort?oblewamy? chlodze..

Dodatkowe skurcze - Str. 108

.. ...pochodza - jakie jest rokowanie ,to i prof.Walczak tak latwo nie odpowie( dia gno sty ka!! ) ( ale pogdybamy o tym pozniej... ), co do SLS i milisekund,tak to sa wazne wskazniki,i wlasnie obrzydliwa dla mnie lecz znosna dla wielu stymulacja przezprzylykowa troche tu pomaga - m.in.okresla..

Dodatkowe skurcze - Str. 161

.. ...mial zyc 4 miechy z rokowania,zyl lat 10. Wiec zluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzuj prosze. To nie sredniowiecze - sa kliniki,fachowcy,troche jednak musisz do tego wlasnej wiary dolozyc. Jesli sama na sonie krzyzyk stawiasz to kto ci pomoze? Twoj defetyzm jest porazajacy no comment. chciałbys..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...jest inny i ma inne rokowania!! zdrowka zycze i powodzonka: ) ) ) Dziękuje asiu i Olu : ) Postaram się nie przejmowac tym, w końcu po operacji będzie lepiej, więc nie ma się czego bać, prawda? : ) pozdrowienia i zdrowa Nie jestem lekarzem, a temat interesuje mnie na tyle, że..

Powiększenie serca po zawale

.. ...Sama nie wiem, czy z tego wyjdzie. czy niedokrwieie lewej komory to t,to samo co niewydolność,ociec ma kardiomopatie niedokrwienną z utrwalonym migotaniem przedsionków,jakie jest rokowanie w tej chorobie?..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...niewielkim obrzęku płuc, rokowania 50/50 i nikt nie chce nic więcej powiedzieć widziałem tylko pompę infuzujną z heparyną ( na początku dawka 1,5 - 2cm3/h teraz 0,9cm3/h ),+stała tlenoterapia ( dziś już też zmniejszono dawkę ), w 1dobie poziom glukozy był bardzo wysoki 370 do prawie 500,..

Niedomykalności zastawek

.. ...dziecko niepełnosprawne. Rokowania sa niepewne tzn. nie można określić w jakim momencie i czy wogóle będzie musiało dojśc do wymiany zastawek. Pierwsza diagnoza w Zabrzu brzmiała jednak jak wyrok - operacja. Powoli oswajamy sie z chorobą syna ale nie da sie ukryc, że dla nas to straszna..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...( a więc jakie jest rokowanie guza pluca ) i wybrac taki wariant , ktory mu jak najmniej zaszkodzi. Myslę ,ze warto to pytanie przedsykutowac z kardiologiem prowadzacym . A moze uda się poszerzyc zwęzone zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...nieżle ; - ) Na pewno rokowania są o niebo lepsze niż w przypadku nowotworów ( o ile pacjent przeżyje operację ) ... Pozdro No to jeszcze wiadomości z ostatniej chwili tj. po angioplastyce z zeszłego tygodnia ; - ) Z oryginalnie wstawionych dwóch by - passów i tzw. jump - graffu( o ile..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...ostaniej plastyki w bypassie ( listopad 2004 ) czuje sie w miare dobrze, choc kondycja nie jest imponujaca. nie mniej milo patrzec jak wchodzi na 3 pietro bez przystanków. Rokowania sa dobre - zycze zdrowia!..

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...Rossa oraz jakie są rokowania na przyszłość.Proszę o szybką odpowiedż.Mama 3 letniego chłopca.Z góry bardzo dziękuję Jak sie ma maly? Jestesmy przed podobną operacją. Prosimy o kontakt. Gdzie wykonano operację. Jaki był stan dziecka przed operacją. Mam znajomą , której córeczka przeszła..

Migotanie przedsionków i rokowanie w leczeniu

.. ...rokowanie w tej chorobie serca? Wszystko zalezy od wieku, przyczyny powstawania migotania przedsionkow i przestrzegania zalecen lekarzy. Na swiecie zyja miliony ludzi z tym zaburzeniem rytmu.Pozdrawiam..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...wykonania operacji oraz rokowan! pacjentem jest 3 - letni chlopczyk...poszukuje rowniez inf.na temat dzieciecych kardiologow/ woj.malopolskie/! spr.pilna! dziekuje!!! Witam. Moje dziecko ma tą samą wadę co Pani dziecko.Jest juz po operacji przeprowadzonej w CZMP w Łodzi...

Kardiowersja

.. ...serca i śmierć pacjenta. Rokowanie co do przeżycia chorego z tak niską frakcją w przypadku zatrzymania akcji serca lub dekompensacji krążenia ( norma u ludzi zdrowych to 50 - 60 % ) i skuteczności zabiegów reanimacyjnych jest bardzo niekorzystne. Pozdrawiam. Piotr bardzoCi dziękuję za..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...skuteczności leczenia oraz w rokowaniu co do dalszego przebiegu choroby. Okazało się również, że poziom CRP jest bezpośrednio związany z ryzykiem rozwoju zawału serca, ponieważ jest jednym z prozakrzepowych markerów stanu zapalnego, do których zaliczmy również fibrynogen i interleukinę -..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...wpływem depresji na rokowanie u chorych po zawale: jej wystąpienie łączy się z 2.5 - 5.7 - krotnie wyższym ryzykiem zgonu. Wykazano, że chorzy z objawami depresji po zawale wymagają częstszych ponownych hospitalizacji oraz ambulatoryjnych wizyt lekarskich. Wśród przyczyn niekorzystnego..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...równiez tą wadę. Owszem rokowania moga być niepewne, a wada z wiekiem rozwijac się. Ale nie musi. Na dodatek uwazam, ze w sprawach wady mitralnej nasi specjaliści mają doskonałe rozwiązania. I tak np można nieoperacyjnie załozyć np specjalny pierścień powodujący iz niedomykalność..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...schorzeniem o zazwyczaj dobrym rokowaniu. Chorzy bezobjawowi, bez obecności istostnej niedomykalności mitralnej moga byc poddawani badaniom kontrolnym co 3 - 5 lat. Seryjne powtarzanie badań echokardiograficznych nie jest wtedy konieczne, z wyjątkiem osób z grupy większego ryzyka oraz w..

Wszczepiony defibrylator serca ICD - Str. 2

.. ...wskutek preekscytacji 4 ) rokowanie u chorego z innych powodów jest złe 5 ) miejscowe lub uogólnione zakażenie A wrodzone niedobory odporności immunologicznej? musisz porozmawiac z lekarzem Boję się zakażenia po ewentualnej implantacji. Czy po wszepieniu kardiowertera jest poprawa..

Zwiększony QTC u niemowlęcia

.. ...się leczyć farmakologicznie, ale czy wyleczyć tego nie wiem. W pozostałych przypadkach skutkuje niestey defibrylator. Jak to się robi u tygodniowego niemowlaka? Może coś wiecie? Pomóżcie. Dziadek Igorka...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...analogia odnosi sie do rokowan - nikt normalny nie wierzy, ze kaszel zostaje do konca zycia tak Ty musisz uwierzyc. ze niepokojace Cie objawy predzej czy pozniej ustapia. Dzieki Miszka uspokoiłas mnie bo postanowiłam ze wezme sie w garsc i przezwycieze te nerwice.Powodzenia zycze..

wymiana zastawki w trakcie zapalenia wsierdzia

.. ...) jest to lepiej dla rokowania.Zastawka aortalna jest trojplatkowa i jest to zastawka niedzy aorta a lewą komora. a zatem mogę się chyba trochę pocieszać, że szanse powodzenia operacji są dość duże mimo IZW, bo mąż ma dopiero 30 lat a także na nic innego nie choruje? Do wykrycia IZW był..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...plastykę i jakie są rokowania, ile czasu się żyje z tą wadą? Jak wiesz to napisz proszę, z góry dziękuję. Pozdrawiam. Ja mam zwężenie zastawki tętnicy płucnej od urodzenia, jestem po dwóch nieskutecznych plastykach balonowych, miałam iść na operację, ale jestem w ciąży ( 7 tydzień ) nie..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 3

.. ...podać jak się udało, ale rokowania są niezłe. Czekam, dyszę przy napadzie i łążę na glinianych nogach. Nie chciałbym, żeby tak miało by miało być na stałe. Luty 2008, to strasznie długo. Spróbuj jakie są terminy w Banacha 1a /Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne..

Obawy co do bypassów

.. ...starszym wieku. Co do rokowania bardzo wazna jest obecnośc schorzeń dodatkowych . Co do innych metod leczenia , jeśli proponuja pomosty aortalno - wieńcowe to zapewne w chwili obecnej jest to dla niej optymalna metoda Witaj!!! Moj tata wlasnie dzis mial wykonywana operacje by passy i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...ablacji byl opisywany wielokrotnie. Troche inaczej wyglada przy WPW ale to od strony lekarza, dla pacjenta jest podobnie no i rokowania przy WPW sa lepsze. Milego szukania i pozdrowienia dla wszystkich...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 32

.. ...odezwałaś. Myślę, że twoje rokowania są już dobre , tak trzymaj. A wracając do mojego migania to komory chodzą120 - 130 a powinne 70 - 80. Mi migają nieprzerwanie od 1 czerwca * 08 ale lekarka nie określa ich jako utrwalone czy utrwalające się tylko przetrwałe. Pozdrowienia dla..

Zatorowość płucna

.. ...zatorowość jest gorsza w rokowaniu niż zakrzepica żył głębokich i często nawraca. W przebiegu zatorowości może się rozwinąć nadcisnienie płucne i przewlekłe serce płucne... Kobiety w ciąży po przebytym zatorze powinny brać leki rozrzedzające krew ( heparyna ) zgodnie ze wskazaniami..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...to za różnica, jakieś rokowania??? pozdrawiam.. Zalezy czy były to skurcze pojedyncze czy częstoskurcz - rozpoznanie powinno być na karcie informacyjnej ze szpitala. Niski poziom potasu często wywołuje takie objawy - pojedyncze skurcze mają wszyscy ale złozone są już poważniejsze (..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. ...zobaczymy co powie i jakie rokowania mi da...chociaz tego chyba nikt nie jest w stanie przewidziec. Mam nadzieje, ze Twoje serducho sie ustabilizuje!! Lykaj Ecomer albo Iskial na wzmocnienie. Ja wzielam sobie rowniez 20 zastrzykow na podniesienie odpornosci ( TFX ) zeby mniej chorowac. I..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...wedlug nich nie dawa rokowan do poprawy,ale tak jest. ja i tak w dalszym ciagu wierze ze bedzie poprawa. jeszcze jeden przyklad ci dam ze nie nalezy tracic wiary. moj wujek lat 90 tak ,tak nie pomylilam sie,w marcu musial przejsc operacje wstawienia sztucznego biodra bo sie..

PDA u 2-latka

.. ...ono bardzo niewielkie. Rokowania w tej wadzie są zadawalające. Czytałam w internecie,że można taką operacje zastąpić jakimś zabiegiem czy jakoś to się tam nazywało przez jakieś sprężyny?!Co to takiego?!I komu zaleca się taki sposób zamykania przewodu?! Tak. Polega to na przerwaniu *..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...SCCS ( Zabrza ) i jakie rokowania dają Ci lekarze ? Czy proponowali Ci przeszczep ? Moja znajoma miała w sierpniu przeszczep serca w Zabrzu. Wiem tylko tyle , że jest bardzo słaba. Ja wybieram się niedługo na wizytę kontrolną. Boję się bo ostatnio coraz gorzej się czuję. Pozdrawiam i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 24

.. ...lekarka mówi odnośnie rokowania choroby. Moja lekarka wspomniała mi , że są badania nad jakimś nowym lekiem. Ale na razie jest w fazie testów. Pozdrawiam Witam wszystkich bardzo serdecznie, Mam dla Was pewną informację. Od pewnego czasu istnieje Polskie Stowarzyszenie Osób z..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 28

.. ...lat...to było okrutne rokowanie, ale na szczęście nie trafione: ) Jednak wada nie znikła, tyle że syn nie ma jakiś większych problemów poza szybszym biciem serca no i oczywiście powolnym trybem życia. a najciekawsze jest to że odkąd odmówiliśmy udziału w badaniach z lekiem sildenafil..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...się rozwija i jakie są rokowania co do leczenia. jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje, proszę o kontakt mailowy. z góry dziękuję!!!!!!!!!!!!! http://forum.kardiolo.pl/temat1077.htm http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc#1 Trochę haotycznie za co..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...dolegało i jakie mam rokowania na przyszłość, czy miałem typowe zapalenie osierdzia i zapalenie m. sercowego, czy był to tylko płyn po infekcji( grypie/anginie ), jaka była powaga tego wszystkiego itp. Z góry dziękuje ( ... )kierunku p/ciał p/jądrowych i p/zapaleniu m.sercowego( ... )..

Niepokojący obraz USG serca płodu

.. ...się dziecka. Jednakże rokowania tej wady nie są złe, a najważniejsze jest to, że została ona wykryta bardzo wcześnie, dzięki temu można spokojnie monitorować serce. Więcej informacji na stronie: http://kardiologiadziecieca.pun.pl/viewtopic.php?id=13 Nepewno wszystko będzie dobrze... : -..

Częstoskurcz nadkomorowy - rozpoznanie

.. ...częstoskurczy wpływa jakoś na rokowania? Pytasz - A tak na marginesie to czy częstotliwość występowania częstoskurczy wpływa jakoś na rokowania? Tak wpływa. Im więcej ich masz tym gorzej się ich pozbyć, natomiast im są rzadsze tym lepiej i szybciej można je zwalczyć. No i im rzadziej..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...zmniejszenie ruchomości. Rokowanie Częstość nawrotów w przypadku leczenie zachowawczego jest stosunkowo wysoka i sięga od 30 do 60%, natomiast po leczeniu chirurgicznym wynosi 5 - 15% [3]. Wydaje się, że nawrót torbieli po leczeniu chirurgicznym jest spowodowany głównie przez..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób?

.. ...niż pół roku, wtedy rokowania na pewno będą lepsze.Ja i tak uważam że najskuteczniejszym terapeutą na świecie był Erickson,czytałam książkę o nim - polecam Jadziu a powiedz mi jaka nazwa jest tej ksiązki, ona ci pomogła w walce z nerwica ? Witaj Jadzia 1 Cieszę się, że twój ukochany tak..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. Arytmia serca Czy może ktoś sie wypowiedzieć na temat kardiowertera .Kto ma go wszczepiony i jak funkcjonuje na codzień.Mam 65 lat i mi to proponują .Co robić nie wiem czy mam wybór.Mam silną arytmię.Jest to wina przewodzenia impulsów a nie wada genetyczna czy miażdżyca tylko dodatkowe skurcze .Serce słabe..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...schorzenie o dobrym rokowaniu. Jeśli pioszukasz na forum znajdziesz wiele na ten temat. Dla uspokojenia możesz wykonac badanie ponownie w innym ośrodku. Napisz skąd jesteś. No i co jakis czas po prostu kontorluj u specjalisty czy nic się nie zmienia, czego życzę. Zajrzyj do nas na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 413

.. ...intensywnej terapi i rokowania na przeżycie są bardzo małe:/ Już kilka razy był reanimowany:/ Ale mówiąc szczerze sam się doporowadził do tego... No dokładnie Doroto, swój Mężczyzna to jednak swój ; ) Czasami prowadzący każe nam zamieniać się parami i tańczy się co najmniej dziwnie ;P..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1090

.. ...pobranego wycinka :( Rokowania są kiepskie. Ma dopiero 54 lata, to wszystko jest strasznie niesprawiedliwe......... Przejęłam się strasznie tym bo jest to bliska osoba dla mnie. Rozbolała mnie z tego wszystkiego głowa :( Dobranoc kochani. Elcia uwazaj z ta praca ja kiedys miałam akcje..

Płyn z piersi - Str. 4

.. ...obszaru piersi a dalsze rokowanie jest uzaleznione od wyniku pooperacyjnego, po takim zabiegu dochodzi sie dosc szybko, naciecie nie jest tak duze jak brzmi nazwa, ja nawet nie bralam zwolnienia tylko szpitalne bo nie moglam sobie pozwolic na zwolnienie jak chcesz wiecej wiedziec moje..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...przerost l. komory obciąża rokowanie, które może znacznie poprawić odpowiednia, regularna terapia, w tym przypadku najpewniej farmakoterapia, oprócz realizacji zaleceń dotyczacych trybu życia ( np. tytoń, sól, alkohol, nadwaga ). Witam pomimo leczenia farmakologicznego i normalnego trybu..

Zawał serca i by passy

.. ...zawale, by passach i rokowaniach w takich wypadkach. mam 13 lat i sprawa nie dotyczy mnie tylko mojego taty. tata jest właśnie po zawale i operacji wszczepienia by passów. mam pare pytań i nadzieję że ktoś na tym forum udzieli mi odpowiedzi. tata ma 51 lat i miał zawał około 3 tygodni..

Niedomykalność - postęp i rokowanie

.. ...to wkońcu jest z tym rokowaniem i profilaktyką??? I jeszcze napisali mi przy trójdzielnej jakieś 30mmHg - o co to chodzi? buuuuu! czesc tez choruje na serce, mam niedomykalnosc zastawki mitrlanej+++ z dosc duza fala zawrotna i jestem zdziwiona bo z tego co mowi moj kardiolog to przy..

Przerost mięśnia sercowego

.. ...badania robione ale rokowania są nie najlepsze. Chciałbym sie dowiedzieć co to tak naprawdę jest i jak to można leczyć czy w ogóle można. Całkiem możliwe że jest to na tle genetycznym, a raczej najbardziej prawdopodobne. Chodzi tu chyba o kardiomiopatie rozstrzeniową. Może być ona..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...stronach, jest tego dużo. Rokowania zależą od wielu czynników, m.in. od rozmiaru tętniaka, stanu pacjenta, wieku, ogólnego stanu pozostałych organów itp. Im wcześniej zostanie wykryty tętniak tym lepiej. Z reguły pacjent dowiaduje się o istnieniu tętniaka w chwili jego pęknięcia ( np...

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...po zabiegu i jakie sa rokowania na przyszlosc?Za karzda odpowiedz bardzo dziekuje. ASD II to jedna z najczęstszych ale tez i najlżejszych wad wrodzonych serca , operowana z powodzeniem. W Zabrzu bedziesz pod dobra opieką. Średnica ubytku jak dla mnie dośc duża. Jestem laikiem więc nie..

Inspra - Str. 2

.. ...testosteronu może pogarszać rokowanie z przyczyn sercowo naczyniowych... Spironolakton może wywołać agranulocytozę ( powazna choroba szpiku - rejestr WHO wymienia ten lek jako 4 najczęstrzego sprawcę tego powikłania ), oraz są doniesienia o potencjalnym działaniu rakotwórczym ( w..

Plastyka zastawki - Str. 2

.. ...Children Hospital w USA Rokowania były dobre, jednak w 2002 roku niezbędna była wymiana zastawki metodą Rossa. jestem po plastyce płatka zastawki, która się w pełni udała ponieważ było wiadomo po badaniach że można ją w ogóle przeprowadzić - żyję normalnie, czyli jest i wysiłek fizyczny..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...pewnością wpływa na dalsze rokowania co do wyleczenia,no i inne choroby też się dołączają. Ale pocieszające jest to że jednak ludzie z tego wychodzą,pozostaje nadzieja. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego powrostu do zdrowia dla Twojej babci. Zgadzam się z Agunią, różnica wieku przy..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...chcą mówić jakie są rokowania bo zazwyczaj są bardzo ciężkie...W zależności jak silny jest organizm i jak rozległy był udar.Wszystko w rękach Boga...Trzymaj się i życzę dużo zdrówka Twojej babci a Wam cierpliwości. Pozdrawiam Was wszystkich i czekam na informacje jak z Waszymy bliskimi...

Sztuczna zastawka w sercu

.. ...dobrej mysli. Owszem rokowania moga byc niepewne, moze z czasem będziesz musiała wymagać interwencji, ale i medycyna się rozwija. Jesteś juz po jednej operacji, wiesz, że da się z tym zyc. Kochana, Ty masz dla kogo zyć więc mysl wyłacznie pozytywnie. Moze ta niedomykalnośc jest..

Krwawienie po zabiegu by pass

.. ...mnie również jakie są rokowania w takim przypadku. Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że już wszystko w porządku - dopiero dziś po długim czasie weszłam na forum. Krwawienie pooperacyjne i ponowne otwieranie klatki piersiowej jest dość częste i tak pewnie powiedział Ci lekarz -..